18. Δημήτρης Λημνιός

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 18. Δημήτρης Λημνιός

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 07 Φεβ 2019, 09:23

δουλευει, παλευει αλλα νομιζω πως πρεπει για το καλο του να παει δανεικος.
"ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΒΑΝ"
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 07 Φεβ 2019, 09:33

Ας κανει οτι εκανε ο Κουλουρης, να παει ατρομητο να παρει παιχνιδια βασικος μηπως χαλαρωσει και ξεμπουκωσει οπως ο Θυμιος, για να αποδειξει οτι αξιζει να εχει θεση στον ΠΑΟΚ.Οκ ειναι μικρος αλλα εχει παιξει πια 60 παιχνιδια και ειναι απο τα πλεον ακινδυνα εξτρεμ στη λιγκα, κρινοντας παντα αναλογικα τα μεγεθη.
Κανω βουτιες σε βοθρο με εικονες,φουσκωνω τα βυζια μου με ορμονες.Θελω να γινω σαν αμερικανος,μου αρεσει στα κρυφα και ο Μητροπανος...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Πέμ 07 Φεβ 2019, 09:34

Τσακωμενος με το γκολ είσαι ρε παλικάρι μου τελευταία... Κοίτα να τα βρείτε ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 07 Φεβ 2019, 09:35

Να γυρίσει ο Λάμπρου και να ανέβει Ολλανδία ο Λημνιός. Πως το βλέπετε;
Άβαταρ μέλους
john4serres

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 07 Φεβ 2019, 09:47

joshua έγραψε:Ας κανει οτι εκανε ο Κουλουρης, να παει ατρομητο να παρει παιχνιδια βασικος μηπως χαλαρωσει και ξεμπουκωσει οπως ο Θυμιος, για να αποδειξει οτι αξιζει να εχει θεση στον ΠΑΟΚ.Οκ ειναι μικρος αλλα εχει παιξει πια 60 παιχνιδια και ειναι απο τα πλεον ακινδυνα εξτρεμ στη λιγκα, κρινοντας παντα αναλογικα τα μεγεθη.

Μακαρι να βγω ψευτης γιατι μου αρεσει, αλλα δεν πιστευω πως θα πιασει στον ΠΑΟΚ. Δυστυχως δεν εχει το ενστικτο εκτελεσης και γενικα εχει πολυ λαθος σκεπτικο. Μακαρι να παει δανεικος να δουλεψει και να γυρισει γιατι δεν ειναι επιπεδο ΠΑΟΚ αυτη τη στιγμη και δεν ειμαστε σε θεση να ψηνουμε παικτες πλεον.
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Πέμ 07 Φεβ 2019, 10:28

john4serres έγραψε:Να γυρίσει ο Λάμπρου και να ανέβει Ολλανδία ο Λημνιός. Πως το βλέπετε;

Συμφωνώ,το είχα γράψει και κάπου Οκτώβριο Νοέμβριο.
Ούτε τα χρόνια τον πήραν.

Λίγο killer αυτοπεποίθηση χρειάζεται, γιατί την ταχύτητα την έχει.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 18 Φεβ 2019, 22:40

Ο χειρότερος του ΠΑΟΚ ΚΑΙ σήμερα.
Δεν έκανες μια διείσδυση, μία σωστή πάσα, ένα καλό σουτ. Τίποτε, εκτός από τη φάση του τρίτου γκολ, που ήρθες με φόρα και χάρη σ' αυτήν έκανες ό,τι έκανες.
Στο 15΄ σε καταπίνει ο Τομάς και βγαίνει μόνος του με Πσχαλάκη,
Ο Χουάντερσον κάνει λάθος και σου δίνει τη μπάλα και έρχεται ο αμυντικός από πίσω και σε διαλύει.
ΕΛΕΟΣ!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό wickerman » Δευτ 18 Φεβ 2019, 22:45

Πολύ φοβικός ρε γαμώτο μου. Με το που παίρνει την μπάλα στα πόδια του κοιτάζει πίσω για να βρει σίγουρη πάσα να την ξεφορτωθεί. Δεν είναι βόμβα που θα σκάσει σε 2 δευτερόλεπτα ρε αγόρι μου, μπάλα είναι και θεωρείσαι εξτρέμ. Βλέπεις τον Henrique που παρακαλάει να του δώσουν την μπάλα να κάνει καμία ατομική ενέργεια και βλέπεις εσένα μετά και λες ΕΛΕΟΣ. Επίσης πρέπει να δυναμώσει άπειρα το σώμα του γιατί δεν μπορεί να παίξει καθόλου με πλάτη ώστε να υποδεχθεί την πρώτη πάσα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα με το που τον μαρκάρει-ακουμπάει λίγο αυτός που τον πιέζει είτε να πέφτει συνεχώς κάτω είτε να ξαναγυρίζει την μπάλα προς τα πίσω, καθώς δεν μπορεί να παίξει τον αντίπαλο στη δύναμη και να τον περάσει με μία περιστροφή όπως κάνει συνεχώς ο Jaba. Θέλει άπειρη δουλειά αν θέλει να ακολουθήσει γιατί το επίπεδο της ομάδας ανεβαίνει ραγδαία. ΤΕΛΟΣ σταμάτα να κλαίγεσαι στους διαιτητές. Πέφτεις που πέφτεις με το παραμικρό μην διαμαρτύρεσαι τουλάχιστον.
Υ.Γ. Περαστικά για τον τραυματισμό σου, μακάρι να μην έχεις απολύτως τίποτα.
Λουτσόσκυλο
Άβαταρ μέλους
wickerman

Δημοσίευσηαπό rainmaker » Δευτ 18 Φεβ 2019, 23:29

Παραφωνία.

Απ τους αγαπημένους των προπονητών γιατί σκύβει το κεφάλι και είναι τακτικά πειθαρχημένος

Αλλά στην ουσία πετάει επιθέσεις στα σκουπίδια και δεν απειλεί σχεδόν ποτέ.

Βεβαίως δεν τα έκανε όλα χαλια, είχε καλές στιγμές και συμμετοχή σε γκολ.

Αλλά με τόση υπεροχή της ομάδας και τόσες επιθέσεις, επιβάλλεται να κάνεις περισσότερα.
Άβαταρ μέλους
rainmaker

Δημοσίευσηαπό Χρήστος ο τρίποντος » Δευτ 18 Φεβ 2019, 23:37

Χρειάζεται να δυναμώσει το σώμα του και να βαλει λίγα κιλά. Χρειάζεται επίσης τσαμπουκά στην ψυχολογία του και να μην φοβάται τόσο. Νομίζω οτι έχει και μπούκα και γκολ αλλά δεν μας τα έχει δείξει ακόμη γιατί κάπου φοβάται.
Επίσης τον ρίχνουν συνέχεια κάτω μολις παει να κάνει καποια καλή προσπάθεια.
Αν δουλέψει στο μυαλό του λίγο και στο σώμα του θα ανεβει 2 επίπεδα πάνω πιστεύω. Εχει δυνατότητες.
Χρήστος ο τρίποντος

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 19 Φεβ 2019, 00:55

1. Αλλαγή θέσης. Ειτε δεξι μπακ ειτε αριστερό εξτρέμ μπας και αρχίζει να συγκλίνει και βάλει κάνα γκολ να πάρει τα πάνω του.

2. Αλλαγή παραστάσεων. Δανεικός σε ομάδα Ολλανδίας, β Γερμανίας, Γαλλίας κλπ να είναι πρωταγωνιστης και να ανέβει σε ψυχολογία. Επιτέλους να αρχίσει να κουβαλάει μια ομάδα και όχι να είναι ενα απλό γρανάζι στο ρόστερ.

3. Υπομονή και εμπιστοσυνη σε Λου. Είναι ακόμα μικρός και θέλει 1-2 χρόνια για να γίνει αυτό που πραγματικα μπορεί. Το επίπεδο της ομάδας θα τον βοηθήσει να βελτιωθεί.

Προσωπικα ειμαι μεταξύ των 3. Δεν ξέρω τι φταίει, τι χρειαζεται, τι πρεπει να γίνει. Αυτό που ξέρω είναι πως ο Λημνιος είναι παικτης που έχει όλα τα φοντα να μεγαλουργήσει και μπορεί σε αυτήν την ηλικία να σταθεί σε αυτόν τον ΠΑΟΚ. Το μπαμ μπορεί να αργήσει, μπορεί να χρειαζεται απλα μια σπίθα για να ξεκινήσει.

Επισης, το οτι έχουμε τον Ζαμπα ίδια θεση, ίδια ηλικία είναι όνειρο, αλλά για τον Λημνιο ισως δύσκολο να το διαχειριστεί.

Μακάρι να βρεθεί η λύση. Εχω εμπιστοσυνη σε Λου και στο ταλέντο και χαρακτηρα του μικρού.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Άβαταρ μέλους
Napoli4

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 19 Φεβ 2019, 02:16

εμενα μου αρεσει,νομιζω μαλιστα πωςεχει αυτην την στιγμη και την καλυτερη εκρηξη/ταχυδυναμη στην ομαδα(ισως με εξαιρεση ενρικε,αν την εχει διατηρησει)
και μαλιστα κοντρολαρισμενη

δεν θεωρω πως πρεπει να βαλει κιλα μη τυχον και χασει αυτο το μεγαλο ατου,που ειναι και δυσευρετο

αλλα οτι πρεπει να αρχιζει να παταει περιοχη και να δουλεψει πασες μπροστα και σεντρες προφανως
αλλα ειναι κατι που ηδη το ξερει,το τελευταιο καπως το βελτιωσε,εστω λιγο.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος

Δημοσίευσηαπό cronos » Τρί 19 Φεβ 2019, 07:45

Συμφωνώ με τον παλαιό.
Ο καθένας βλέπει αυτό που φαίνεσαι...
λίγοι αντιλαμβάνονται αυτό που είσαι.

Machiavelli
Άβαταρ μέλους
cronos

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 19 Φεβ 2019, 08:46

Νεαρος κιτσιου. Σκυψιμο κεφαλιου και σεντρες. Τελικη ουτε με αιτηση
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 19 Φεβ 2019, 15:31

3 γκολ και 5 ασιστ εχει φετος,βελτιωμενος ειναι

αλλα θελει δουλεια σε αυτο,ειναι η αχιλλειος πτερνα του,να παταει περιοχη πρεπει,να βγαζει σωστες πασες,σεντρες.
τα ξερει στανταρ αυτα και θελω να πιστευω τα δουλευει.
δεν χρειαζεται να παιζει παραλληλα στην γραμμη παντα,να τολμαει μπουκες διαγωνια.κατι εκανε και σε αυτο φετος
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Τρί 19 Φεβ 2019, 15:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler