Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσεις

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 23 Μάιος 2019, 13:31

Σαφώς και η αγορά Ingason τον χειμώνα ήταν πολύ καλή επιλογή, αλλά δεν είναι ένα, αλλά δύο τα στόπερς που μας φεύγουν (Varela, Khacheridi), οπότε πάλι θα χρειαστούμε έναν πρωτοκλασάτο.
Βέβαια, ως λαός της υπερβολής, θεωρούμε ότι επειδή οι Crespo και Varela είχαν δέσει μαζί, δεν θα συμβεί το ίδιο, άμεσα και με τους Crespo - Ingason, αλλά εγώ δεν συμφωνώ.
Η δική μου μίρλα για την φυγή Varela είναι ότι δεν αφήνει κανένα κέρδος στην ΠΑΕ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 23 Μάιος 2019, 14:30

Δυνητικά φεύγουν 4 στόπερ (Βαρέλα, Χάτσε, Μαλεζάς, Τόσκα) και έρχονται άλλοι 4 (Χατζη, Μιχόγεβιτς, Διαμαντής, Μιχαηλίδης). Και μόνο στα ονόματα να μείνεις, καταλαβαίνεις πως θέλουμε έναν πολύ ποιοτικό παίκτη εκεί, ανεξαρτήτως ποιοι θα μείνουν.

Ο Ίνγκασον δεν έχει εντυπωσιάσει. Ωστόσο είναι η μεγαλύτερη επένδυση επί Σαββίδη και πιστεύω θα στηριχτεί μέχρι τέλους. Αλλά για μένα είναι μεγάλο ρίσκο να μην πάρουμε παίκτη μέχρι αρχές Ιούλη. Όχι μόνο για την μέχρι τώρα είκονα του Ίνγκασον αλλά και για το ενδεχόμενο τραυματισμών/τιμωριών. Πιστεύω έτσι σκέφτονται και στην ομάδα.

Ο Μιχόγεβιτς προσωπικά δε με γεμίζει καθόλου. Ο Χάτζηισαϊας δεν είναι κακός, αλλά είναι "λίγος" για τσαμπιονς λιγκ. Αν μείνει πρέπει να κερδίσει τη θέση στην ομάδα πρώτα στην προετοιμασία και μετά στα εύκολα ματς κυπέλλου και πρωταθλήματος.

Προσωπικά θα ήθελα ως 4ο κάποιον από τους πιτσιρικάδες. Θέλω να τους δω μπαρουτοκαπνισμένους στην προετοιμασία για να "φάνε" στην ιεραρχία τους δανεικούς.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7698
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Πέμ 23 Μάιος 2019, 14:44

Μπορει καποιος σοβαρα να μου πει, τι εχει δει στον Μιχογεβιτς που να τον κανει να νομιζει οτι μπορει να παιξει εστω σαν 4ος στον ΠΑΟΚ;
2-3 φορες που ειδα τον ΟΦΗ και επαιξε, τον ειδα να πελαγοδρομει στην αμυνα.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3515
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 23 Μάιος 2019, 14:50

Ο ΠΑΟΚ πέρσι είχε ως τέταρτο στόπερ τον διεθνή Ρουμάνο Τόσκα και τώρα μιλάμε για τον Μιχαηλίδη και τον μιχογεβιτς.
Μετά δεν θα ανεβάζει πίεση ο Τζόσουα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14339
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Πέμ 23 Μάιος 2019, 14:51

xrisitsapa έγραψε:Μπορει καποιος σοβαρα να μου πει, τι εχει δει στον Μιχογεβιτς που να τον κανει να νομιζει οτι μπορει να παιξει εστω σαν 4ος στον ΠΑΟΚ;
2-3 φορες που ειδα τον ΟΦΗ και επαιξε, τον ειδα να πελαγοδρομει στην αμυνα.


Ούτε για τον Ατρόμητο, ο Μιχαηλιδης θελει ένα βαγόνι μπακ, σαν κι αυτόν.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Πέμ 23 Μάιος 2019, 15:34

Χατζησαιας, Μιχογεβιτς κ πιτσιρικάδες λόγω βιογραφικού δεν μπορούν να πάρουν θέση τρίτου στην ιεραρχία στόπερ στον τωρινό ΠΑΟΚ. Σίγουρα πάμε για τρίτο. Ένας απ τους παραπάνω θα χει λογικά την ευκαιρία να διεκδικήσει θέση σαν 4ος στην ιεραρχία κ αν πάρει ευκαιρίες εν μέσω συγκυριων. Δηλαδή τραυματισμών γιατι ο Λουτσεσκου δεν είναι προπονητής που κάνει ευρύ ροτεισον.

Ο ΠΑΟΚ δεν έχει κατά τη γνώμη μου στο άμεσο μέλλον δυνατότητα να βαλει πιτσιρικαδες στην πρώτη ομάδα. Αυτό για μένα είναι θέμα ποιότητας. Κακά τα ψέμματα, πείτε μου τόσα χρόνια που έχουμε επενδύσει σε ακαδημίες, πόσα ονόματα κ παιδιά ακούγονται ως μεγάλα ταλέντα, έστω κ αν δεν πήραν ευκαιρίες στον ΠΑΟΚ, χάθηκαν απ τον ποδοσφαιρικό χάρτη. Με εξαίρεση Πελκα, Κουλουρη, Σταφυλιδη, αντε κ Κλάους δε θυμάμαι έναν παίκτη που χάσαμε κ να πω α αυτός αδικήθηκε, κάναμε μλκια που δεν του δώσαμε ευκαιρίες. Άρα αντί να επικεντρωνομαστε όλοι στο γιατί δεν παίζουν τα παιδιά στην πρώτη ομάδα μόνο κ μόνο επειδή αποφοίτησαν απ την Ακαδημία μας, ας πεικεντρωθουμε στο τι δουλειά γίνεται στις ακαδημιες κ στο σκαουτινγκ. Τι πάει λάθος κ δε βγάζουμε συχνότερα Πελκες κ Κουλουρηδες (έστω)
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Πέμ 23 Μάιος 2019, 19:55

Ίσως να είναι πολύ χαμηλό το επίπεδο του Έλληνα ποδοσφαιριστή γενικά. Εγώ στο πρωτάθλημα μας δεν βλέπω κάποιον Έλληνα να μπορεί να σταθεί σαν βασικός στον ΠΑΟΚ. Και οι ακαδημίες μας από αυτήν την δεξαμενή ταλεντων αντλούν ποδοσφαιριστές.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1424
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό skalon » Πέμ 23 Μάιος 2019, 20:07

Εγώ μάλλον είμαι ο μόνος που βλέπω ότι ο Χατζηισαίας είναι ο ιδανικός στόπερ για αγώνες απέναντι σε μεγαθήρια, που θα μας έχουν κλεισμένους μέσα στην περιοχή μας και θα μας χτυπάνε ανελέητα από παντού?
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 23 Μάιος 2019, 21:27

Οι περισσότεροι παίκτες της Κ19 μπορούν να παίξουν στον ΠΑΟΚ. Η φουρνιά αυτή είναι πολύ καλή, αρκεί να δουλέψουν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Πέμ 23 Μάιος 2019, 21:29

skalon έγραψε:Εγώ μάλλον είμαι ο μόνος που βλέπω ότι ο Χατζηισαίας είναι ο ιδανικός στόπερ για αγώνες απέναντι σε μεγαθήρια, που θα μας έχουν κλεισμένους μέσα στην περιοχή μας και θα μας χτυπάνε ανελέητα από παντού?


Η αλήθεια είναι ότι δεν το παρακολούθησα στον Ατρομητο. 3-4 ματς που έχω δει στην άμυνα τους περισσότερο ξεχώρισα τον Ρισβανη να πω την αλήθεια. Όσο έπαιξε στον ΠΑΟΚ ήταν λίγος αλλά αυτό έχει κ 3-4 χρόνια τώρα.
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 23 Μάιος 2019, 21:41

skalon έγραψε:Εγώ μάλλον είμαι ο μόνος που βλέπω ότι ο Χατζηισαίας είναι ο ιδανικός στόπερ για αγώνες απέναντι σε μεγαθήρια, που θα μας έχουν κλεισμένους μέσα στην περιοχή μας και θα μας χτυπάνε ανελέητα από παντού?


Και ο Χατσε τέτοιος είναι :mrgreen:

ΑποστόληςΑ έγραψε:Οι περισσότεροι παίκτες της Κ19 μπορούν να παίξουν στον ΠΑΟΚ. Η φουρνιά αυτή είναι πολύ καλή, αρκεί να δουλέψουν.


Αποστόλη, δε διαφωνώ αλλά η μετάβαση από το πρωτάθλημα κ19 στο αντρικό και την Ευρώπη είναι πολύ δύσκολη. Αυτή τη στιγμή πιστεύω μόνο ο Λύρατζης και ο Μπαλογιάννης θα μπορούσαν να πάρουν χρόνο συμμετοχής και αυτό γιατί προπονούνται 1 χρόνο με την πρώτη ομάδα. Ίσως ο Μιχαηλίδης ή ο Διαμαντής να μείνουν ώστε σε βάθος χρόνου να πάρουν 2-3 συμμετοχές. Οι υπόλοιποι δανεικοί σε εξωτερικό και σουπερλιγκ1.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7698
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Πέμ 23 Μάιος 2019, 21:56

ΑποστόληςΑ έγραψε:Οι περισσότεροι παίκτες της Κ19 μπορούν να παίξουν στον ΠΑΟΚ. Η φουρνιά αυτή είναι πολύ καλή, αρκεί να δουλέψουν.


Δεν αμφιβάλλω ότι υλικό κ ταλέντο υπάρχει, αλλά καπου χαλάει η μαγιά. Μπορεί στο ότι το περιβάλλον τους φουσκώνει τα μυαλά, μπορεί ότι δεν προετοιμαζονται νοητικά να παίξουν σε υψηλό επίπεδο, κάτι τρέχει. Εδώ έχουν κάνει καριέρα παίκτες χωρίς καθόλου ταλέντο. Δεν ξέρω για τη τωρινή φουρνιά για τις προηγουμενες μιλάω που έχουμε δειγμα
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Ettien » Πέμ 23 Μάιος 2019, 21:59

Βλέπω εξαιρετικά πιθανή την στηριξη στο δίδυμο Ινγκανσον - Κρέσπο για του χρόνου και μπακ απ για τον μεν Ισλανδό τον Χατζηισαία και τον Ισπανό μια μεταγραφή με Κρέσπια χαρακτηριστικά (δηλαδή με εμφαση στην ταχύτητα). Αυτους τους 3 δηλαδή Ινγκανσον - Κρέσπο - Μεταγραφή βλέπω να παίζουν τα περισσότερα παιχνίδια. Τον Χατζή ως 4η λύση και ως 5η κάποιον από την Κ20 για να παίρνει σταδιακά χρόνο συμμετοχής.
Άβαταρ μέλους
Ettien
 
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2016, 11:28

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Πέμ 23 Μάιος 2019, 22:01

Εκατσα να δω τα 2 τελευταια ματς της κ19,
Αυτο το ταλεντο που λετε εσεις δεν το ειδα. Με την καμια ομως. Κατι σεντρες στο θεο κατι γιομες χωρις κανενα λογο κατι κοντρολ με καλαμι.
Το να παιξουν στον ΠΑΟΚ ανετα απλα γελαω, το επιπεδο τους αυτη τη στιγμη ειναι γ εθνικη με α1 επσμ.

ΥΓ. Κουιζ για γνωστες. Ποσους παικτες πρωτης γραμμης εχει βγαλει τα τελευταια 10 ΧΡΟΝΙΑ η τοπ σχολη ποδοσφαιρου(μασια μπαρτσα)
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Πέμ 23 Μάιος 2019, 22:03

Napoli4 έγραψε:
skalon έγραψε:Εγώ μάλλον είμαι ο μόνος που βλέπω ότι ο Χατζηισαίας είναι ο ιδανικός στόπερ για αγώνες απέναντι σε μεγαθήρια, που θα μας έχουν κλεισμένους μέσα στην περιοχή μας και θα μας χτυπάνε ανελέητα από παντού?


Και ο Χατσε τέτοιος είναι :mrgreen:


Να αγιάσει ο στόμας σας! Κι ο Χατσε σε όλα τα μεγάλα καλοκαιρινά παιχνίδια ήταν από τους διακριθέντες.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6099
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες