Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσεις

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Παρ 26 Οκτ 2018, 11:19

joshua έγραψε:μια σταθερα στα εξτρεμ.


Πολυ κουβεντα για εναλλακτικές λυσεις αλλα αρχιζω να νιωθω οτι περισσοτερο ειναι προβλημα του σχεδιασμου το οτι δεν υπαρχει ενας παικταρας στην μεσοεπιθετικη γραμμη σταθερα που απο εκει θα αρχιζει η ενδεκαδα. Γιατι καλο το γκρουπ παιχτων που εχουμε αλλα θα επρεπε να ειναι ολοι συμπληρωματικοι.

Και αυτο ειναι προβλημα γιατι πως να αποκτησει χημεια η ομαδα οταν εναλλασσόντε συνεχεια οι παίκτες και ακομα ψαχνουμε να βρουμε ποιοι ειναι οι βασικοι?

Και αν το σκεφτει κανεις, ειναι ρε γαμωτο δυνατον στον ΠΑΟΚ του 2018 με αυτα τα μπατζετ κτλ να μην εχουμε ΕΝΑΝ παικταρα σταθερα στις θεσεις γυρο απο τον πριγιοβιτς? Εναν Λουκας? (τον φερνω ως παραδειγμα συνεχεια γιατι ειναι κατι το υπαρκτο που ειδαμε)
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 26 Οκτ 2018, 12:21

για δευτερη σερι μεταγραφικη περιοδο δεν παιρνουμε τιποτα ή ελαχιστα πραγματα απο τις μεταγραφες μας εως τωρα

μπαινει νοεμβρης!
απο βερνμπλουμ; τωρα λεει ανεβαινει
ζαμπα; υποσχεσεις αλλα γενικα λιγα πραγματα με κανα δυο εξαιρεσεις
ακπομ...
τοσκα λιγα πραγματα
χατσεριδης...


πανακριβες κινησεις που δεν εχουν αποδωσει το παραμικρο και απλα ελπιζουμε στο αδηλο μελλον,τα ιδια και στην χειμερινη περιοδο

το μονο βεβαιο ηταν η αποδυναμωση της ομαδας
χαθηκε τσιμιροτ,χαθηκε καμπος(!) εχασε η ομαδα (μην πω ακομα και για τον μετριο περσινο μακ!)
ευτυχως πηραμε καρελη και δεν φαινεται τοσο η απωλεια του κουλουρη σε ροτεισιον.

απο την στιγμη που ο λουτσεσκου δεν βαζει νεους παιχτες γρηγορα καλυτερα να κινηθουν να σπασουν κανα δυο δανεισμους πρωτα του λαμπρου και εγω θα ελεγα χαριση
καναν προετοιμασια ,υπαρχει ελπιδα να τους χρησιμοποιησει ο ρουμανος συντομα ειτε εως βασικους ειτε στο ροτεισιον
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 26 Οκτ 2018, 13:19

Με προβληματίζει το ντεφορμάρισμα βασικών παικτών: Μάτος, Βιειρίνια, Πέλκας, Λημνιός. Οι πρώτοι δύο μάλιστα είναι παίκτες - κλειδιά και δεν υπάρχουν αντικαταστάτες τους.
Το πιο σημαντικό όμως είναι η απουσία του Μαουρίσιο καθώς δεν υπάρχει άλλος παίκτης με παρόμοια χαρακτηριστικά.
Ο Τόσκα δεν έχει επιθετικές αρετές και δεν μπορεί να διανύει το γήπεδο χωρίς να αφήνει πίσω του τρύπες. Ως εκ τούτου η χρησιμοποίησή του σε αγώνες που δεν παίζουμε αμυντικά εμπεριέχει ρίσκο.
Ο Κίτσιου έπαιξε ένα μόνο παιχνίδι (ούτε καν 60 λεπτά) και αποβλήθηκε και έκτοτε δεν τον ξαναείδαμε.
Θα δούμε πως θα πάει η ομάδα και τους επόμενους μήνες, γιατί μέχρι τώρα η προσφορά κάποιων παικτών που τα συμβόλαιά τους τελειώνουν το καλοκαίρι είναι περιορισμένη. Η συνέχεια θα δείξει.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 26 Οκτ 2018, 13:51

Τα έχουμε πει, ξαναπεί και ξαναματαπεί, αλλά συνεχίζουμε ακούραστα να τα ξαναμαναματαλέμε, για το καλό μας...

1...Μεταγραφές 1-2 βασικών, όσο το δυνατόν νωρίτερα, έως και πριν την έναρξη της βασικής προετοιμασίας...
2...Μεταγραφές παιχτών, που να ανταποκρίνονται όμως στα χαρακτηριστικά των απαιτήσεων του προπονητή...
3...Πετυχημένες μεταγραφές δεν γίνονται ούτε απ το instagram, ούτε επειδή αξίζουν πολλά στο football manager...
4...Ζητείται ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σοβαρότητα απ τον οργανισμό Π.Α.Ο.Κ., σε θέματα μεταγραφικού σχεδιασμού κι όχι μόνο...
5...Οι προσωπικές επιθυμίες της διοίκησης, για συγκεκριμένους λόγους, κάνουν μόνο κακό στην υγεία της ομάδας!
6..." Όπου λαλούν πολλοί κοκόροι, αργεί να ξημερώσει"...Η δουλειά να γίνει από γνώστες, αυτό θα ναι μαγκιά!!!!

:pano:

Με ΟΛΑ τα παραπάνω, θα μπορούμε να περηφανευόμαστε, ως ΣΟΒΑΡΗ ΟΜΑΔΑ, με όλα τα φόντα να γίνει ΜΕΓΑΛΗ...
Μεγάλος δεν θα γίνει ο Π.Α.Ο.Κ. με ΕΝΑ ΠΡΩΚΤΑΘΛΗΜΑ, αλλά με πολλά και όταν τον υπολογίζουν στην Ευρώπη!!!!

:nairepaok:

Υ.Γ. Τρέμω για τις αντιδράσεις των ιδιοκτητών, σε ό,τι θεωρούν ως "αποτυχία"...Είναι ικανοί να τα γκρεμίσουν όλα!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 26 Οκτ 2018, 14:05

Αυτο το ειναι ικανοι να τα γκρεμισουν ολα απο που προκυπτει;;;

Αλλο το να γινονται λαθος ενεργειες αλλο το γκρεμισμα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 26 Οκτ 2018, 14:30

Προσωπική μου εκτίμηση είναι, βγαλμένη απ όσα έχω δει ως τώρα, που ίσως όμως είναι και λανθασμένη...

Όπως όμως και άλλες φαντάζομαι, π.χ., για "κάτι τυπάκια, που την έχουν δει Μέσι και πρέπει να φύγουν"...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 26 Οκτ 2018, 14:38

Δεν καταλαβαινω γιατι χρησιμοποιεις αυτο που ειπα χθες στην κουβεντα μας τωρα.που κολλαει;;

Απαντησες στο πρωτο σκελος και ειπες πως το σκεφτεσαι.

Το γιατι βαζεις τη δικη μου εκτιμηση σε αυτην την κουβεντα ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 26 Οκτ 2018, 14:47

Για τον απλό λόγο ότι κι η εκτίμηση σου είναι προσωπική, σαν την δική μου και φυσικά ίσως είναι και λανθασμένη...
Γι αυτόν ακριβώς τον λόγο και δεν σε ζήτησα, ούτε και τώρα όμως σε ζητάω να την ερμηνεύσεις, όπως κάνεις εσύ...
Νομίζω ότι, ειδικά επειδή γνωριζόμαστε, μεταξύ μας πρέπει να είμαστε καλοπροαίρετοι...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!


Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό donpablo » Παρ 26 Οκτ 2018, 16:29

μπακ χωρις να μπορει να κανει μια σεντρα της προκοπης η να παιξει σχετικα καλα ενα οβερλαπ δεν κανει ουτε για την τριγλια ραφηνας
donpablo
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Παρ 28 Ιούλ 2017, 19:22

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Κυρ 28 Οκτ 2018, 09:19

Το συγκεκριμένο τόπικ που έχει να κάνει με την έννοια "σχεδιασμός" πιο πολύ απ όλα τ άλλα κατά τη γνώμη μου πρέπει να κλειδώσει, είναι αδύνατο να σχολιάσει κάποιος το ρόστερ χωρίς να υποχρεωθεί να κάνει, θέλοντας ή μη, άμεσα ή έμμεσα, αιχμές. Μακάρι να ήταν διαφορετικά.
Ενόψει Γενάρη, και με βάση την εικόνα που έχω για την ομάδα, στο μυαλό μου έχω τα εξής:
- Ρέι. Είναι μια επένδυση 2 μυρίων, καλός τερματοφύλακας κατά κοινή ομολογία, που δεν έχει πάρει μισή ευκαιρία από πέρυσι. Εφόσον υπάρχει κι ο Γλύκος πρέπει να φύγει, λογικά θα το θέλει κι ο ίδιος.
- Τόσκα. Δεν είναι αριστερό μπακ, είναι κεντρικός αμυντικός. Αντί να ψάξουμε τον αντι-Χατσερίδη το Γενάρη, ας ψάξουμε αριστερό μπακ επιθετικό, με πνευμόνια, με overlap, για βασικό, όχι πάλι συμπληρωματικό, τέτοιος θα ναι ο Γιαννούλης σε λίγο καιρό, τέτοιος πρέπει να ναι ο Βιερίνια αν δεν βελτιώσει τη φυσική του κατάσταση. Κι ο Τόσκα να βγάλει τη χρονιά ως αντι-Κρέσπο, που κάποια στιγμή μέσα στη χρονιά θα τα φτύσει. Και το καλοκαίρι βλέπουμε.
- Κάνιας - Σάχοφ. Οι περισσότεροι συμφωνούμε ότι αυτοί οι δυο παίχτες δεν είναι για το επίπεδο της ομάδας και δεν πρέπει ν ανανεώσουν. Από τη στιγμή όμως που έχουμε 4 χαφ σε χρονιά πρωταθλητισμού, κανείς δεν πιστεύω ότι θα πάρει την ευθύνη να φύγουν τα 2 μέσα στη σεζόν ή να παίζουν με συμβόλαιο που τελειώνει. Πιστεύω δλδ ότι οι χειρισμοί που έχουν γίνει απ το καλοκαίρι κάνουν μονόδρομο τις ανανεώσεις τους και θα μου κάνει εντύπωση αν γίνει κάτι διαφορετικό.
- Το έχω ξαναγράψει αλλά να το θυμίσω μια και το είδαμε προχτές. Μπίσε, Ουάρντα, Πέλκας μαζί σε ματς που δεν είμαστε τουλάχιστον 2 γκολ μπροστά δε γίνεται. Πολύ τσαλιμάκι και ντριπλίτσες και ουσία μηδέν, μόνο κράτημα μπάλας.
- Θέλουμε εξτρέμ αριστερά. Να είναι εξτρέμ όμως κανονικό, γρήγορο, αριστεροπόδαρο και να πατάει περιοχή. Γενικά η αριστερή πλευρά φέτος υπολειτουργεί. Και δεν είναι ότι δεξιά οι Λημνιός και Ζαμπά πετάνε κι έχουν σταθερότητα αλλά τουλάχιστον είναι εξτρέμ κι όποτε ανέβηκε κι ο Μάτος έκαναν ωραία πράγματα.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 06 Νοέμ 2018, 11:58

ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΤΟΥΣ ΛΗΓΟΥΝ 30.06.2019

1. Παναγιώτης Γλύκος
2. Μάριος Σιαμπάνης
3. Leo Matos
4. Dorian Leveque
5. Στέλιος Μαλεζάς
6. Juan Angel Crespo
7. Fernando Varela
8. Jose Canas
9. Evgen Shakhov
10. Diego Biseswar
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τρί 06 Νοέμ 2018, 12:04

Ο μόνος σίγουρος για ανανέωση είναι ο Παναγιώταρος, για τους άλλους βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5546
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 06 Νοέμ 2018, 12:12

:mrgreen:

Κι ο Στέλιος σίγουρος είναι... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 06 Νοέμ 2018, 12:19

Παίζει πολύ και ο Ντοριάν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες