7.Omar El Kaddouri

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 23 Οκτ 2018, 17:02

giagoylas4 έγραψε:
sourmenetes έγραψε:
pilotos έγραψε:Δείτε πριν δώσει την πάσα στον ΠΡΙΓΟΒΙΤΣ, πώς σαν σουπιά τρυπώνει...
Χαμπάρι δεν τον παίρνει ουδείς.

Άλλοι τρέχουν με τα πόδια, άλλοι με το μυαλό, τί να κάνουμε.

Κι όντως σωστή η παρατήρηση του Παλαιολόγου, στην παρακαμερα, πρώτος ενθαρρύνει σηκώνεται φωνάζει κλπ κλπ...
Σας αρέσει να πλάθετε σενάρια φαντασίας

SM-G965F

Πιλοτε σεναρια δεν πλαθουμε.

Το να μην μ αρεσει το στυλ του,ειναι πιο σοφτ παικτης,ειναι αλλο ζητημα.

Το να παραβλεπω οτι ο παικτης χανει σχεδον τα μισα ματς τη σεζον λογω τραυματισμων,το οτι δεν αποδιδει βασει συμβολαιου(για μενα) ειναι πραγματικοτητα.

Μπορει μια ομαδα να υπολογιζει σε εναν παικτη με το μισο χρονο εκτος;;;

Σόρρυ φίλε μου αλλά πολύ καλά λέει ο πιλότος... σενάρια... σενάρια για έναν ποδοσφαιριστή που όλοι ξέρουν ότι είναι από τους αγαπημένους του προπονητή ( δεν μπορεί κάτι παραπάνω από εμάς θα ξέρει και θα βλέπει) και ότι φέτος έχει σε 12 συμμετοχές 2 γκολ και δύο ασίστ που έχουν δώσει βαθμούς.
Τώρα αν αποδίδει ή όχι βάση του συμβολαίου του προφανώς δεν είμαστε σε θέση εμείς να το κρίνουμε αυτό και σίγουρα οποιαδήποτε προσωπική μας άποψη δεν μπορεί να χαρακτηριστεί πραγματικότητα.
Υπάρχουν καταλληλοτεροι οι οποίοι τουλάχιστον με τις πράξεις τους δείχνουν ικανοποιημένοι.

Γενικά διακρίνω ένα ανεξήγητο μένος απέναντι στον ποδοσφαιριστή και πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω. Εδώ ένα παλικάρι παραπάνω παρακαλάει να τον πουλήσουν ενω είναι ένας από τους αγαπημένους ποδοσφαιριστές του προπονητή. Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί τουλάχιστον χαζό.
Λίγη εμπιστοσύνη στους ανθρώπους που έχουν φέρει την ομάδα σ αυτό το επίπεδο δεν βλάπτει, σίγουρα κάτι λίγο παραπάνω από εμάς γνωρίζουν

Κανενα μενος.
Απλα οταν ενας παικτης,ασχετα αν ειναι καλος η κακος για μενα,σε ενα ματς παιζει και σε αλλα 2-3 δεν παιζει εμενα δεν μου κανει.

Γιατι δυστυχως η ομαδα τον υπολογιζει και τον χανει συνεχεια.

Απο περυσι που ηρθε εχει 4-5 τραυματισμους.

Εγω κουραστηκα.

Αν εσας σας αρκουν τα ματς που παιζει,εμενα δεν μου αρκουν.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό giagoylas4 » Τρί 23 Οκτ 2018, 17:28

Μα το πόιντ μου είναι ότι σημασία δεν έχει αν κουραστικές εσύ, εγώ ή ο Χ.
Σημασία δεν έχει αν συμφωνώ ή όχι εγώ Μ αυτά που λες.
Σημασία έχει τι πιστεύει εκείνος εκεί ο Μίστερ που έχει σπάσει κάθε ρεκόρ.
Και αυτός δείχνει να έχει σε πολύ μεγάλη εκτίμηση τον παίκτη.
Εμένα αυτό μου αρκεί και μου περισσεύει και δεν με ενδιαφέρει πόσα παίρνει και αν τα αξίζει
Άβαταρ μέλους
giagoylas4
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 01:03

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τρί 23 Οκτ 2018, 18:40

giagoylas4, είναι ξεκάθαρο ότι ο Καντουρής είναι επιλογή του προπονητή και αδυναμία του. Εγώ γενικά χαίρομαι οι ομάδες να αγοράζουν τις επιθυμίες του προπονητή. Όμως ο συγκεκριμένος παίκτης, δεν ανταποδίδει την αγάπη του προπονητή του. Ο Λουτσέσκου είναι πολύ καλός προπονητής και τα κάνει όλα σούπερ στον ΠΑΟΚ. Η μοναδική κριτική που του κάνω είναι στο θέμα αδικίας σε αυτόν τον παίκτη, και αυτό δεν είναι για τα φετινά παιχνίδια, αλλά για το σύνολο, δηλ από πέρυσι. Φέτος ακόμη βαθμούς δε χάσαμε, και μπορεί κανείς να πει ότι πήραμε από τον Καντουρί. Πέρυσι όμως χάσαμε τουλάχιστον 8 πόντους από την αυτού μεγαλειώτητά του. Ο Μπίσεσβαρ με το που μπήκε στο γκρουπ πέρυσι, η ομάδα πήγε τρένο και πήρε Νταμπλ. Έφερε τίτλο. Με μισό τραυματισμό, αυτό το καλοκαίρι έφτυσε αίμα να ξαναδεί 11άδα ο Μπίσε - πήρε μήνες. Αντίθετα ο Μαροκινός μπαίνει μέσα στην πρώτη ευκαιρία. Το ότι συνολικά δν έχει μεγάλο χρόνο συμμετοχής, είναι γιατί είναι συνεχώς τραυματίας, όμως όποτε είναι διαθέσιμος παίζει ΑΜΕΣΑ.

Παικτικά τα είπατε και συμφωνώ. Ξέρει μπάλα, και είναι παικταράς. Δεν είναι όμως Ροναλντίνιο να έχει αυτή την αδιαφορία στα μαρκαρίσματα. Ο Μπίσεσβαρ, ο χοντροκώλης, ο κατεξοχήν ποδοσφαιριστής παλιάς κοπής, μαρκάρει όσο μπορεί και τρέχει όσο μπορεί. Αν το κάνει αυτό, θα τον εμπιστευτώ. Μιας που αναφέρατε παιχνίδια, με τον Αστέρα Τρίπολης ο Καντουρή ήταν ο παίκτης που οδηγούσε την ομάδα σε γκέλα. Ήμουν γήπεδο και δεν πίστευα στα μάτια μου το πόσο αδιάφορος ήταν. Έβγαζε έναν εκνευρισμό του στιλ: με έβαλες με Αστέρα, ενώ εγώ περίμενα να παίξω με την Τσέλσι την Πέμπτη... Μακάρι να αλλάξει στάση και να αρχίσει να σκυλιάζει για την ομάδα. Όλοι μας λέμε ότι ξέρει μπάλα, ότι έχει τεχνική. Αν θέλει, μπορεί, και ο προπονητής έχει κάνει τα πάντα για την πάρτη του, οπότε περιμένω περισσότερα. Με την εικόνα του μέχρι τώρα εγώ τέτοιον παίκτη δεν τον θέλω στα αποδυτήρια του ΠΑΟΚ. Δική μου εκτίμηση. Θεωρώ ότι οι προπονητές πάντα ξέρουν παραπάνω από εμάς, αλλά αλάνθαστοι δεν είναι και σίγουρα έχουν έστω λίγες εμμονές. Ο Ίβιτς πχ ενέκρινε την ανανέωση του Τζαβέλλα, και μετά τον τρύπησε. Δεν υπάρχουν αλάνθαστοι. Δεν αλλάζω όμως άποψη: χίλιες φορές η εμμονή να είναι του προπονητή, και το λάθος του προπονητή, παρά οι επιλογές των παικτών να γίνονται καθαρά από τη διοίκηση. Ο παίκτης του προπονητή κατά μεγάλο ποσοστό θα παθιαστεί και θα βγάλει ασπροπρόσωπο τον προπονητή του. Βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις (Λέοβατς πχ).
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5248
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό mirlas » Τρί 23 Οκτ 2018, 20:29

ποιο τιμιο θα ειναι ρε παιδια να λετε οτι θελετε τον μπισεσβαρ 11αδα παρα ολα αυτα που δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα , ιδικα αυτο με την αμυνα του μπισεσβαρ σε σχεση με του καντουρι ...
mirlas
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τετ 26 Σεπ 2018, 20:32

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 26 Οκτ 2018, 09:51

Τελικα πιστευω οτι κανεις περισσοτερο κακο παρα καλο στην ομαδα παρα την δεδομενη ποιοτητα σου.Ενας ακομα παικτης που δεν μπορουμε να του βρουμε σταθερο ρολο στην ομαδα και τον περιφερουμε αριστερα και δεξια για να χωρεσει.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 26 Οκτ 2018, 09:56

Αυτό ακριβώς συμβαίνει.

Άσχετα αν έχει μπλαζέ ύφος κλπ, μπορεί να φέρεται καλά στα αποδυτήρια.

Στο χορτάρι όμως είναι σα να βάζεις ένα παλιό παικταρά να παίξει ΣΗΜΕΡΑ.

Ναι ξέρει μπάλα αλλά δεν έχει την ένταση που απαιτείται. Σε κάθε σπριντ κάνουμε το σταυρό μας να μη πάθει θλάση.

Και δεν έχει καθαρό ρόλο, κουτουλάει.

Άσε που χτες για πρώτη φορά έδειξε σημάδια αδιαφορίας/έλλειψης συγκέντρωσης. Πολλά λάθη, του έφευγε η μπάλα οχι μόνο μέσα από τα πόδια αλλά και ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ, όταν πήγε να τη στήσει για κάτι φάουλ.

Έλεος και εδώ λοιπόν
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13120
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 26 Οκτ 2018, 14:24

ο πιο ολοκληρωμένος παίχτης που διαθέτει αυτή τη στιγμή το ρόστερ του ΠΑΟΚ. χθες άλλαξε 3 θέσεις και ήταν ουσιώδης και στις 3. μεχρι να μπει και ο μπισε ο μόνος που προσπαθούσε να παίξει κάθετα. τεράστιο εργαλείο για κάθε προπονητή, καθόλου τυχαία όσα έλεγαν σε νάπολι και ιταλία για αυτόν. αρκεί να είναι υγιής....
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 26 Οκτ 2018, 22:06

Αυτό.
Έπρεπε να γυρνάει στην άμυνα για να ξεκινήσουμε επίθεση και να πατήσει περιοχή για να την τελειώσουμε.
Λίγο υπερβάλλω.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 29 Οκτ 2018, 23:27

Τεράστιος μπαλαδορος

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό tzoker » Δευτ 29 Οκτ 2018, 23:32

Υπαρχουν στιγμες που σε τρελαινει.
Υπαρχουν στιγμες που θαυμαζεις τη ποδοσφαιρικη του φινετσα
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 29 Οκτ 2018, 23:37

Είσαι παντουυυυ, είσαι παντουυυ!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9910
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό giagoylas4 » Δευτ 29 Οκτ 2018, 23:43

Βρείτε τρόπο εκεί στην ομάδα να μην έχει τραυματισμούς
Η ποδοσφαιρική οξυδέρκεια αυτού του παικτου είναι σε άλλο επίπεδο
Άβαταρ μέλους
giagoylas4
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 01:03

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 30 Οκτ 2018, 00:12

καλος ηταν,μονη παραφωνια το σουτ ανενοχλητος :?
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 30 Οκτ 2018, 00:13

Παλαιολόγος έγραψε:καλος ηταν,μονη παραφωνια το σουτ ανενοχλητος :?
Η μπάλα χοροπηδούσε... Αν δεις το ριπλει

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 30 Οκτ 2018, 00:19

α ναι; δεν προσεξα,ειπα και γω,γιατι ειναι κοντρολαρισμενος παιχτης,δεν γινεται να χει τετοια πασα και εκει να βγαινει τετοιο πραγμα στο σουτ.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες