9. Karol Swiderski

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό dim72 » Κυρ 20 Ιαν 2019, 20:51

Η φάτσα του μου θυμίζει τον Σταν Λόρελ (χοντρός-λιγνός)! Ελπίζω εσύ να προκαλείς κλάματα στους αντίπαλους!
Τίποτα δεν είναι αδύνατο όταν βάζεις άλλους να το κάνουν!
Άβαταρ μέλους
dim72
 
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:10

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό die8nhs » Κυρ 20 Ιαν 2019, 20:54

Καλως ήρθες Πολωνέ.

Καλή δύναμη και πολυ δουλειά.

Έχω καλό προαίσθημα για εσένα, μακάρι να βγει αληθινό.
Άβαταρ μέλους
die8nhs
 
Δημοσιεύσεις: 258
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 02:03

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 20 Ιαν 2019, 20:57

Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 20 Ιαν 2019, 21:03

buffalobill4 έγραψε:Καλωσηρθες Πολωνε

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι σε μια τετοιου ειδους επενδυση οπου δαπανηθηκαν χρηματα για 21χρονο, καναμε 3ετες



Τριάμισι χρόνια είναι, όχι ότι έχει μεγάλη διαφορά.
Είναι αυτό που είχα γράψει και για τον Μίσιτς και την Σπόρτινγκ,αυτοί έχουν το όνομα να μπορούν να κάνουν 5ετη συμβόλαια στους ελπιδοφορους που αποκτούν.
Όταν πουλήσουμε και εμείς 3-4 ακόμα θα μπορούμε να διαπραγματευτούμε σε άλλη βάση.
Έχει γίνει χοντρή μπιζνα το άθλημα, όχι ότι πριν δεν ήταν άλλα τώρα έχει φτάσει σε απίστευτα επίπεδα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 20 Ιαν 2019, 21:06

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε το νέο μεταγραφικό απόκτημα του ΠΑΟΚ:

- Σου αρέσει το ρίσκο;

Είναι δύσκολη απάντηση. Το να αλλάζεις περιβάλλον έξι μήνες πριν το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U21 δεν είναι ρίσκο; Όλα όμως θα φανούν στην πράξη. Το ελληνικό πρωτάθλημα συγκρίνεται με το πολωνικό. Πηγαίνω σε ένα μεγάλο σύλλογο και είμαι σίγουρος πως θα υπάρχει μεγάλη πίεση από τους οπαδούς αλλά πιστεύω κάθε ποδοσφαιριστής περιμένει τέτοιες στιγμές και είμαι πολύ χαρούμενος γι΄αυτό.

- Ο προπονητής Νέων της Εθνικής Πολωνίας, σημείωσε πως θα πάρει στο τουρνουά μόνο αυτούς που θα έχουν αγωνιστικό χρόνο...

Ακριβώς αλλά ελπίζω ότι οι επόμενοι έξι μήνες θα είναι τουλάχιστον το ίδιο επιτυχημένοι όπως το πρώτο κομμάτι της σεζόν. Θέλω να μπω γρήγορα στην ομάδα του ΠΑΟΚ και να αρχίσω να σκοράρω. Κάτι που θα με φέρει πιο κοντά στην συμμετοχή μου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U21. Το μόνο που μπορώ να κάνω από την πλευρά μου είναι να υποσχεθώ πως θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου για να βρεθώ εκεί.

- Είναι περιττό να πούμε ότι οι απαιτήσεις στον ΠΑΟΚ θα είναι πολύ μεγάλες καθώς θα υπάρξει σύγκριση με τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς που σε 27 ματς σε όλες τις διοργανώσεις, σκόραρε 18 γκολ.

Το περιμένω αυτό. Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ είναι φανταστικοί. Πολλοί μου έγραφαν μηνύματα πριν γίνει η μεταγραφή. Οι απαιτήσεις θα είναι όντως μεγάλες αλλά ελπίζω ότι θα μπορέσω να αντεπεξέλθω στις προσδοκίες τους. Σίγουρα θα είναι δύσκολο να αντικαταστήσω τον Πρίγιοβιτς αλλά πιστεύω ότι θα μπορέσω και εγώ να γίνω σκόρερ στον ΠΑΟΚ.

- Το πρώτο σου ταξίδι εκτός Πολωνίας σίγουρα θα είναι δύσκολο. Ανησυχείς;

Περισσότερο φοβάμαι για την γλώσσα. Δεν νομίζω πως τα αγγλικά μου είναι τόσο καλά αλλά θα προσπαθήσω να προσαρμοστώ όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Η κατάσταση απαιτεί να καταλάβω τι θέλει ο προπονητής μου και να μάθω τους συμπαίκτες μου όσο πιο γρήγορα γίνεται. Αυτό θα είναι το πιο σημαντικό για εμένα κατά το πρώτο διάστημα.

- Πήρες κάποια συμβουλή γι΄αυτό το βήμα στην καριέρα σου;

Φυσικά. Μίλησα με κάποιους συμπαίκτες μου στην Εθνική και με φίλους μου στην Γιαγκελόνια. Ο Μάριαν Κέλεμεν και ο Γκρέσιεκ Σαντομιέρσκι έχουν πολύ μεγάλη εμπειρία από το εξωτερικό. Όλοι μου είπαν ότι το πρώτο σου βήμα μακριά από την πατρίδα σου θα είναι δύσκολο και το πιο σημαντικό στην αρχή θα είναι η κατανόηση της γλώσσας.

- Ο Κέλεμεν αγωνίστηκε στην Θεσσαλονίκη, φορώντας τη φανέλα του Άρη. Τι σου είπε για τη Θεσσαλονίκη;

Ο Μάριαν ήταν εμφατικός, τονίζοντάς μου πως η Θεσσαλονίκη είναι πανέμορφο μέρος και η ζωή είναι πολύ ωραία εκεί.

- Τι σου είπε ο κόουτς, Μίκνιεβιτς, για την μεταγραφή σου;

Για τον προπονητή μου, η εξέλιξή μου σαν παίκτης, είναι το πιο σημαντικό. Θα έχει σταυρωμένα τα χέρια του για εμένα.

- Δεν σκέφτηκες να μείνεις για ένα εξάμηνο ακόμη στην Πολωνία;

Δεν ήταν μια γρήγορη ή εύκολη απόφαση. Το σκέφτηκα για αρκετό καιρό και το σκέφτηκα καλά. Ωστόσο ποτέ κανείς δεν ξέρει τι του επιφυλάσσει το μέλλον, δεν γνωρίζεις αν θα τραυματιστείς ή θα παραμείνεις στην ίδια φόρμα. Πήρα την απόφαση να αφήσω την Γιαγκελόνια για τον ΠΑΟΚ με την ελπίδα ότι εκεί θα εξελιχθώ σαν ποδοσφαιριστής και σαν άνθρωπος. Ελπίζω η ομάδα να βγει επίσης κερδισμένη.

- Άρα αυτή ήταν η καλύτερη στιγμή για να φύγεις;

Πιθανότατα κανείς δεν ξέρει. Αυτή την στιγμή ωστόσο γίνομαι 22 χρονών και πιστεύω πως είμαι αρκετά ώριμος για να το διαχειριστώ. Προηγουμένως είχα κάποια μικροπροβλήματα τραυματισμών αλλά τώρα είμαι υγιής και ελπίζω στην Ελλάδα να κάνω ακόμη ένα βήμα μπροστά.

- Ήταν δύσκολο να παραμείνεις ψύχραιμος το τελευταίο διάστημα;

Το τηλέφωνο μου κυριολεκτικά... έκαιγε από τις κλήσεις και τα μηνύματα που δεχόμουν. Όλοι με καλούσαν και μου έγραφαν μηνύματα για τον ΠΑΟΚ και την Τζένοα. Δημοσιογράφοι, οικογένεια και φίλοι με ρωτούσαν. Δεν κρύβω ότι ήταν δύσκολες για εμένα οι τελευταίες νύχτες. Υπήρχαν αρκετές στιγμές που δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Περίμενα αυτήν την κατάσταση και την είχα στο πίσω μέρος του κεφαλιού μου. Ευτυχώς πλέον όλα τελείωσαν.

- Θα πρέπει να τονίσουμε την δουλειά που έκανε μαζί σου ο Μίχαλ Πρόμπιερζ και ο Ιρένιους Μάμροτ...

Είμαι πολύ ευγνώμων σε αυτούς τους δύο προπονητές και θα τους θυμάμαι πάντα. Ήμουν πολύ τυχερός που τους συνάντησα, ωστόσο, πάντα είχα καλούς προπονητές που είχαν πολλές απαιτήσεις από εμένα, κάτι που με κάνει χαρούμενο. Δεν είναι όλοι τόσο τυχεροί να έχουν τους σωστούς καθοδηγητές από το ξεκίνημα της ποδοσφαιρικής τος καριέρας. Θυμάμαι τον καθένα ξεχωριστά, όσους με βοήθησαν να είμαι αυτό που είμαι τώρα.

- Τώρα θα συνεργάζεσαι με τον Ραζβάν Λουτσέσκου. Έχεις μάθει για τον τρόπο δουλειάς του;

Δεν κοίταξα μόνο τον προπονητή και το επιτελείο του αλλά και τους οπαδούς του ΠΑΟΚ. Έχει να κάνει με το πόσο συναισθηματικά και σοβαρά προσεγγίζω τους αγώνες. Είχα την ευκαιρία να πείσω τον εαυτό μου πριν υπογράψω το συμβόλαιο γιατί ήμουν παρών στο ματς του ΠΑΟΚ με τον Πανιώνιο. Όσον αφορά τον προπονητή, μίλησα με τον Γκιγιέρμε που δούλεψε μαζί του στην Ρουμανία. Έχω κάποιες πληροφορίες και τώρα θα τις επιβεβαιώσω.

- Τι σου είπε ο Γκιγιέρμε για τον Λουτσέσκου;

Μου είπε ότι κυρίως του αρέσει η σκληρή δουλειά αλλά όλοι οι προπονητές είναι έτσι. Γενικά του αρέσει να παίζει με τη μπάλα κάτω και οι ομάδες του να πιέζουν ψηλά.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 20 Ιαν 2019, 21:08

το 11 έπρεπε να πάρει

Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Κυρ 20 Ιαν 2019, 21:09

καλωσηρθες παιχταρα
υγεια και επιτυχιες μονο, πολλα γκολ
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Κυρ 20 Ιαν 2019, 21:17

Καλωσήρθες στην μεγαλύτερη ομάδα του ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ !!!
Σου εύχομαι υγεία και πολλά πολλά γκολ.
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 20 Ιαν 2019, 21:44

Γεια σου Σιδέρη! Καλωσήρθες!


Αναμένω πολλα, εντυπωσιακά και αποτελεσματικά βρωμοσουτα εκτός περιοχής
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 20 Ιαν 2019, 21:50

Καλώς όρισες, νεαρέ Μιετσελ
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Κυρ 20 Ιαν 2019, 22:18

NIKOS_PAOK04 έγραψε:Καλωσήρθες στην μεγαλύτερη ομάδα του ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ !!!
Σου εύχομαι υγεία και πολλά πολλά γκολ.


:pano:
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 20 Ιαν 2019, 22:45

pgetsos έγραψε:
pilotos έγραψε:
eorptol1 έγραψε:σε στησανε πιλοτε ;) καλως ηρθες παικταρα :opaokara: :opaokara:
Αν δεν πιάσει θα ξέρετε τον λόγο
;)

SM-G965F

Δεν το δα το μηνυμα σου πιλοτε, αλλα.... Δεν εχω τυχαιο ιστορικο. Εναν εχω ξανανοιξει, Κρεσπο ;)
Θα μείνω με τον ΠΡΙΓΟΒΙΤΣ...
;)

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 20 Ιαν 2019, 22:49

νύχτα θα φύγει, δανεικός τύπου Σαμπό.
το γράφω σήμερα, για να μην το παίζω μετά χριστόν προφήτης.

Λάθος που πήρε το 9.
Ας είναι υγιής και ας προσφέρει ότι μπορεί περισσότερο.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 20 Ιαν 2019, 22:57

Καλώς τον.
Νομίζω ότι θα γράψεις ιστορία με τον ΠΑΟΚ, εύχομαι τα καλύτερα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 9. Karol Swiderski

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Κυρ 20 Ιαν 2019, 23:06

gpap έγραψε:νύχτα θα φύγει, δανεικός τύπου Σαμπό.
το γράφω σήμερα, για να μην το παίζω μετά χριστόν προφήτης.

Λάθος που πήρε το 9.
Ας είναι υγιής και ας προσφέρει ότι μπορεί περισσότερο.


Τι να προσφέρει δεν θα προλάβει αφού θα φύγει νύχτα κιόλας... :o

Καλώς ήρθες Κάρολ στην οικογένεια του ΠΑΟΚ!!!
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες