Razvan Lucescu II

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 14 Ιαν 2019, 15:33

Κόουτς, αν δεν απατώμαι το επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι το παίζουμε μετά από 3 αγώνες στην Τούμπα, στο φιλόξενο πλέον ΟΑΚΑ με ξένους διαιτητές.
Φρόντισε να διατηρήσεις την αυτοσυγκέντρωση και εγρήγορση των παιχτών.

Στο ΟΑΚΑ θα πάμε για τη γιορτή.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6101
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Δευτ 14 Ιαν 2019, 17:31

Dimg4 έγραψε:Αν δε σου φερουν παιχταρα χαφ,μειωνω κατα 50% την αντιπαθεια μου προς εσενα ως προπονητη.


ελα τωρα ασε τα σαπια....

αφου εδω και καιρο ειναι η μεγαλη σου καψουρα...

αλλα επιδη ντρεπεσε να το παραδεχθεις κανεις τον....κοκοβιο....

ακου -50%
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5996
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό gpap » Δευτ 14 Ιαν 2019, 23:49

Οφείλει να αναπροσαρμόσει το σύστημα, που είχε χτιστεί πάνω στον Πρίγιο.
Ψηλές σέντρες για να κατεβάσει ο Πρίγιο την μπάλα και να μοιράσει δεξιά-αριστερά, δεν μπορούν να αποδώσουν με Ακπόμπ.
Κάτσε δούλεψε με το επιτελείο, φτιάξτε σύστημα για την ομάδα που έχεις σήμερα, ώστε να μπορούμε να αποδίδουμε καλύτερα και να δημιουργούμε ευκαιρίες.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό paok apo epilogi » Τρί 15 Ιαν 2019, 00:36

Οχι αλλο Πελκα ρε Λουτσε...ειδικα μεσα στην Τουμπα 10ρι μονο ο κωλης.
Ουτε τα στημενα στον Πελκα...πονεσαν τα ματια μας...εχουμε Μαου για τα στημενα.
Think outside the box
paok apo epilogi
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:12

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Τρί 15 Ιαν 2019, 01:30

τι ειναι αυτο που αλλαζεις στο ημιχρονο που δεν μπορει να εφαρμοστει απο το 1 λεπτο, να γλιτωσουμε και τα εμφραγματα ?
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 15 Ιαν 2019, 09:33

Η ομαδικότητα: περισσότερα τρεξίματα και πιο κοντά οι γραμμές. Για να είμαι πιο σωστός όμως, οι αντίπαλοι ήταν αυτοί που έτρεξαν περισσότερο από το κανονικό στο πρώτο ημίχρονο, για να μας κρατήσουν μακριά από το στόχο και να μας ρίξουν την ψυχολογία. Στο δεύτερο βέβαια ξεφουσκώνουν απότομα, αλλά αν είχαν καταφέρει κάτι καλό στο πρώτο η ψυχολογία θα τους βοηθούσε να αντισταθούν, ενώ θα στεκόταν εμπόδιο σ' εμάς σε οποιαδήποτε καλή επιθετική ανάπτυξη.
Στην Τρίπολη δεν δεχθήκαμε γκολ κι αυτό μας κράτησε στο παιχνίδι. Αν προηγούνταν ο Αστέρας στο ημίχρονο μπορεί να υπήρχε διαφορετική εξέλιξη. Από τη στιγμή όμως που δεν το κατάφεραν και δεν μας πήρε από κάτω, ήταν θέμα χρόνου να μιλήσει η διαφορά ποιότητας των παικτών.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89942
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 15 Ιαν 2019, 12:39

CCCP έγραψε:Για να κανουμε και λιγο κριτικη ετσι για να ριξουμε και λιγο βουτηρο στο ψωμι του Dim... δε μου αρεσε μια δηλωση του Βιειρινια που διαβαζω σε αρθρο σημερα.

«πολλές φορές διαβάζουμε καλύτερα το παιχνίδι μετά το πρώτο ημίχρονο και μπαίνουμε καλύτερα στην επανάληψη»

Δηλαδη με αλλα λογια, για τα μπαζα διαβασμα του αντιπαλου και τακτικη προετοιμασια της ομαδας γίνεται. Πως να μην χανεται μετα το πρωτο ημιχρονο και να ψαχνωμαστε σε καθε ματς. Αυτο που λεω απο την αρχη της χρονιας, οτι η ομαδα μου δειχνει οτι μπαινει στα ματς χωρις τακτικο πλανο, ειδικα επιθετικα.

Το εχω ξαναπει οτι αντι για αυτο, αφου ειναι να το παρουμε το ματς στο δευτερο ημιχρονο ας μπουμε στο πρωτο να παιξουμε αμυνα λεωφοριο πισω και καντενατσιο...λιγοτερο θα ειχαμε κυνδηνευσει χτες! Τουλαχιστον θα ηταν μια συγκεκριμενη τακτικη ρε παιδι μου.


Αυτό δεν είναι κριτική, είναι η ανάλυσή σου, μετά από ένα προσωπικό σου συμπέρασμα που προέρχεται απ τις δηλώσεις του Βιεϊρίνια.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τρί 15 Ιαν 2019, 13:18

Whatever
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τρί 15 Ιαν 2019, 13:19

Το ότι η ομάδα κατά κανόνα φέτος ξοδεύει το πρώτο ημίχρονο είναι γεγονός πάντως.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 15 Ιαν 2019, 13:38

CCCP έγραψε:Whatever

αυτό λέω κι εγώ, στα λόγια μου έρχεσαι
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό giagoylas4 » Πέμ 17 Ιαν 2019, 13:40

Κράτα γερά μάστορα, γιατί Μ αυτά που ακούς από δω και από κει για πωλήσεις κ αποδεσμεύσεις παικτών του συνόλου σου, μπορεί να πάθεις καμιά ζημιά
Άβαταρ μέλους
giagoylas4
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 01:03

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 17 Ιαν 2019, 13:53

Ειναι ομως καποιες φορες τοσο εντονη η προσηλωση του στο υπαρχον γκρουπ που μοιαζει να μην ασχολειται καθολου με το ποιος θα ερθει να προστεθει σε αυτο και αυτο η ομαδα το πληρωνει σε συγκεκριμενες περιπτωσεις.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 17 Ιαν 2019, 13:57

Για μένα το λάθος είναι αυτό που παραδέχθηκε και ο ίδιος στην απολογιστική.
Ότι δέχεται παίκτες τύπου Μουλέν, ενώ οι ανάγκες είναι άλλες.
Και μετά δέχεται ο ίδιος τα βέλη που δεν τους χρησιμοποιεί.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό beeman » Πέμ 17 Ιαν 2019, 14:02

Sick Bastard έγραψε:
CCCP έγραψε:Για να κανουμε και λιγο κριτικη ετσι για να ριξουμε και λιγο βουτηρο στο ψωμι του Dim... δε μου αρεσε μια δηλωση του Βιειρινια που διαβαζω σε αρθρο σημερα.

«πολλές φορές διαβάζουμε καλύτερα το παιχνίδι μετά το πρώτο ημίχρονο και μπαίνουμε καλύτερα στην επανάληψη»

Δηλαδη με αλλα λογια, για τα μπαζα διαβασμα του αντιπαλου και τακτικη προετοιμασια της ομαδας γίνεται. Πως να μην χανεται μετα το πρωτο ημιχρονο και να ψαχνωμαστε σε καθε ματς. Αυτο που λεω απο την αρχη της χρονιας, οτι η ομαδα μου δειχνει οτι μπαινει στα ματς χωρις τακτικο πλανο, ειδικα επιθετικα.

Το εχω ξαναπει οτι αντι για αυτο, αφου ειναι να το παρουμε το ματς στο δευτερο ημιχρονο ας μπουμε στο πρωτο να παιξουμε αμυνα λεωφοριο πισω και καντενατσιο...λιγοτερο θα ειχαμε κυνδηνευσει χτες! Τουλαχιστον θα ηταν μια συγκεκριμενη τακτικη ρε παιδι μου.


Αυτό δεν είναι κριτική, είναι η ανάλυσή σου, μετά από ένα προσωπικό σου συμπέρασμα που προέρχεται απ τις δηλώσεις του Βιεϊρίνια.
Αμανα γειά σου

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό CCCP » Πέμ 17 Ιαν 2019, 14:09

Aυτο που λεει ο Josh ειναι σωστο, σιγουρα δεν ειναι 100% αθωος στην ολη υποθεση ο Ραζβαν.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες