Razvan Lucescu II

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 24 Ιουν 2019, 12:27

Απο sdna.gr: Την απίστευτη υποστήριξη που έλαβε από τον Ιβάν Σαββίδη στην αρχή της συνεργασίας του με τον ΠΑΟΚ αποκάλυψε σε συνέντευξή του ο Ραζβάν Λουτσέσκου.

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ μίλησε για τη σχέση του με τον ισχυρό άνδρα του Δικεφάλου, για το πόσο τον στήριξε στην αρχή της συνεργασίας τους, την περίοδο που... άπαντες ήταν κατά του Λουτσέσκου και φυσικά για το πώς εξελίχθηκε η σχέση τους.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε σε συνέντευξή του:

«Είναι ένας πολύ ισχυρός άνθρωπος απ΄όλες τις οπτικές. Είναι ένας πλούσιος άνθρωπος, ένα άνθρωπους που έχει επενδύσει σε μεγάλο βαθμό όχι μόνο στο ποδόσφαιρο αλλά και σε όλη την Ελλάδα. Λιμάνια, εργοστάσια κ.α. Είναι ένας άνθρωπος που είναι κοντά σου και αυτό σου δημιουργεί τεράστια πίεση. Οι τελευταίοι δύο μήνες ήταν απίστευτοι, παρά το γεγονός ότι ήμασταν σε εξαιρετική κατάσταση.

Θυμάμαι μετά από ένα παιχνίδι που κερδίσαμε με 3-0 και απέμεναν τρεις γύροι μέχρι να τελειώσει το πρωτάθλημα, μας τηλέφωνησε και μας τα έψαλλε. Μας είπε πως δεν μπορούσαμε, πως δεν κατάλαβε τι είδους ποδόσφαιρο παίξαμε και είχαμε κερδίσει 3-0!

Ο επόμενος αγώνας ήταν με την Λάρισα. Έληξε 1-1. Αμέσως μετά το παιχνίδι, κατάλαβα πως θα συναντηθούμε στη Θεσσαλονίκη μαζί του. Από την Λάρισα όμως στην Θεσσαλονίκη υπήρχε τεράστιος ενθουσιασμός στις τάξεις των οπαδών καθώς δεν τους επιτρεπόταν να βρίσκονται στο γήπεδο! Μας φώναζαν, ήταν ευτυχισμένοι. Ο ιδιοκτήτης το σκέφτηκε καλύτερα και προγραμμάτισε την συνάντησή μας την επομένη.

Λίγες ημέρες πριν τον τελικό Κυπέλλου, όλοι μιλούσαν για τη φιέστα γιατί ο ΠΑΟΚ δεν είχε κερδίσει τίποτα για 34 χρόνια. Μετά την πρόκριση στον τελικό, είπα στον αντιπρόεδρο: «Ελπίζω να μην έχουμε καμία συνάντηση απόψε». Μου είπε όχι και να παραμείνω ήρεμος. Δεκά λεπτά αργότερα ήρθε σε μένα και μου είπε πως ο πρόεδρος μας καλούσε σε συνάντηση.

Εκεί, λοιπόν, μας ισοπέδωσε! Για 40 - 45 λεπτά... Μου είπε ότι δεν μου επιτρέπεται να είμαι συναισθηματικός παρά μόνο σε εκείνον. Πρέπει να είμαι λογικός και να κρατάω τους παίκτες μου προσγειωμένους.

Κατά την διάρκεια των παιχνιδιών μπορεί να στραφεί και κατά των ηγετών αλλά ποτέ επι προσωπικού. Μου είπε ότι θα ήθελε να βλέπει έναν συγκεκριμένο ποδοσφαιριστή να παίζει αλλά ποτέ δεν παραπονέθηκε γιατί δεν έπαιζε εκείνος...

Βλέπουν οι παίκτες μου ότι δεν κάνω ό,τι μου λέει ο ιδιοκτήτης καθώς έχω πάρει την ελευθερία κινήσεων όσο είμαι υπεύθυνος εγώ για τα αποτελέσματα.

Θα πρέπει να σας πω και κάτι άλλο. Όταν ήρθα στο ΠΑΟΚ, αρκετοί άνθρωποι δεν συμφώνησαν. Τότε σε μια ομιλία του είπε: "Ο Ραζβάν είναι ο προπονητής και έχω απόλυτη εμπιστοσύνη σε αυτόν. Αν κάποιος απο εσάς θέλει να πει κάτι ή δεν συμφωνεί, μπορεί να φύγει απο εδώ! Είναι ο προπονητής και έχουμε την υποχρέωση να τον στηρίξουμε»
*********************************************

Αν εβαζες τον παιχτη που σου ειπε,θα εφευγες ακλαφτος. :)
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό chuba4 » Δευτ 24 Ιουν 2019, 13:02

φαντασου τι θα ακουσε ο τουντορ απο τον ιβαν οταν ειχε παγκο τον μπερμπατοφ :lol:
chuba4
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Δευτ 22 Απρ 2019, 19:34

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό wickerman » Δευτ 24 Ιουν 2019, 15:04

Τι σου είναι πάντως να έχει το σεβασμό της ομάδας και του κόσμου ο προπονητής ε; Αν άλλη χρονιά έβγαινε η αποστολή για την προετοιμασία και μαθαινόταν ότι την αποστολή δεν θα ακολουθήσουν οι Κίτσιου, Χατζηισαΐας, Δεληγιαννίδης, Μυστακίδης, Μιχόγεβιτς και Μουλέν επειδή δεν υπολογίζονται από τον Razvan είμαι σίγουρος πως θα υπήρχε ένα ποσοστό συνοπαδών που θα ξεκινούσε να γράφει για δεύτερες(τρίτες ή νιοστές) ευκαιρίες και εγκλήματα. Φέτος, εμπιστοσύνη στον προπονητή και τις επιλογές του. Πόσο πιο ήρεμα ξεκινά η φετινή χρονιά σε σχέση με άλλες; Ανυπομονησία για τα πρώτα φιλικά και τα ματς των προκριματικών μόνο(και πολλά βουντού να αποφύγουμε μία συγκεκριμένη ομάδα στην κληρωτίδα).
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3466
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 24 Ιουν 2019, 15:22

Η ψυχούλα του το ξέρει αν είναι ήρεμος... Εγώ πιστεύω είναι σε αναμμένα κάρβουνα με την κωλυσιεργία στις μεταγραφές. Αν είχαν ανανεώσει Κάνιας/Σάκχοφ θα ήταν πιο ήρεμος, αν και η παραμονή του Καντουρί παίζει να τον άρεσε
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7698
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό paokreth4 » Δευτ 24 Ιουν 2019, 15:36

Ήρεμος δεν μπορεί να είναι σε καμία περίπτωση. Πέρα από την καθυστέρηση σε μεταγραφές, την ενταξη αργότερα συγκεκριμένων παιχτών ( όλοι ξέρουμε πόσο του αρέσει η ισορροπία και το σύνολο στις προπονήσεις ), ο στόχος εισόδου στους ομίλους πιστεύω ότι είναι μεγάλο στοίχημα και για τον ίδιο. Αλλά δεν τον φοβάμαι, είναι μεγάλη αλεπού ο Ρουμανος και έχει μεγάλη δύναμη μέσα του. Αυτό τουλάχιστον απέδειξε μέσα από τη συνεχή πίεση που έχει βιώσει 2 χρονια τώρα.
paokreth4
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Κυρ 23 Ιουν 2019, 12:35

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 24 Ιουν 2019, 16:26

Κακως ΔΕν
Αεχωρησες καβακα στο ακογο
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό constadine » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:12

Από το inpaok :

Επίθεση Χάτζι σε Λουτσέσκου!

Ο Γκιόργκι Χάτζι έστειλε τα συγχαρητήριά του στην ομάδα Κ21 της Ρουμανία για την πρόκρισης στα ημιτελικά του EURO 2019 που διεξάγεται σε Ιταλία και Σαν Μαρίνο και έκανε επίθεση στον Ράζβαν Λουτσέσκου όπως σημειώνει το σάιτ «digi24.ro»

Συγκεκριμένα ο Χάτζι έκανε κριτική στην… κριτική του τεχνικού του ΠΑΟΚ και ήταν ιδιαίτερα ενοχλημένος με τις δηλώσεις του Λουτσέσκου ότι η συγκεκριμένη Εθνική Κ21 της Ρουμανίας δεν μπορεί να εκπροσωπήσει επάξια την γενιά της και να σώσει το ρουμανικό ποδόσφαιρο και ότι μόνο 5-6 παίκτες από το σύνολο του Μιρέλ Ραντόι θα μπορούσαν να παίξουν σε πιο υψηλό επίπεδο.

«Τους αξίζουν συγχαρητήρια επειδή πάλεψαν με τις μεγαλύτερες ομάδες. Ας απολαύσουμε την επιτυχία τους και ας μιλήσουμε γι’ αυτούς. Αντίπαλος στα ημιτελικά είναι η Γερμανία. Τα παιδιά μας πήγαν ήδη πολύ μακριά. Έχουν αξία και τους αξίζουν πολλά μπράβο», είπε ο Χάτζι.

Συνεχίζοντας εξαπέλυσε μια χυδαία επίθεσή του στον Ράζβαν Λουτσέσκου: «Δεν ξέρω γιατί ο Ράζβαν Λουτσέσκου είπε όλα αυτά τα πράγματα γι’ αυτήν την ομάδα Νέων της Ρουμανίας. Είναι μια σπουδαία γενιά και διαθέτει πολλούς σπουδαίους παίκτες και όχι μόνο 5-6 όπως είπε ο Λουτσέσκου. Ίσως δεν ξέρει τι σημαίνει να χτίζεις μια φουρνιά ταλέντων και να δουλεύεις με παιδιά. Ας πάει στην Ελλάδα, στο πιστόλι του, στον πρόεδρό του τον Ιβάν Σαββίδη που έχει στον ΠΑΟΚ με πιστόλια και όλα τα άλλα! Είναι αντιαθλητικά λάθος αυτό που είπε γι’ αυτά τα παιδιά. Ο πατέρας μου έπαιξε μπάλα τις δεκαετίες του ’70 και το ’80. Εγώ είχα μια γενιά που κέρδισε πρωταθλήματα και έκανε σπουδαίες εμφανίσεις. Τη δεκαετία του ’90 υπήρξε κι άλλη σπουδαία γενιά που μας οδήγησε στο Παγκόσμιο Κύπελλο και στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα. Είναι δύσκολο γι’ αυτόν να το καταλάβει ή ίσως δε συμφωνήσει με τις εμφανίσεις που κάνουν τα παιδιά μας…».

Η επίθεση του Χάτζι στον Λουτσέσκου δε σταμάτησε ούτε εκεί! «Κάνει ένα τεράστιο, σοβαρό λάθος μη αναγνωρίζοντας μια τόσο σπουδαία γενιά που μας έχει φτάσει τόσο ψηλά. Δεν έχει συνηθίσει να δουλεύει με Ακαδημίες, αλλά έχει συνηθίσει τους οπλοφόρους στην Ελλάδα! Και επιτέθηκε σε κάποια παιδιά μας. Μιλάει για 5-6 ότι θα ξεχωρίσουν αλλά αυτά τα παιδιά έχουν καταφέρει κάτι μοναδικό για τη Ρουμανία: την έχουν οδηγήσει στα ημιτελικά του Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κ21 και αυτό είναι μοναδικό. Τον Ράζβαν Λουτσέσκου τον ενδιαφέρει πιο πολύ ο ΠΑΟΚ, οι οπλοφόροι, τα πιστόλια και ότι είναι δίπλα του».
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2527
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:32

Ειναι αληθεια πως ο Λουτσεσκου κατα καιρους εχει μιλησει πολυ απαξιωτικα για το Ρουμανικο ποδοσφαιρο χωρις ιδιαιτερο λογο.Αν ισχυουν οι δηλωσεις οταν η ομαδα εχει φτασει ημιτελικα τις λες και λιγο ακηρες και ακαιρες.Απο την αλλη η επιθεση Χατζι ουσιαστικα στον ΠΑΟΚ ειναι εκτος τοπου και χρονου στα ορια μαλιστα της μυνησης και δεν πρεπει ισως να μεινει αναπαντητη.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 25 Ιουν 2019, 09:33

Καλά ποσο μ@λ@κ@ς ο χατζι όπλο φόροι κλπ. κλπ. Ο λουτσεσκου έκανε σκληρή κριτική αυτός με το σχόλιο του για ΠΑΟΚ πρόσβαλε όλο τον συλλογο χωρίς λόγο.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 25 Ιουν 2019, 11:16

Οι δηλώσεις Χάτζι είναι ύποπτες.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 25 Ιουν 2019, 11:19

Είπαμε το πιστόλι θα το πληρώνει για όλη του τη ζωή ο Ιβάν, όλος ο πλανήτης το είδε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 25 Ιουν 2019, 11:48

Οι δηλώσεις Χάτζι είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ύποπτες.

Αν δεν απατωμαι πριν δύο τρεις μέρες είχα δει κάτι δηλώσεις του που αποθέωνε τον γαύρο ή κάτι σχετικό με τον γαύρο.

Και τώρα κάνει αυτές τις εντελώς στημένες τοποθετήσεις με τις οποίες δήθεν κράζει Λουτσεσκου αλλά στην πραγματικότητα επιτίθεται στον Σαββίδη.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13121
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 25 Ιουν 2019, 11:54

Στα παπαριά μας ο χατζι και ο κάθε χατζι .
Άλλωστε το είπε και ο τίγρης οι ρουμάνοι έχουν ντοκτορά στις κλεψίες και είναι για κορυδαλλό , ποιος χάτζι δλδ τώρα. :D
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Παρ 28 Ιουν 2019, 18:44

Μεγάλε χαλάρωσε και κάτσε στα αυγά σου γιατί ούτε κρασί δεν έχει εκεί.
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 28 Ιουν 2019, 18:45

Μάλλον είναι αστείο ότι φεύγει για Αραβία, υποθέτω.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες