Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παικτών

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 17:04

Έτσι ακριβώς είναι. Και μακάρι να τον κάνουν το χατήρι. Για μένα χαραμίζεται ο άντρε εκεί πίσω.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9910
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 17:18

pilotos έγραψε:
joshua έγραψε:Εγώ θα πω πως αυτή η ομάδα φωνάζει για Βιερινια ως εξτρέμ.Θα έκανε μεγάλο καλο και στα υπόλοιπα νέα παιδιά του ροστερ που μαθαίνουν την θέση. Μακάρι να μπορούσε να αποκτηθεί ποιοτικό αριστερό μπακ και να πειστεί ο Λουτσεσκου να ανεβάσει τον Πορτογάλο.
Ήδη έχει μιλήσει για αυτό ο λουτσος, αλλά δεν τον ακούς

Έχει πει ότι θέλει τον Βιερίνια εκεί και έχει αναλύσει και τον λόγο.


SM-G965F


Την δικη μου αποψη λεω.Μπορω? Αυτη τη στιγμη ΕΓΩ πιστευω πως ενα ποιοτικο αριστερο μπακ θα ελυνε τα χερια του Λουτσεσκου για την αριστερη πλευρα.Εκεινος το ξερω θελει τον Βιερινια πισω.Εγω φοβαμαι πως εκτος των αλλων θα ειναι τρομερα επιπονο για τον Πορτογαλο να βγαλει την χρονια εκει αλλα προφανως δεν αποφασιζω εγω.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 17:19

Dimitris_L4 έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
john4serres έγραψε:Εχουμε 4-5 κεντρικους μεσους στο ρόστερ και ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ εμπνέει σιγουριά και εμπιστοσύνη.
Είναι να απορείς..


Κανε μια βολτα στις προηγουμενες σελιδες και θα νιωσεις τρελος που θες κεντρικο.μεσο που να κανει τα βασικα

Ρε φιλε τωρα πλακα μας κανεις....θα συνεχιστει με ειρωνειες ολο αυτο..???σ ειπε κανενας απο εδω οτι δν θελουμε χαφ??


Γραφω καπου οτι ειπατε πως δε θελουμε χαφ?
Dimg4
 

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 17:20

Ρε παιδιά μια χαρά την ξέρει την θέση ο λημνιός και ζαμπά (warda τον θεωρω έτοιμο παίκτη).Απλά ο ένας είναι πάντα αγχωμένος και δεν πέρνει ενέργειες πάνω του και ο άλλος φαίνεται να κάνει το αντίθετο περισσότερα παιχνίδια θέλουν και ένα καλο δάσκαλο που τα έχουν και τα δυο.Ο βιειρίνια και εκει που είναι μια χαρά βοηθάει δεν θα λέμε το ίδιο σε κάθε ματς
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό prax » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 17:47

δεν το ειδα το ματς, ομιλω ειλικρηνα..
διαβασα τις φασεις και το λαθος του κανιας στο 5'..
γιατι ρε αγορι μ κανιας? σαν να το βλεπω μπροστα μου, αυτο δλδ που βλεπω απο περσυ, δλδ δεν εχουμε καποιον να παρει τη μπαλα απο τα στοπερ για να την προωθησει ορθα κ σωστα μπροστα, ειτε να την κουβαλησει απο την αμυνα στο κεντρο, το τελευταιο το εκανε αρκετα καλα ο τσιμιροτ, στο πρωτο ομως δεν ηταν καλος γιατι ηταν ατεχνος.
γι αυτο λεω ρε παιδια οτι ο νατχο ειναι αυτο που λειπει.
η καλη κυκλοφορια ειναι το παν στο συγχρονο ποδοσφαιρο
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό tzoker » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 18:17

Δυο προβληματισμοι στη συνολικη πολυ καλη παρουσια της ομαδος.
Ο Κρεσπο δεν δειχνει ετοιμος και κανει καποια πολυ ευκολα λαθη.
Δυστυχως η ομαδα δεν εχει καμια, καμια ομως σταθερα στα εξτρεμ, και δεν θα εβαζα το χερι μου στη φωτια για κανενα οπως θα εκανα με το πολυ μετριο Τζαλμα Καμπος.
Δεν υπαρχει εξτρεμ να στηριχτεις πανω του ουτε επιθετικα ουτε ανασταλτικα-τακτικα οπως λεγαμε περσι ΑΥΤΗ τη στιγμη.Για το χαφ μην τα ξαναλεμε.
Ρισκαρουμε στο Τσλ παραπανω απο το ποσοστο πιθανοτητων που εχουμε.
Ραζβαν ελπιζω αυτο το Up που εχεις βαρεθει να φωναζεις να πνιξει τους τραπεζιτες και Πριγιο-Πελκας να καθαρισουν.

Και μια ερωτηση.Ο Ραζβαν το εχει πει πολλες φορες οτι ο Αντελινο θα παιζει αριστερο μπακ,ναι το καταλαβαμε, αλλα οτι το 80% των φιλαθλων θεωρει οτι αν μας φερουν ακομα κι το Μαρσελο, παλι ο Βιερινια θα παιζει αριστερο, αφου το θελει..ειναι και για επιστημονικη μελετη.Του ανθρωπου του φερανε 3 ηθοποιους ρε ρολο αριστερου μπακ, ποιον να βαλει, σαμπως εχει αλλον? Απλα ο υπερπαικτης Βιερινια ειναι εγγυηση παντου.
Τα 500 χιλιαρικα που δωσαμε σε αυτον που δηλωνε αριστερο μπακ, τον Ασεβεδο τα δωσοαμε για να καλυψει σε 2-3 αγωνες το Βιερινια? Τοτε η στραβος ειναι ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 18:36

Ο Μαουρίτσιο των δύο τελευταίων φικικων μόνο εμφανισιακά μοιάζει με αυτόν που έπαιζε περσι όλη τη χρονιά στον ΠΑΟΚ.
Αν καταφέρουν να πείσουν και τον καντουρι ότι είναι προς το συμφέρον του να μείνει άλλη μια σεζόν τουλάχιστον στην ομάδα θα έχουμε δύο πολύ μεγάλες μεταγραφές.

Ο ουαρντα εμένα μου άρεσε και περιμένω από τον λουτσεσκου να τον εντάξει γρήγορα στον βασικό κορμό.
Όπως περιμένω να δώ και τον ζαμπα που δείχνει πολύ μπροστά από τον Λημνιό
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 18:39

Azrael έγραψε:νομιζω πως η μοναδικη θεση που "παιζεται" για τον αγωνα με την βασιλεια ειναι του δεξιου εξτρεμ.Δεν θα μου εκανε εντυπωση να μπει ο τζαμπά.


Και προβλεπω να τους κανει τεραστια ζημια, γενικα τον πιστευω παρα πολυ
Dimg4
 

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 18:42

ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- έγραψε:Τελικα αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι με τοσους καλους παικτες που ειχαμε στην ομαδα συν τους δανεικους ειμαστε κομπλε.
Στο μονο που διαφωνω ειναι με τους δυο που αφησαμε παλι δανεικους στον Ατρομητο
Νομιζω οτι θα ηταν πολυ καλες λυσεις για τον παγκο ....σε 50+ ματς μια χαρα θα βοηθουσαν...
Η ομαδα θα δεσει και αλλο...ολα καλα..

Υ.Γ μεγαλο στοιχημα για μενα 2 παικτες ..
...ο Ελ Καντουρι .που..αν θα καταφερει να. δειξει αυτα που ξερει στο χορτο θα εχουμε κερδισει μια πολυ μεγαλη μεταγραφη...... Και ο Χατσεριδης...που για αυτον... δυστυχως δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος.....


Μακαρι να εμενε ο Γιαννουλης και να ειχαμε εξτρεμ Βιερινια και Τζαμπα. Παιχταροπλευρες!
Dimg4
 

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 18:43

Θηριάκι ειναι ο Ζαμπά, αν αποκτησουν και χημεια με Μάτος θα εχουμε πολη δυνατη πλευρα.

Και γω πλεον βλέπω οτι αυτος θα ξεκινησει ως αντιΤζαλμα, οι υπολοιποι θα ειναι του τελικού.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29881
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 18:43

desperando έγραψε:Ο Μαουρίτσιο των δύο τελευταίων φικικων μόνο εμφανισιακά μοιάζει με αυτόν που έπαιζε περσι όλη τη χρονιά στον ΠΑΟΚ.
Αν καταφέρουν να πείσουν και τον καντουρι ότι είναι προς το συμφέρον του να μείνει άλλη μια σεζόν τουλάχιστον στην ομάδα θα έχουμε δύο πολύ μεγάλες μεταγραφές.

Ο ουαρντα εμένα μου άρεσε και περιμένω από τον λουτσεσκου να τον εντάξει γρήγορα στον βασικό κορμό.
Όπως περιμένω να δώ και τον ζαμπα που δείχνει πολύ μπροστά από τον Λημνιό

Δυστυχως φοβαμαι πως ο παικτης καντουρι εχει βρει κουσουρι με το θεμα τραυματισμων.
Ελπιζω να μην ισχυει, αλλα το φοβαμαι.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 19:08

Ειδα μετα το 15 (οποτε δεν μπορω να εχω αποψη για το λαθος του Κανιας νωριτερα που μιλανε ολοι)αλλα δεν θα τον ελεγα και κακο σημερα μετα απ αυτο το σημειο.Σιγουρα η ομαδα-μεσομακροπροθεσμα- χρειαζεται απαραιτητως ενισχυση σ αυτη τη θεση μ εναν πιο ολοκληρωμενο παικτη αλλα η-απαραιτητη-χημεια για το ματς με τη Βασιλεια υπαρχει κ αυτο ειναι πολυ σημαντικο.....Ευτυχως που ο Βαρελα φαινεται να μην εχει κατι σημαντικο....Απο εκει κ περα πιστευω πως οι εντολες του Λουτσου στα ακραια μας μπακ-πολυ σημαντικα για την αναπτυξη της ομαδας οπως φανηκε κ περσι-ηταν να μην μπουνε δυνατα μ αυτους τους κατσιμαντηδες-ξυλοκοπους ωστε να μην υπαρχει το παραμικρο ρισκο τραυματισμου παρα μονο σε κανα στημενο(οπως το γκολ του Ματος που ειναι ηδη δουλεμενα απο περσυ)...Απ την αλλη ειδα-και μου αρεσε πολυ αλλα δε νομιζω οτι θα γινει στα ματς με τη Βασιλεια γιατι ειναι μεγαλο το ρισκο,μαλλον για αργοτερα στο πρωταθλημα θα το δουμε συχνα αυτο-- το Βαρελα να μη φοβαται να βγει μπροστα(το εχει,αρκει να μενει καποιος/οι πισω για καλυψη και φυσικα να επιστρεφει αμεσως)....Ο Λημνιος με απογοητευσε για αλλη μια φορα-ειδικα στο 1vs1- αλλα οφειλω να ομολογησω οτι στη φαση του 2 γκολ ηταν το λιγοτερο αριστος αλλαζοντας τη μπαλλα υποδειγματικα με τη μια στο κεντρο και αμεσως κανοντας κινηση ως δεξι εξτρεμ ανοιγοντας χωρο για τους υπολοιπους(δειγμα αυτοματισμων της ομαδας και δινοντας ελπιδες οτι στο μελλον-με σκηρη προσωπικη δουλεια- μπορουμε να περιμενουμε κατι καλο απ αυτον,θεωρω τον Λαμπρου καλυτερο του)....ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΠΟΛΥ(το τονιζω με κεφαλαια) οτι ο Πασχαλακης,ακολουθωντας τα...ταχυρυθμα του Λουτσου που του εκανε μεσοβδομαδα οπως διαβασα,στα στημενα βολε του προσπαθουσε οχι για το οσο το δυνατον γρηγοροτερο αλλα για το ιδανικοτερο....Το ιδιο και ο Πριγιο που και αυτος ειχε ...ταχυρυθμα μεσοβδομαδα....Δεν μου αρεσε ο εκνευρισμος μας και τα κοκοριλικια στο κορακι ακομα και αν αυτοι οι κατσιμαντηδες βαραγαν και ηταν προκλητικοι διοτι,ως γνωστο,αυτα στη σουπερλιγδα θα τα πληρωσουμε ακριβα καθοτι μας την εχουν στημενη για καρτες σε κατι τετοια......Σε γενικες γραμμες και για να μη λεω πολλα-ου γαρ πατριον τα Σπαρτα ;) -η ομαδα-αυτη που προφανως θα κατεβει απεναντι στους Ελβετους σε λιγες μερες-μου αρεσε.... ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ,λοιπον, για το ματς του ΤΣ.Λ. χωρις φυσικα να παραβλεπω οτι η ομαδα χρειαζεται αμεση ενισχυση στις γνωστες τις αδυναμιες....

ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ :nairepaok: :nairepaok:

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Τελευταία επεξεργασία από Lacedaemonian και Δευτ 16 Ιούλ 2018, 19:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3150
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 19:12

Rizla έγραψε:
kotsidas9 έγραψε:Δεν τον βλέπω τον Βαρελα να πατάει καλά, μακάρι να διαψευστώ..

edit: από την ώρα που το έγραψα έχει κάνει δύο σουτ, οπότε μάλλον άκυρο..



Ton efages τον παιχταρα...για ποδαρικό εισαι...

Μου τη δίνει που υπάρχουν καντέμηδες στο φόρουμ. Πρέπει να γίνει κάποιου είδους εκκαθάριση...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89892
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 19:26

ΜΠΑΝΑΡΙΣΤΕ ΤΟΝ μεχρι να παιξουμε τα πρωτα ματς :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3150
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 19:30

Ρε παιδιά έσκασε η μπάλα σε μια τρύπα του χωραφιού που άφησαν οι αγελάδες που βόσκαγαν πιο πριν και του φυγε λίγο το κοντρόλ και του την πήραν μετά βγήκε και ο αντίπαλος τετ α τετ και ξανασκασε η μπάλα σε άλλη τρύπα του χώραφιού απο είχε αφήσει άλλη αγελάδα και του έφυγε και εκείνου το κοντρόλ και την έβγαλε ο πασχαλάκης.Αμα είναι να τους κρίνουμε απο αυτά οκ τι να πώ.Η τούμπα δν έχει τρύπες ουτε τοSaint jacob park.Οπότε μην στεναχωριέσται.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης