Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσεις

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 14 Ιούλ 2018, 21:42

Ειδικά ο Ποντενσε θα τον κάνει κουδούνια.
Οτι θα με κάνατε κάποιοι να κάνω αυτό που σιχαίνομαι περισσότερο δε το περίμενα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Σάβ 14 Ιούλ 2018, 21:45

το ξενο παντα ειναι πιο γλυκο..γνωστο αυτο
καθηστε να δουμε και τι θα κανουν οι ¨μεταγραφαρες¨ των αλλων στο χορταρι
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Johnsim » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 05:56

Τερμα :
- Πασχαλακης
- ρεί
- γλυκός

Δεξί μπακ :
- Ματος
- κιτσιου

Αριστερό μπακ :
- βιερινια
- λεβεκ
- Λυρατζής ;

Σέντερ μπακ :
- Βαρέλα
- Κρεσπο
- χατζεριδης
- Μαλεζάς
- Μιχογιεβιτς

Αμυντικό χάφ , 6αρι :
- Μαουριτσιο
- Κανιας
- χαρισης
- Μουλιν

Κεντρικά χάφ 8αρια 10αρια :
- Καντουρι
- Σαχοφ
- πελκας
- Μπισε

Εξτρέμ :
- Σάμπα
- ουαρντα
- λημνιος
- Λάμπρου

Επιθετικοί :
- Προγιοβιτς
- Μυστακίδης

Με μια πρόχειρη μάτια βλέπουμε ένα ρόστερ
Έτοιμο για διαφορά γούστα ..
πρωτάθλημα με + 15 βαθμούς από δεύτερο
Κύπελλο εάν έχουν όρεξη για πλακα
Και Ευρώπη εάν όχι είσοδος στους ομίλους του CL
Καλή πορεία σε Europa l
Σε πρωταθλήματα όπως της σούπερ λιγκ
Δεν χρειάζεσαι 22 ποδοσφαιριστές ισάξιους
Κοιτάς το υλικό σου σαν βασική 11 αδα να είναι καλό
Και οι αναπληρωματικοί σε επίπεδο να μην σε χαλάνε την ποιότητα
Ο ΠΑΟΚ τα έχει όλα αυτά !

Η θέση που είναι λίγο στοίχημα είναι τα εξτρέμ μιας και ο πιο σταθερός σου παίχτης
(Τζαλμα) έφυγε , από εκεί και πέρα μπορεί ο λουτσε να μην πάει φέτος με καθαρόαιμα εξτρέμ
Αλλά να μαγειρέψει ένα πιο δυνατό και ποιοτικό κέντρο
Τους παίχτες τους έχει μιας και στις θέσεις 6-8 -10 είμαστε Υπερπλήρης

Ναι στο 6 θέλαμε ένα τέρας δύναμης ένα τρεχαντήρι ένα ”φονιά”
Όπως και στην επίθεση ένα δεύτερο καθαρόαιμο φορ
Επίσης ένα αριστερό μπακ επιπέδου ώστε ο βιερινια να πάει εξτρέμ
Αλλά ακόμα και χωρίς αυτούς το ρόστερ έχει πρωτοφανή πληρότητα
Από νέους ταλαντούχους και μεγαλύτερους έμπειρους παίχτες
Που θα κάνουν Πλακα στο πρωτάθλημα
Johnsim
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2015, 17:50

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 09:45

Για μένα ακόμη είναι γρίφος το ποιος θα αποχωρήσει από τους Τερματοφυλακες γιατί τους έχει δώσει όλους ισάξιες ευκαιρίες ο Λουτσ.Δεν γίνεται όμως να πάμε με 4αδα Πασχαλακη Ρευ Γλυκό Σιαμπανη! Λογικά 1 απτους 3 μεγάλους θα αποχωρήσει! Ο Ρευ φέτος δείχνει πολύ καλός και πολύ διαβασμένος πλέον στα δεδομένα της ομάδας! Ο Πασχαλακης είναι βράχος ίσως ο καλύτερος τέρματας που είχε ο ΠΑΟΚ για μένα τα τελευτεα πολλά χρόνια.Και ο Γλυκός είναι πάντα έμπειρος ξέρει την ομάδα και αν δεν τρυματιζοτανε πέρυσι δε θα χανε την θέση του στην 11αδα μη ξεχνάμε ότι πριν τον Τραυματισμό του έκανε μεγάλη σεζόν το συμβόλαιό του λήγει σε 1 χρόνο.Τώρα στα στόπερ πάμε με 4αδα Βαρελα Χατσεριδη Κρεσπο Μαλεζα εκεί φεύγει ο Μιχόγεβιτς. Στα μπακ έχουμε Ματος Βιερηνια Κιτσιου Μπαλογιανη εκεί αν έρθει Αρ. Μπακ πάει ο Αντρέ εξτρεμ! Στα χαφ είμαστε γεμάτοι αλλά αν έρθει χαφ που θα κάνει την διαφορά Βερνμπλουμ π.χ Χάρισης Μουλεν βλέπω να χερετουν και να μένουμε εκεί με Βερνμπλουμ Μαουρισιο Κανιάς Σακοφ.Στα εξτρεμ είμαστε καλά ειδικά αν πάει ο Βιερηνια εκεί μαζί με Ζάμπα Ουαρντα Λάμπρου Λημνιο Μπισε. Στους επιτελικός έχουμε Πελκα Κάντουρι και παίζει και ο Μπισε εκεί οπότε αν αποχωρήσει κάποιος αυτός θα ναι ο Κάντουρι. Και μπροστά το γνωστό θέλουμε ενίσχυση του Πριγιο με 3 φορ Μυστακιδη και θα μαστε καλά.Παντως μέχρι τις 30 Αυγούστου σίγουρα θα προστεθούν 2 παίκτες Αρ. Μπακ και Επιθετικος και σίγουρα θα αφερεθουν από το υπάρχον ροστερ 3 με 4 παίκτες!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 09:57

Κάπως έτσι φαντάζομαι το ροστερ του ΠΑΟΚ σε 1,5 μηνα
Τφ:Πασχαλακης, Ρευ, Σιαμπανης
Στοπερ:Βαρελα Κρεσπο Χατσερίντι Μαλεζα
Μπακ Ματος Μεταγραφη* Κιτσιου Μπαλογιαννης
Χαφ και επιτ:Μαουρισιο Κανιάς Σακοφ Μουλεν Χάριση Πελκα Μπισεσβαρ
Εξτρεμ:Βιερηνια Ζάμπα Ουαρντα Λάμπρου Λημνιο
Επιθετικοι:Πριγιοβιτς Μεταγραφη*Μυστακιδης

Δανεικοι:Ενρικε Μιχόγεβιτς Γιαννούλης Χατζηισαιας Κουλουρης Ίσως ακόμη ένας!
Μεταγραφη-αποδέσμευση:Λεοβατς Λεβεκ Ζαιρο Σαμπο Πουγγουρας Δημητριάδης Κακκο Ελ κάντουρι και ίσως ένας απτους χαφ αν πάρουμε Βερνμπλουμ!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 10:01

Λοιπόν, για να τελειώνουμε μια και καλή, ανακαλύπτοντας "τον δράστη του κακού" θα τα ξεφουρνίσω όλα για όλα:

Το μεγαλύτερο κακό στους οπαδούς του Π.Α.Ο.Κ., όσον αφορά τον μεταγραφικό σχεδιασμό, το έκανε ο Α.Α.!!!!
Άμα δεν έβαζε πρώτος αυτός τον Σάλπι δεξί μπακ και τον Κλάους αμυντικό χαφ, δεν θα μπερδευόμασταν ποτέ...

Μετά όμως από εκείνες τις πετυχημένες αλχημείες του, την μια μαζεύαμε 5 δεξιά μπακ, την άλλη 6 τερματοφύλακες, την τρίτη 12 χαφ, την επόμενη 8 εξτρέμ και τώρα σκεφτόμαστε, γιατί να μην μπορούν ο Βαρέλα ή ο Κατσερίντι να παίξουν σαν αριστεροί στόπερς, ο Μπαλογιάννης σαν αριστερό μπακ, ο Μύστα σαν σεντρεφόρι, ο Καντουρί σαν 8άρι, ο Κάνιας κι ο Χαρίσης να γίνουν Ινιέστα, ο Βιέρι να μεταμορφωθεί σε Ιωσηφίδης και ο Πέλκας άνετα σε Γκουερίνο?

Η συνέχεια αυτού του κακού όμως, είναι που εγώ, ο πιο μάγκας και ξύπνιος οπαδός απ όλους, σκέφτηκα το απλό:
Γιατί ΕΓΩ, όντας άσσος στο F/M, παίρνοντας μπόλικα Πρωταθλήματα, να μην τα καταφέρω σαν Frank Arnesen?


Υ.Γ. Ποιος τον γ@μεί τον προπονητή (και τον Τεχνικό Διευθυντή) του Π.Α.Ο.Κ.? Συμπληρώνοντας τον GiorgosAtha...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 10:19

Γρηγόρη (αν μου επιτρέπεις αλλιώς goran)... δεν έχω πρόβλημα με την κριτική πχ. σε περιπτώσεις όπως οι 5 τερματοφύλακες που είναι εμφανέστατα λάθος κινήσεις... έχω θέμα με περιπτώσεις δεν-γίνεται-αυτό-που-θέλω-εγώ οπότε ας κράξω. Ειδικά την στιγμή που το έχουν ξεκαθαρίσει οι υπεύθυνοι και δεν υπάρχει λόγος αλλαγής.
Τελευταία επεξεργασία από GiorgosAtha και Κυρ 15 Ιούλ 2018, 10:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 10:26

Συμφωνούμε Γιώργο (αν μου επιτρέπεις, αλλιώς GiorgosAtha)...
Εγώ πάλι έχω θέμα με την κριτική, όταν αυτή δεν γίνεται, ενώ δεν εκπληρώνονται οι επιθυμίες του προπονητή...
Οι αφορισμοί και το κράξιμο, είτε απ την μία είτε απ την άλλη, μακριά από μένα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 10:29

Εννοείται αυτό Γρηγόρη. Κάθε άκρο ή ακραία αντίδραση είναι λάθος. Ούτε γες-μαν ούτε κράξιμο στα πάντα όλα!
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 11:08

να μην κολλαμε ντε και καλα στα παιχνιδια με τους χ ψ ελβετους...

ο ιδιος ο προπονητης της ομαδας εχει ζητησει να γινουν καποιες συγκεκριμενες κινησεις...καποιες τις περιμενουμε απο το γεναρη...μεχρι εδω οκ...

οπως μας εχει δειξει ο λουτσεσκου με την ποδοσφαιρικη του φιλοσοφια, δινει παρα πολυ μεγαλη εμφαση στην προετοιμασια και στη δημιουργια χημειας και δεσιματος μεταξυ των παιχτων του ροστερ...πραγμα το οποιο γινεται στο μεγιστο βαθμο κατα το βασικο σταδιο της προετοιμασιας, οπου υπαρχει μεγαλο περιθωριο χρονου για να "χτιστει" η ομαδα (βλεπε και προσφατες δηλωσεις βιερινια σχετικα με τη σημαντικοτητα της προετοιμασιας)...

αυτο πρακτικα σημαινει, οτι μια μεταγραφη του αυγουστου που θα εχει χασει την προετοιμασια της ομαδας, μπορει να ενσωματωθει τελικα στο συνολο ακομα και κατα τη χειμερινη διακοπη...οσο ακραιο και να φαινεται, το εχουμε δει να συμβαινει μπροστα μας, τον περασμενο γεναρη, οπου ο γαλλος (ασθενης τελικα :mrgreen: ) πηρε σχεδον μηδενικο χρονο συμμετοχης...

αν δε, ο παιχτης που θα ερθει θα ειναι και χωρις προετοιμασια, ουτε που θελω να σκεφτομαι την ενσωματωση του...

εχοντας λοιπον ως δεδομενα τη φιλοσοφια του προπονητη, τις δηλωσεις του περι των χαρακτηριστικων που χρειαζεται η ομαδα ενισχυση, τις δηλωσεις του περι υπολογισμου καποιον δανεικων παιχτων (περιπτωση γιαννουλη) και εν τελει τον χρονο που εχει μεσολαβησει μεταξυ του εντοπισμου των ποδοσφαιρικων κενων της ομαδας και της αναπληρωσης τους, προσωπικα δεν μπορω να ειμαι και ευχαριστημενος απο τη μεταγραφικη στρατηγικη της ομαδας...

απο την αλλη δεν μπορουμε να παραγνωρισουμε το γεγονος πως για πρωτη φορα, κρατησαμε τον προπονητη και το μεγαλυτερο μερος του κορμου μας...

ουτε μηδενισμοι χρειαζονται, ουτε τιποτα...καθε αντιλογος ευπροσδεκτος...

δεν μπορω να καταλαβω πως το σαιτ εχει πεσει τοσο στο επιπεδο του...σαν αντρογυνα που ειναι στα χωρισματα, και μαλωνουν με αφορμη το "καλημερα" συμπεριφερεστε καποιοι...αν αναλωναμε την ενεργεια των τσακωμων, σε επικοδομητικες συζητησεις και ανταλλαγες αποψεων, ισως το ΠΑΟΚμανια θα μπορουσε να ξαναζησει λιγη απο την παλια του αιγλη...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 11:18

παντως σχεδον ολοι ενα πραγμα δεν υπολογιζετε..

το F.F.P.

θα πω ενα απλο παραδειγμα..

για να εχεις εξοδα 50 εκατομμυριων και με δεδομενο οτι το ffp δικαιολογει απο τον μεγαλομετοχο ενα 30% να βαλει απο την τσεπη του πρεπει η ομαδα να βρει εσοδα 35 εκατομμυρια....

ας πει καποιος ... ο οποιος νομιζει οτι εχουμε αργήσει .... εαν δεν περασουμε στους ομιλους του τσ λου

και ..την βγαλουμε...με αυτους του εουροπα 'η στην χειροτερη με την τσαπου στο χερι

εαν τωρα δημιουργησουμε ενα ροστερ 40 ή 50 εκατομμυριων και με δεδομενο οτι αυτοι που ειναι να φυγουν ήτε σαν πωλησεις ήτε σαν δανεικοι αξιζουν οσο τα ....παπαρια...του καραμπελα απο που ρε τσακαλια θα βρεθουν 28 ή 35 εκατομμυρια για να εισαι καλυμενος απο το FFP;

20.000 διαρκειας απο 300 εουρο μεσο ορο ειναι 6 εκατομμυρια
η μπουτικ ποσα να δωσει ....1 εκατομμυριο ? 2..? ας βαλουμε 3 .. γιατι ειμαστε απλες και καθε φορα που παμε στην μπουτικ σηκωνουμε ολα τα ραφια...

η νοβα ας μας δωσει αλλα 3 γιατι ειμαστε η μπαρτσελονα των βαλκανιων
οι σπονσορες ?? ποσα να βαλουμε εδω.... ας βαλουμε οσα και τα διαρκειας ...αλλα 6 εκατομμυρια γιατι εδω στο ...χωριο μας... οι βιομηχανιες μαλωνουν ποια θα πρωτοδιαφημιστει στην ομαδαρα....

μεχρι τωρα μαζευτικαν 18

και οπως ελεγε ο μεγαλος χαρυ κλιν....

που΄σε δικε μου

καντα 20 να πουμε...

οριακα ειμαστε με μπατζετ 40 εκατομμυριων στο εουροπα

εαν πουμε οτι παμε στα 50 και με το εουροπα λειπουν ακομη πολλα

με το τσου λου ειμαστε ο.κ

αλλα εδω μπαινει το ερωτημα....η κοτα εκανε το αυγο ή το αυγο την κοτα...

φτιαχνεις ενα μπατζετ 50 εκατομμυριων και ρισκαρεις την τιμωρια ή πας εκ του ασφαλους

εγω παντως θα επερνα την ...κουρτινα Νο 2....

η γιουβε π.χ εδωσε 100 για τον μαλακα αλλα εχει και την ικανοτητα απο τις φανελες του μονο να βγαλει καμια 30ρα
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 11:49

περιμένουμε λογικά και πωλήσεις γκάρι και όλσεν μπας και τσιμπήσουμε κάτι από εκεί
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 11:56

Εγω παντως δεν τους αδικω αναφορικα με την ολιγωρια τους στις μεταγραφες...
Εφαγαν μεγαλη ηττα σε κανα δυο περιπτωσεις που βιαστηκαν να κλεισουν παιχτη χωρις καλη προεργασια, και τελικα τους βγηκε μουφα και τωρα προσεχουν για να εχουν!
Βεβαια θα μου πειτε, "Και γτ δεν κανα προεργασια τοσο καιρο?"
συμφωνω, αν και νομιζω πως οση προεργασια κι αν κανεις το ελληνικο πρωταθλημα ειναι τοσο πισω σε θεση προτιμησης, που δυσκολα ενας καλος και ποιοτικος ποδοσφαιριστης θα πει αμεσως το ναι για να αγωνιστει εδω, οσο καλα κι αν ειναι τα λεφτα...


Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 22:36

Παίρνοντας αφορμή από κάποια posts στις μεταγραφές, ας καταγραφεί και η δική μου άποψη περί Μυστακίδη...
Το παλικάρι έχει δείξει ότι έχει πολλά στοιχεία, όπως ταχύτητα, δύναμη, τακτική παιδεία και διάβασμα παιχνιδιού...
Είχε χρησιμοποιηθεί σαν game changer αλλά και βασικός απ τον Τούντορ και σε κάποια ματς απ τον Ίβιτς, πήγαινε πολύ καλά-ανοδικά, αλλά ο βαρύς του τραυματισμός τον άφησε πίσω, αλλάζοντας και τα κόζια στον Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Με Κουτσολι@κο μάνατζερ, τον βλέπω φέτος σε καμιά Β' Γερμανίας, να ακολουθεί την διαδρομή του Διαμαντάκου...
Εκεί, με βάση τον φιλόδοξο χαρακτήρα του και το ότι δουλεύει, πιθανολογείται να αναγεννήσει την καριέρα του...

Το "παράθυρο" για τον β@ζελο έχει κλείσει για μεταγραφές ή ακόμα και δανεισμούς για παίχτες άνω των 23 ετών...
(Τουλάχιστον υπάρχει τέτοια "απαγόρευση" μετά τις 30/6 νομίζω, δίχως όμως να είμαι και 100% βέβαιος γι αυτό)...

Στις θέσεις που έχει αποδώσει καλά, είτε δεν έχουμε στο σύστημα μας (3-5-2 ως ακραίο μπακ-χαφ ή 4-4-2 ως 2ος φορ), είτε υπάρχουν πολλοί που έχουν προτεραιότητα (Πέλκας, Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Λάμπρου, ακόμα και Ζάμπα, για πίσω από τον Πρίγιο), οπότε δεν νομίζω στα 24 του να καθίσει να μάθει την θέση του φορ κορυφής, εκτιμώ...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό maceio » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 23:43

abg12d34 έγραψε:παντως σχεδον ολοι ενα πραγμα δεν υπολογιζετε..

το F.F.P.

θα πω ενα απλο παραδειγμα..

για να εχεις εξοδα 50 εκατομμυριων και με δεδομενο οτι το ffp δικαιολογει απο τον μεγαλομετοχο ενα 30% να βαλει απο την τσεπη του πρεπει η ομαδα να βρει εσοδα 35 εκατομμυρια....

ας πει καποιος ... ο οποιος νομιζει οτι εχουμε αργήσει .... εαν δεν περασουμε στους ομιλους του τσ λου

και ..την βγαλουμε...με αυτους του εουροπα 'η στην χειροτερη με την τσαπου στο χερι

εαν τωρα δημιουργησουμε ενα ροστερ 40 ή 50 εκατομμυριων και με δεδομενο οτι αυτοι που ειναι να φυγουν ήτε σαν πωλησεις ήτε σαν δανεικοι αξιζουν οσο τα ....παπαρια...του καραμπελα απο που ρε τσακαλια θα βρεθουν 28 ή 35 εκατομμυρια για να εισαι καλυμενος απο το FFP;

20.000 διαρκειας απο 300 εουρο μεσο ορο ειναι 6 εκατομμυρια
η μπουτικ ποσα να δωσει ....1 εκατομμυριο ? 2..? ας βαλουμε 3 .. γιατι ειμαστε απλες και καθε φορα που παμε στην μπουτικ σηκωνουμε ολα τα ραφια...

η νοβα ας μας δωσει αλλα 3 γιατι ειμαστε η μπαρτσελονα των βαλκανιων
οι σπονσορες ?? ποσα να βαλουμε εδω.... ας βαλουμε οσα και τα διαρκειας ...αλλα 6 εκατομμυρια γιατι εδω στο ...χωριο μας... οι βιομηχανιες μαλωνουν ποια θα πρωτοδιαφημιστει στην ομαδαρα....

μεχρι τωρα μαζευτικαν 18

και οπως ελεγε ο μεγαλος χαρυ κλιν....

που΄σε δικε μου

καντα 20 να πουμε...

οριακα ειμαστε με μπατζετ 40 εκατομμυριων στο εουροπα

εαν πουμε οτι παμε στα 50 και με το εουροπα λειπουν ακομη πολλα

με το τσου λου ειμαστε ο.κ

αλλα εδω μπαινει το ερωτημα....η κοτα εκανε το αυγο ή το αυγο την κοτα...

φτιαχνεις ενα μπατζετ 50 εκατομμυριων και ρισκαρεις την τιμωρια ή πας εκ του ασφαλους

εγω παντως θα επερνα την ...κουρτινα Νο 2....

η γιουβε π.χ εδωσε 100 για τον μαλακα αλλα εχει και την ικανοτητα απο τις φανελες του μονο να βγαλει καμια 30ρα

δηλ το να κανεις χωρο στο μπατζετ των εκατομμυριων δεν παιζει ? πουλωντας ας πουμε ή ξεφορτώνωντας βαρια συμβολαια ή αλλα που δεν αποδιδουν ή ακομη καλυτερα δινοντας θεση και σε κανα δυσμοιρο απο u-20 που τη θεση τους παιρνουν κατι Λεβεκ και Σαχωβ ??
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες