11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 03 Ιούλ 2018, 09:18

Νομίζω πως οντως αυτό αιωρείται
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13138
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 03 Ιούλ 2018, 09:20

Δεν ξέρω αν το χω ξαναγράψει, το έχω όμως ξαναπεί πολλές φορές σε συζητήσεις με συνοπαδούς, πως νομίζω ότι ο Ταζ μας έχει μέσα του φυτεμένη μια ιδιαίτερη πυξίδα, η οποία δείχνει προφανώς πάντα προς την αντίπαλη περιοχή...
Προσωπικά τέτοιοι επιθετικοί μου αρέσουν, ειδικά όταν έχουν ταχύτητα, έκρηξη και μεγάλη ικανότητα στο 1vs1...

Αυτό είναι χρήσιμο όταν κυνηγάμε απεγνωσμένα ένα γκολ, ιδίως στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού...Όταν όμως το σύστημα "χρειάζεται" τους εξτρέμ σε πιο σύνθετο ρόλο απ τον παραπάνω, τότε δεν φτάνει για να βγάζουν 90 λεπτά!!

Θεωρώ ότι τελικά πάει για πώληση και αντικατάσταση, έως το τέλος του καλοκαιριού, αν δεν δοκιμαστεί σαν φορ...
Εκτιμώ, ειδικά λόγω του ότι καταλαμβάνει θέση ξένου, ότι θα είναι πολυτέλεια να παραμείνει ως άλλος Σόλσκιαερ...

Ίδωμεν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 03 Ιούλ 2018, 09:25

Εχθές πάλι σε δύο φάσεις άφησε τελείως εκτεθειμένο τον Μάτος.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 03 Ιούλ 2018, 09:36

Αν είναι να τον κρατήσουν, ας τον βάλουν επιθετικό, να μην ενοχλεί κανέναν απ τους δικούς μας, να κάνει ότι θέλει πάνω κάτω κι όλο και καμιά 10αρια γκολ θα τα βάλει. :opaokara:
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 03 Ιούλ 2018, 12:05

skalon έγραψε:Στην ίδια πλευρά με το Μάτος, δεν πάει... Θα τους πάρουν χαμπάρι και θα παίζουν όλο από εκεί.

Όταν πήγε απέναντι ήταν πολύ καλός. Οι 2-3 καλές προσπάθειες της ομάδας (και το γκολ) από δικές του ενέργειες εκεί αριστερά έγιναν.

Ισχυει.ισως με αντελινο να συνθεσουν καλο διδυμο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Τρί 03 Ιούλ 2018, 12:17

γιανα καθαριζει τα ματς μετα χωρια που στηνουν λεωφορεια πισω μια χαρα θακανει δουλεια λογικα ομως πρεπει να μεινει η μονο αυτος η μονο ο παρανοικος σεξοΦαραω λογω ελλειψης θεσεων ξενων :evil: :evil: :evil: :pano:
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 03 Ιούλ 2018, 19:19

Μονο εγω τον θελω ως game changer φαση μπισεσβαρ? Δηλαδη να μπαινει στο 70 και να τρεχει σαν παλαβος και να κολλαει κανα παστελι?
Δεν ειναι για βασικος ετσι οπως εχει στησει την ομαδα ο λουτσεσκου, χρειαζομαστε πιο κοντρολαρισμενο εξτρεμ. Ιδανικο σεναριο για μενα ειναι να ερθει μπακ απροσπελαστο και να παει ο βιερινια μπροστα. Αυτα περι ηλικιας μονο ως αστειο τα εκλαμβανω λες και παιζουμε στην μπουντεσλιγκα. Μπροστα απο ματος αν μπορουσε να ερθει ενας λουκας η ακομα και ο ιδιος τοτε ναι θα ελεγα πως ειμαστε πρωτο φαβορι για πρωταθλημα
Dimg4
 

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό cellophan » Δευτ 09 Ιούλ 2018, 21:20

Dimg4 έγραψε:Μονο εγω τον θελω ως game changer φαση μπισεσβαρ? Δηλαδη να μπαινει στο 70 και να τρεχει σαν παλαβος και να κολλαει κανα παστελι?
Δεν ειναι για βασικος ετσι οπως εχει στησει την ομαδα ο λουτσεσκου, χρειαζομαστε πιο κοντρολαρισμενο εξτρεμ. Ιδανικο σεναριο για μενα ειναι να ερθει μπακ απροσπελαστο και να παει ο βιερινια μπροστα. Αυτα περι ηλικιας μονο ως αστειο τα εκλαμβανω λες και παιζουμε στην μπουντεσλιγκα. Μπροστα απο ματος αν μπορουσε να ερθει ενας λουκας η ακομα και ο ιδιος τοτε ναι θα ελεγα πως ειμαστε πρωτο φαβορι για πρωταθλημα


Πωπω αυτό το άχαστο στο τέλος το ένιωσα σαν μαχαιριά στην παραμονή του στην ομάδα. Νομίζω και ο ίδιος. Είναι φανερό πως δεν είναι καλά. Ίσως ήδη τα μηνύματα για αυτόν να είναι δυσοίωνα.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 09 Ιούλ 2018, 21:22

Βιάζεστε να κρεμάσετε έναν παίκτη που έχει παίξει μόλις 2 ημίχρονα. Πέρυσι ήταν εκτός ΠΑΟΚ και Λουτσέσκου. Δώστε του μια ευκαιρία να προσαρμοστεί πρώτα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό cellophan » Δευτ 09 Ιούλ 2018, 21:27

ΑποστόληςΑ έγραψε:Βιάζεστε να κρεμάσετε έναν παίκτη που έχει παίξει μόλις 2 ημίχρονα. Πέρυσι ήταν εκτός ΠΑΟΚ και Λουτσέσκου. Δώστε του μια ευκαιρία να προσαρμοστεί πρώτα.


Αποστόλη, εγώ να μείνει θέλω. Λατρεύω Ταζ. Απλά έχει πολύ λίγο χρόνο να πείσει έναν προπονητή που βάζει σε δεύτερη μοίρα τα πολύ καλά χαρακτηριστικά του παίκτη και δίνει μεγάλη σημασία σε αυτά που δεν έχει τόσο αναπτυγμένα. Επίσης δεν ανήκει στον περσινό, δοκιμασμένο κορμό. Υπό αυτές τις συνθήκες θα πρέπει να αξιοποιεί κάθε ευκαιρία ατομικής διάκρισης που πέφτει στα πόδια του. Σήμερα απέτυχε πλήρως σε αυτη του την επιτακτική ανάγκη.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 09 Ιούλ 2018, 21:46

Χτες δεν έλεγαν ότι δε θα παίξει;

Δημιουργούν θέματα εκ του μη όντως;

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό Demir » Δευτ 09 Ιούλ 2018, 21:59

καλα μετα την δηλωση ,οτι πρεπει να παρουμε μια αποφαση και τετοια .. μαλλον θα φυγει..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7975
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 09 Ιούλ 2018, 23:00

pilotos έγραψε:Χτες δεν έλεγαν ότι δε θα παίξει;

Δημιουργούν θέματα εκ του μη όντως;

SM-G965F

Σαν φορ έπαιξε όμως, επειδή δεν έπαιξε ο Πρίγιο...Όχι σαν εξτρέμ... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Δευτ 09 Ιούλ 2018, 23:06

Ο Σπανος εχει ζητησει δανεικο το Ουαρντα 'η τον Ταζ, ελπιζω να μην παει και αλλος στον ατρομητο
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: 11.Pedro Henrique Konzen Medina da Silva

Δημοσίευσηαπό Hermann » Δευτ 09 Ιούλ 2018, 23:25

Δυσκολεύομαι να καταλάβω πώς επαγγελματίας ποδοσφαιριστής που παίρνει κάτι παραπάνω από 50 χιλιάδες ευρώ τον μήνα κάνει τόσο λάθος και αψυχολόγητη κίνηση. Έχεις όλο το τέρμα μπροστά σου και επιλέγεις όχι μόνο λάθος γωνία, αλλά δε δίνεις ούτε το απαραίτητο ύψος ούτε καν την απαραίτητη δύναμη στη μπάλα.

Η ομάδα έχει πάρα πολλές μεσοεπιθετικές λύσεις και δυστυχώς δε βλέπω να μένεις παρ΄όλο που περιμένα να γυρίσεις και να μείνεις.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες