Răzvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 18 Σεπ 2018, 21:26

One, two, four ρε κύριε, όντως. Πρωτοπορία! :lol: :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 18 Σεπ 2018, 21:42

το ''3'' είναι κρατημένο για τον σκωληκομπουλντόγκ, δεν το λέμε.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 18 Σεπ 2018, 23:24

Δεν ξέρω πως λειτουργεί ως προπονητής σε θέματα τακτικής ο λουτσεσκου, ούτε πώς γυμνάζει η ομάδα των γυμναστών τους παίκτες. Σε αυτά, δεν μπορώ να τον κρίνω με βάση τη θεωρία που δεν κατέχω, παρά μόνο με τα αποτελέσματα ή από αυτά που βλέπω (όσο αντιλαμβάνομαι) ως εικόνα ομάδας μέσα στο γήπεδο.


Από αυτά που έχω δει όμως από τα βίντεο που έχει βγάλει η ΠΑΕ μετά και το σημερινό, μπορώ να τον κρίνω σε ότι αφορά τομείς που έχω σπουδάσει.
Ένας τομέας είναι η εκπαιδευτική τέχνη και ο δεύτερος η ψυχολογία.

Και στους 2 αυτούς τομείς σαν δάσκαλο και ως ψυχολόγο θα του έβαζα άριστα. Ίσως υπάρχει ένα θέμα, στο πόσο μπορούν να αντιληφθούν κάποιοι παίκτες,αυτά που τους λέει, όμως θεωρώ ότι όσο και στουρνάρι απαίδευτος να είναι κάποιος, το μήνυμα το λαμβάνει ακόμα κι από τη στάση σώματος που χρησιμοποιεί και τις στοχευμένες κινήσεις με τα χέρια που κάνει. Είναι μια μέθοδος που έχει αποτέλεσμα και για αυτό το κάνει έντονα.

Δεν ξέρω που έχει σπουδάσει την διαλεκτική τέχνη, αλλά είναι άψογος.
Απλά υποκλίνομαι.

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Σεπ 2018, 23:55

Συμφωνώ και επαυξάνω, κατανοώντας πλέον τώρα πληρέστερα, πώς κατάφερνε και μας γύριζε πάντα μέσα-έξω τα τζιέρια, σε κάθε συνέντευξη τύπου, ειδικότερα μέσα στην Τούμπα, ως "σπουδαγμένος" προπονητής της ξανθούλας...


Υ.Γ. Πάντως δεν (ανα)γνωρίζω αν οι ομιλίες του στο βίντεο είναι "ζωντανές-αμοντάριστες" ή "σκηνοθετημένες"... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 19 Σεπ 2018, 00:16

Αμονταριστες αποκλείεται να είναι,σίγουρα λέει πολλά παραπάνω από αυτά που παίζονται,σκηνοθετημενες όμως γιατί να είναι;
Τα βίντεο τα βλέπουν και οι παίχτες,είναι δυνατόν να τον παρουσιάζει η ΠΑΕ σκηνοθετημένο; Θα τον πάρουν στο ψιλό και με το δίκιο τους.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 19 Σεπ 2018, 00:59

Το 1,2,4 το είχα δει πολλές φορές στα τμήματα υποδομής. Πολύ σημαντικό που υπάρχει αυτή η συνέχεια και στην πρώτη ομάδα.

Τώρα, μόνο μέσα από τα βίντεο ποτέ δεν μπορείς να σχηματίσεις πλήρη άποψη, αλλά ο χρόνος έχει δείξει πως ο Ράζβαν κουμαντάρει τα αποδυτήρια μαεστρικά. Όχι μόνο κρατά όλους τους παίκτες σε εγρήγορση αλλά έχει περάσει νοοτροπία νικητή και κλίμα οικογένειας.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 19 Σεπ 2018, 09:13

obanebane έγραψε:Αμονταριστες αποκλείεται να είναι,σίγουρα λέει πολλά παραπάνω από αυτά που παίζονται,σκηνοθετημενες όμως γιατί να είναι;
Τα βίντεο τα βλέπουν και οι παίχτες,είναι δυνατόν να τον παρουσιάζει η ΠΑΕ σκηνοθετημένο; Θα τον πάρουν στο ψιλό και με το δίκιο τους.


Λολ, τι σκηνοθετημένο;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 19 Σεπ 2018, 10:27

obanebane έγραψε:Αμονταριστες αποκλείεται να είναι,σίγουρα λέει πολλά παραπάνω από αυτά που παίζονται,σκηνοθετημενες όμως γιατί να είναι;
Τα βίντεο τα βλέπουν και οι παίχτες,είναι δυνατόν να τον παρουσιάζει η ΠΑΕ σκηνοθετημένο; Θα τον πάρουν στο ψιλό και με το δίκιο τους.

Αν δεν ειναι σκηνοθετημενα και η καμερα μπαινει μεσα οταν γινεται η τακτικη ενω ο σκηνοθετης ειναι οπαδος της χαρτινης τοτε......... :?

Και κατι ακομα δειτε τις φατσες Ραζβαν και πασχαλακη πριν το εντος με Μπενφικα,μολις κατεβαινουν απ το λεοφωρειο.ΠΟΛΥ αγχος.....Ειχαμε χασει πριν ξεκινησει.
Τελευταία επεξεργασία από kataramenos5 και Τετ 19 Σεπ 2018, 11:26, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Jairo » Τετ 19 Σεπ 2018, 10:33

Σοβαρά τώρα ρε Κατ?
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1521
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 19 Σεπ 2018, 10:39

Sick Bastard έγραψε:
obanebane έγραψε:Αμονταριστες αποκλείεται να είναι,σίγουρα λέει πολλά παραπάνω από αυτά που παίζονται,σκηνοθετημενες όμως γιατί να είναι;
Τα βίντεο τα βλέπουν και οι παίχτες,είναι δυνατόν να τον παρουσιάζει η ΠΑΕ σκηνοθετημένο; Θα τον πάρουν στο ψιλό και με το δίκιο τους.


Λολ, τι σκηνοθετημένο;


:lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 19 Σεπ 2018, 11:17

Jairo έγραψε:Σοβαρά τώρα ρε Κατ?

τι σοβαρα?που διαφωνεις
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Jairo » Τετ 19 Σεπ 2018, 11:22

Εκεί που είδες οτι το παιχνίδι με την μπενφίκα ήταν χαμένο πρίν μπούν στο γήπεδο...
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1521
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 19 Σεπ 2018, 11:25

Α καταλαβα .Φταιει το ..αμαρτωλο παρελθον μου μαλλον .Παγωμενοι απ το αγχος εννοω ,σφιγμενα προσωπα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Jairo » Τετ 19 Σεπ 2018, 11:29

Εάν έμπαιναν με χαχαχα και γελάκια τί θα έλεγες, ότι δέν το πήραν σοβαρά, έτσι?
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1521
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 19 Σεπ 2018, 11:32

Στα αλλα μου φανηκαν ποιο χαλαροι.Και ποιος σου ειπε οτι θα γραφα κατι τετοιο?Ξερεις και τη σκεψη μου?
Μηπως θες να τα εγκρινεις πρωτα?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης