7.Omar El Kaddouri

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Δευτ 16 Απρ 2018, 00:38

[quote="sn0ufel4"]Εικόνα[/quot

Σε μερικούς μήνες αν κάνει και προετοιμασία απ Σεπτέμβρη θα κόβει και θα ράβει!
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 16 Απρ 2018, 00:40

Παλαιολόγος έγραψε:ε θα δωσουν τα λεφτα που πηρανε για τσιμιροτ και θα κλεισουμε και στο 6 το καλοκαιρι :mrgreen:

αλλα οκ αισθανομαι λιγο,μην πω τωρα οταν συζηταμε για μεταγραφες,αφου φετος αποδειχτηκε πως δεν αρκουν αυτες

οι τυποι κατω πηραν δυο διπλα στα χαρτια γκρεμιζοντας μας απο την κορυφη

και παρατηρουσαμε εμβροντητοι ΜΜΕ του λεκανοπεδιου να μας "ξεσκιζουν" και απο πανω!
συνεπως για ποιες μεταγραφες να μιλησουμε;


Η πωληση τσιμιροτ ηταν ΕΓΚΛΗΜΑ οχι απλα λαθος
Dimg4
 

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 16 Απρ 2018, 00:49

navigator11 έγραψε:Συμπαθητικό παιχτάκι είναι. Μαζουτ σοτζει δεν μπορεί να γίνει, πάντως. Όπως ούτε ο Μάτος μπακάκης κι ούτω καθεξής ...



αυτα τα εγραφα πριν μηνες οταν καποια καρντασια (πολυ κακως)χαιρονταν για τον τραυματισμο του

viewtopic.php?p=1412085#p1412085

επισης να πω τι εγραψα για λουτσεσκου με το που ηρθε και τι εγραφε το 99% του φορουμ και τι γραφει τωρα;

ή μηπως να επαναφερω τα μηνυματα περι μασουντ να δουμε τελικα τι ακριβως εγραφα εκει;

νομιζω πως τα ξερεις ολα πολυ καλα

ομως δες την δικη μου σταση(ειρωνευτηκα ποτε κανενα συνοπαδο;) και δες την δικη σου και δη επαναλαμβανομενα,αλλα και μαλλον αδικαιολογητα.(και οχι μονο την δικη σου)

μην εκλαμβανεις ως αδυναμια οτι δεν ειρωνευομαι εδω μεσα το μισο φορουμ για κατι κωλοτουμπες ή οτι δεν απαντω με ιδιο υφος και ενταση στις αδικες επιθεσεις εναντιον μου(δεν αναφερομαι στο συγκεκριμενο που κανεις τωρα)

να το εκλαβεις ως καλοσυνη,αλλα και δειγμα κατανοησης.προφανως καποιοι θα σφαλλουν στην αποψη τους και προφανως θα την αλλαξουν αν στην πορεια βγει φανερα λανθασμενη,δεν ειναι κακο αυτο,ισα ισα.συμβαινει σε ολους μας και ειναι οχι μονο φυσιολογικο,αλλα αυτονοητο.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό zaffodb » Δευτ 16 Απρ 2018, 08:36

episimos73 έγραψε:Άσχετο αλλά θυμήθηκα σε συζήτηση που είχα με συνάδερφό μου:

Εγώ: Ο ΠΑΟΚ έχει καλύτερο ρόστερ από την αεκ, πως να το κάνουμε; Έχει η αεκ Βιειρίνια;
Συν: Δηλαδή ο Βιερίνια είναι καλύτερος από το Λάζαρο;
Εγώ: Ρε συ, έχεις κλωτσήσει μπάλα ποτέ;


Αυτά έχουμε να αντιμετωπίσουμε καθημερινά, δυστυχώς...


Άλλοι πληρώνουν για να δουν μια παράσταση και να γελάσουν κι εσύ το έχεις δωρεάν και διαμαρτύρεσαι; :lol:
Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου! Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες... Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες!
Άβαταρ μέλους
zaffodb
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Δευτ 11 Μάιος 2009, 18:02

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 23 Απρ 2018, 09:22

Δεν ήταν καθόλου κακός χθες, αλλά με εκνεύρισε ο (ράθυμος) τρόπος που πήγε δυο φορές στο γκολ και το χασε...
Ελπίζω του χρόνου να "δεθεί" πολύ με τους άλλους και με δουλειά απ την προετοιμασία να δούμε "άλλον παίχτη"!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό ArChAnGeLonfire4 » Δευτ 23 Απρ 2018, 09:43

Για ακομα ενα ματς δεν ηταν καθολου μα καθολου κακος πιστευω με καλη προετοιμασια απ΄ το καλοκαιρι θα πεταει.
Άβαταρ μέλους
ArChAnGeLonfire4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Τετ 09 Αύγ 2017, 23:44
Τοποθεσία: City of Archangel's

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 23 Απρ 2018, 09:43

Μια χαρα παικτης ειναι ο Μαροκινος,απλα ειναι 8-10ρι και οχι 10ρι-δευτερος επιθετικος οπως ειναι ο Πελκας και αυτο οταν τα εξτρεμ σου δεν πατανε περιοχη και το φορ σου δεν κινειται εκτος αυτης, βγαινει στο γηπεδο.Δεν ταιριαζει με την συγκεκριμενη επιθετικη τριαδα ο Ελ Καντουρι ως 10ρι και αυτο αποτελει μειζον προβλημα για τον προγραμματισμο της επομενης χρονιας καθως θα πρεπει να βρεθει τροπος να χωρεσει στην ομαδα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 23 Απρ 2018, 10:19

Νομίζω πως αν μπορέσει και κάνει δίδυμο με τον Mauricio θα γίνουμε πολύ δυνατοί. Δεν ξέρω όμως αν ανασταλτικά έχει τις δυνατότητες του Shakhov.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Δευτ 23 Απρ 2018, 11:06

Αντικειμενικά δεν έιναι 10αρι θα ήθελα να δω ένα σχήμα με Μαουριτσιο Κάντουρι και μπροστά τους Μπισεσβαρ!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Demir » Δευτ 23 Απρ 2018, 11:24

βελτιωμενος σε σχεση με την αρχη της χρονιας, αλλα αυτα που δινουν πελκας και μπισε δεν τα δινει.. δεν ξερω αν τον κρατας με βαση τα λεφτα που περνει και την προσφορα.. καλυτερα να μεινει ο μπισεσβαρ..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7966
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Hermann » Σάβ 19 Μάιος 2018, 00:14

Πολύ σωστό το mindset του Ομάρ. Για να δούμε...
(Συνέντευξη Metrosport)
Ποια είναι η γεύση που σου άφησε το φινάλε της φετινής σεζόν;

«Είναι διπλό το συναίσθημα. Από τη μία πήραμε το Κύπελλο, αξίζαμε να πάρουμε ένα τρόπαιο φέτος μετά από όσα κάναμε. Από την άλλη, σε προσωπικό επίπεδο δεν είμαι και τόσο χαρούμενος γιατί είχα έναν μεγάλο σε διάρκεια τραυματισμό και δεν έκανα εμφανίσεις στο επίπεδο που μπορώ. Ξέρω ότι μπορώ να παίξω πολύ καλύτερα. Συμβαίνει στο ποδόσφαιρο να κάνεις έναν χρόνο μακριά από το επίπεδο σου. Ελπίζω του χρόνου να είμαι καλύτερος».

Σε τι ποσοστό είδαμε τον αληθινό Ελ Καντουρί;

«Είναι δύσκολο να μιλήσω με νούμερα. Ήρθα στην ομάδα χωρίς να έχω κάνει προετοιμασία με την Έμπολι. Αρχικά προσπαθούσα να βρω την φυσική κατάστασή μου και όταν άρχισα να νιώθω ότι φτάνω στο 100% είχα έναν τραυματισμό που με πήγε δυο μήνες πίσω. Στη συνέχεια προέκυψε ξανά πρόβλημα με αποτέλεσμα να μείνω αρκετό καιρό έξω και μόνο προς το τέλος να παίξω».

Θεωρείς ότι υπήρχε και θέμα προσαρμογής;

«Σίγουρα χρειαζόταν χρόνος για να συνηθίσω στο ελληνικό Πρωτάθλημα που ήταν πολύ διαφορετικό από το ελληνικό. Θα έλεγα ότι πέρασα έναν χρόνο μετάβασης και από τον Ιούνιο θα προσπαθήσω να επανέλθω πιο δυνατός και να κάνω μία καλή σεζόν».

Πάντως έκλεισες την σεζόν Κυπελλούχος…

«Ασφαλώς είμαι χαρούμενος που πήραμε το Κύπελλο, αν και δεν έπαιξα πολύ. Το συναίσθημα είναι δυνατό, αν και δεν έπαιξα πολύ το ένιωσα δικό μου. Όμως, όταν είσαι πρωταγωνιστής το συναίσθημα είναι πολύ καλύτερο».

Μοιάζεις να νιώθεις ότι έχεις να αποδείξεις πολλά…

«Θέλω να κερδίσω σαν πρωταγωνιστής το Κύπελλο και γενικότερα τίτλους. Ξέρω τι μπορώ να κάνω, μπορώ να αποδώσω πολύ καλύτερα. Δεν περιμένω να μου πει κάποιος ότι είμαι καλός ή όχι. Το ξέρω από μόνος μου. Δεν ήταν το επίπεδό μου αυτό φέτος, δεν ήταν αυτό που είχα στην Ιταλία. Ένας ποδοσφαιριστής μπορεί να έχει αρνητικές στιγμές».

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου έδειξε από την πρώτη στιγμή ότι σε πιστεύει πάρα πολύ…

«Φυσικά… Είχα πολύ καλή συνεργασία και σχέση μαζί του. Από τότε που ήρθα, ένιωσα την εμπιστοσύνη του. Ακόμη και όταν δεν ήμουν στην κατάσταση που έπρεπε, με υποστήριξε και πρέπει να του πω ευχαριστώ. Ο κόουτς παρακολουθεί το ιταλικό ποδόσφαιρο, ίσως γιατί ο πατέρας του προπονούσε εκεί. Με ήξερε και σαν χαρακτήρα και είχα πολύ καλή σχέση μαζί του. Στην αρχή πριν τραυματιστώ, είχα αγωνιστεί σε 5-6 ματς, έχασα ευκαιρίες για γκολ και ένιωθα ότι γινόμουν νευρικός. Τότε μου ζητούσε να συνεχίσω να παίζω όπως ξέρω και τα γκολ θα έρθουν».

Θα μπορούσες να ξεχωρίσεις τις πιο σημαντικές στιγμές της σεζόν;

Ο τελικός και τα δύο ντέρμπι, αυτές είναι οι στιγμές που στιγμάτισαν τη σεζόν. Μαζί και το πρώτο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, όταν για πρώτη φορά είδα από κοντά τον κόσμο του ΠΑΟΚ στην Τούμπα».

Αλήθεια, ποια είναι η γνώμη σου για τον κόσμο του ΠΑΟΚ;

«Τι να πω; Είναι φανταστικοί. Δεν είχαν την ευκαιρία να μας υποστηρίξουν πολύ φέτος, αλλά όταν τους δόθηκε, εντός και εκτός Τούμπας, ήταν πάντα εκεί. Θέλω να τους πώς ευχαριστώ, ξέρω ότι είναι απογοητευμένοι που δεν κερδίσαμε το Πρωτάθλημα, τους δείξαμε ότι ήμασταν η καλύτερη ομάδα και αξίζαμε τον τίτλο. Δεν θα επανέλθω για τις αποφάσεις, αλλά αυτό είναι που άλλαξε τα πάντα».

Όλοι οι παίκτες του ΠΑΟΚ αναδείξατε MVP τον Βαρέλα. Για σένα ποιοι είναι οι σημαντικοί παίκτες της σεζόν;

«Ο Βαρέλα, ο Πέλκας ξεχώρισαν. Σίγουρα και ο Πρίγιοβιτς, είναι ο τοπ σκόρερ στην Ελλάδα, πώς μπορείς να μην τον συμπεριλάβεις;».

Τελικά, αισθάνεσαι ότι έκανες την σωστή επιλογή ερχόμενος στην Ελλάδα και τον ΠΑΟΚ;

«Ίσως ορισμένοι νομίζουν ότι μετάνιωσα. Ο ΠΑΟΚ, όμως, είναι μεγάλη ομάδα, έχει μεγάλους στόχους και προτιμώ να αγωνίζομαι για κάτι μεγάλο. Δεν θα προτιμούσα να μείνω στην Ιταλία και να παλεύω για την παραμονή».

Έχοντας πλέον εικόνα της ομάδας τι πιστεύεις ότι θα πετύχει ο ΠΑΟΚ τη νέα σεζόν;

«Θέλουμε να προχωρήσουμε στο Τσάμπιονς Λιγκ ελπίζω να δείξουμε σε όλη την Ευρώπη ποιοι είμαστε. Στις εγχώριες διοργανώσεις, αν παίξουμε χωρίς αποφάσεις διαιτητών και δικαστών, ο στόχος του Πρωταθλήματος είναι πολύ εφικτός».

Πόσο δύσκολο είναι να παίξει ο ΠΑΟΚ στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ;

«Είναι δύσκολο , αλλά είναι κάτι που πρέπει να δοκιμάσουμε με όλη μας την καρδιά. Το να παίξουμε στο Τσάμπιονς Λιγκ είναι ό,τι καλύτερο μπορούμε να πετύχουμε. Δεν έπαιξα όταν ήμουν στη Νάπολι και αγωνιζόταν στη διοργάνωση. Είναι σίγουρα μία διαφορετική διοργάνωση, συμμετέχουν οι καλύτερες ομάδες στην Ευρώπη. Θέλουμε να αρχίσει η σεζόν με μία πρόκριση».

Αλήθεια, Νάπολι και ΠΑΟΚ έχουν ομοιότητες;

«Μοιάζουν πολύ. Η Νάπολι έχει τους καλύτερους οπαδούς στην Ιταλία και ο ΠΑΟΚ στην Ελλάδα. Η Νάπολι έχει σχεδόν 30 χρόνια να πάρει τον τίτλο, ο ΠΑΟΚ 33 χρόνια. Και οι δύο αξίζουν να το κερδίσουν όσο το δυνατό πιο γρήγορα.

Θα είναι πολύ ωραίο να παίξω αντίπαλος της Νάπολι. Είναι δύσκολη, ποιοτική ομάδα, παίζουν φανταστικό ποδόσφαιρο. Εμείς, όμως-και το λέω γενικότερα αυτό- δεν έχουμε να φοβόμαστε κανέναν. Θα είναι πολύ ωραίο να παίξουμε ενάντια στη Νάπολι».

Κλείνοντας, θα ήθελες να στείλεις ένα μήνυμα στον κόσμο του ΠΑΟΚ;

«Δεν χρειάζεται να μιλάμε πολύ. Πρέπει να δείξω στο γήπεδο ποιος είμαι, αυτό θα προσπαθήσω να κάνω. Ξέρω τον εαυτό μου, δεν περιμένω να μου πει κανείς ότι είμαι καλός. Έχω μεγάλο κίνητρο να κάνω μία καλή σεζόν του χρόνου. Ξέρω τι μπορώ να προσφέρω».

Σε ποια θέση θεωρείς ότι θα αποδώσεις καλύτερα;

«Στη θέση που θα διαλέξει ο κόουτς. Στην Τορίνο αγωνιζόμουν ως οκτάρι, στη Νάπολι ήμουν εξτρέμ και στην Έμπολι δεκάρι. Μπορώ να παίξω σε πολλές θέσεις, ο κόουτς θα αποφασίσει».
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό ArChAnGeLonfire4 » Σάβ 19 Μάιος 2018, 00:23

Θα ειναι καλυτερος απο περυσι με προετοιμασια καλη, οι ομάδες που επαιζε δεν ειναι πατσαβουρε..............
Άβαταρ μέλους
ArChAnGeLonfire4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Τετ 09 Αύγ 2017, 23:44
Τοποθεσία: City of Archangel's

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Hermann » Σάβ 19 Μάιος 2018, 00:32

Μακάρι, και εγώ αυτό ελπίζω.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό tsapgeo » Σάβ 19 Μάιος 2018, 09:50

στο καλό να πάει, δεν μας κάνει. φαίνεται σαν πρώην ποδοσφαιριστής.
Βόρειος Πόλος
tsapgeo
 
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Πέμ 06 Αύγ 2009, 18:32
Τοποθεσία: Thessaloniki , Panorama

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό back in black » Σάβ 19 Μάιος 2018, 10:21

Έχει την προοπτική να εξελιχθεί την επόμενη περίοδο, όπως ακριβώς εξελίχθηκε την τρέχουσα ο Βαρέλα. Δεν είναι κακός παίκτης.
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες