Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παικτών

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:01

proedros έγραψε:Απορώ με κάποιους που δεν τους αρέσει ο Κίτσιου...Δηλ. ποιον θα θέλανε για μπακ απ του Μάτος??


Οποτε σε ολη την ευρωπη δεν υπαρχει κατι ενδιαμεσο. Η κιτσιου η ματος
Dimg4
 

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:02

sn0ufel4 έγραψε:Μεγάλη ασυνεννοησία Μαλεζα και Χατσεριδη


Αυτο το διδυμο ειναι απο τα χειροτερα που εχω δει
Dimg4
 

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:04

desperando έγραψε:Χαρίσης ένας νέος Ηλιάδης... τίποτα παραπάνω

Κίτσιου ο πιο άμυαλος παίκτης πού έχω δει.
Είναι ο μόνος αμυντικός που κάνει ένα λεπτό για να αντιληφθεί που πάει μπάλα


Μην τα λες αυτα, ειναι φιλοτιμος και δινει πασες.
Dimg4
 

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό dravinosRa » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:10

Σήμερα κατεβάσαμε ενδεκάδα που δεν έχει ξαναπαίξει μαζί και 9 στους14 παίχτες που έπαιξαν σήμερα, δεν ήταν στην περσινή ομάδα του Λουτσέσκου. Επίσης φαίνονται και σκασμένοι απο την προετοιμασία.

Παρόλα αυτά είδα σωστή ανάπτυξη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, εναντίων μιας ομάδας που πίεζε ψηλά. Λάθη ασυνεννοησίας σίγουρα θα γινόντουσαν. Το σημαντικό είναι οτι η ομάδα δουλεύει σωστά και αυτό βγαίνει στο χορτάρι. Σταθερά βήματα χρειάζεται.

Θα γουστάρουμε άσχημα φέτος.
Το 2022 Ο ΠΑΟΚ θα κάνει το treble.
Άβαταρ μέλους
dravinosRa
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:14

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:14

Ειδα μόνο το πρωτο φιλικο και απο τα υπολοιπα μόνο τα στιγμιοτυπα.Νιωθω οτι δεν χω χασει και τιποτα.Η ομαδα ειναι ετοιμη απο περυσι και το μόνο που περιμενουμε ειναι να παει 24 ο μήνας.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:15

Μια ενδεκάδα που μάλλον ούτε καν σε αγώνα κυπέλλου δεν θα ξαναδούμε δεν χρειάζεται να την κρίνουμε ως ομάδα μπορούμε να κρίνουμε μεμονωμένους παίκτες και μέχρι .
Παράδειγμα ο Ζαμπά στα πρώτα 25-30 λεπτά ήταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ αλλά μετά σαν να «ξεφούσκωσε»
Ο Λάμπρου συνεχίζει να είναι καλός ο Ουάρντα το ψάχνει ο Μυστακίδης σαν να μην συμμετείχε ένα πράγμα ο Χαρίσης μου άρεσε (οκ και με τα λάθη του) Ο Σακχοφ σήμερα ήταν κακός ο Ευγένιος εμένα προσωπικά μου αρέσει και ναι πρέπει να πάρει τον χρόνο του να προσαρμοστεί. Ο Μαλεζάς δεν θα αλλάξει στα 33 του ο Κίτσιου μπορεί να παίξει τον ρόλο του (και μην ξεχνάτε πως καλό είναι να έχουμε παιδιά που θα παίξουν στα κόκκινα και για τον δικέφαλο στην φανέλα)
Ο Μπαλογιάννης δεν είναι κακός για την ηλικία του.

Νομίζω πως τα παιδιά πήραν τον χρόνο τους και έδωσαν αφορμές στον Λουτσέσκου να τους πάρει στην 18αδα ή να τους βγάλει από αυτήν.

ΠΑΟΚΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CL
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:42

γι αυτους που λενε οτι οι παικτες μας ειναι πιασμενοι απο την προετοιμασια και εχουν σκασει...
ελπιζω να ξεσκασουν και να μην ειναι δικαιολογια σε 9 μερες απο τωρα που το παιχνιδι μοιαζει σαν τελικος της χρονιας....γιατι ο Ιβαν θα ζητησει ευθυνες και απο Μιχελ και απο Λουτσεσκου
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4540
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:49

NIKOS_PAOK04 έγραψε:Μια ενδεκάδα που μάλλον ούτε καν σε αγώνα κυπέλλου δεν θα ξαναδούμε δεν χρειάζεται να την κρίνουμε ως ομάδα μπορούμε να κρίνουμε μεμονωμένους παίκτες και μέχρι .
Παράδειγμα ο Ζαμπά στα πρώτα 25-30 λεπτά ήταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ αλλά μετά σαν να «ξεφούσκωσε»
Ο Λάμπρου συνεχίζει να είναι καλός ο Ουάρντα το ψάχνει ο Μυστακίδης σαν να μην συμμετείχε ένα πράγμα ο Χαρίσης μου άρεσε (οκ και με τα λάθη του) Ο Σακχοφ σήμερα ήταν κακός ο Ευγένιος εμένα προσωπικά μου αρέσει και ναι πρέπει να πάρει τον χρόνο του να προσαρμοστεί. Ο Μαλεζάς δεν θα αλλάξει στα 33 του ο Κίτσιου μπορεί να παίξει τον ρόλο του (και μην ξεχνάτε πως καλό είναι να έχουμε παιδιά που θα παίξουν στα κόκκινα και για τον δικέφαλο στην φανέλα)
Ο Μπαλογιάννης δεν είναι κακός για την ηλικία του.

Νομίζω πως τα παιδιά πήραν τον χρόνο τους και έδωσαν αφορμές στον Λουτσέσκου να τους πάρει στην 18αδα ή να τους βγάλει από αυτήν.

ΠΑΟΚΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CL

+1926
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8503
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 16:29

Εκτός του ότι έγιναν τα νεύρα μου δαντελένια κρόσσια, μιας και περίμενα να δω πρόβα τζενεράλε της Βασιλείας, θέλω μόνο να αναφερθώ στην σημερινή ακόμα θετικότερη εμφάνιση του Ζάμπα (πλην της φάσης του 1ου γκολ που τρώμε, όπου τον περνάει ο αντίπαλος του και σταματάει με ψηλά τα χέρια, σαν να παίζει το "αγαλματάκια ακούνητα κι αμίλητα"), στην γκολάρα του Λάμπρου, στο απλό και τίμιο φιλότιμο των Μπαλογιάννη, Χαρίση και Κίτσιου, στην εξαφάνιση απ το γήπεδο των Μυστακίδη, Σάκχοφ, στην πλήρη ασυνεννοησία των δύο ψηλών μας στόπερ και στην γκαντεμιά που δέρνει τον Ρέι, αφού, στο 1ο γκολ που τρώμε, η μπάλα διακόπτει την συνουσία δύο αραχνών στο Γ...

Άφησα τελευταίο τον Φαραώ, μιας και θεωρώ ότι χρειάζεται πολλή δουλειά στην νοοτροπία για να παίξει βασικός...
Αυτός ο παίχτης σε ποδοσφαιρικά καλούπια μου φαίνεται ότι δεν μπορεί να μπει και προσπαθώντας να πείσει ότι θα το κάνει, έστω και με μεγάλη προσπάθεια, χάνει αυτήν την μαγεία που διαθέτει, κάνοντας τελικά λάθος επιλογές...
Αν όμως το δουλέψει από μόνος του καλά στο μυαλό του, ότι παίζει μαζί με άλλους 10, νομίζω τότε θα πάει καλά...

Τις αλλαγές δεν θέλω να τις κρίνω από ένα αγωνιστικό δεκαπεντάλεπτο που πήραν, γιατί το θεωρώ άνευ ουσίας...

Κατά τα άλλα, δεν ξέρω τους λόγους που σήμερα κατεβήκαμε με την 2η ομάδα, έχοντας για αντίπαλο την Αντβέρπ, που είναι τουλάχιστον μια ομάδα κάποιου ευρωπαϊκού επιπέδου, ούτε γιατί θα κατέβουμε αύριο με την πρώτη...
Αν κρίνω όμως απ τις δηλώσεις του Λου, μετά τον αγώνα, μάλλον για να πάμε έτοιμοι, αλλά και με τρομερή αυτοπεποίθηση στον πρώτο ευρωπαϊκό προκριματικό για τους ομίλους του C.L. αγώνα κι όχι προβληματισμένοι!!!

Παρακαλάω λοιπόν, αύριο να ρίξουμε καμιά 8άρα γκολ στο λιμοχώρι που θα αντιμετωπίσουμε, για αυτοπεποίθηση...

:pano:

Υ.Γ. Λάζλο Μπόλονι = Προσωπική μου αιώνια προπονητική καψούρα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό apple64 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 16:50

Δεν μπορούν όλοι να εντάξουν το ταλέντο τους στο πλαίσιο μίας ομάδας. Ο Ουάρντα ελπίζω να το καταφέρει σύντομα. Δεν θα στοιχημάτιζα όμως ούτε 1€ σε αυτό το ενδεχόμενο.

Όλοι οι άλλοι ήταν όπως τους περίμενα. Θα γράψω μόνο για τον Μπαλογιάννη και τον Ζαμπά.
Ο πρώτος είναι φανερό πως νιώθει σας ένα μεγάλο ζουμερό ψάρι σε πισίνα με καρχαρίες. Σίγουρα δεν μπορεί να αποτελέσει λύση για φέτος. Η εμπειρία όμως μπορεί να του φανεί χρήσιμη για το μέλλον.
Ο Ζαμπά είναι νωρίς να κριθεί. Κάνει λάθη αλλά δείχνει και καλά στοιχεία. Για την ώρα ούτε κρύο ούτε ζέστη. Υπομονή.

goran 64 έγραψε:Λάζλο Μπόλονι = Προσωπική μου αιώνια προπονητική καψούρα...


+1
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Tupac » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 19:12

Εγω βλέπω οτι πάλι Κρεσπο και Βαρελα θα βγάλουν την χρονιά. Θέλαμε εναν ακομα στοπερ γρήγορο που να ξέρει και μπάλα. Χατσεριδη και Μαλεζα δεν τους βλέπω προς το παρόν καλά και δεν τρέφω και πολλες ελπίδες.
Άβαταρ μέλους
Tupac
 
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2016, 11:15

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 19:52

Κουραστηκα να βλεπω αφορισμους μετα απο φιλικα....τα οποια γινονται ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ και κανεναν αλλον..
Ενα πραγμα θα πω με τα λιγα που ξερω. οταν εισαι βαρυ σκαρι σε μια καλη προετοιμασια σερνεσαι..αυτο με τον σακχοφ σε καθε προετοιμασια να τον ξεσκιζετε δε βαρεθηκατε??βρειτε μου χαφ στην ελλαδα με 8 γκολ μινιμουμ το χρονο....ενα ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΧΑΦ κ μετα συνεχιστε..το ιδιο κ με το χατσεριδη (τον οποιο πυτε εγω προτιμουσα να στηριχτει η αμυνα μας, αλλα το εχετε ξεφτιλισει με την κριτικη)..

Παλια ενας προπονητης με ειχε πει : Μακαρι να μην κερδιζω ποτε στα φιλικα προετοιμασιας...κατι θα ηξερε...
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 20:05

Ο φοιρος ηταν;;;;
Χαχαχαχαχα....


Πλακα κανω και προφανως συμφωνω με γα λεγομενα σου.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 20:21

Dimitris_L4 έγραψε:Κουραστηκα να βλεπω αφορισμους μετα απο φιλικα....τα οποια γινονται ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ και κανεναν αλλον..
Ενα πραγμα θα πω με τα λιγα που ξερω. οταν εισαι βαρυ σκαρι σε μια καλη προετοιμασια σερνεσαι..αυτο με τον σακχοφ σε καθε προετοιμασια να τον ξεσκιζετε δε βαρεθηκατε??βρειτε μου χαφ στην ελλαδα με 8 γκολ μινιμουμ το χρονο....ενα ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΧΑΦ κ μετα συνεχιστε..το ιδιο κ με το χατσεριδη (τον οποιο πυτε εγω προτιμουσα να στηριχτει η αμυνα μας, αλλα το εχετε ξεφτιλισει με την κριτικη)..

Παλια ενας προπονητης με ειχε πει : Μακαρι να μην κερδιζω ποτε στα φιλικα προετοιμασιας...κατι θα ηξερε...


Σοβαρα τωρα αναφερεις τα 8 γκολ του για να μας πεις οτι ειναι το καλυτερο χαφ?? Ενας αλλος ειπε ενα ακομη ωραιο, τα στατιστικα ειναι ο καλυτερος τροπος να πεις ψεμματα.
Μπορει να μη βαλει 8 γκολ αλλα να ειναι τρεχαλατζης και να ορθωσει τειχος στο κεντρο μας οπως οφειλει η θεση? ΟΧΙ, case closed
Dimg4
 

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Rizla » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 20:29

Den λέει οτι είναι το καλυτερο χαφ, αλλα δεν είναι και ντιπ αχρηστος οπως το παρουσιαζεται.
Εχει τα αρνητικά και τα θετικά του. Γνωριζουμε που μπορει να βοηθησει και που όχι.
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης