Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παικτών

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 23:15

pilotos έγραψε:Στον λουτσος άρεσε το παιχνίδι σήμερα να ξετε

SM-G965F


Και ο λόγος ήταν ότι άναψαν τα αίματα. :opaokara:
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 17 Ιούλ 2018, 00:10

Ξεκαθαρίζω εξ αρχής ότι είδα το σημερινό αγώνα, μέχρι το 81ο λεπτό, γιατί πόνεσαν τα μάτια και τα μυαλά μου...
Επίσης, ότι όσα ακολουθούν αποτελούν καθαρά προσωπικές μου απόψεις, δίχως να χω διαβάσει ούτε ένα post...

Μετά, λοιπόν, την "απόλαυση" του σημερινού φιλικού μας με την οράνιε-λιμογρασιδόφαπα, είμαι σε ένα δίλημμα...

Ή το πρωτάθλημα της Β' εθνικής της Ολλανδίας είναι 3 σκαλιά πάνω απ την λίγδα μας ή, αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο, τότε η λίγδα μας είναι 10 φορές πιο βρώμικη, απ το πρωτάθλημα της Ουγκάντας, επί "προεδρίας" Αμίν Νταντά! :evil:

Απ όσα είδα σήμερα, η 11άδα μας δεν βρίσκεται ούτε στο 50% ετοιμότητας για τον αγώνα της Τούμπας με Βασιλεία...

Συνεχίζω να προσεύχομαι να μην έχουμε κανένα πατατράκ, που, είμαι βέβαιος, θα αποπροσανατολίσει τους πάντες!

:pano:


Υ.Γ. Απαξάπαντως και αυτοστιγμή η έδρα των ακαδημιών μας στην Ολλανδία, μπας και μάθουν μπάλα οι νέοι μας! :ugeek:
Υ.Γ. 2...Πιο λανθασμένη επιλογή για τις αντίστοιχες 11άδες στα δύο τελευταία φιλικά μας, θαρρώ δεν γινόταν... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Τρί 17 Ιούλ 2018, 07:02

Ο ΠΑΟΚ δεν μας έδωσε την πρόβα τζενεράλε που θα θέλαμε !!
Λίγο η ώρα ντάλα μεσημέρι λίγο οι κλωτσιές και τα νεύρα δεν καταφέραμε να δούμε το ποδόσφαιρο που περιμέναμε εκεί κοντά στα επίπεδα που είχαμε με Στεάουα και λίγο επάνω.
Πάντως η αντίδραση όταν έμειναν πίσω στο σκορ ήταν καλή και ίσως να είναι και το μόνο τέταρτο του αγώνα που ο ΠΑΟΚ κινήθηκε σε ρυθμούς Βασιλείας στα υπόλοιπα 75 λεπτά πιο πολύ διαχείριση δυνάμεων για να βγει το 90' φαινόταν παρά ποδοσφαιρικός ρυθμός για αποτέλεσμα.
Η ομάδα με την Βασιλεία θα είναι 1-2 επίπεδα επάνω και για την εποχή δεν την λες και χαμηλή οπότε ευελπιστώ σε θετικό απότέλεσμα. Ατομικά Μάτος, Βιερίνια, Βαρέλα,Κρέσπο, Μαουρίσιο, Πέλκας(όσο έπαιξε) , Μπισεσβαρ και Πρίγιο θα έλεγες ότι παρά τον χαμηλό βαθμό συγκέντρωσης και φυσικά τον προσεκτικό τρόπο παιχνιδιού τους έδειξαν ότι είναι σε καλή κατάσταση (εμένα μου άρεσε και ο Κάνιας με τα όποια λάθη του) και μακάρι να μπορέσουν και με λίγο τύχη να φέρουν ένα καλό αποτέλεσμα στην Τούμπα.

ΠΑΟΚΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CL
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό kayde » Τρί 17 Ιούλ 2018, 15:43

Ασχετο.Εχω την εντυπωση οτι ετσι οπως ειναι η ομαδα,δεν εχει προπονηθει για να φορτσαρει στις αρχες,αλλα αργοτερα μεσα στη χρονια.Δεν ειμαι ειδικος,απλως γραφω την εντυπωση που μου αφησε,οτι ειδα απο αγωνες.
Καποιος απο το φορουμ αν θυμαμαι καλα πρεπει να ηταν γυμναστης ή κατι τετοιο,θα μου αρεσε να διαβασω την αποψη του και αν εχει βαση αυτο.Επισης αν σε βαθος χρονου ειναι κατι τετοιο καλυτερο ή χειροτερο -ενταξει σιγουρα εξαρταται και απο τους στοχους της ομαδας,αλλα ρωταω απο θεματα διαχειρισης και κουρασης-.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Παρ 20 Ιούλ 2018, 10:10

Το sdna επικαλούμενο Τούρκικα ΜΜΕ αναφέρει πως στις 4 Αυγούστου θα δώσουμε φιλικό με την Τράμζοσπορ στην τραπεζούντα.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 20 Ιούλ 2018, 10:36

1 Αυγούστου δίνουμε Ευρωπαϊκό αγώνα και μία εβδομάδα μετά, μεταξύ 7 και 9, δίνουμε και άλλον.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Παρ 20 Ιούλ 2018, 10:44

Ίσως γίνει οτι γίνεται με την Μπόκα τζούνιορς και την ομάδα της γειτονίας παπαναστασίου.Δηλαδή αυτοι να περιμένουν τον ΠΑΟΚ και εμείς να στείλουμε τις ρεζέρβες και την Κ20.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης