Razvan Lucescu II

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 26 Οκτ 2018, 12:59

Το χαρακτηριστικό στιγμιότυπο του αγώνα, που με έκανε να αισθανθώ ότι επικρατεί θολούρα και δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πλάνο για την ανατροπή, έγινε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, λίγο πριν την σέντρα...

Μπαίνουν οι ομάδες μέσα, στήνονται η μία απέναντι απ την άλλη και βλέπω ότι από εμάς, όχι μόνο λείπει ο Λημνιός, αλλά και ο Καντουρί έρχεται και στήνεται μπροστά μας (στις Θ5-Θ6), έχοντας αλλάξει πλευρά, από αριστερά που έπαιζε στο πρώτο ημίχρονο...Βλέπω επίσης να σηκώνεται η ταμπέλα με κόκκινο 18 και πράσινο 74 και σκέφτομαι "ωραία, βάζει αριστερά τον τρελοαιγύπτιο, οπότε αν βάλει και τον κοτσίδα, στην θέση του Καρέλη, έχουμε ελπίδες"!

Εσύ είσαι όμως που το λες "μαστρογκόραν"? Εκεί που τα "μελετάω" έτσι, ο έρμος, βλέπω τον μουρλό, μπαίνοντας και πριν σφυριχτεί η έναρξη του 2ου ημιχρόνου, να κάνει σπριντ και να ρχεται προς το μέρος μας, λέγοντας και δείχνοντας με χειρονομία στον Καντουρί να πάει απέναντι, για να μείνει τελικά αυτός στα δεξιά...Βλέπω και τον Καντουρί, σχεδόν αποσβολωμένο, με το σφύριγμα της έναρξης, να κινείται προς την απέναντι μεριά, με κείνον τον χαρακτηριστικότατο νωχελικό του τρόπο και αναρωτιέμαι: "Ποιος στον δήμαρχο του Βόλου τον έδωσε αυτόν τέτοια οδηγία, για να αλλάξει πλευρά, ενώ τελικά ήταν αποφασισμένο να μείνει στην αριστερή, που έπαιζε στο 1ο ημίχρονο?

Παρ όλα αυτά, μέχρι το 80', έλπιζα ότι θα το γυρίσουμε, γιατί πίστευα ότι, όλα όσα έβλεπα ως τότε, ίσως άλλαζαν...
Μάρτυς μου ο episimos73, αν και του κάκου οι όποιες ελπίδες μου και μεγάλος προβληματισμός με σφηνώθηκε...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 26 Οκτ 2018, 14:29

ουσιαστικά το χθεσινό...ροτεϊσον ήταν ο...καρέλης. μαλιστα... οκ κτλ κτλ.

τοσκα λόγω τραυματία αντελινιο
σακχοφ για μαουρισιο
λημνιος,ελ καντουρι βασικοι απο την αρχη φετος
αρα μενει ο....καρελης που ήταν ο λόγος του...εκτενούς ροτεϊσον...
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Παρ 26 Οκτ 2018, 18:05

giapas έγραψε:
The_Stalker έγραψε:Συγγνώμη παιδιά, αλλά σύμφωνα με τις δηλώσεις του ανέλαβε την ευθύνη μόνο για την ψυχολογική προετοιμασία και το βαθμό επικινδυνότητας της Βίντι. Για το αγωνιστικό κομμάτι (επιλογές παικτών, κοουτσάρισμα και αλλαγές, εναλλακτικές λύσεις, απουσία σουτ), καμία ευθύνη δεν ανέλαβε.


Λες για αγωνιστικά πράγματα. Με δεδομένο ότι αυτός καταρτίζει την ενδεκάδα και κάνει τις αλλαγές , τι θα πίστευες ότι συνιστά ανάληψη ευθυνής; Αφού αυτός αποφασίζει , τι να πει στη συνέντευξη ότι η 11άδα ήταν δική μου ευθύνη ; Ποιανού θα μπορούσε να ήταν ώστε να χρειάζεται ρητή ανάληψη ευθύνης;

Επίσης θεωρείς ότι το θέμα σουτ είναι θέμα οδηγιών προπονητή;

Να στο θέσω αλλιώς , οποιοσδήποτε από τους μεσοεπιθετικούς μας όταν βρεθεί σε σωστή θέση βολής και κρίνει ότι η πιο καλή επιλογή είναι το σουτ, θεωρείς ότι χρειάζεται ειδική οδηγία από το προπονητή που λέει "σουτάρερε" ;
Ή αντίστοιχα , ο Λούτσος έχει πει να μη σουτάρουν όταν πρέπει αλλά να κάνουν κάτι άλλο ;


1. Κάποια παιδιά έγραψαν ότι τους άρεσαν οι δηλώσεις ή ότι "ανέλαβε την ευθύνη". Σ' αυτό απάντησα εγώ. Με το δικό σου σκεπτικό, γιατί χρειάστηκε ρητή ανάληψη της ευθύνης για το "ψυχολογικό" κομμάτι αλλά όχι για οτιδήποτε άλλο; Θα μπορούσε αυτό (το ψυχολογικό) να είναι ευθύνη κάποιου άλλου; Γιατί να μην πει απλά κάτι του στιλ "εγώ είμαι ο υπεύθυνος για την κακή εικόνα της ομάδας" και όχι "ίσως δεν τους προετοίμασα ψυχολογικά"; Ποιο ήταν το πρόβλημα, η "ελλιπής" προειδοποίηση για την "επικινδυνότητα της Βίντι", ή ότι η ομάδα δεν ήξερε τι να κάνει μέσα στον αγωνιστικό χώρο;

2. Μα ποιανού είναι; Ποια είναι η δουλειά του προπονητή; Δεν έχει υποχρέωση στα πλαίσια του κοουτσαρίσματος να ζητά η ομάδα να σουτάρει περισσότερο; Δεν έχει υποχρέωση στα πλαίσια της τακτικής να δώσει οδηγίες πώς ανοίγει διάδρομος για να βρει παίκτης το σουτ με καλές προϋποθέσεις; Δεν έχει υποχρέωση να επέμβει όταν ο Πέλκας κουτουλάει στο τοίχος των αμυντικών της Βίντι καταστρέφοντας επιθέσεις; Και στο ματς κυπέλλου με το σκουλήκι (για να φέρω άλλο παράδειγμα), δεν νομίζω να είπε στον Πέλκα να στέλνει κάθε (μα κάθε!) κόρνερ και φάουλ σε σημείο που ήταν βούτυρο στο ψωμί του ψηλού τερματοφύλακα των σκουληκιών. Δεν έπρεπε να ζητήσει να αλλάξει ο τρόπος εκτέλεσης; Να ζητήσει άλλη κομπίνα; Να αλλάξει εκτελεστή;

Δεν ξέρω τι τους έχει πει. Γενικώς πάντως η ομάδα ΔΕΝ σουτάρει κι αυτό είναι κακό. Γιατί το σουτ είναι ένα από τα όπλα που ανοίγουν κλειστές άμυνες, αυτές που κατά κύριο λόγο αντιμετωπίζουμε και θα αντιμετωπίσουμε στη λίγδα.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό wickerman » Παρ 26 Οκτ 2018, 20:34

ΑποστόληςΑ έγραψε:
beeman έγραψε:Η ομάδα στο γήπεδο κυριάρχησε, σίγουρα της στοιχησε ότι έλειπαν βασικά κομμάτια.
Η ομάδα είχε μια δυσκολία να φτάσει σε τελικές προσπάθειες, αλλά ήταν δύο κλικ πάνω από τον αντίπαλο. Στο ποδόσφαιρο αυτά συμβαίνουν, ας μην φέρνουμε την καταστροφή. Δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες.

Ποια ομάδα κυριάρχησε; Το ότι είχε τη μπάλα στα πόδια της δεν σημαίνει ότι κυριάρχησε γιατί όσο την είχε δεν ήξερε τι να την κάνει.
Είδες εσύ έστω μία οργανωμένη επίθεση; Αφού το παραδέχεσαι και ο ίδιος ότι με δυσκολία φτάναμε σε τελικές.
Και ποιοι έκαναν τελικές; Οι πρώτες δύο τελικές μας ήταν από τον Crespo. Η πιο επικίνδυνη ήταν του Varela (σουτ απελπισίας) και μόνον αυτή του Biseswar που την έβγαλε ο τερματάς τους ήταν για highlights.
Αντίθετα αυτούς που λες ότι ήταν δυο κλικ πιο κάτω έβγαζαν οργανωμένα τη μπάλα από την περιοχή τους και αν ο Πασχαλάκης δεν έκανε την απόκρουση του αγώνα τώρα θα είμασταν στο 0-3.

Άσε Αποστόλη μεγάλη αλήθεια αυτό που έγραψες με τα highlights. Ήδη καταριέμαι τη στιγμή που θα προσπαθήσω να φτιάξω highlights για το συγκεκριμένο παιχνίδι(ευτυχώς έχω ακόμη καμία 5-6 παιχνίδια πριν φτάσω σε αυτό και λογικά θα έχει φύγει η πίκρα μέχρι τότε, ειδικά εφόσον λάβει ο Lucescu τα κατάλληλα μηνύματα και διορθώσει κάποια πράγματα). Καλά που έκανε κι ένα σουτ της προκοπής του πουλέν σου. Ένα skip forward θα ήταν ιδανικό!!!
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό wickerman » Παρ 26 Οκτ 2018, 20:43

Goran πολύ δυνατό το ποιος στον δήμαρχο του Βόλου. Ελπίζω αν μου ξεφύγει και το χρησιμοποιήσω να μην διεκδικήσεις πνευματικά δικαιώματα.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 26 Οκτ 2018, 20:45

Υπάρχει και η κεφαλιά του Varela, που ήταν η μεγαλύτερη ευκαιρία μας.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 26 Οκτ 2018, 20:56

wickerman έγραψε:Goran πολύ δυνατό το ποιος στον δήμαρχο του Βόλου. Ελπίζω αν μου ξεφύγει και το χρησιμοποιήσω να μην διεκδικήσεις πνευματικά δικαιώματα.

8-)

Να σαι καλά και ελπίζω κι εγώ να μην με τα ζητήσει αυτός που το βγαλε, γιατί δεν είναι δικό μου... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 26 Οκτ 2018, 20:59

Μαλιστα ,Πριν 2 μολις μηνες ηταν στρατηγος αριστος σε ολα κι επερεπε να τον ανανεωσουμε μη το χασουμε.Και δωστου κλοτουμπες απ τους διαφωνουντες οταν η ομαδα εκανε μια σπαρτακ να βλεπει αστερακια και της σφηνωσε 3 μπαλακια σε μιση ωρα. Μεσα σε 2 μηνες ξεχασε τα παντα και η ομαδα παραπαιει.Σας φαινεται λογικο να φταιει ο προπονητης ,ο ιδιος ανθρωπος?Τι ειναι το ποδοαφαιρο και ξεχνιεται τοσο ευκολα?Δεν υπαρχουν αλλοι παραγοντες που επηρεαζουν μια ομαδα?
Δε λεγαμε οτι η προετοιμασια φετος ειναι διαφορετικη, προσαρμοσμενη στο Τσου λου και θα χουμε κοιλια οπως κι ο γαυρος περσι?δε λεγαμε οτι θελει αλλου τυπου παικτες το ροστερ που δεν ηρθαν ποτε?Τα ξεχασατε παλι ολα αυτα?



ΥΓ Υπαρχουν κι αλλα πολλα που επηρεαζουν την αποδοση μια ομαδας αλλα καλυτερα να περιμενουμε λιγο ακομα γι αυτα.Μακαρι να μη μας τυχει .Μακαρι να ναι αλλιως αυτη τη φορα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 26 Οκτ 2018, 21:24

Καταραμένε, να με συμπαθάς.

Εγώ ούτε πριν δυο μήνες, ούτε πέρυσι προσκυνούσα το Ραζβάν.

Από πέρυσι το έλεγα οτι θεωρώ πως δεν έχουμε καμιά φοβερή ανασταλτική λειτουργία, ούτε επιθετική. Και σίγουρα κάπου εδώ μέσα είναι γραμμένο. Και ειδικά για Ευρώπη το είχα τονίσει οτι τη φοβόμουν πολύ (όμως πράγματι η ομάδα με καθησύχασε με τις καλοκαιρινές της εμφανίσεις).

Αυτό δε σημαίνει οτι τα βρίσκω όλα χάλια, ούτε οτι τον θεωρώ άχρηστο ούτε οτι θέλω να απολυθεί.

Το κυριότερο καλό με τον Λουτσέσκου είναι οτι δουλεύει και οτι ΘΕΛΕΙ να δουλεύει. Δεν ξύνεται, δεν είναι τουρίστας.


Από εκεί και πέρα τα αρνητικά που βλέπουμε παραμένουν, όπως άλλωστε παραμένει και η αποφυγή να δώσει απαντήσεις στο ΓΙΑΤΙ τα βλέπουμε.

Θα μου πεις και τι τα λέω ολα αυτά, βραβείο θέλω; Οχι, αλλά δε μ αρέσει το τσουβάλιασμα οτι όλοι μαζί τον λοιδωρούμε ή όλοι μαζί τον προσκυνάμε.

Το είπα και νωρίτερα, μέτρο θέλει.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13141
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 26 Οκτ 2018, 21:31

Νομιζω πως οι περισσοτεροι επι της ουσιας βαλουν κατα του μεταγραφικου σχεδιασμου και του μη ενεργου ρολου σε αυτον του Ραζβαν,οχι κατα των προπονητικων του ικανοτητων.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 26 Οκτ 2018, 21:41

Μπαλα ειδαμε το καλοκαιρι ρειν μ αυτον τον προπονητη η οχι?
Περσι? Πηγε η ομαδα τρενο σπαζοντας τα ρεκορ? Ηταν τυχαια ολα αυτα? Δε μπορει κατι θα εκανε καλα ο τυπος για να χει τετοια αποτελεσματα. Ε αν μπορεσε να το κανει μια φορα καλα σιγουρα μπορει να το ξανακανει.Δε το ξεχνας δε σε αφηνει. Ουτε κλοπ ειπαμε οτι εγινε ουτε Πεπ.

Τζος σ αυτο που λες συμφωνω και τα γραψα απ το καλοκαιρι οτι θα το βρει μπροστα του.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 26 Οκτ 2018, 21:45

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν δουλεύει. Το ότι ο Ράζβαν κατάφερε τα περισσότερα απ' όλους τους προπονητές επί εποχής Ιβάν είναι γεγονός. Το ότι κάνει και αυτός λάθη, όπως όλοι οι προπονητές είναι επίσης σωστό. Κανέναν δεν κάνουμε Θεό και εναντίον κανενός δεν βάλουμε. Ό,τι καλό βλέπουμε το λέμε και το αντίστροφο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό nothu » Παρ 26 Οκτ 2018, 21:53

Εμενα αυτο που δε μ αρεσει καθολου ειναι το πως χρησιμοποιει τα εξτρεμ. Δεν κανει κανεις τους συνοχεμενα παιχνιδια βασικος. Ειναι λες και παιζουν ολοι απο 45 λεπτα. Δεν προκειται να βρει ρυθμος κανεις τους ετσι.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5028
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 26 Οκτ 2018, 22:27

Μα τι σημαίνει οτι έγινε ρεκόρ;

Είναι πολύ προκλητικό και γελοίο εκ μέρους της κοινωνίας του ΠΑΟΚ (οχι από εσένα Καταραμένε) να μιλάμε για ρεκόρ, τη στιγμή που τον απόλυτο ρέκορντμαν νικών σε απόλυτους αριθμούς αλλά ΚΑΙ σε αναλογία νικών/αγώνα από το 1996 μέχρι το 2009, ΟΛΟΙ τον φωνάζουν εδώ και χρόνια τραγί, άμπαλο, τρελό, κομπλεξικό, μίζερο, θεοσεβούμενο, αμαφούλε και λοιπά. Και οχι μόνο αυτό αλλά πετροβολάμε ΛΥΣΣΑΛΕΑ όποιον εκφράζεται θετικά για εκείνο τον προπονητή! Λες και σκότωσε κόσμο! Εκεί που είναι ο σεβασμός μας στα ρεκόρ;

Ας μη συζητάμε για ρεκόρ λοιπόν γιατί απλούστατα μόνοι μας αποδεικνύουμε οτι τα ρεκόρ ΔΕΝ μετράνε.

Αυτό που μετράει είναι η ΜΠΑΛΑΡΑ και οι ΤΙΤΛΟΙ. Είτε το ένα, είτε το άλλο, είτε και τα δυο μαζί!

Το γεγονός οτι ΔΕΝ έγινε τυχαία το περυσινό ρεκόρ ΔΕΝ σημαίνει οτι παίζουμε καλή μπάλα ΦΕΤΟΣ και κυρίως δεν σημαίνει οτι μας εξηγεί κάποιος ΓΙΑΤΙ δεν έχουμε καθαρούς ρόλους, ΓΙΑΤΙ μπλέξαμε τα μπούτια μας με ανεπαρκή εξτρέμ, ΓΙΑΤΙ δεν παίζει ουσιαστικά ΚΑΝΕΙΣ από τον πάγκο πέρα από 2-3 παίκτες, ΓΙΑΤΙ μείναμε με 4 χαφ.

ΟΧΙ δεν ήρθε η καταστροφή, πρώτοι είμαστε με καλή διαφορά ήδη.

Τι σημαίνει αυτό οτι όσα αναφέρω παραπάνω δεν ισχύουν;

Που είναι το τόσο κακό να τα παραδεχθούμε;



Συμβαίνει κάτι και δε το ξέρω;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13141
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Jairo » Παρ 26 Οκτ 2018, 22:51

rainmaker έγραψε:Συμβαίνει κάτι και δε το ξέρω;


Όντως, είναι να αναρωτιέσαι...
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1545
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες