Răzvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Παρ 11 Αύγ 2017, 15:53

Guitarman έγραψε:
kos έγραψε:
Hermann έγραψε:Οχι και ασοβαρος ο Μιχελ. Πιστευω δε διαλεξε αυτος τον Στανο.

Καλη αρχη κοουτς. Κανονιστε παιδια να τον καψουμε και αυτον απ΄την αρχη. ΣΤΗΡΙΞΗ


ασοβαρος 100%.
ο σοβαρος τεχνικος διευθυντης οταν δεν διαλεγει προπονητη ο ιδιος, παιρνει το καπελο του και φευγει. δεν πριονιζει την καρεκλα του προπονητη για να διαλεξει αυτος τον επομενο.


ΣΩΣΤΟ

[quote="Guitarman"Μακάρι να είχαμε μία ΠΑΕ γεμάτη ασόβαρους σαν τον Μίχελ.

Βρέθηκε ένας άνθρωπος να βλέπει την ομάδα σοβαρά και να θέλει να χτίσει την καριέρα του μέσα από την επιτυχία της ομάδας, και τον φωνάζουμε ασόβαρο επειδή δεν έφυγε(!!!) αντί να κάνουμε τον σταυρό μας?

Τι να πω ρε σεις... Η χαρά της τριτοτέταρτης θέσης είστε μερικοί....

Η αλήθεια είναι πως από την ανακοίνωση φαίνεται καθαρά ότι σε περίπτωση αποτυχίας του Ρουμάνου μας χαιρετάει και ο Μίχελ. Μακάρι να πάνε όλα καλά για το καλό όλων μας

ΠΡΟΦΑΝΩΣ
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Παρ 11 Αύγ 2017, 15:54

Είθε να έχεις την στήριξη και την τύχη που δεν είχε ο προκάτοχός σου. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1627
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό marauder » Παρ 11 Αύγ 2017, 15:54

Καλως ήρθες.
Προπονητής που με την ραπίντ το 2006 νίκησε την Feyenoord και την Σαχτάρ Ντονέτσκ του πατέρα του, την Herta Berlin και το Hamburger SV, φτάνοντας στα προημιτελικά του κυπέλλου UEFA και γνωστης της Ελληνικης νοοτροπίας.
Είμαι αισιόδοξος, για να δουμε...
سلاب
Άβαταρ μέλους
marauder
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 22:29

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Παρ 11 Αύγ 2017, 15:55

Πιστωση χρονου εως 16/8.Καλη τυχη.

Στηριξη στον προπονητη του ΠΑΟΚ :lol: :lol:
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Γιώργος Μάτζου 4 » Παρ 11 Αύγ 2017, 15:58

Καλώς ήρθες Και καλή τύχη
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Μάτζου 4
 
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 13:17
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 11 Αύγ 2017, 15:59

Ο προπονητής πρέπει να είναι ταυτόχρονα ποδοσφαιριστής, μάνατζερ, παιδαγωγός-πατέρας, ψυχολόγος και συνταγματάρχης. Δεν είναι μια εύκολη δουλειά. Εσύ που ξέρεις την ομάδα σου και ψάχνεις για προπονητή, είσαι ο μοναδικός υπέυθυνος να τα μετρήσεις όλα αυτά. Για τον στανόγεβιτς δύο φορές έγραψα. Τη μία για να του ευχηθώ καλορίζικος και σιδεροστόμαχος και τη δεύτερη αφού τον είδα σε δύο συνετεύξεις τύπου για να διατυπώσω την εντελώς αστήρικτη τότε άποψη μου, πως είναι πολύ ανεπαρκής για μια ομάδα σαν τον ΠΑΟΚ με βάση τα πιο πάνω κριτήρια/ιδιότητες. Να το πως και αλλιώς, αν μου ερχόταν για οποιαδήποτε δουλειά διοίκησης, δεν θα τον έπαιρνα με τίποτα.

Και τώρα Λουτσέσκου, ο οποίος όσο και αχώνευτος να μου είναι, γράφει σαφώς καλύτερα σε όλα τα παραπάνω κριτήρια, ιδιαίτερα στα δύο τελευταία, που η ομάδα χρειάζεται πολύ. Έχω την αίσθηση πως θα πάει πολύ καλά.

Καλή επιτυχία λοιπόν Ρουμάνε που μοιάζεις πιο πολύ με Σέρβο από ότι ο Σέρβος προκάτοχος σου, που έμοιαζε πιο πολύ με Ρουμάνο.

:pano:
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Παρ 11 Αύγ 2017, 15:59

Το κορυφαίο θα είναι να ακολουθήσουν και μεταγραφές Ελ Καντουρί, Ζαμπράνο, Βιειρίνια , να κάνει παπάδες ο Λουτσέσκου και να βγει να δηλώσει ο Στανό στα ΜΜΕ ότι αν μου τους φέρνανε κι εγώ πρωτάθλημα θα έπαιρνα...
:opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4047
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό apple64 » Παρ 11 Αύγ 2017, 15:59

Έχω καλή γνώμη για τον Λουτσέσκου. Στην Ξάνθη άντεξε (δεν είναι κι εύκολο) 2 χρόνια και πήγε πολύ καλά.

Επίσης μου μοιάζει πονηρός. Λίγο "κολόπαιδο". Στον ΠΑΟΚ είναι προτέρημα αυτό.

Παίξε απλά ορθολογικά και θα περάσεις εύκολα στους ομίλους.

Καλή τύχη. Μακάρι να φέρεις αυτό που δεν κατάφερε κανείς 3 δεκαετίες τώρα.

Υ.Γ. Σε έβρισα στο γήπεδο. Δεν μου κρατάς κακία φαντάζομαι. Ούτε εγώ. Την δουλειά σου έκανες. Την δουλειά μου έκανα. Για να σε βρίσω μάλλον την έκανες καλά την δουλειά σου.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Παρ 11 Αύγ 2017, 16:00

Δεν μου αρέσει το ποδόσφαιρο που έχει παρουσιάσει στην Ξάνθη και έχω αμφιβολίες αν μπορεί να διαχειριστεί σεζόν με 60 ματς ή να ζητήσει κάποιον παίχτη που του λείπει. Δεν τον θεωρώ δηλαδή επιλογή πρωταθλητισμού παρά μόνο επιλογή ανάγκης. Από τη στιγμή όμως που είναι προπονητής του ΠΑΟΚ του εύχομαι καλή επιτυχία και ελπίζω να με διαψεύσει.
Το παρασκήνιο της επιλογής του πρέπει να συζητιέται στα τόπικ άλλων, για να αποδίδονται τα του Καίσαρος τω Καίσαρι. Άδικο να χρεωθεί την απουσία σοβαρότητας στην ομάδα.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Hagan 4 » Παρ 11 Αύγ 2017, 16:00

Μπράβο στην ΠΑΕ που είχε τα κακαλα να διορθώσει τα κακώς κείμενα...Μάγκες η ομάδα χωλαινε πολυ και δεν ήταν λογικό...Εγώ προσωπικά ήθελα Λουτσεσκου απτην αρχή..Τον πιστεύω πολυ.... ΦΕΤΟΣ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. :nairepaok: :pano:
Όλους τρέλα σας πουλάμε, με τον σκούφο θα σας ΞΑΝΑ..μησουμε
Άβαταρ μέλους
Hagan 4
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ 18 Ιαν 2017, 04:02

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό marauder » Παρ 11 Αύγ 2017, 16:01

Τετάρτη, 14 Ιουνίου 2017

Δηλώσεις του τεχνικού διευθυντή της Ξάνθης

«Εγώ είχα προτείνει τον κύριο Λουτσέσκου και ο πρόεδρος της Ξάνθης τον έφερε στην Ελλάδα. Η ομάδα έπαιξε τελικό και έγραψε ιστορία. Μακάρι να μπορούσαμε να τον κρατήσουμε κι άλλα χρόνια. Ήταν τεράστια επιτυχία που τον είχαμε στην Ξάνθη. Μεγάλωσε η Ξάνθη έχοντας τον Λουτσέσκου προπονητή που θεωρώ ότι είναι ο καλύτερος ξένος προπονητής στην Ελλάδα

Για όποιον μπορεί να αναλύσει το ποδόσφαιρο θα δει ότι ο Λουτσέσκου έχει επιθετική φιλοσοφία και προσαρμόζεται. Τη πρώτη χρονιά κέρδιζε τις ομάδες με 4 γκολ. Μετά λόγω της οικονομικής κρίσης άλλαξε το ρόστερ. Ένας προπονητής πρέπει να είναι ευφυής και να προσαρμόζεται. Είναι εξυπνάδα για έναν προπονητή να προσαρμόζεται. Αυτό έκανε και ο κύριος Ίβιτς στον ΠΑΟΚ και μπράβο του.

Όσο ξέρω τον κύριο Λουτσέσκου δεν είναι αυτοσκοπός του να δουλέψει στη Ελλάδα. Έχει τις πλάτες να δουλέψει όπου θέλει. Έχει δουλέψει στην Εθνική Ρουμανίας, επίσης έχει φτάσει στους 8 του Γιουρόπα.
سلاب
Άβαταρ μέλους
marauder
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 22:29

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Hermann » Παρ 11 Αύγ 2017, 16:03

apple64 έγραψε:Έχω καλή γνώμη για τον Λουτσέσκου. Στην Ξάνθη άντεξε (δεν είναι κι εύκολο) 2 χρόνια και πήγε πολύ καλά.

Επίσης μου μοιάζει πονηρός. Λίγο "κολόπαιδο". Στον ΠΑΟΚ είναι προτέρημα αυτό.

Παίξε απλά ορθολογικά και θα περάσεις εύκολα στους ομίλους.

Καλή τύχη. Μακάρι να φέρεις αυτό που δεν κατάφερε κανείς 3 δεκαετίες τώρα.

Υ.Γ. Σε έβρισα στο γήπεδο. Δεν μου κρατάς κακία φαντάζομαι. Ούτε εγώ. Την δουλειά σου έκανες. Την δουλειά μου έκανα. Για να σε βρίσω μάλλον την έκανες καλά την δουλειά σου.


3 χρονια, οχι 2.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 11 Αύγ 2017, 16:04

Αντιπαθεστατος ως άνθρωπος ο Ρουμάνος. Μου βγάζει αυτό που ένιωθα όταν έβλεπα τον σπυριαρη το δωνη, απέχθεια.

Τουμπεκί από μένα.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9869
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Παρ 11 Αύγ 2017, 16:04

apple64 έγραψε:Έχω καλή γνώμη για τον Λουτσέσκου. Στην Ξάνθη άντεξε (δεν είναι κι εύκολο) 2 χρόνια και πήγε πολύ καλά.

Επίσης μου μοιάζει πονηρός. Λίγο "κολόπαιδο". Στον ΠΑΟΚ είναι προτέρημα αυτό.

Παίξε απλά ορθολογικά και θα περάσεις εύκολα στους ομίλους.

Καλή τύχη. Μακάρι να φέρεις αυτό που δεν κατάφερε κανείς 3 δεκαετίες τώρα.

Υ.Γ. Σε έβρισα στο γήπεδο. Δεν μου κρατάς κακία φαντάζομαι. Ούτε εγώ. Την δουλειά σου έκανες. Την δουλειά μου έκανα. Για να σε βρίσω μάλλον την έκανες καλά την δουλειά σου.


kaloooooo
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3478
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 11 Αύγ 2017, 16:05

Σεβασμός και στήριξη στο θεσμό του προπονητή του ΠΑΟΚ.
Ράζβαν να το ξέρεις το πρωτάθλημα εσύ θα μας το φέρεις.
Συνεχίζει να μη με νοιάζει ποιος είναι προπονητής στον ΠΑΟΚ, λες και είχαμε κάνα γνωστό Αντσελότι τόσα χρόνια κ ήρθε ο άγνωστος Χατζάρας. Πάρτε παίκτες.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5493
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης