4.Sverrir Ingi Ingason

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Παρ 26 Απρ 2019, 02:58

Υπερβολική η κριτική και αχρείαστη θα έλεγα. Σίγουρα αρκετά λάθη, αλλά ο παίκτης θα κριθεί μετά από προετοιμασία. Δεν έχει ρυθμό, ούτε έχει δέσει με τα στόπερ μας, πράγμα απαραίτητο στη θέση του. Ας έχουμε λίγη υπομονή.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7697
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό constadine » Παρ 26 Απρ 2019, 07:11

Δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα από αυτό το ματς , όλη η ομάδα δεν λειτουργούσε καλά .
Νομίζω θα πάει καλύτερα του χρόνου, που θα έχει περισσότερο χρόνο στην ομάδα .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2526
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό trouman » Παρ 26 Απρ 2019, 08:45

Έρχονται μεγαλύτερες κωλοτούμπες και από Κρεσπο..μείνετε συντονισμένοι..επανάληψη έργου, όπως γίνεται τελευταία..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Παρ 26 Απρ 2019, 09:46

Εγώ του δίνω χρόνο μέχρι τον Σεπτέμβρη να κάνει προετοιμασία να μπει στην ομάδα και να προσαρμοστεί! Και ο Βαρελα και ο Κρεσπο τον πρώτο χρόνο στην ομάδα δεν ήτανε καλοί μετά όμως γίνανε αναντικαταστατοι! Οπότε δε γίνεται διεθνή Ισλανδο στα 25 που τον αγόρασες 5εκ να μην κάνει!!
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 26 Απρ 2019, 10:02

Εμένα μου άρεσε. Τις περισσότερες μάχες τις κέρδισε παλικαρίσια. Για τις κεφαλιές δεν το συζητώ, είναι καλύτερος των Varela, Crespo. Στο γκολ που ακυρώθηκε, του κάνει πονηρό, αλλά σαφές φάουλ ο Τσιλιγιάννης και τον βγάζει εκτός πορείας. Θα μάθει σιγά-σιγά, εδώ στην Ελλάδα, να παίζει ΚΑΙ πονηρά και πιο δυναμικά, γιατί εκεί (και μόνο) βασίζονται οι Έλληνες αμυντικοί.
Χθες ήταν εμφανές ότι η έλλειψη ανασταλτικών ενεργειών από τους χαφ μας έκανε το έργο των στόπερς πιο δύσκολο, αλλά αυτό ήταν αναμενόμενο σε έναν αγώνα που μπήκαν μετά από γλέντι και με μόνο στόχο την πρόκριση και για να φυλαχθούν από κάρτες και τραυματισμούς.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89847
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Παρ 26 Απρ 2019, 10:16

Οι εμφανίσεις του δεν είναι καλές, αλλά ούτε ρυθμό έχει, ούτε και την απαραίτητη χημεία ακόμα.
Το απόλυτο παράδειγμα είναι ο Βαρέλα που κάνει μια πρώτη σεζόν κάτω και του μετρίου και στις επόμενες τον βλέπουμε να γίνεται μέχρι και ηγέτης στα αποδυτήρια.
Υπομονή.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Παρ 26 Απρ 2019, 10:27

Γιατί ρε παιδια λέτε μερικοί πως ο Βαρελα και ο Κρεσπο την πρώτη χρονιά δεν ήταν καλοί; Εγώ θυμάμαι πως στο πρώτο του ματς στην Τούμπα στην πρώτη φάση αντίπαλου ο Κρεσπο έκανε ένα σπριντ και καταπιε τον αντίπαλο, με όλη την Τούμπα να χειροκροτεί. Από το πρώτο ματς είχε ανέβει το επίπεδο και είχε ξεχαστεί ο Βιτορ, που κάποιοι δημοσιογράφοι επιμεναν να ανανεώσει. Ο δε Βαρελα απ την πρώτη χρονιά καταπινε τον Μπεργκ, που μέχρι τότε μας γλένταγε όπου μας έβρισκε. Τότε λέγαμε πως αν ο Μπεκάλι δεν αρκούσε την μεταγραφή, θα είχαμε περάσει τον Αγιαξ. Θυμάμαι λάθος;
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1424
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό constadine » Παρ 26 Απρ 2019, 10:53

ΑποστόληςΑ έγραψε:Εμένα μου άρεσε. Τις περισσότερες μάχες τις κέρδισε παλικαρίσια. Για τις κεφαλιές δεν το συζητώ, είναι καλύτερος των Varela, Crespo. Στο γκολ που ακυρώθηκε, του κάνει πονηρό, αλλά σαφές φάουλ ο Τσιλιγιάννης και τον βγάζει εκτός πορείας. Θα μάθει σιγά-σιγά, εδώ στην Ελλάδα, να παίζει ΚΑΙ πονηρά και πιο δυναμικά, γιατί εκεί (και μόνο) βασίζονται οι Έλληνες αμυντικοί.
Χθες ήταν εμφανές ότι η έλλειψη ανασταλτικών ενεργειών από τους χαφ μας έκανε το έργο των στόπερς πιο δύσκολο, αλλά αυτό ήταν αναμενόμενο σε έναν αγώνα που μπήκαν μετά από γλέντι και με μόνο στόχο την πρόκριση και για να φυλαχθούν από κάρτες και τραυματισμούς.

Συμφωνώ απόλυτα.
Σε όλες τις ενέργειες του ήταν καλός , μόνο στο ακυρωθέν γκολ δεν έκανε το καλύτερο .
Και εγώ είμαι περισσότερο στο ότι ήταν φάουλ η φάση με τον Τσιλιγιάννη .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2526
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 26 Απρ 2019, 11:40

Mauricio-8- έγραψε:Εγώ του δίνω χρόνο μέχρι τον Σεπτέμβρη να κάνει προετοιμασία να μπει στην ομάδα και να προσαρμοστεί! Και ο Βαρελα και ο Κρεσπο τον πρώτο χρόνο στην ομάδα δεν ήτανε καλοί μετά όμως γίνανε αναντικαταστατοι! Οπότε δε γίνεται διεθνή Ισλανδο στα 25 που τον αγόρασες 5εκ να μην κάνει!!


Με την διαφορα οτι αυτοι ηρθαν καλοκαιρι κι εκαναν εστω λιγη προετοιμασια κι οχι καταμεσις της περιοδου χειμωνιατικα χωρις προετοιμασια.
Εχει πολυ μεγαλη διαφορα για να τον κρινουμε και ειδικα μετα απο 4-5 αγωνες που επαιξε,χωρις να προλαβει να δεσει με την ομαδα.
Θα τον δουμε το καλοκαιρι με προετοιμασια.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5495
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 26 Απρ 2019, 11:45

Nikos 74 έγραψε:Γιατί ρε παιδια λέτε μερικοί πως ο Βαρελα και ο Κρεσπο την πρώτη χρονιά δεν ήταν καλοί; Εγώ θυμάμαι πως στο πρώτο του ματς στην Τούμπα στην πρώτη φάση αντίπαλου ο Κρεσπο έκανε ένα σπριντ και καταπιε τον αντίπαλο, με όλη την Τούμπα να χειροκροτεί. Από το πρώτο ματς είχε ανέβει το επίπεδο και είχε ξεχαστεί ο Βιτορ, που κάποιοι δημοσιογράφοι επιμεναν να ανανεώσει. Ο δε Βαρελα απ την πρώτη χρονιά καταπινε τον Μπεργκ, που μέχρι τότε μας γλένταγε όπου μας έβρισκε. Τότε λέγαμε πως αν ο Μπεκάλι δεν αρκούσε την μεταγραφή, θα είχαμε περάσει τον Αγιαξ. Θυμάμαι λάθος;


Αυτοι οι 2 (Κρεσπο-Βαρελα)εκαναν προετοιμασια το καλοκαιρι.
Δεν ηρθαν με μεταγραφη Ιανουαριου,που δεν κανεις προετοιμασια.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5495
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 26 Απρ 2019, 12:51

trouman έγραψε:Έρχονται μεγαλύτερες κωλοτούμπες και από Κρεσπο..μείνετε συντονισμένοι..επανάληψη έργου, όπως γίνεται τελευταία..
Έτσι κρατήστε πισινη

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Παρ 26 Απρ 2019, 18:41

Ως είθισται, το τάχα μου ψαγμένο σχόλιο για κωλοτούμπες και η πλήρης αδυναμία να θέσουμε μια συζήτηση σε υποτυπωδώς κοινή βάση.
Πρώτα απ' όλα, για τον Κρέσπο δεν υπήρξε καμία κωλοτούμπα. Με το που έπαιξε κέρδισε το ζεστό χειροκρότημα και την αγάπη της εξέδρας. Αυτό που όντως υπήρχε ήταν μια αρχική επιφυλακτικότητα, η οποία εκφραζόταν με το γνωστό ξερόλικο τρόπο, προτού καν δούμε τον παίκτη στο χορτάρι. Γενικώς, είναι τρομερό το πόσο δεν έχουμε βαρεθεί να βαφτίζουμε μεσσίες/παλτά παίκτες προτού τους δούμε.

Από εκεί και πέρα, ας δούμε τι ΔΕΝ είναι κωλοτούμπα: κωλοτούμπα, λοιπόν, δεν είναι το να λες ότι κάποιος παίζει άσχημα όταν όντως παίζει άσχημα, αρκεί να μην είσαι κομπλεξικός σε μεταγενέστερο στάδιο, κι αν παίζει ο ίδιος παίκτης ξεκινήσει να παίζει όντως καλά, να το επισημαίνεις. Κοινώς, αν ο Ίνγκασον παίξει καλύτερα του χρόνου κάθε λογικός άνθρωπος θα του το αναγνωρίσει και δεν είναι καθόλου κωλοτούμπας αν τώρα απλώς επισημαίνει το προφανές: ότι τα πρώτα δείγματα γραφής είναι κάθε άλλο παρά ενθαρρυντικά.

Επίσης, καλό θα είναι να θυμόμαστε και τα αντίστροφα. Διότι όπως ακριβώς δεν πρέπει να είμαστε υπερβολικά επικριτικοί προς οποιονδήποτε παίκτη, δεν πρέπει να είμαστε και υπερβολικά ανεκτικοί απέναντι σε οποιονδήποτε χρυσοπληρωμένο επαγγελματία τον οποίο δεν θέλουμε ούτε για φίλο ούτε για συγγενή, αλλά το μόνο που ζητούμε από αυτόν είναι να παίζει με ποιότητα (αν τη διαθέτει) και πάθος. Διότι έχω ακόμη νωπά στο μυαλό μου τα σχόλια τύπου "θα αφήσει εποχή" για τον Σάμπο, "τέτοιο δεξί μπακ άλλοι θα το χρυσοπληρώναν" για Κωνσταντινίδη, "τι τον θέλαμε τον Πρίγιοβιτς, έχουμε Κλάους" και πιο πρόσφατα "ογκόλιθος, πολύ σοβαρός, εγγύηση" για Χατσερίδη, μετά τον επαναληπτικό με τη Βασιλεία και μετά τη Σπαρτάκ Μόσχας, παρόλο που ήταν πασιφανές ότι το παλικάρι όχι απλώς δεν μπορεί, αλλά ότι είναι δεινόσαυρος. Φυσικά, μετά από λίγο ήρθαν οι ζεμπεκιές με Άρη στο Κύπελλο και με Τσέλσι και είδαν και οι τυφλοί.

Εν ολίγοις, πού θέλω να καταλήξω; Είναι απολύτως φυσιολογικό να είναι κάποιος απογοητευμένος από την ώς τώρα παρουσία του Ίνγκασον, ίδιως όποιος είχε παρακολουθήσει το 4-2 με τον Πανιώνιο, όπου οι αντιδράσεις του (από το γήπεδο φάνηκε κρυστάλλινα) ήταν τραγικές. Αυτό που δεν πρέπει να γίνεται είναι να προεξοφλούμε την αρνητική κατάληξη της μεταγραφής. Και χρόνος θα δοθεί και ελαφρυντικά υπάρχουν κι απ΄όλα και όλοι θα χαρούμε να μας προκύψει Μπεκενμπάουερ. Και ας μην είμαστε τόσο αυστηροί με τον κόσμο, παρά μόνο όταν άγεται και φέρεται (είτε θετικά είτε αρνητικά) από αμόρφωτους πουθενάδες εξυπνάκηδες των ερτζιανών

Τόσα και τόσα χρόνια φάγαμε στη μάπα μετριότητες που τις αποθεώναμε σαν να είναι ο Μέσι ή ο Κριστιάνο, με το που είχαμε ποιοτικότατους παίκτες τα τελευταία 2-3 χρόνια, δεν υπήρχε άνθρωπος που να μην το αναγνωρίσει. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο Βαρέλα, ο οποίος έκανε μια όντως μέτρια πρώτη χρονιά, αλλά κανείς δεν ούρλιαζε να φύγει, διότι τα προσόντα και η προοπτική του παίκτη έβγαζαν μάτι.

Ο παίκτης ώς τώρα είναι εκτός κλίματος και όποτε παίζει τρέμει το φυλλοκάρδι μου.
Μακάρι να βρει τον δρόμο του και να γίνει κολώνα στην άμυνά μας και σύνθημα στα χείλη μας.
Αν δεν τα καταφέρει, δεν είμαστε φιλόπτωχο ταμείο ούτε κέντρο υποστήριξης ψυχολικά εύθραυστων προσωπικοτήτων, αν τα καταφέρει, δόξα τω θεώ, θα λάβει και την υλική αναγνώριση από τους Σαββιδαίους και την ψυχική-άυλη επιβράβευση από τον κόσμο.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 26 Απρ 2019, 19:13

Συντάσσομαι με όλα, όσα αναφέρονται, λεπτομερώς, απ τον συνταγματάρχη, μέχρι τελείας....
Περί του παίκτη και μη, δηλαδή...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Παρ 26 Απρ 2019, 20:18

Παίχτη χωρίς προετοιμασία είναι δύσκολο να τον κρίνεις. Η αλήθεια είναι ότι τα δείγματα δεν είναι καλά αλλά ας περιμένουμε να τον δούμε και του χρόνου που.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2423
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 4.Sverrir Ingi Ingason

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 26 Απρ 2019, 20:35

Nikos 74 έγραψε:Γιατί ρε παιδια λέτε μερικοί πως ο Βαρελα και ο Κρεσπο την πρώτη χρονιά δεν ήταν καλοί; Εγώ θυμάμαι πως στο πρώτο του ματς στην Τούμπα στην πρώτη φάση αντίπαλου ο Κρεσπο έκανε ένα σπριντ και καταπιε τον αντίπαλο, με όλη την Τούμπα να χειροκροτεί. Από το πρώτο ματς είχε ανέβει το επίπεδο και είχε ξεχαστεί ο Βιτορ, που κάποιοι δημοσιογράφοι επιμεναν να ανανεώσει. Ο δε Βαρελα απ την πρώτη χρονιά καταπινε τον Μπεργκ, που μέχρι τότε μας γλένταγε όπου μας έβρισκε. Τότε λέγαμε πως αν ο Μπεκάλι δεν αρκούσε την μεταγραφή, θα είχαμε περάσει τον Αγιαξ. Θυμάμαι λάθος;


Ο Κρεσπο φιλε σε καθε ματς ειχε και μια επικινδυνη γκελα.
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: astral, pgetsos και 3 επισκέπτες