20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Παρ 05 Οκτ 2018, 12:00

Besuch 2 έγραψε:Οκ. Άρα μιλάμε για δεξιά. Αυτό ήθελα απλά να ακούσω...
Εκεί πάντως ξεχνάμε το σήμα κατατεθέν του "συγκλινω και κεραυνοβολώ".




ναι αλλα και αριστερο εξτρεμ να παει θα εχεις απο την 1 πλευρα αυτο που λες οχι και απο τις 2

το συγλινω και πυροβολω θα το εχεις απο τον βραζιλιανο

φυσικα στα εξτρεμ μπορεισ να παιξεις τα σχηματα

ουαρντα ζαμπα βιερινια καρελης λημνιος

αλλα το καλυτερο για εμενα ειναι
τοσκα-ζαμπα και ματος- βιερινια εχει ισοροπια και ποιοτητα
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Παρ 05 Οκτ 2018, 12:13

ο καθενας για εκει που ειναι φτιαγμενος......


ο λουτσ...στον παγκο του ΠΑΟΚ

και οι ....αλλοι.... στα πληκτρολογια
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6005
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 05 Οκτ 2018, 12:29

Cantona4 έγραψε:Όχι δεν είναι λόγικο και επόμενο να ξενερώνει και να μην αποδίδει αμα γουσταρει μια θέση παραπάνω από αυτή που παίζει ένας επαγγελματίας, και μάλλον είσαι μικρός στην ηλικία και δεν εργάζεσαι για να λες τέτοια πράγματα.. τώρα τα υπόλοιπα σχόλια είιναι για δημιουργία εντυπώσεων που δε νομίζω ότι χρειάζεται μεταξύ συνοπαδών.

:lol: :lol: :lol: :lol: εσυ ποσο εισαι 100?Για να με λες μικρο...

Αλλο το υποχρεωτικα κι αλλο το γουσταρω να κανω κατι.Οσο και να το θες δεν αποδιδεις το ιδιο καλα και στα δυο .Το τι θα πρεπε ειναι αλλο θεμα.In real life δεν ισχυει.Απο αθλητες (μικρα παιδια ειναι οι περισσοτεροι) μαλλον δεν εχεις ιδεα.
Κι ο ουαρντα δεν επρεπε να στραβωσει με Λου αλλα στραβωσε.Και επαγγελματιες οπως ο Παμπλο με Δωνη και ..και και χιλιαδες αλλα παραδειγματα.Αλλα μαλλον δε μπηκαν στο φορουμ για να μαθουν τι επρεπε να κανουν.


ΥΓ Εγω παντως χθες ορεξατο και ΠΟΛΥ ξεκουραστο τον ειδα τον παικτη.Ποτε προλαβε ρε? :twisted:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό dravinosRa » Παρ 05 Οκτ 2018, 12:30

Θα πάρει τις απαραίτητες ανάσες στην διακοπή και θα τον βοηθήσουν πολύ. Την έκανε την κοιλιά του και πιστεύω από δω και πέρα θα ανέβει πολύ. Δείχνει να πατάει πολύ καλά ο Τόσκα οπότε δεν θα χρειάζεται να παίζει σερι 90λεπτα κάθε 3 μέρες. Θα γίνεται καλή διαχείριση.
Το 2022 Ο ΠΑΟΚ θα κάνει το treble.
Άβαταρ μέλους
dravinosRa
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:14

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό kayde » Παρ 05 Οκτ 2018, 12:39

Και εγω εξτρεμ θελω να τον δω,και οχι δεν ειμαι προπονητης και ουτε θελω να πω κατι εναντιον του Λουτσεσκου.Γνωμη μου οτι θα αποδιδει καλυτερα εκει,απλα.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2114
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Παρ 05 Οκτ 2018, 12:41

kataramenos5 έγραψε:ΥΓ Εγω παντως χθες ορεξατο και ΠΟΛΥ ξεκουραστο τον ειδα τον παικτη.Ποτε προλαβε ρε? :twisted:

Του δώσαν το παιχνίδι του αφού, χωρίς να χρειάζεται όλη την ώρα να κοιτάει στα μετόπισθεν.

Τεσπα, το ότι ο Τόσκα αποδεικνύεται αξιόπιστη λύση μας δίνει ακόμα μεγαλύτερο ποιοτικό βάθος.
Μπορείς να πάρεις πλέον από τον Βιειρίνια και από όλους 20-25 παιχνίδια έκαστος στο 80% του θεωρητικού τους μάξιμουμ;

90 λεπτά όργια θα βλέπουμε.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6107
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 05 Οκτ 2018, 13:00

Αν δεν χάσει τα 4-5 παραπανίσια κιλά του, ούτε αριστερός μπακ, ούτε δεξιός εξτρέμ, πρόκειται να παίζει "με όρεξη"! Ίσως η μεγάλη καύλα του να τον οδηγεί να κάνει κάποιες περίτεχνες ενέργειες απ τα παλιά, ίσως η αυξημένη του ποιότητα να τον βοηθάει να τελειώνει μερικές απ αυτές, αλλά αν δεν βοηθάει και το σώμα, μεγάλο χαΐρι δεν βλέπω!

Είναι και το δικό μου αγαπημένο παιδί...Δεν θέλω "να δω στο πρόσωπο του" τον Κονσεϊσάο του πρώτου 6μήνου!!!!

:pano:

Υ.Γ. Πέρσι, στα 3-4 πρώτα ματς του στην λίγδα, που έπαιξε δεξί εξτρέμ (όπως και τον υπολογίζαμε όλοι όταν έγινε επιτέλους η μεταγραφή-επιστροφή του) στην ίδια σωματική κατάσταση με την τωρινή (παραπανίσια κιλά), αλλά με μάλλον πολύ λιγότερες αντοχές, λόγω απραξίας, τον θυμάμαι να μην πηγαίνει καθόλου στο 1 VS 1... Μετά στέγνωσε και ως αριστερός μπακ ήταν απ τους σημαντικότερους παίχτες μας για να παίξουμε πολύ ωραία μπάλα, ως το τέλος...

Υ.Γ. 2...Χθες, απ όταν μπήκε, θαρρείς και προσπάθησε να αποδείξει ότι είναι για εκεί...Εμένα πάντως δεν μ έπεισε...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Παρ 05 Οκτ 2018, 13:12

marley 4 έγραψε:
Besuch 2 έγραψε:Οκ. Άρα μιλάμε για δεξιά. Αυτό ήθελα απλά να ακούσω...
Εκεί πάντως ξεχνάμε το σήμα κατατεθέν του "συγκλινω και κεραυνοβολώ".




ναι αλλα και αριστερο εξτρεμ να παει θα εχεις απο την 1 πλευρα αυτο που λες οχι και απο τις 2

το συγλινω και πυροβολω θα το εχεις απο τον βραζιλιανο

φυσικα στα εξτρεμ μπορεισ να παιξεις τα σχηματα

ουαρντα ζαμπα βιερινια καρελης λημνιος

αλλα το καλυτερο για εμενα ειναι
τοσκα-ζαμπα και ματος- βιερινια εχει ισοροπια και ποιοτητα


Βρε, από τη μια πλευρά θα το έχεις, εκτός κι αν βάλεις αριστεροπόδαρο στα δεξιά.
Απλά θέλω να πω ότι ΑΝ περάσει κάποια στιγμή από το μυαλό του ΑΡΜΟΔΙΟΥ να παίξει εξτρέμ, αυτό λογικά θα γίνει δεξια και οχι στη θέση που υπάρχει ήδη τεράστιο μποτιλιάρισμα παιχτών που έχουν δοκιμαστεί εκει (και η μετατόπιση και η δική τους αλλού απλά για να βρει χώρο ο Αντελίνο αριστερα απλά θα μπερδεψει τους πάντες κ τα πάντα μεσούσης της περιοδου). Δηλαδή στα δεξιά. Οπότε, όσοι ονειρεύονται εικόνες "Βιερίνια 2010κατι" μάλλον θα πρέπει να τις ξεχάσουν.

Όσο για τα σχήματα που ανέφερες, σε ένα υπόλοιπο 40 περίπου αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις εκ των οποίων οι 35 με ελληνικά μικρομεσαία ΠΟΥΛΜΑΝ , βλέπω απίθανο ο Λουτσε να εγκαταλείψει χωρίς ουσιαστικό λόγο το αγαπημένο του "θέλω 2 επιθετικογενή μπακ που να ανεβαίνουν" παιχνίδι και να πάει σε μια λογική τύπου Σάντος με ένα επιθετικογενές μπακ δεξιά και ένα αμυντικογενες αριστερά ώστε καταρχήν να διασφαλιζω το μηδέν πίσω.
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Παρ 05 Οκτ 2018, 13:57

abg12d34 έγραψε:ο καθενας για εκει που ειναι φτιαγμενος......


ο λουτσ...στον παγκο του ΠΑΟΚ

και οι ....αλλοι.... στα πληκτρολογια


Γνωμες λεγονται εδω.
Δεν επιβαλει, ουτε ζηταει κανεις απο τον Λουτσεσκου να πραγματοποιησει τα θελω του.
Απλα γνωμες.

Επισης, κανεις δεν ειναι αλανθαστος και δεν μιλαω συγκεκριμενα για την περιπτωση Βιειρινια.
Και ο Λουτσεσκου κανει λαθη και ολοι.
Το οτι ειναι προπονητης και με πολυ καλα αποτελεσματα μαλιστα, δεν σημαινει οτι ειναι τελειος.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Παρ 05 Οκτ 2018, 14:41

Besuch 2 έγραψε:
marley 4 έγραψε:
Besuch 2 έγραψε:Οκ. Άρα μιλάμε για δεξιά. Αυτό ήθελα απλά να ακούσω...
Εκεί πάντως ξεχνάμε το σήμα κατατεθέν του "συγκλινω και κεραυνοβολώ".




ναι αλλα και αριστερο εξτρεμ να παει θα εχεις απο την 1 πλευρα αυτο που λες οχι και απο τις 2

το συγλινω και πυροβολω θα το εχεις απο τον βραζιλιανο

φυσικα στα εξτρεμ μπορεισ να παιξεις τα σχηματα

ουαρντα ζαμπα βιερινια καρελης λημνιος

αλλα το καλυτερο για εμενα ειναι
τοσκα-ζαμπα και ματος- βιερινια εχει ισοροπια και ποιοτητα


Βρε, από τη μια πλευρά θα το έχεις, εκτός κι αν βάλεις αριστεροπόδαρο στα δεξιά.
Απλά θέλω να πω ότι ΑΝ περάσει κάποια στιγμή από το μυαλό του ΑΡΜΟΔΙΟΥ να παίξει εξτρέμ, αυτό λογικά θα γίνει δεξια και οχι στη θέση που υπάρχει ήδη τεράστιο μποτιλιάρισμα παιχτών που έχουν δοκιμαστεί εκει (και η μετατόπιση και η δική τους αλλού απλά για να βρει χώρο ο Αντελίνο αριστερα απλά θα μπερδεψει τους πάντες κ τα πάντα μεσούσης της περιοδου). Δηλαδή στα δεξιά. Οπότε, όσοι ονειρεύονται εικόνες "Βιερίνια 2010κατι" μάλλον θα πρέπει να τις ξεχάσουν.

Όσο για τα σχήματα που ανέφερες, σε ένα υπόλοιπο 40 περίπου αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις εκ των οποίων οι 35 με ελληνικά μικρομεσαία ΠΟΥΛΜΑΝ , βλέπω απίθανο ο Λουτσε να εγκαταλείψει χωρίς ουσιαστικό λόγο το αγαπημένο του "θέλω 2 επιθετικογενή μπακ που να ανεβαίνουν" παιχνίδι και να πάει σε μια λογική τύπου Σάντος με ένα επιθετικογενές μπακ δεξιά και ένα αμυντικογενες αριστερά ώστε καταρχήν να διασφαλιζω το μηδέν πίσω.



συμφωνουμε οτι θα παει δεξια και οχι αριστερα οπως και οτι τα χρονια περνανε αλλα εχει και αλλη εμπειρια πλεον που ειναι σημαντικος παραγοντας
επισης συμφωνουμε οτι σε ματς οπως με τον απολλων θες φουλ επιθεση
ομως δεν γνωριζουμε ακομα τι μπορει να δωσει ο τοσκα στην επιθεση
μετα (στην θεωρια παντα) θα περιμενεις πιο πολλα απο βιερι- ζαμπα στα εξτρεμ σε σχεση με αλλους
υπαρχουν αγωνες που θες προστασια στην αμυνα ειτε αντεπιθεσεις ειτε τα λιγοστα ντερμπι
συν οτι απελευθερωνεις πληρως τον ζαμπα
προφανως και θα αλλαζεις σχημα τραυματισμοι κουραση ντεφορμαρισμα
αλλα λεω για εμενα καταλληλο σχημα (δηλαδη τα πιο πολλα ματς στην σεζον) πρεπει να ειναι τοσκα -ζαμπα ματος -βιερι

ενας τακτικα νορμαλ ουαρντα θα ηταν ονειρο για ντουετο με ζαμπα στα εξτρεμ
συμφωνεις?
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Παρ 05 Οκτ 2018, 14:47

abg12d34 έγραψε:ο καθενας για εκει που ειναι φτιαγμενος......


ο λουτσ...στον παγκο του ΠΑΟΚ

και οι ....αλλοι.... στα πληκτρολογια



για αυτο και ειναι τα φορουμ για εμας του πληκτρολογιου που εχουμε κατι να πουμε που θελουμε να ακουσουμε μια αποψη


εσυ τι δουλεια εχεις εδω?
εκτος και αν εισαι αντελινο η ο λουτς .....
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Παρ 05 Οκτ 2018, 15:59

marley 4

λεω το εξης.....

καλα κανεις εσυ και ολοι οσοι λενε την γνωμη τους,,,,

αλλα απο ενα σημειο και μετα εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι εχει γινει ενα παρα πανω βημα απο την...γνωμη...

και εχουμε περασει στην ....κριτικη....

λεει καποιος ...εγω εσυ ο οποιοσδηποτε...εδω μεσα οτι ο λουτσ... κανει λαθος που δεν τον βαζει εκει..

αλλα οταν λες οτι καποιος κανει λαθος το λες γιατι γνωριζεις το σωστο...

ποιο ειναι το σωστο ρε φιλε marley 4

ο λουτσ,, εκατσε και τοποθετισε την ομαδα....ετσι... και τωρα ακουει την κριτι...της γνωμες για το που πρεπει να παιξει ο βιερινια...

και το μονο κριτήριο για αυτη την αλλαγη εχουμε το γουστο μας

πολυ θα γουσταρα να να δω τον βιερινια εκει...

ειμαι σε ενα φορουμ και λεω την ...δημιουργικη μου ....αποψη


εκ του αποτελεσματος μεχρι στιγμης οσοι νομιζουν οτι ο βιερινια θα ειναι καλυτερα για την ομαδα να παει στα φτερα δεν δικαιωνονται



για αυτο λεω φιλε marley 4

εκ του αποτελεσματος αλλο η κοζανη και αλλο η λωζανη
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6005
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Παρ 05 Οκτ 2018, 16:17

abg12d34 έγραψε:marley 4

λεω το εξης.....

καλα κανεις εσυ και ολοι οσοι λενε την γνωμη τους,,,,

αλλα απο ενα σημειο και μετα εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι εχει γινει ενα παρα πανω βημα απο την...γνωμη...

και εχουμε περασει στην ....κριτικη....

λεει καποιος ...εγω εσυ ο οποιοσδηποτε...εδω μεσα οτι ο λουτσ... κανει λαθος που δεν τον βαζει εκει..

αλλα οταν λες οτι καποιος κανει λαθος το λες γιατι γνωριζεις το σωστο...

ποιο ειναι το σωστο ρε φιλε marley 4

ο λουτσ,, εκατσε και τοποθετισε την ομαδα....ετσι... και τωρα ακουει την κριτι...της γνωμες για το που πρεπει να παιξει ο βιερινια...

και το μονο κριτήριο για αυτη την αλλαγη εχουμε το γουστο μας

πολυ θα γουσταρα να να δω τον βιερινια εκει...

ειμαι σε ενα φορουμ και λεω την ...δημιουργικη μου ....αποψη


εκ του αποτελεσματος μεχρι στιγμης οσοι νομιζουν οτι ο βιερινια θα ειναι καλυτερα για την ομαδα να παει στα φτερα δεν δικαιωνονται



για αυτο λεω φιλε marley 4

εκ του αποτελεσματος αλλο η κοζανη και αλλο η λωζανη



εγω δεν εκανα καμια κριτικη
ειπα οτι επειδη ηθελε ενα αρ μπακ και ολως τυχαιως βρικε ρουμανο ... εξεταζει/θελει να παιξει με κανονικο αρ. μπακ επισης ο βιερινια καταλαβαινουμε οτι θελει να παιξει μπροστα που ειναι και η θεση του
τι ειναι καλυτερο λοιπον να γινει? και λεω την αποψη μου

τωρα καλως η κακως κριτικη σωστη η λαθος γινεται σεκαθε παιχτη σε καθε προπονητη σε καθε διοικηση σε καθε ομαδα του πλανητη σημασια εχει τι λες τι ειδους κριτικη κανεις

ξαναλεω οτι δεν εκανα καποια κριτικη αλλα θα κανω σε εσενα

δεν κρινεις με βαση νικη η ηττα τις σκεψεις του προπονητη δεν ειναι μαντης να δουμε αν εχει ικανοτητες προβλεψης αποδοσης παιχτων και δεκα αλλους παραγοντες

επισης δεν ειδαμε τον βιερινια μπροστα για να κρινουμε αλλα και παλι η αλλαγη θεσης ενος παιχτη δεν κρινει απο μονη της το αποτελεσμα
μπορει ο αρ μπακ βιερι να πιασει σουπερ αποδοση και να χασουμε η ο δεξιος εξτρεμ βιερι να ειναι χωμα και να κερδισουμε
αυτα...
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Athens » Παρ 05 Οκτ 2018, 16:37

DimitrisS έγραψε:Ντιμ ο Ραζβαν (δυστυχως) στην συνεντευξη τυπου το ξεκαθαρισε πως δεν θα τον ξαναδουμε εκει.
Ειναι το αριστερο μπακ μας, ειπε.

:o :o
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4540
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 05 Οκτ 2018, 17:24

Νομίζω ότι η θέση που του ταιριάζει είναι αυτή του Μαουρίσιο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90051
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Woodman73 και 17 επισκέπτες