26. Sergio Oliveira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 06 Φεβ 2019, 22:17

Κι εγώ θα τον ξεκινούσα. Και το θεωρώ λελογισμένο και αξιόληπτο ρίσκο. Τον έχεις στην αρχική 11αδα και τους βάζεις στην πρέσσα από νωρίς τους χλεχλέδες, με τον Πορτογάλο να μοιράζει το παιχνίδι προς τα βέλη μπροστά. Εφόσον, όπως φάνηκε σήμερα, τις μακρινές, άρτιες τεχνικά πάσες τις έχει στο ρεπερτόριό του. Και δη εύκολα. Ο Ουκρανός μπορεί να αποτελέσει τη χρυσή εφεδρεία από τον πάγκο.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Τετ 06 Φεβ 2019, 22:20

Κυριακη πρεπει να παιξει βασικος. O Sakhov ειδαμε ολοι πως δεν μπορουσε απεναντι στην ΑΕΧ. Ναι μπορει να μην ειναι εντελως ετοιμος αλλα εχει καλη φυσικη κατασταση ξερει να κοβει να κραταει μπαλα και εχει καλες καθετες. Γενικα οτι δεν εχει σχεδον κανενα χαφ μας. Maou και oliveira πρεπει να ξεκινησουν. Δεν ξερω αμα η μη συμμετοχη Misic στο ματς υποδηλωνει περιπτωση βασικου την Κυριακη.
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Descartes » Πέμ 07 Φεβ 2019, 01:04

Ο μέσος που μας έλειπε όλες αυτές τις δεκαετίες. Τρομερό ταλέντο. Για το Ελληνικό Πρωτάθλημα είναι εξωπραγματικός. Τι μας έστειλες ρε Sergio?

Μακάρι να μείνει μόνιμα.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 07 Φεβ 2019, 01:55

Κι εγώ θα ήθελα να παίξει βασικός αλλά νομιζω είναι μηδαμινές οι πιθανότητες. Και είναι λογικό. Οι λου θα εμπιστευτεί τους παλιούς και αυτους που έζησαν τα περσινα απο πρωτο χερι, εκτός απο ακπομ, ζαμπα.

Ο Ολιβέιρα λογικά θα μπει στο 60-70 αν πιέζει ο γαύρος, για να δώσει ανάσες και να κρατήσει μπάλα.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 07 Φεβ 2019, 05:36

Αυτοκτονια να πας με σαχοβ μαου στα χαφ. Θα μας καταπιουν
Dimg4
 

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Πέμ 07 Φεβ 2019, 06:37

Δεν πρόκειται παλικάρια ο Λουτσεσκου σε ένα τόσο κρίσιμο ματς που κατά 80% κρίνει τον τίτλο αν το κερδίσουμε να χρισημοποιησει παίκτη νεοφερμένο στην ομάδα όσο καλός και αν είναι αυτός γιατί έτσι είναι η νοοτροπία του! Για να μπει ο Ολιβειρα την Κυριακή να παίξει δίπλα σε Μαουρισιο θα πρέπει να μην έχει άλλον χαφ!Μόνο αλλαγή αν τον βάλει και αυτό μόνο αν έχει κριθεί το παιχνίδι, δεν είναι προπονητής που ρισκάρει! Και τον Μεσσι να έφερνε χθες δεν πρόκειται να το ξεκινούσε γιατί δεν ξέρει την ομάδα!
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 07 Φεβ 2019, 08:14

Οπως γραφει και ο Ντιμ,αν πας με Σαχοφ απεναντι στον Πεφτουνη θα εχουμε μεγαλο προβλημα.Χαφ για αυτο το παιχνιδι ψαχναμε τον Γεναρη.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24080
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 07 Φεβ 2019, 08:27

Mauricio-8- έγραψε:Δεν πρόκειται παλικάρια ο Λουτσεσκου σε ένα τόσο κρίσιμο ματς που κατά 80% κρίνει τον τίτλο αν το κερδίσουμε να χρισημοποιησει παίκτη νεοφερμένο στην ομάδα όσο καλός και αν είναι αυτός γιατί έτσι είναι η νοοτροπία του! Για να μπει ο Ολιβειρα την Κυριακή να παίξει δίπλα σε Μαουρισιο θα πρέπει να μην έχει άλλον χαφ!Μόνο αλλαγή αν τον βάλει και αυτό μόνο αν έχει κριθεί το παιχνίδι, δεν είναι προπονητής που ρισκάρει! Και τον Μεσσι να έφερνε χθες δεν πρόκειται να το ξεκινούσε γιατί δεν ξέρει την ομάδα!


Σιγα ρε φιλε, το ματς της χρονιας ειναι. Τι σημαινει δεν ξερει την ομαδα? Σε 1 βδομαδα μια χαρα ενσωματωνεται, τα τρεξιματα του και την κλαση του χρειαζομαστε. Ενω ο σαχοβ που ξερει τα συστηματα θα τα παει καλυτερα ε?
Θα ειναι ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ.
Dimg4
 

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 07 Φεβ 2019, 11:30

Εσεις που φτιαχνετε τα gifakia βρειτε την φαση που κανει την ποδια σε εναν αντιπαλο και στο καπακι με τη μια βγαζει πασα 30 μετρων με το εξωτερικο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24080
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Πέμ 07 Φεβ 2019, 11:43

Πιθανή χρησιμοποίηση του Ολιβεϊρα ως βασικός την Κυριακή ελοχεύει πολλούς κινδύνους.

Το περίεργο δεν είναι αυτό.

Το περίεργο είναι οτι εδώ και μέρες στα ράδια ακούω σχόλια λες και θα είναι έγκλημα να ΜΗΝ τον βάλει βασικό ο Ραζβαν.

Καθίστε ρε μάγκες. Οκ προφανώς καλός παίκτης.

Ξέρετε εσείς αν και πως έχει δέσει με την ομάδα για ματς υψηλών πιέσεων;

Ξέρετε αν δένουν τα χαρακτηριστικά του με τον Μαουρίτσιο;

Εγώ προσωπικά ΝΟΜΙΖΩ οτι αν παίξουμε με Μαουρίτσιο και Ολιβεϊρα μαζί, θα είμαστε αναγκασμένοι να παίζουμε ΜΟΝΟ επίθεση!

Γιατί από αμυντικά χαρακτηριστικά κανείς από τους δυο δεν είναι επαρκής.

Θα μου πεις, είναι ο Σαχοφ αμυντικά επαρκής; ΟΧΙ

Αλλά τουλάχιστον εκεί έχει μια προϋπηρεσία το δίδυμο, γεγονός που αντισταθμίζει κάπως τα αρνητικά.

Χτες εμένα ο Ολιβεϊρα μου φάνηκε πολύ καλός οργανωτικά, έξυπνος και τεχνίτης.

Μου φάνηκε όμως παράλληλα να τα φτύνει νωρίς και δεν είδα να βγάζει καμιά φοβερή ενέργεια αμυντικά!
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Πέμ 07 Φεβ 2019, 11:50

Τί παιχτάρα είναι αυτή ρε σείς. Πρώτη φορά βλέπω χάφ στον ΠΑΟΚ να γυρίζει και να παίζει απευθείας κάθετα. Η ταχύτητα σκέψης που έχει δέν υπάρχει στην λίγδα.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό xanapaok » Πέμ 07 Φεβ 2019, 12:10

Με την εικόνα που είδα από το ματς με τον Πανιώνιο, νομίζω ότι σίγουρα πρέπει να ξεκινήσει την Κυριακή. Είναι το παιχνίδι στο οποίο θα κάνει την διαφορά
Άβαταρ μέλους
xanapaok
 
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Πέμ 18 Οκτ 2018, 19:02

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό sourdos4 » Πέμ 07 Φεβ 2019, 12:20

Η αλήθεια είναι πως ήταν ένα κλικ κάτω σε φυσική κατάσταση από τους υπόλοιπους. Μένει να δούμε αν αυτό το κλικ ήταν εντολή για να έχει φρεσκάδα την Κυριακή ή όντως θέλει χρόνο ακόμα για να ενσωματωθεί.
Άβαταρ μέλους
sourdos4
 
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 22:04
Τοποθεσία: Θ5 Σ13 Θ76

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό paok x.m. » Πέμ 07 Φεβ 2019, 12:40

Παιδια εχω αντιθετη αποψη με (μαλλον σχεδον) ολους σας. Ο παιχτης ειναι φανερα ανετοιμος και εχθες μετρησα τρια λαθακια που πηγαν να μας εκθεσουν αλλα τα εκοψε ο ιγκανσον...

Επισης μου φανηκε λιγο βαρυς (λογω ελπιζω ανετοιμοτητας) και λιγο χαλαρος στα μαρκαρισματα του...

Αντιθετα ο σακχοφ ηταν πολυ καλος με σωστες μπαλιες και με το που βγηκε το κεντρο απλα εξαφανιστηκε....

Νομιζω οτι ειμαστε υπερβολικοι ως τωρα με τον ενθουσιασμο μας για τον παιχτη , ο οποιος εδειξε βεβαια και δειγματα εξαιρετικης ποιοτητας σε μακρινες μπαλιες
Σε ευχαριστουμε ζαγορακη για ολα!!!!
paok x.m.
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Πέμ 28 Φεβ 2008, 22:00

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό CCCP » Πέμ 07 Φεβ 2019, 12:45

Καλα μην λεμε και υπερβολες. Βαρυς και ανετοιμος παικτης δε μπαινει και παιζει σχετικα ανετα 90λεπτο πρωτο ματς σε βροχη.

Για τα δικα του στανταρ ναι δεν ειναι στο 100% intensity. Παντως μπορει σιγουρα να βοηθησει ως αλλαγη με γαυρο.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6163
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες