20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό giagoylas4 » Τρί 23 Οκτ 2018, 14:05

Θεωρώ ότι ο μεγάλος αριθμός κλεψιματων του Αντρέ είναι λόγω ότι οι αντίπαλοι προτιμούν να επιτίθονται από την πλευρά του ως και καλά του αδύναμου κρίκου της άμυνας αλλά και γιατί πιστεύουν ότι Μ αυτό τον τρόπο θα τον αποτρέψουν να παίρνει συνέχεια επιπλέον μέτρα στην επίθεση
Άβαταρ μέλους
giagoylas4
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 01:03

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό beeman » Τρί 23 Οκτ 2018, 14:18

Dimg4 έγραψε:
beeman έγραψε:
Dimg4 έγραψε:μ@λ@κ@ς δεν ειναι, κολλημενος λιγο ειναι. Δεν ανακαλυφθηκε και η αμερικη με το οτι πολλοι (πετυχημενοι) προπονητες εχουν εμμονες. Μην κανετε λες και σας εθιξαν προσωπικα
Συνεχίζεις ακάθεκτος. Πρέπει να είσαι ότι πιο κοντινό οπαδού του ΠΑΟΚ σε ΑΡΔ.
Τωρα αγωνιστικά δεν είναι ο ίδιος παίκτης που ήταν, αλλά αν δεν βλέπεις ότι ο αντελινο δίνει κάποια πράγματα στην ομάδα που δεν θα τα πάρει από άλλον ποδοσφαιριστη, είναι δικό σου θέμα, γιατί δεν ξέρεις καθόλου. Αλλά να γκρινιάζεις σαν κλαμμενο μ....., με ξεπερνάει.
Ούτε καν μπορώ να φανταστώ πως θα κάνεις όταν και αν κάνει η ομάδα γκέλα.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ε αρκει που υπαρχουν μουρινιο σαν εσενα και βλεπετε τον βιερινια, ρομπερτο καρλος. Βλεπεις, το να λες αληθειες και οχι σαλια κακοφαινεται σε καποιους που δεν εχουν ιδεα απο μπαλα. Αν ειχες ιδεα θα εβλεπες οτι μπορει να δινει καποια πραγματα αλλα τα βασικα δεν τα εχει, χωρις να φταιει φυσικα.
Σε.. ξεπερναει η "γκρινια"? Ξεπερασε το τοτε μουρινιο
Ακόμα και στον χαρακτηρισμό που κάνεις γιατί θες να με προσβάλεις, λάθος κάνεις. Μουρινιο δεν υπάρχει πλέον.
Λεγε με Λουτσεσκου.

Υ.Γ. ανοίξε δεύτερο topic lucesku, σε παρακαλώ μην γράψεις και εκεί

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό episimos73 » Τρί 23 Οκτ 2018, 14:30

Ο καλός επιθετικός έχει πάντα πολλά κλεψίματα, όταν έχει διάθεση βέβαια. Όπως έλεγε κάποτε και ένας μεγαλύτερος συμπαίκτης μου που στα τελευταία του γύρισε στην άμυνα ενώ στα ντουζένια του υπήρξε μέγας παίκταρος επιθετικός: πόσες ντρίμπλες ξέρει ο αντίπαλος; 100; Ε, εγώ ξέρω 101, δεν περνάει.
Είχε απόλυτο δίκιο. Αυτός είναι και ο λόγος που ο Αντρέ κλέβει αβέρτα. Προβλέπει τις προθέσεις των επιθετικών γιατί υπήρξε καλύτερός τους.



Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
episimos73
 
Δημοσιεύσεις: 2518
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:41

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 23 Οκτ 2018, 14:55

Ενδιαφέρουσα εξήγηση.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9417
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό BIacky » Τρί 23 Οκτ 2018, 16:36

Εγω προσωπικα βλεπω οτι στα τελευταια παιχνιδια
παιρνουμε πιο πολλα επιθετικα(δημιουργικα) απο τον Βιερι απο οτι απο τον Ματος....Οποτε ειναι λογικο να χανει σε μαρκαρισματα ο Βιερι οταν μπροστα του εχει τον Μπις....(ο Βιερι χανει σε δυναμη οταν ειναι στο 1ν1 και γιαυτο παντα μαρκαρει απο αποσταση αυτο νομιζω ειναι το κυριο μειονεκτημα του σαν μπακ)
ΠΑΟΚ πρωταθλητής SuperLeague 2017-2018
Τα μαλλία μ' έσπριναν αλλά η ώρα έρθε!
BIacky
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 14 Απρ 2017, 14:17

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τρί 23 Οκτ 2018, 16:50

Είναι και πρώτος στα λάθη (44), με μεγάλη διαφορά από το 2ο Πέλκα (30).
Επίσης είναι πρώτος (με διαφορά από το 2ο Μαουρίσιο) στις πάσες.
Στο κλέψιμο πιστεύω ότι τον βοηθάει η ποδοσφαιρική ευφυία του και η εμπειρία του να διαβάζει φάσεις ενώ στις πάσες το γεγονός ότι πάντα τον "ψάχνουν" οι σεντερ μπακ και ο τερμας για να βγάλει τη μπάλα από την άμυνα.

Γενικά είμαι κι εγώ της άποψης ότι ο Βιερίνια είναι στην "κατηφόρα" του και καλύτερα να παίξει πλάγιο χαφ με τον Τόσκα από πίσω. Το γεγονός ότι ο προπονητής τον έχει βασικό πιστεύω ότι οφείλεται σε συνδυασμό παραγόντων και όχι αποκλειστικά στην αγωνιστική του απόδοση. Ο Βιερίνια είναι ο φυσικός ηγέτης και ξέρει 100 καντάρια μπάλα, αυτό δεν αμφισβητείται. Αλλά πλέον ισχύει αυτό που λένε το μεν πνεύμα πρόθυμο η δε σαρξ ασθενής.

Τέλος, το "μας έφερε 2 νίκες" είναι σαν να λέμε ότι ο Καμπούρης νίκησε τους σοβιετικούς επειδή έβαλε 2 βολές. Μπράβο στον Καμπούρη που τις έβαλε αλλά τη νίκη νομίζω ότι υπήρχαν άλλοι 5-6 πριν από αυτόν για να την πιστωθούν. Ειδικά στο τηγάνι, ο ποντένσε πάρτι έκανε από την πλευρά του, και το αυτογκόλ ήταν από εξαιρετική πάσα στο βιερίνια από τον μαρκαρισμένο από 2 Μπίσεσβαρ, απίστευτο τσαφ του γιαννιώτη και εξαιρετικό τελείωμα του κίλερ βούκοβιτς. Μπράβο στο βιερίνια που κλείστηκε εκεί ενώ είχε άπλετο χώρο να μπει μέσα ή να πασάρει νωρίτερα και την έστειλε πάνω στο γιαννιώτη, τι να πω... αν αυτό είναι "μας έφερε 3 βαθμούς στο τηγάνι" οκ...

ΥΓ στο τελευταίο ματς τον είδα πιο φρέσκο, ειδικά στο 1ο ημίχρονο. Δεν έκανε πολλά αλλά ετρεχε σαφώς περισσότερο από τα προηγούμενα.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 23 Οκτ 2018, 17:27

anekfrastos έγραψε:Είναι και πρώτος στα λάθη (44), με μεγάλη διαφορά από το 2ο Πέλκα (30).
Επίσης είναι πρώτος (με διαφορά από το 2ο Μαουρίσιο) στις πάσες.
Στο κλέψιμο πιστεύω ότι τον βοηθάει η ποδοσφαιρική ευφυία του και η εμπειρία του να διαβάζει φάσεις ενώ στις πάσες το γεγονός ότι πάντα τον "ψάχνουν" οι σεντερ μπακ και ο τερμας για να βγάλει τη μπάλα από την άμυνα.

Γενικά είμαι κι εγώ της άποψης ότι ο Βιερίνια είναι στην "κατηφόρα" του και καλύτερα να παίξει πλάγιο χαφ με τον Τόσκα από πίσω. Το γεγονός ότι ο προπονητής τον έχει βασικό πιστεύω ότι οφείλεται σε συνδυασμό παραγόντων και όχι αποκλειστικά στην αγωνιστική του απόδοση. Ο Βιερίνια είναι ο φυσικός ηγέτης και ξέρει 100 καντάρια μπάλα, αυτό δεν αμφισβητείται. Αλλά πλέον ισχύει αυτό που λένε το μεν πνεύμα πρόθυμο η δε σαρξ ασθενής.

Τέλος, το "μας έφερε 2 νίκες" είναι σαν να λέμε ότι ο Καμπούρης νίκησε τους σοβιετικούς επειδή έβαλε 2 βολές. Μπράβο στον Καμπούρη που τις έβαλε αλλά τη νίκη νομίζω ότι υπήρχαν άλλοι 5-6 πριν από αυτόν για να την πιστωθούν. Ειδικά στο τηγάνι, ο ποντένσε πάρτι έκανε από την πλευρά του, και το αυτογκόλ ήταν από εξαιρετική πάσα στο βιερίνια από τον μαρκαρισμένο από 2 Μπίσεσβαρ, απίστευτο τσαφ του γιαννιώτη και εξαιρετικό τελείωμα του κίλερ βούκοβιτς. Μπράβο στο βιερίνια που κλείστηκε εκεί ενώ είχε άπλετο χώρο να μπει μέσα ή να πασάρει νωρίτερα και την έστειλε πάνω στο γιαννιώτη, τι να πω... αν αυτό είναι "μας έφερε 3 βαθμούς στο τηγάνι" οκ...

ΥΓ στο τελευταίο ματς τον είδα πιο φρέσκο, ειδικά στο 1ο ημίχρονο. Δεν έκανε πολλά αλλά ετρεχε σαφώς περισσότερο από τα προηγούμενα.



:lol:

η αληθεια ειναι πως δεν ηταν ασχημο το σουτακι :mrgreen:
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 23 Οκτ 2018, 21:56

Ξεκουρασηκ φαγάκι σπίτι
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 24 Οκτ 2018, 08:41

Δεν θα παίξει με Vidi, αλλά με ΠΑΟ. Η μαγνητική ήτα καθαρή, αλλά αποφασίστηκε να ξεκουραστεί για λίγο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89848
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 24 Οκτ 2018, 09:14

Σωστή απόφαση την βρίσκω, αφού χρειάζεται προσεκτική διαχείριση, δίνοντας έτσι τα μέγιστα, όποτε παίζει...

MANIAKOS έγραψε:Ξεκουραση κ φαγάκι σπίτι

Με αυτά μειωμένα φυσικά... :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 24 Οκτ 2018, 13:47

beeman έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
beeman έγραψε:μ@λ@κ@ς δεν ειναι, κολλημενος λιγο ειναι. Δεν ανακαλυφθηκε και η αμερικη με το οτι πολλοι (πετυχημενοι) προπονητες εχουν εμμονες. Μην κανετε λες και σας εθιξαν προσωπικα
Συνεχίζεις ακάθεκτος. Πρέπει να είσαι ότι πιο κοντινό οπαδού του ΠΑΟΚ σε ΑΡΔ.
Τωρα αγωνιστικά δεν είναι ο ίδιος παίκτης που ήταν, αλλά αν δεν βλέπεις ότι ο αντελινο δίνει κάποια πράγματα στην ομάδα που δεν θα τα πάρει από άλλον ποδοσφαιριστη, είναι δικό σου θέμα, γιατί δεν ξέρεις καθόλου. Αλλά να γκρινιάζεις σαν κλαμμενο μ....., με ξεπερνάει.
Ούτε καν μπορώ να φανταστώ πως θα κάνεις όταν και αν κάνει η ομάδα γκέλα.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ε αρκει που υπαρχουν μουρινιο σαν εσενα και βλεπετε τον βιερινια, ρομπερτο καρλος. Βλεπεις, το να λες αληθειες και οχι σαλια κακοφαινεται σε καποιους που δεν εχουν ιδεα απο μπαλα. Αν ειχες ιδεα θα εβλεπες οτι μπορει να δινει καποια πραγματα αλλα τα βασικα δεν τα εχει, χωρις να φταιει φυσικα.
Σε.. ξεπερναει η "γκρινια"? Ξεπερασε το τοτε μουρινιο
Ακόμα και στον χαρακτηρισμό που κάνεις γιατί θες να με προσβάλεις, λάθος κάνεις. Μουρινιο δεν υπάρχει πλέον.
Λεγε με Λουτσεσκου.

Υ.Γ. ανοίξε δεύτερο topic lucesku, σε παρακαλώ μην γράψεις και εκεί

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote]

Εδω εσυ "βλεπεις" καλο μπακ τον Βιερινια, τι να σε προσβαλλω ρε καημενε :lol:
Βασικα η κουβεντα σταματαει στο "δεν υπαρχει μουρινιο πλεον"... το υπερτατο level αμπαλου.
Dimg4
 

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 24 Οκτ 2018, 14:03

Τωρα αν φυγετε και οι 2 θα φανουμε μ@λ@κες;;

Μας πρηξατε και σας εχω κανει κι αλλες παρατηρησεις.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 24 Οκτ 2018, 14:41

Οχι ενα δικιο θα το εχεις. Απλα δε γινεται να προκαλει χωρις απαντηση.
Dimg4
 

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό beeman » Τετ 24 Οκτ 2018, 16:05

Η ποδοσφαιρική μου άποψη είναι η εξης.
Δεν πρέπει να αντιμετωπίζουμε τον κάθε ποδοσφαιριστη με βάση το τι ήταν κάποτε.
Ο αντελινο κατά βάση έχει αλλάξει χαρακτηριστικά.
Δεν τον χαρακτηρίζει πλέον η τρομερή ταχύτητα, το πάρα πολύ καλό μακρινό σουτ και η τρομερή ατομική ενέργεια.
Έχει Μεγάλη εμπειρία, μεγαλύτερη από όλους τους παίκτες μας, έχει πολύ καλά τεχνικά επιθετικά χαρακτηριστικά, έχει παίξει τα τελευταία 4-5 χρόνια σαν πλάγιος μπακ και επειδή στην ομάδα μας δίνει το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό να έχει δύο πάρα πολύ επιθετικά μπακ παίζει βασικός στον ΠΑΟΚ.
Επίσης δεν γεννιέται η ανάγκη στην ομάδα μας να παίζει ακραίος επιθετικός γιατί έχουμε μεγάλη πληθώρα πολύ ποιοτικών παικτών.
Οπότε αλήθεια δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να κάψει ένα τέτοιο χαρτί ο Λουτσεσκου.



Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Paoki94 » Τετ 24 Οκτ 2018, 19:18

Για μένα το ιδανικό θα ήταν σε ντέρμπυ να παίζει μπροστά, σε μικρά ματς πίσω.

Για παράδειγμα με τον Άρη τον έβλεπες συνέχεια να μένει μπροστά και να καλύπτει ένα από τα 2 αμυντικά χαφ και ο Κρέσπο την πλευρά του κάτι που μας άφησε Μπίσεσβαρ και Βιειρίνια στο μπροστά αριστερά τέταρτο του γηπέδου. Αντίθετα, σε ντέρμπυ όπως με κούλα, γαύρο ή σε μεγάλα ευρωπαικά (πχ Τσέλσι) θα τον ήθελα μπροστά με τον Τόσκα πίσω του.
Paoki94
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: James Moriarty και 4 επισκέπτες