8. Amr Warda

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Δευτ 14 Ιαν 2019, 23:38

hasio_john έγραψε:Η γνώμη μου είναι πως ο προπονητής μας και ο Ουάρντα είναι αντίθετοι πόλοι και δεν θα μπορούσαν ούτε για καφέ να πάνε. Πέρα από αυτό, ΔΕΝ μπόρεσε / δεν μπορεί ο Ραζβαν να πάρει τίποτα από τον παίχτη αυτόν, δεν μπορεί να του βγάλει τίποτα στο χορτάρι, δεν μπορεί να τον κουμαντάρει, δεν μπορεί να το διαχειριστεί. Οπότε καλό θα ήταν να γίνει ανταλλαγή με τον Γιαννούλη και να πάει Ατρόμητο ο Αιγύπτιος που θα κάνει παπάδες ...


Πολυ σωστη τοποθετηση. Οπως το λες. Φαινεται πως ειναι αντιθετοι πολοι.
Συμφωνω και με οσα λες περι Ραζβαν που δεν μπορεσε να παρει πραγματα απο τον παικτη, αλλα επετρεψε μου να συμπληρωσω οτι αντιστοιχες ευθυνες εχει και ο παικτης που δεν προσπαθησε να "δουλεψει" τη νοοτροπια του. Βεντετιλικια στον ΠΑΟΚ δεν εκανε ο Γκαρσια, αραξε λιγο ρε Ουαρντα.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό gpap » Δευτ 14 Ιαν 2019, 23:40

Η έξοδός του σχετίζεται με τον αριθμό ξένων, όχι με το αν κολλάει με την ομάδα ή τον προπονητή.

Εγώ αυτό που βλέπω είναι πως στον ΠΑΟΚ έχει ρόλο ''ειδικών αποστολών'', μπαίνει στα δύσκολα και όχι στα εύκολα
και σχεδόν πάντα (πάντα), φέρνει εις πέρας την αποστολή του (κρατάω μπάλα, τρώω χρόνο, διεμβολίζω, δίνω ασίστ).

Λυπάμαι που φεύγει για να έρθει ο Ενρίκε - θεωρώ πως από τον Βραζιλιάνο, ο Αιγύπτιος μπορεί να προσφέρει παραπάνω.
Από την άλλη, ο Ενρίκε είναι ακόμη ο Ενρίκε που θυμόμαστε;
Αν παρέμεινε στα επίπεδα που τον γνωρίσαμε, θεωρώ πως ο Ουάρντα είναι καλύτερος.
Αν βελτιώθηκε ο Βραζιλιάνος, θα δούμε στην πράξη αν θα προσφέρει περισσότερα.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Δευτ 14 Ιαν 2019, 23:45

Napoli4 έγραψε:Χαμπιμπι η τρελα σου ειναι παρομοια με αυτη πολλων ΠΑΟΚτσηδων.

Σε αλλες εποχες θα ησουν το αστερι και η καψουρα της κερκιδας.

Αλλα σε αυτον τον ΠΑΟΚ, στα λεβελ επαγγελματισμου που παιζει μπαλα και που ειναι αυτα που απαιτουνται για πρωταθλητισμο, δεν κανεις.

Πιστευω οι δρομοι μας θα χωρισουν συντομα, αλλα να ξερεις πως σε γουσταρω πολυ.


Κι αυτο το τοστ νομιζω λεει πολλα για την ουσια της ολης φασης
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό zaffodb » Δευτ 14 Ιαν 2019, 23:52

gpap έγραψε:Η έξοδός του σχετίζεται με τον αριθμό ξένων, όχι με το αν κολλάει με την ομάδα ή τον προπονητή.

Εγώ αυτό που βλέπω είναι πως στον ΠΑΟΚ έχει ρόλο ''ειδικών αποστολών'', μπαίνει στα δύσκολα και όχι στα εύκολα
και σχεδόν πάντα (πάντα), φέρνει εις πέρας την αποστολή του (κρατάω μπάλα, τρώω χρόνο, διεμβολίζω, δίνω ασίστ).

Λυπάμαι που φεύγει για να έρθει ο Ενρίκε - θεωρώ πως από τον Βραζιλιάνο, ο Αιγύπτιος μπορεί να προσφέρει παραπάνω.
Από την άλλη, ο Ενρίκε είναι ακόμη ο Ενρίκε που θυμόμαστε;
Αν παρέμεινε στα επίπεδα που τον γνωρίσαμε, θεωρώ πως ο Ουάρντα είναι καλύτερος.
Αν βελτιώθηκε ο Βραζιλιάνος, θα δούμε στην πράξη αν θα προσφέρει περισσότερα.


Καθαρα με αγωνιστικά κριτήρια, από ό,τι έχουμε δει στον ΠΑΟΚ, ο Amr έχει πολύ πιο χρήσιμα χαρακτηριστικά από τον Enrique.
Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου! Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες... Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες!
Άβαταρ μέλους
zaffodb
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Δευτ 11 Μάιος 2009, 18:02

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 15 Ιαν 2019, 00:06

Ελειπα 3 μερες και δεν ειχα επαφη (μονο τα highlights μπορεσα και ειδα) και διαβαζω τωρα τα τοπικ αναποδα να δω τι εχει παιχτει.. Βλεπω το σκηνικο με τον Ουαρντα.. διαβαζω πρωτα τις συγγνωμες, μετα τα κραξιματα (παω το τοπικ αναποδα) και ψαχνω να δω πως ξεκινησε το σκηνικο.

Γραφει ο Athens ενα ποστ δυο γραμμες. Δεν λεει ουτε που το διαβασε, ουτε που το ακουσε, κανενα στοιχειο. Δεν λεω οτι ο Athens το εβγαλε απο το μυαλο του, προφανως καπου το ειδε και το ανεφερε, απλα λεω τι εγινε. ΚΑΝΕΝΑΣ (εκτος απο τον boogeyman που δεν πηρε απαντηση) δεν ρωτησε τι και πως. Που ακουστηκε αυτο; Ποσο εγκυρο μπορει να ειναι; Και εχει ξεκινησει το κραξιμο της αρκουδας. Τωρα, ή το ειδατε ολοι εκει που το ειδε κι ο Athens ή εχουμε λιγο θεματακι.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Τρί 15 Ιαν 2019, 09:18

εγώ είμαι φυσικά υπερ του ουαρντα γιατι τον θεωρώ μεγάλη μπαλαδοφατσα αλλά πως τυχαίνει καμιά φορά θεωρώ και πάρα μα παρα πολύ κακο παίχτη τον ενρικε! Δεν ξέρω μου εχει μείνει η εμφάνιση του στην λεωφόρο που οταν έκανε άμυνα ηταν για κόκκινη και στην επίθεση έχανε συνέχεια την μπάλα! βέβαια εχει ενα πολύ σημαντικό προσόν και αυτο ειναι η έκρηξη! αλλά εγω βλέπω μόνο αυτό! Ο ουαρνα είναι ενας παίχτης ο οποίος μπορεί να σου γυρίσει ματς , σε μια μερα που η ομάδα σαν ομαδα δεν τραβάει μπορεί να αλλάξει το παιχνίδι! βέβαια με προπονητή τον λουτσεσκου που θέλει την απόλυτη ισορροπία δεν υπάρχει περίπτωση να φανούν οι επιθετικές αρετές των εξτρεμ(τα ιδια και με μακ) εκτός σπάνιων περιπτώσεων , βέβαια δεν είναι κακό αυτό γιατι τα πλάγια μας ειναι πολυ σφιχτά και δύσκολα δεχόμαστε σέντρες (Χάνεις λίγο επιθετικά και κερδίζεις αμυντικά) το θέμα ειναι να πάρουμε το πρωτάθλημα και αν χρειαστεί να παίξει ο χατσεριντι σεντερ φορ για να γινει αυτο τοτε ας παίξει!
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 15 Ιαν 2019, 10:40

Έλα φτάνει με αυτόν τον αστείο. Πού να έπαιζε και καμιά μπάλα της προκοπής. Ασσίστ μηδέν, γκολ μηδέν, ενέργεια ατομική μηδέν, σουτ μηδέν. Δώστε τον και φέρτε τον Ενρίκε που είναι δυο κλάσεις πάνω.

Είμαι βέβαιος πως ο Ράζβαν σπάει το κεφάλι του που επέλεξε αυτόν αντί του Ενρίκε στην προετοιμασία.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Τρί 15 Ιαν 2019, 11:16

Καλός, χρυσός αλλά από προτάσεις 0!!! Μουντιάλ έκανε το παλικάρι μας και θα πάει δανεικός στον Ατρόμητο... Ο ΠΑΟΚτσής γουστάρει τρελούς γι'αυτό και αγαπάει και τον συγκεκριμένο, αλλά γουστάρει τρελούς που να γουστάρουν να παίζουν και να ιδρώνουν την φανέλα... Σε αυτό το θέμα ο Ενρίκε είναι ΜΠΡΟΣΤΑ!!!
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 15 Ιαν 2019, 11:21

Ο Ενρίκε βγάζει τρελά πολλές φορές δημιουργική μόνο στο γήπεδο πουθενά αλλού....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Τρί 15 Ιαν 2019, 11:56

Για μένα ούτε ο ένας κάνει, ούτε ο άλλος κάνει. Προτιμώ λιγότερη ποιότητα και περισσότερο να είναι τακτικά καλός ο εξτρέμ (π.χ. Τζάλμα)
Ο Ουάρντα είναι πυροβολημένος εκτός γηπέδου, ενώ ο Ενρίκε ποδοσφαιρικά και τακτικά απείθαρχος μέσα στο γήπεδο.
Πάντως του Ενρίκε διορθώνεται πιο εύκολα. Ο άλλος χρειάζεται περισσότερο ψυχολόγο παρά προπονητή...
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Τρί 15 Ιαν 2019, 13:31

Συμφωνώ. Βλέπεις όταν είχαμε τον Τζάλμα και ας ήταν άριστος τακτικά για εμάς ήταν άλλο ένα παλτό γιατί πολύ απλά δεν έβαζε γκολ. Ενώ φέτος @αμηθήκαμε να παίρνουμε γκολ από τα εξτρέμ... Πάντως αν συνεχίσει έτσι πολύ εύκολα θα γίνει "Τζάλμα" ο Λημνιός...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Τρί 15 Ιαν 2019, 16:29

Odi έγραψε:Έλα φτάνει με αυτόν τον αστείο. Πού να έπαιζε και καμιά μπάλα της προκοπής. Ασσίστ μηδέν, γκολ μηδέν, ενέργεια ατομική μηδέν, σουτ μηδέν. Δώστε τον και φέρτε τον Ενρίκε που είναι δυο κλάσεις πάνω.

Είμαι βέβαιος πως ο Ράζβαν σπάει το κεφάλι του που επέλεξε αυτόν αντί του Ενρίκε στην προετοιμασία.


++++

Αυτο.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5471
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό Χρήστος ο τρίποντος » Τρί 15 Ιαν 2019, 19:56

Απο τη στιγμή που αποφάσισαν να τον δώσουν Ατρόμητο παντως, εχει λήξει απο την ομάδα . Πρέπει να έχει κάνει πολλές μκιες και όχι μία ή δυο μόνο... Με μία δεν φεύγει τέτοιος παίχτης απο καμία ομάδα... Εχει ταλέντο αλλά δεν φτάνει μόνο αυτό.
Χρήστος ο τρίποντος
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Τετ 27 Ιούλ 2016, 18:33

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Τρί 15 Ιαν 2019, 20:23

theo-drama έγραψε:
Odi έγραψε:Έλα φτάνει με αυτόν τον αστείο. Πού να έπαιζε και καμιά μπάλα της προκοπής. Ασσίστ μηδέν, γκολ μηδέν, ενέργεια ατομική μηδέν, σουτ μηδέν. Δώστε τον και φέρτε τον Ενρίκε που είναι δυο κλάσεις πάνω.

Είμαι βέβαιος πως ο Ράζβαν σπάει το κεφάλι του που επέλεξε αυτόν αντί του Ενρίκε στην προετοιμασία.


++++

Αυτο.


++++++++

Ατομικές ενέργειες καλές έχει αλλά στο πλαίσιο τού να φανεί ο ίδιος και όχι για το καλό τού συνόλου. Και να μην τον φτάνει ο Ενρίκε σε ταλέντο, τον ξεπερνάει σε χρησιμότητα με τον άριστο ομαδικό χαρακτήρα του.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό gpap » Τρί 15 Ιαν 2019, 21:29

τώρα σοβαρά, πιστεύει κάποιος πως αν δεν υπήρχε θέμα αριθμού ξένων, θα έφευγε ο Αιγύπτιος λόγω ''μειωμένης απόδοσης'' ή ''δημιουργία προβλημάτων'';
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες