Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσεις

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Σάβ 04 Αύγ 2018, 00:27

και βάλε

Ετιεν συμφωνώ αλλα το λέω απο άποψη προπτικών σε 4 χρόνια (πέλκας πχ η ακόμα και κιτσιου)
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 04 Αύγ 2018, 01:25

Ettien και οι δύο που αναφέρεις ανήκουν στον γνωστό μάνατζερ οπότε δεν υπάρχει περίπτωση.Τον Πασαλιδη που είναι και Σαλονικιός έπρεπε να τον παίρναμε τότε που έπαιζε στον Αιγινιακο (δική μας ομάδα υποτίθεται)Αφού δεν...άστο.Το κακό είναι ότι δεν μας τροφοδοτεί η ακαδημία μας με παίκτες(Μόνο 4 επιβίωσαν αν δεν απατώμαι)όλα αυτά τα χρόνια.Επίσης έχουμε χάσει σχεδόν οτι καλό είχαμε τα τελευταία χρόνια(Τζολης,Δημητρίου,Χατζηδιμπας) και κάτι ανάλογο πάει να γίνει με Βρακα
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Σάβ 04 Αύγ 2018, 08:48

Με ενδεχώμενη ελευση αρριστερού μπακ (παικταράς πρέπει να ειναι ας αφήσουμε τα μπακ απ).Του χρόνου αμα μπορεί να σταθεί ο γιαννούλης επάξια.Πάει και ο βιειρίνια δεξιά με μάτος και είσαι κομπλέ

Αμα σεβόμαστε τον εαυτό μας ο λυρατζής πρέπει να αρχίσει να ψήνεται.Οπως και ο μπαλογιάννης
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό danirifle » Δευτ 06 Αύγ 2018, 09:15

για αποχωρήσεις προβλέπω:

- μυστακίδης (περισσεύει)
- ουάρντα (περισσεύει και ταυτόχρονα ο μόνος που μπορεί να φέρει άμεσα λεφτά)
- χαρίσης ή μουλέν
- μιχόγεβιτς (περισσεύει)

* αν έρθει εξτρεμ ή βαρβάτο αριστερό μπακ, βλέπω να φεύγει και ένας εκ των λάμπρου/μπίσε/καντουρί
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10194
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 06 Αύγ 2018, 09:18

Το οτι ακουγεται για εξτρεμ κ ταυτοχρονα ο τροποσ που παιζει αλλαγη ο αμρ μου φαινεται λιγο κρατα τον στο προσκηνιο κ πουλα τον.....

Μυστα συμφωνω αν κ δεν ξερω που τον θελει κ ατρομητοσ αλλα παραπαει 4 παικτεσ εκει

Για μιχογεβιτσ 5 μπακ σο ροστερ χρειαζεται αλλα τον καισ ετσι
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Δευτ 06 Αύγ 2018, 10:03

danirifle έγραψε:για αποχωρήσεις προβλέπω:

- μυστακίδης (περισσεύει)
- ουάρντα (περισσεύει και ταυτόχρονα ο μόνος που μπορεί να φέρει άμεσα λεφτά)
- χαρίσης ή μουλέν
- μιχόγεβιτς (περισσεύει)

* αν έρθει εξτρεμ ή βαρβάτο αριστερό μπακ, βλέπω να φεύγει και ένας εκ των λάμπρου/μπίσε/καντουρί

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα αν και περισσεύει και ένας τερματοφύλακας.
Μάλλον Γλυκος
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Σάβ 11 Αύγ 2018, 11:44

Βρήκα απ'το sdna και απο αλλα site τα συμβόλαια των παικτών μας και τις αμοιβές τους

Τερματάδες

Πασχαλακης 140.000€
Γλυκος 450.000€
Σιαμπάνης 50.000€
Ρει 400.000€

Αμυντικοί

Μιχόγιεβιτς 120.000€
Κίτσιου 180.000€
Κρέσπο 450.000€
Βαρέλα 650.000€
Μαλεζάς 180.000€
Μάτος 600.000€ (με την ανανέωση)
Χατσερίδης 1.500.000€
Λεβέκ 400.000€ (ειναι ακόμα στο ροστερ)
Βιειρίνια 1.300.000€

Μέσοι

Μουλέν 550.000€ (λολ)
Χαρίσης 180.000€
Ουάρντα 250.000€
Κάνιας 600.000€
Σαχωφ 550.000€
Μπίσεσβαρ 700.000€
Πέλκας 300.000€
Μαουρίσιο 1.500.000€
Ελ καντουρί 1.000.000€

Επιθετικοί

Πρίγιοβιτς 1.500.000€ (με την ανανέωση)
Μυστακίδης 100.000€
Λημνιός 130.000€
Λάμπρου 100.000€
Ζαμπά ?
Ακπόμ 800.000€


Υγ
Όποιος θέλει κατι να προσθέσει εννοείται ευπρόσδεκτο απλα είπα να τα βάλω εδώ να ξέρουμε τι μας γίνεται τώρα όλα τα ποσά λογικά να μην είναι on point αλλα σε κοντινά πλαίσια.
Τελευταία επεξεργασία από Mao_Mao και Πέμ 16 Αύγ 2018, 18:22, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό tzoker » Σάβ 11 Αύγ 2018, 12:51

Ο Πελκα σίγουρα παίρνει παραπάνω, μετά την αναναιωση.
Από τα ποσά που βλέπω άσχημα βαράει ο Γλυκός και ο Λεβιές. Για το Μουλεν ελπίζω ακόμα πολύ.
Ενώ από την αντίθετη ο Έλληνας Νοιερ.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 11 Αύγ 2018, 12:52

Δεν ξέρω πόσα και ποια απ τα παραπάνω ποσά συμβολαίων ισχύουν, αλλά ο Μάτος δεν έχει ανανεώσει, de facto...

https://r.search.yahoo.com/_ylt=A0geK95 ... EHbydjy3A-

Το συμβόλαιο του, μαζί με των Βαρέλα, Κρέσπο, Κάνιας, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Γλύκου, Χαρίση, λήγει 30/6/2019...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Σάβ 11 Αύγ 2018, 14:57


Επιβεβαίωσε την ανανέωση ο Μάτος

Μετά τον Ιβάν Σαββίδη, ήταν σειρά του Λέο Μάτος, να επιβεβαίωσει τη συμφωνία του, για την ανανέωση του συμβολαίου του, με τον ΠΑΟΚ μέχρι το καλοκαίρι του 2021!

Ο Βραζιλιάνος δεξιός μπακ-χαφ επιβεβαίωσε πως υπέγραψε ήδη το νέο συμβόλαιο με τον "Δικέφαλο του Βορρά", ρίχνοντας... άγκυρα στην Ελλάδα.

"Είμαι πολύ χαρούμενος για το καινούργιο μου συμβόλαιο. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον πρόεδρο. Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω τόσο το τεχνικό τιμ όσο και τους συμπαίκτες μου οι οποίοι με βοήθησαν να έχω αυτή την εικόνα στο γήπεδο. Η οικογένεια μου είναι πολύ χαρούμενη που είμαστε εδώ. Υπέγραψα συμβόλαιο για 3+1 χρόνια και δεν ξέρω αν αυτό θα είναι το τελευταίο μου συμβόλαιο.

Είχα και άλλες προτάσεις αλλά έμεινα εδώ γιατί αυτό με κάνει ευτυχισμένο και ολοκληρωμένο. Δεν θα ήθελα να τελειώσει η καριέρα μου στα 35 μου χρόνια, αλλά θα ήθελα να παίζω ποδόσφαιρο τουλάχιστον μέχρι τα 37. Βέβαια αυτό εξαρτάται από το πόσο θα με βοηθήσει το σώμα μου" ανέφερε χαρακτηριστικά ο Μάτος.

πηγή:thepressroom



Επίσης το χε ανεβάσει και σε instagram livestream πως λεγεται τελος πάντων ο γιωργης

γκοραν το tranafermarkt είναι ανεξάρτητη βάση δεδομένων και κάνουν αρκετά λάθη οπως πχ με τον ακπομ που το χαν βάλει 2ετες συμβόλαιο και μετα το άλλαξαν σε 3ετές.
Εκτός αν περιμένουν να τελειωσει αυτο το συμβόλαιο του ματος και μετα να ισχυσει η ανανέωση,κάπως ετσι.Δηλαδή να να μην εγινε αναπροσαρμογή όπως με πριγιοβιτς απλά να υπέγραψε την ανανέωση απο τώρα.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Σάβ 11 Αύγ 2018, 15:02

Επίσης για πέλκα


Τόσα θα παίρνουν Κουλούρης και Πέλκας


Όπως έγινε γνωστό από χτες (29/9) Δημήτρης Πέλκας και Ευθύμης Κουλούρης έβαλαν φαρδιά την υπογραφή τους στο νέο συμβόλαιο (τετραετούς διάρκειας) που τους προσφέρθηκε με ανανεωμένους όπως ήταν αναμενόμενο όρους.

Συγκεκριμένα ο Πέλκας θα αμείβεται με 300 χιλιάδες ευρώ τον χρόνο ενώ ο Κουλούρης με 220 χιλιάδες ευρώ, παραμένοντας μεν στην χαμηλή λίστα συμβολαίων του ρόστερ, αλλά έχοντας λάβει μία γενναία αύξηση.

Ενδιαφέρον έχουν οι ρήτρες που τοποθετήθηκαν στα συμβόλαιά τους, οι οποίες ανέρχονται στα 7 εκατομμύρια ευρώ η καθεμιά

πηγή:Onsports



εμένα κομπλέ μου φαίνεται
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 11 Αύγ 2018, 15:09

Πάλι καλά που έγραψες από μόνος σου, για την διαφορά των "ανανεώσεων" μεταξύ Πρίγιο και Μάτος...
Γιατί εμένα με φαίνεται ανεξήγητο το ότι, του πρώτου την έχει περάσει το transfermarkt και του δεύτερου όχι...

Για του Πέλκα και του Κουλούρη, τα νέα συμβόλαια τους τα είδα που κατατέθηκαν στην ΕΠΟ τον Γενάρη του 2018, πολύ πιθανά για κάποιον φορολογικό λόγο που δεν γνωρίζω...Το ίδιο δεν θα έπρεπε να γίνει και με του Μάτος?

Κάτσε να κάνουμε μια ψαξιά στην ΕΠΟ, και θα δούμε αν έχει κατατεθεί νέο συμβόλαιο του ή όχι ακόμα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 11 Αύγ 2018, 15:53

Ίσως του Μάτος να μην είχε αναπροσαρμογή στις τρέχουσες αποδοχές και να μην χρειαζόταν να αλλάξει πριν τη λήξη του αρχικού
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Σάβ 11 Αύγ 2018, 15:57

Πάντως 2-3 συμβόλαια άχρηστα να ξεφορτωθείς και κανα δανεικό να δώσεις βγήκε το συμβόλαιο του βερνμπλουμ.Επίσης όλα αυτα είναι καθαρες απολαβές χωρίς εφορίες.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 12 Αύγ 2018, 22:48

Περιμένω να δω τον Moulin να παίζει.
Η θα παίξει, ή να ακολουθήσει τον Λεβέκ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90091
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες