Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσεις

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Παρ 20 Ιούλ 2018, 14:45

Είπαμε για το γατίσιο μάτι του Άρνεσεν αλλα θέλω να πω κάποια γραφικά πράματα.
Καλός η κακώς μας είδε σαν την Vitesse ή την Genk.Ο ΠΑΟΚ και εμείς δεν έχουμε ουτε υπομονή ουτε έχουμε χορτάση απο τίτλους για να πούμε έλα μωρέ δεν βαριέσαι ας θυσιάσουμε 3 4 χρονιές για να μάθει αγγλικά ο Σαμπο.Να σταθεροποιηθεί η απόδοση του Ζάιρο.Να ξεπεράσει τους τραυματισμούς του ο Άντωνης.Φυσικά και εφερε και τσίμιροτ και πάει λέγοντας αλλα ρε παιδιά 10 παίκτες πήρε λογικό δεν ειναι κάποιοι να ταν και καλοι;Καλώς η κακώς όπως ειπε και ο φιλος μας έβλεπε σαν χόμπι.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Παρ 20 Ιούλ 2018, 15:13

Καλά, αυτά δεν έγιναν μόνο επειδή το έβλεπε σα χόμπι. Δεν είχε χρόνο επειδή η ευρώπη ξεκινούσε νωρίς, εκείνη τη χρονιά είχαμε βγει πέμπτοι, προπονητή δεν είχαμε, κορμός δεν υπήρχε, υπήρχε και η πιθανότητα γκρέξιτ, παίζουν ρόλο όλα. Κι άλλο να βγαίνεις στην αγορά να βρεις παίχτες με 300άρια ή 400άρια συμβόλαια κι άλλο με 800 χιλιάρικα με 1,5 χαρτί που βγαίνουμε τώρα.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Παρ 20 Ιούλ 2018, 15:34

Τζον για συμβόλαια δεν ξέρω πάντως εκείνη την χρονιά για μεταγραφές κάναμε τεράστιο άνοιγμα (7,20μυρια σύμφωνα με το transfermarket).Συμφωνώ για τις συγκηρίες αλλα μια χαρά μπατζετ είχε να δουλέψει και αυτός.Νομίζω όμως οτι ηταν δική του φιλοσοφία όλο αυτο με άγνωστους παίκτες που θα πάρουν υπεραξία.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 20 Ιούλ 2018, 16:43

mbison έγραψε:Nα φερουμε πισω τον Αρνεσεν.
Ο Μιχελ μπορει να συνυπαρξει σε αλλο ποστο

Μμμμ...
Να κανουμε παλι καμια 15 μεταγραφες και 7-8 αποδεσμευσεις...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 20 Ιούλ 2018, 16:45

goran 64 έγραψε:
danirifle έγραψε:ο άρνεσεν ήταν μεγάλο γατόνι
εγώ αυτό έχω να πω
κατάλαβε ότι η ομάδα (και η χώρα) δε μπορεί να πουλήσει και έδωσε τους παίχτες με χαμηλά ποσά, αλλά με ποσοστά μεταπώλησης
σου λέει έναν παίχτη που ο ΠΑΟΚ πουλάει με 2 μύρια, έξω θα τον πουλήσουν με 10

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι... :oops:
Τρίζουν τα αισθητήρια όργανα του ασπρόμαυρου DNA, του κυρ Νίκου του ξεσκονιστή συμβολαίων και του Μήλιου...

Υ.Γ. Να μην πω και του Ιβάν, που δήλωσε ότι "σκέφτηκε" κι έβαλε εκείνο το 30% για μεταπώληση του Λούκας... :roll:

Πως σας αρεσει αυτο το πραγμα με τα ονοματα και θυμαστε μονο τα θετικα,δεν το καταλαβαινω.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 20 Ιούλ 2018, 16:47

johnys999 έγραψε:Καλά, αυτά δεν έγιναν μόνο επειδή το έβλεπε σα χόμπι. Δεν είχε χρόνο επειδή η ευρώπη ξεκινούσε νωρίς, εκείνη τη χρονιά είχαμε βγει πέμπτοι, προπονητή δεν είχαμε, κορμός δεν υπήρχε, υπήρχε και η πιθανότητα γκρέξιτ, παίζουν ρόλο όλα. Κι άλλο να βγαίνεις στην αγορά να βρεις παίχτες με 300άρια ή 400άρια συμβόλαια κι άλλο με 800 χιλιάρικα με 1,5 χαρτί που βγαίνουμε τώρα.

Ξεκινα απο το βασικο τζον...
Απο την πρωτη "μεταγραφη"του και θα δεις οτι δεν ηταν μονο θεμα χρηματων.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 20 Ιούλ 2018, 17:16

sourmenetes έγραψε:
mbison έγραψε:Nα φερουμε πισω τον Αρνεσεν.
Ο Μιχελ μπορει να συνυπαρξει σε αλλο ποστο

Μμμμ...
Να κανουμε παλι καμια 15 μεταγραφες και 7-8 αποδεσμευσεις...

Συγκρίνεις την φάση που ήταν η ομάδα (αλλά και η Ελλάδα) το καλοκαίρι του '15 με την φετινή?
Δεν σε καταλαβαίνω sourme...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Παρ 20 Ιούλ 2018, 17:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 20 Ιούλ 2018, 17:17

sourmenetes έγραψε:
goran 64 έγραψε:
danirifle έγραψε:ο άρνεσεν ήταν μεγάλο γατόνι
εγώ αυτό έχω να πω
κατάλαβε ότι η ομάδα (και η χώρα) δε μπορεί να πουλήσει και έδωσε τους παίχτες με χαμηλά ποσά, αλλά με ποσοστά μεταπώλησης
σου λέει έναν παίχτη που ο ΠΑΟΚ πουλάει με 2 μύρια, έξω θα τον πουλήσουν με 10

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι... :oops:
Τρίζουν τα αισθητήρια όργανα του ασπρόμαυρου DNA, του κυρ Νίκου του ξεσκονιστή συμβολαίων και του Μήλιου...

Υ.Γ. Να μην πω και του Ιβάν, που δήλωσε ότι "σκέφτηκε" κι έβαλε εκείνο το 30% για μεταπώληση του Λούκας... :roll:

Πως σας αρεσει αυτο το πραγμα με τα ονοματα και θυμαστε μονο τα θετικα,δεν το καταλαβαινω.

Ούτε εγώ καταλαβαίνω τι εννοείς....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Παρ 20 Ιούλ 2018, 17:44

sourme αν εννοείς τον Tudor εκεί συμφωνώ ότι την πάτησε, παρόλο που είχε το ελαφρυντικό ότι δεν ήταν από τις πρώτες του επιλογές και τον πίεζε ο χρόνος. Ο Tudor του έφαγε και μεγάλο μέρος του μπάτζετ επιμένοντας σε αποδεσμεύσεις όπως Ρατς, με το Σάμπο, το Λέοβατς κτλ.
Και να συμφωνήσω και με το Μάο για τη φιλοσοφία, θυμάμαι μάλιστα μια δήλωση ότι την άμυνα θα τη φτιάξει την επόμενη χρονιά, σε στυλ δε βιαζόμαστε, τριετές πλάνο τρέχει. Το πρόβλημα πρέπει να ήταν ότι αυτά τα είχε συμφωνήσει με τον Αγγελίδη κι όχι με τον Ιβάν, που ήθελε πιο άμεσα αποτελέσματα και γι αυτό έφυγαν πακέτο. Πάντως, δοκίμασε και μεγάλης ηλικίας παίχτες και πιο γνωστά ονόματα που τελικά δεν ήρθαν, τον επιθετικό απ το Αμβούργο, τον Τοιβόνεν, νομίζω και τον Κρέσπο.
Η αναφορά στον Άρνεσεν δε σημαίνει ότι τον νοσταλγώ, ούτε εγώ πιστεύω ότι τέτοιο πλάνο μπορεί να εφαρμοστεί αφού δεν εφαρμόστηκε τότε. Αλλά θα ήθελα κάποιον με τα κονέ του σε όλο τον κόσμο και το μάτι του, να φέρνει μία, δύο το πολύ προσεγμένες μεταγραφές το χρόνο που να παίρνουν υπεραξία και να προσφέρουν, αλλά σε σταθερή βάση, και να πουλάει αμέσως και χωρίς ζημιά όταν κάποιος δεν μας κάνει. Γιατί σ αυτά τα δύο υστερούμε, ελπίζω πάντως στον Ζαμπά. Ο Μίχελ πέρα από το (αποτυχημένο) άνοιγμα στη Γαλλία και τη σωστή κατά τη γνώμη μου μεταγραφή του Ρέι δεν έχει δείξει μεγάλη πρόοδο σ αυτούς τους τομείς.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 20 Ιούλ 2018, 18:06

Δε θα διαφωνησω γιαννη στα οσα λες,αλλα εγω την ομαδα μου δε τη θελω κλαμπάκι μπιζνας.

Ναι ετσι λειτουργει δυστυχως το ποδοσφαιρο αλλα οταν ο ΠΑΟΚ λυσουσε για εναν τιτλο ηρθε ο αρνεσεν και μιλαγε για να παρουμε παικτες για να τους πουλησουμε,εχοντας διωξει 5-6 παικτες και εχοντας φερει πανω απο 10-12 νεους,αφηνοντασ συναμα τρανταχτα κενα.

Αλλη φιλοσοφια εντελως που για μενα δεν ταιριαζει προς το παρον στον ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 21:09

Τέλος και ο Σαμπο συνεχίζει στο Ισραήλ 300.000 πήρε ο ΠΑΟΚ! Μόλις το γράψε το εγκυρότατο transfermarkt!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56


Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 21:14

https://www.transfermarkt.com/paok-thes ... on_id/2018
Αυτά πήραμε από Του παίκτες που φύγανε μέχρι τώρα 600.000 από Τζαλμα 300.000 από Λεοβατς 300.000 από Σαμπο.
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 21:17

Και 300.000 για τροφεία από Δημητρίου, σύνολο 1.500.000...
Να κανένας Όλσεν, να και κανένας Γκάρυ, θα τα πιάσουμε τα 6-7, μέχρι 31 Αυγούστου, δίχως να "πουλήσουμε"... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 21:31

Για Sabo κάπως περίεργο είναι το όλο σκηνικό. Η διάρκεια του συμβολαίου με τους Ισραηλινούς που αναφέρει το transfermarkt μέχρι 30.06.2019 κάτι δείχνει. Όχι ότι καταλαβαίνω τι ακριβώς. Δανεικός για τον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου και υποχρεωτική αγορά το καλοκαίρι του 19; Μήπως τα 300Κ είναι loan fee; Μήπως είναι δόση; Και πέρυσι κάτι για 400Κ γράφανε. Ίσως δεν μάθουμε ποτέ. Δύσκολο όμως να πιστέψω ότι παραχωρήσαμε διεθνή παίχτη σε αυτή την ηλικία με 300Κ
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες