34. Evgen Χατσερίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τρί 23 Οκτ 2018, 13:31

Τα γούστα πληρώνονται έχω να πω για τη διοίκηση. Τώρα να δω αν θα μπορέσουμε να ανανεώσουμε Κρέσπο - Βαρέλα, και πόσα θα ζητάει ο μάνατζέρ τους, όταν αυτοί είναι βασικοί και ο παγκίτης παίρνει τριπλάσια περίπου..
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5279
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Τρί 23 Οκτ 2018, 13:33

Επειδή τα οικογενειακά του δεν είναι γνωστά σε πολλούς, ας πώ δυο πραγματα που ξέρω.

Ο πατέρας του Χατσερίδη είναι 100% Πόντιος απο την Κριμαία και κωφαλαλος.
Η μάνα του Ουκρανή και κωφή, με χαμηλή δυνατότητα επικοινωνίας. Τους παράτησε όταν ο ίδιος ήταν σε μικρή ηλικία και τον μικρό τον μεγάλωσε η γιαγιά του απο την πλευρά της μάνας του.

Δεν είχε ΠΟΤΕ επαφές με την Ποντιακή πλευρά της οικογένειας του. Η Ουκρανή γιαγιά του που ο ίδιος την θεωρεί μάνα του, είναι απο οικογένεια υπερεθνικιστών Ουκρανών (αντισοβιετικών, αντι-ρώσων, υπέρ της ουκρανικής πτέρυγας που τάχθηκε με τον χιτλερ, σχεδόν φασιστικών αντιλήψεων).

Τις ίδιες αντιλήψεις σε κάποιο βαθμό, κουβαλάει και ο ίδιος. Γιαυτό και αρνείται με τέτοιο πείσμα να πάρει διαβατήριο. Ετσι εξηγούνται και οι δηλώσεις του που οδήγησαν στην παρεξηγηση με τον Σαββίδη.

Τα τελευταία χρόνια ο πατέρας του ζει μόνιμα στην Ελλάδα και πιθανόν να ήταν ένας απο τους λόγους που αποφάσισε να έρθει.

Προσωπικά πίστευα οτι θα καταφέρει να συμφιλιωθεί με την Ποντιακή του κληρονομιά και να παίξει την μπαλαρα που μπορεί.
Οσες φορές έπαιξε φέτος, με εξαίρεση τον ματς με τον Αρη στο Κυπελλο, ήταν θετικός ενώ στα ματς με την Μπενφίκα εκτος ήταν με διαφορά ο καλύτερος του γηπέδου.

Δυστυχως μετά απο όσα ειπώθηκαν ΔΗΜΟΣΙΑ (απαράδεκτο!) δεν υπάρχει περίπτωση να μακροημερεύσει στον ΠΑΟΚ.

Επιλογή που πιστεύω οτι θα την πληρωσει ακριβά...
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 23 Οκτ 2018, 13:35

tolis01 έγραψε:Δε γουστάρει και κρίμα που το βγάζει κιόλας προς τα έξω.
Παιχτικά τον περίμενα χειρότερο να πω την αλήθεια, αλλά έχοντας αυτό το γκρουπ γροθιά, για να μπεις πρέπει να ματώσεις (πολύ σωστά κατά την άποψή μου).

Έχει και υπερβολικά μεγάλο συμβόλαιο και είναι σύνηθες παίχτες της Σοβιετίας να μην πολυκαίγονται για καριέρα έξω, αφού και στη χώρα τους μια χαρά αμοίβονται στα μεγάλα κλαμπ της χώρας τους.

Το έγραψα κα ισε ανύποπτο χρόνο στο τόπικ του ρόστερ πως για καλοκαίρι ίσως ιδεατή λύση θα ήταν ¨δανεισμός¨ πίσω στη Δυναμό και πάμε για καλύτερο και γρηγορότερο κα ινεότερο αντικαταστάτη.

Αυτά τα ολίγα



Με τη δυναμο τα εσπασαν,αστο μη το ψαχνεις,αν παμε σε δανεισμο και οχι σε αποδεσμευση ή πωληση,τοτε θα επομιστει ο ΠΑΟΚ μεγαλο μερος του συμβολαιου του.
Εχει πολυ καλο ονομα παντως,αν βρουμε καμια πλουσια ομαδα τυπου Αστανα πχ ισως τα πραγματα να ειναι καλυτερα για εμας.
Αν δεν υπηρχε το θεμα με τη ρωσια και την ουκρανια θα ελεγα οτι θα εβρισκε ομαδα στο ρωσικο πρωταθλημα που θα καλυπτε ολο του το συμβολαιο σιγουρα,τωρα πολυ χλωμο,εκτος αν παει στον φιλο του Σαββιδη στο Γκροζνι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό proedros » Τρί 23 Οκτ 2018, 13:43

Εγώ λέω να αφήσουμε τα εξωαγωνιστικά και ας ασχοληθούμε καθαρά με το αγωνιστικό του προφίλ....Είναι ένας μετριότατος κεντρικός αμυντικός, πολύ αργός, χωρίς να προωθεί καθόλου το παιχνίδι με παράλληλες πάσες 5-10 μέτρων καλός στα ψηλά αλλά απαράδεκτος χαμηλά...Επίσης διέκρινα να έχει αδιαφορία στο παιχνίδι του χωρίς καθόλου νεύρο και πάθος...Το ότι έχει το πιο ακριβό συμβόλαιο ίδιας αξίας με του Πρίγιο, μπορεί να μην μας αφορά άμεσα αλλά έμμεσα κάνουμε συγκρίσεις βάση της σχέσης αγωνιστικής αξίας-τιμή συμβολαίου...Τέλος, από την ομάδα λείπουν άλλα χαρακτηριστικά κεντρικού αμυντικου....Από όπου και να το πιάσουμε, ο παίκτης απλά δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ...Την θεωρούμε μια αποτυχημένη μεταγραφή και προχωρούμε έτσι ώστε τον Ιανουάριο να βρούμε αυτό που ψάχνουμε χωρίς εμμονές και προσωπικά θέλω...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 23 Οκτ 2018, 13:59

Συμφωνω απολυτα. Ελπιζω να λυσει το συμβολαιο αλλιως δανεισμο και να ερθει ενας μπακ που θα κολλαει στο στυλ παιχνιδιου.
Dimg4
 

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 23 Οκτ 2018, 14:07

ντιμ η πληροφορία που είχες χτες έχει να κάνει με αμυντικό ;
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9433
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό george188 » Τρί 23 Οκτ 2018, 14:10

Παιδιά αυτό με την αδιαφορία καινούργια μοδα? Πότε ακριβώς έδειξε ο παίκτης αδιαφορία.. Άλλο το αν αρέσει στον καθένα ή όχι και άλλο να πετάμε περι αδιαφορίας και χαλαρότητας..Ήμαρτον
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2713
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 23 Οκτ 2018, 14:35

Συμφωνώ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό che4 » Τρί 23 Οκτ 2018, 14:36

giapas έγραψε:ντιμ η πληροφορία που είχες χτες έχει να κάνει με αμυντικό ;




Οι πληροφορίες του ντιμ έχουν να κάνουν με τα πάντα είναι ένα μικρό σκαλί κάτω απ αυτές του Πέτρου
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 23 Οκτ 2018, 15:54

Καμια σχεση η πληροφορια του ντιμ με τον χατσεριδη.

Μη μαματε ολες τις κουβεντες!!!
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό proedros » Τρί 23 Οκτ 2018, 16:14

george188 έγραψε:Παιδιά αυτό με την αδιαφορία καινούργια μοδα? Πότε ακριβώς έδειξε ο παίκτης αδιαφορία.. Άλλο το αν αρέσει στον καθένα ή όχι και άλλο να πετάμε περι αδιαφορίας και χαλαρότητας..Ήμαρτον


Προφανώς δεν τον έχεις δει μέσα στο γήπεδο...γιατί αν ήσουν μέσα και τον έβλεπες θα έλεγες πως είναι ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ αδιάφορος...Στο παιχνίδι με τον Αστέρα όταν το σκορ ήταν 0-0 αλλά και με τον Άρη άλλαζε πασούλες λες και η ομάδα νικούσε 5-0...χωρίς νεύρο, χωρίς να προσπαθεί έστω λίγο να δώσει λίγο περισσότερο ρυθμό...χαλαρός σαν να μην συμβαίνει τίποτα...."ξύπνα ήθελα να του πω, στον ΠΑΟΚ παίζεις και πρέπει να βάλουμε γκολ"...Έχω τόσα χρόνια διαρκείας και πρώτη φορά το είδα αυτό σε παίκτη...άντε εγώ δεν βλέπω καλά ή είμαι τρελός αλλά όλη η θύρα να το βλέπει αυτό και να το σχολιάζει , δεν μπορεί κάτι θα συμβαίνει...και χωρίς παρεξήγηση μιλάω ειδικά γι αυτό το χαρακτηριστικό..
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 23 Οκτ 2018, 16:14

che4 έγραψε:
giapas έγραψε:ντιμ η πληροφορία που είχες χτες έχει να κάνει με αμυντικό ;




Οι πληροφορίες του ντιμ έχουν να κάνουν με τα πάντα είναι ένα μικρό σκαλί κάτω απ αυτές του Πέτρου


Οπως νομιζεις τσε. Οι μοντ ειναι ενημερωμενοι για οτι εχω μαθει. Απλα δε χρειαζεται ειρωνια.
Dimg4
 

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 23 Οκτ 2018, 16:21

Proedros, άντε να υποθέσω ότι είσαι νεαρός και δεν πρόλαβες Θωμά Σίγγα ή/και Μέγκαχεντ... ;)
Δεν μπορεί όμως να σε διαφεύγουν εύκολα οι Σαβίνι και Βιβιάν, σε παρακαλώ... :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό proedros » Τρί 23 Οκτ 2018, 16:32

Προαφανώς δεν κατάλαβες....κανένας από αυτούς που αναφέρεις δεν ήταν αδιάφορος...Ο Χάτσε για μένα είναι και μάλιστα πολύ....Όχι δεν είμαι νεαρός...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 34. Evgen Χατσερίδης

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 23 Οκτ 2018, 17:16

vs40 έγραψε:Τα γούστα πληρώνονται έχω να πω για τη διοίκηση. Τώρα να δω αν θα μπορέσουμε να ανανεώσουμε Κρέσπο - Βαρέλα, και πόσα θα ζητάει ο μάνατζέρ τους, όταν αυτοί είναι βασικοί και ο παγκίτης παίρνει τριπλάσια περίπου..


ελα ντε
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες