6. Alin Tosca

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:18

Μονο που το διδυμο Κρεσπο Τοσκα ειναι πιο σοφτ και απο becel proactive με χαμηλα λιπαρα και δεν μπορει να σταθει με τιποτα σε δυνατο παιχνιδι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:20

back in black έγραψε:Και σε μένα φαίνεται πιο καλός στόπερ από πλάγιο μπακ.

+ 1...
Πολύ γρήγορος επίσης, για στόπερ...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:26

joshua έγραψε:Μονο που το διδυμο Κρεσπο Τοσκα ειναι πιο σοφτ και απο becel proactive με χαμηλα λιπαρα και δεν μπορει να σταθει με τιποτα σε δυνατο παιχνιδι.


+1
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:26

συμφωνω και εγω οτι το κρεσπο-τοσκα ειναι σοφτ αλλα σε ματς που θες να πιεσεις, ειδικα στην τουμπα, μπορεις να παιξεις ετσι.

δεν παυει παντως να ειναι πιο χρησιμος απο τον χατσεριντι γιατι ω του θαυματος ηταν επιλογη του προπονητη και οχι φυτευτος της διοικησης.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό tzoker » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:26

Αν υποθεσουμε οτι μενει ο Τοσκα.
Εχουμε δεδομενο επισης οτι ο Χατζη αναναιωσε για 4 χρονια.
Υποθετουμε επισης οτι φευγει ο Χατσερ.
Δλδ ποια αποφαση θα παρουμε.

Θα αφησουμε ενα απο Κρεσπο-Βαρελα ελευθερο?
Θα παμε του χρονου με τους ιδιους αμυντικους με φετος + 1 χρονο μεγαλυτεροι και αγορα Τοσκα?
Η θα αγορασουμε Τοσκα και ακομα ενα σεντερμπακ και αναναιωσαμε το Χατζη για να το δανειζουμε στον Ατρομητο.

Εγω νομιζω οτι θελουμε αναβαθμιση, για αυτο πηραμε Σαμπρανο, για αυτο πηραμε Χατσεριδη.Αν ξαφνικα μετα απο 2 χρονια αποφασισουμε οτι η αναβαθμιση ειναι ο Τοσκα παω πασο., τοσο λαρτζ δεν ειμαστε να τον εχουμε για 4ο, ουτε να αφησουμε ελευθερο εναν απο τους πυλωνες των τελευταιων 3 ετων.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:32

εδω γελαμε τζοκερ. πιστευεις οτι αυτο που μολις εγραψες εχει ακουστει σαν προταση μεσα στην παε? πιστευεις οτι απο μηνα νοεμβριο σχεδιαζουν στην παε για του χρονου? :lol:

αυτοι αφησαν 4+1 συμβολαια να ληξουν και τωρα τρεχουμε.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό tzoker » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:35

Η λογικη λεει οτι τα αφηνεις να ληξουν γτ δεν μπορεις να τα ξεφορτωθεις αλλιως.Γιατι ο ΠΑΟΚ οντως οποιον θελει τον κραταει.Οποτε δεν ειναι απιθανο να δουμε πολλες εκπληξεις που δεν τις περιμενουμε. Κι δεν μιλαμε για 1-2, νομιζω 7-8 ειναι αυτα που ληγουν.
Πασχα,Ματος,Κρεσπο,Βαρελα δεν θελω να το σκεφτομαι οτι δεν θα αναναιωσουν. Τωρα για τα υπολοιπα δεν ξερω. Ελπιζω τουλαχιστον αυτος που αναναιωσε Χατζη, που θα αποφασισει για Τοσκα,Βαρελα,Κρεσπο,Χατσερ να ειναι ο ιδιος οποιος κια αν ειναι. Εκεινο το ταλεντο το Μιχογεβιτς προφανως και τον εχω ξεχασει ηδη.Ανηκει στη πονεμενη ιστορια Τσιμιροτ και δεν θελω να τη σκεφτομαι.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:43

φιλε μου τζοκερ, η λογικη και η παε ΠΑΟΚ ειναι δυο εννοιες παραλληλες που δεν τεμνονται. εκει κλεινει η οποια λογικη συζητηση για καταρτισμο ροστερ βασει αναγκων.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:51

Ακριβως αυτο που λεει ο τζοκερ.Καθως συμφωνουμε οι περισσοτεροι πως αντιΒαρελα δεν μπορει να ειναι ο Τοσκα παρα μονο σε συγκεκριμενα παιχνιδια, να τον κρατησουμε ως 4ρτο, ειναι μαλλον παραλογο ακομα και για εμας.Αν αποχωρησει ο Χατσεριδη θα πρεπει να αποκτηθει καποιος οχι απαραιτητα τοσο καλυτερος απο τον Τοσκα, αλλα καποιος που να κουμπωνει με παρτενερ οποιονδηποτε απο τους 2 υπαρχοντες.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 12:57

1) Καταρχάς δεν ξέρουμε τι θα γίνει με τις ανανεώσεις των κεντρ.αμυντ μας.
2) Ο Tosca θα τον δούμε και στην συνέχεια τι ψάρια πιάνει γιατί να δώσουμε 1.3χαρτιά να τον πάρουμε και μέχρι στιγμής δεν έδειξε να λέμε και την αλήθεια και κάτι.. Άρα είδωμεν..!
3) Αν ανανεώσει Varela/Crespo και φύγει ο Ουκρανός θες εκεί όχι χαρακτηριστικά του Khacheριδη κεντρ.αμυντ θες στυλ σαν τον Zambrano εκεί!
Άλλο που ήταν καψούρα του Ιβάν και τον πήραμε σε σχέση με 'το τι χρειαζόμαστε'. Τέτοιος παίχτης είναι ο Vranjes κατά την άποψη μου της Anderlecht(πρώην Κούλας).
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 15:04

Τρίτο Σέντερ μπακ μια χαρά
Αρ μπακ ίσως με Τσέλσι αλλιώς οχι

Κ χαιρετάει το καλοκαίρι
Αλίμονο αν δε μπορείς να βρεις τέτοιο παίκτη ελεύθερο
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 15:15

Ο παίχτης αυτός το μεγαλύτερο καλό που θα κάνει στον ΠΑΟΚ είναι η βοήθεια που θα μας δώσει για να ανανεώσουμε τον Κρεσπο με συμβόλαιο πιο κοντά στα θέλω της ομάδας.
Εδώ θα είμαστε.
Ήδη γράφεται ότι ο πρώτος που συμφώνησε από αυτούς που τελειώνουν τα συμβόλαια τους είναι ο Κρεσπο,για δύο χρόνια.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 15:21

Τρίτο Σέντερ μπακ μια χαρά
Αρ μπακ ίσως με Τσέλσι αλλιώς οχι

Κ χαιρετάει το καλοκαίρι
Αλίμονο αν δε μπορείς να βρεις τέτοιο παίκτη ελεύθερο
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 16:33

Επειδη σε 10 τοπικ/μερα αναφερεται η "δυσκολια να ανανεωσουμε οσους θελουμε", εχει σκεφτει κανείς το ενδεχομενο να ειναι ουσιαστικα κλεισμενοι (προφορικη συμφωνια) αυτοι (και μονο) που μας καινε κι απλα να μην ανακοινωνονται;
Γιατι;
Γιατι πολυ απλά, αν απο τους 7 θες να ανανεωσεις τους 3...το σκεφτεσαι για αλλον εναν...και κατεληξες οτι ο κυκλος των αλλων 3ων κλεινει το καλοκαιρι...δεν υπαρχει λογος αυτο να το εμπεδωσουν και οι παιχτες, απο τη στιγμη που για τη φετεινη προσπαθεια υπολογιζονται και ειναι απαραιτητοι και οι 7!!
Εσυ θες ολοι να συνεχισουν να δινουν το 100% κι οχι να εχεις ξενερωμενους τους μισους. Οσο δεν ανανεωνει κανεις ολοι ελπιζουν σε νεο συμβολαιο...κι ολοι σκυλιαζουν.

Λεω τωρα εγω μια σκεψη που δεν ειδα να αναφερεται απο κανεναν.

Κι αν η απαντηση σ'αυτο ειναι " ναι αλλα ετσι παρεις το μαξ απο ολους αλλα κινδυνευεις να χασεις τους τρεις που θες να ανανεωσεις, προσωπικα ...
Α. ουτε φοβαμαι (με τα συμβολαια που δινουμε) οτι ο Χ 30+χρονος βαρελα ή κρεσπο μπορουν να βρουν αντιστοιχα σε ευρωπαικο εδαφος (εχει πλεον κ η Τουρκια θεματα)
Β. αν εχει προκυψει προφορικη συμφωνια θεωρω οτι οι συγκεκριμενοι θα την τηρησουν
Γ. Ενα συμβολαιο απο τωρα δεν θα μας καλυπτε ετσι κι αλλιως στην περιπτωση που ενας απο αυτους αποφασισει να φυγει αργοτερα αφου ο ΠΑΟΚ δεν δενει τους παιχτες ουτε τους κραταει με το ζορι.
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: 6. Alin Tosca

Δημοσίευσηαπό skalon » Κυρ 25 Νοέμ 2018, 16:39

Στόπερ αριστεροπόδαρο, που (έστω και περιστασιακά) μπορεί να παίξει και μπακ, διεθνή, σε ιδανική ηλικία (26 χρονών), με εμπειρία (λίγη μεν, αλλά...) σε μεγάλα πρωταθλήματα της Ευρώπης, δεν βλέπω πως μπορείς να τον πάρεις ελέυθερο.

Τώρα, αν αξίζει 1,3 εκ. δεν το γνωρίζω, αλλά σίγουρα ελέυθερο δεν τον βρίσκεις!

Ωστόσο, όσο και αν μου αρέσει (μέχρι σήμερα) ο Κρέσπο, δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι θα μου αρέσει και τα επόμενα χρόνια. Έγω ξαναγράψει ότι στην ηλικία αυτή, είναι ρίσκο (μικρό - μεγάλο δεν έχει ιδιαίτερη σημασία) η ανανέωση του συμβολαίου του. Εκτός φυσικά και αν τον υπολογίζεις για 3ο στόπερ....

Σε ότι αφορά τον Τόσκα, πιστεύω ότι θα πρέπει να τον δούμε λίγο περισσότερο για να σχηματίσουμε σαφή άποψη για την αξία και τις ικανότητες του. Μπάλα (για στόπερ) φαίνεται να ξέρει, δύναμη μάλλον έχει, αρκετά γρήγορος δείχνει να είναι, για εμένα το μεγάλο ερωτηματικό (που δεν έχω πάρει απάντηση μέχρι τώρα) είναι αν είναι καλός στο ψηλό παιχνίδι (ψηλός πάντως δεν είναι).

Εν κατακλείδι, δείχνει να έχει καλά στοιχεία. Αν αξιοποιήσει τις ευκαιρείς που πάρει μέσα στη χρονιά και δεν έχουν κλείσει ήδη κάποιο κελεπούρι για του χρόνου, δεν νομίζω ότι το 1,3 εκ. θα πρέπει να μας αποτρέψει από την αγορά.

ΥΓ: Φυσικά υπάρχει και η δυνατότητα της διαπραγμάτευσης για μείωση της τιμής, αν κριθεί ότι η αξία του δεν ανταποκρίνεται στην τιμή αυτή.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες