Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσεις

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 01:29

Εγω ειδα μια ταση στο φορουμ πως οτι βγαινει απο το μερκατο σιγουρα ισχυει, για αυτο δεν μου αρεσε ολο αυτο.

Μιλουσαμε σαν να εχουμε μια αληθινη βαση γυρω απο ενα θεμα, βλεπε το αρθρο με τιτλο "Ξενο σωμα ο Μαουρισιο", ενω στην πραγματικοτητα ειναι ακομα ενα αρθρο σε ενα σαιτ που δεν με νοιαζει ποιος το εχει αλλα απο την στιγμη που δεν τον ξερω προσωπικα, αλλα και καθολου...ιντερνετικα δεν θα παρω και τις μετριτοις τα γραφομενα του.

Τους Πετρωτους, τους Κολκες, και τους λοιπους καλως ή κακως τους ξερουμε. Καταλαβαινουμε ποτε κατι βρωμαει παπατζηλικι και ποτε κατι υπαρχει πιθανοτητα να ειναι αληθεια.

Μακαρι οποιος κι αν το εχει να εχει τις ακρες του και να μας ενημερωνει, αλλα οχι και να ειμαστε ετοιμοι να πιστεψουμε οτι γραψει και να το θεωρουμε δεδομενο.

Νταξει, προφανως ο αλλιως το εννοει το "φιλοξενουμενος" ο Σουρμε. Ο αχριστεας και ο καθε αχριστεας ειναι ενα ακομα "κρυφο" μελος σε ενα φορουμ, δεν σημαινει οτι επειδη αυτος ή καποιος γνωστος του εχει ενα μπλογκ μπορει να το "προμοταρει" και επισης ολοι μεσα στο φορουμ να συμφνωνουν ή να πιστευουν τις ειδησεις του.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 03:10

Φιλοξενούμενοι είμαστε όλοι εδώ και είναι απολύτως βέβαιο ότι έτσι το εννοούσε ο Σούρμε ο οποίος δεν έχει δώσει ΠΟΤΕ εικόνα πως φέρεται αφ' υψηλού ή ψωνισμενα.

Λογικές οι αντιδράσεις αλλά μη πιανεστε από μια λάθος έκφραση.


Δε μπορώ να καταλάβω τι διάολο έχει γίνει και τρωγεστε με ένα ακόμα μπλογκ.


Αν μαθευτεί ότι το έχει κάποιος τελοσπαντων έμπειρος ή αξιόπιστος ή τελοσπαντων αν δικαιωθεί σε μερικά ζητήματα, οκ να το εμπιστευτούμε όλοι.

Μέχρι τότε δεν είναι τίποτα άλλο από ένα μπλογκ της σειράς.


Ως γενική αρχή, ΜΜΕ που στις παρθενικες του αναρτήσεις δεν εξηγεί ούτε τι είναι ούτε τι εκφράζει αλλά πετάει πυροτεχνήματα για μεγάλες ειδήσεις για τις οποίες μισό μήνα μετά δεν υπάρχει καν υπόνοια επιβεβαιωσης, ε καλά ΔΕΝ το λες ότι ξεκινάει...
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 05:51

Ποιο μερκατο και βλακειες ο άλλος το προμοταρει κανονικά για να το μάθουμε και ζητάει και τα ρέστα..... Ένα μπλογκ είναι αγνώστου προελεύσεως αγνώστων στόχων...... Οπότε θα είναι στην ίδια κατηγορία όπως τα άλλα και ας αφήσουν μερικοί το λιβανισμα στο μερκατο και το κάθε μερκατο.......
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 05:53

axristeas έγραψε:Ειδηση PAOKMERCATO 12:08:Δεν απασχολεί ο Τόσκα
https://paokmercato.blogspot.com/2018/0 ... st_29.html

Ειδηση INPAOK 12:10:Κανενα θεμα με Τοσκα
https://inpaok.com/473464/kanena-thema-me-toska/

Οποιος ανεβασει την πρωτη ειδηση,τρωει αναφορες και μπηχτες.
Οποιος ανεβασει την δευτερη...ολα οκ.

Καταλαβαινω την καχυποψια των διαχειριστων προς ενα νεοσυστατο σαιτ,οπου παντα υπαρχει η πιθανοτητα να ειναι μουφα,ομως δεν καταλαβαινω το εντονο μενος ορισμενων μελων που λειτουργουν σαν...πρακτορακια καποιων μεγαλυτερων αρδ
Μας ζαλισες με το μερκατο ένταξη μας το μάθαμε οποίος θέλει πάει και διαβάζει μέχρι εκεί τερμα η διαφήμιση
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Alekakius » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 07:03

Λοιπόν παλικάρια, ξέρετε πολύ καλά ότι σπάνια τοποθετούμε .

Διαβάστε σας παρακαλώ προσεκτικά και καθαρίστε το μυαλό σας όλοι.

Όλοι μας έχουμε την γνώμη μας και την άποψη μας και την καταθέτουμε χωρίς ντε και καλά να την επιβάλουμε στους άλλους, πιάστε να ηρεμήσετε όλοι και μην πιάνετε μια κουβέντα - ατάκα για για να ξεφύγει η κατάσταση.

Δεν πιστεύω ότι ο τεμετερον το εννοεί με τον τρόπο που το καταλάβαμε σε πρώτη ανάγνωση όλοι, βέβαια φίλε μου τεμετερον θα μπορούσες να το πεις κάπως αλλιώς αλλά Νταξει δεν θα κάνω τώρα εγώ τον δάσκαλο.

Όπως και να έχει το θεωρώ χαζό να να τρώγεστε για ένα σαιτ-μπλοκ που ούτε την υπογραφή κάποιου φέρει ούτε καν ξέρουμε για τον αν αυτό δεν έγινε με σκοπό και μόνο να μας κάνει να τρωγόμαστε.

Είναι κρίμα να χάνει το φόρουμ άτομα τα οποία σε κάποια φάση διαφώνησαν - μαλώσαν για τέτοιου είδους ζητήματα.

Θερμή παράκληση σταματήστε την φαγωμάρα μεταξύ σας και το ξαναγράφω είναι κρίμα, μετά την τελευταία εκκαθάριση που είχε γίνει και ξανά έγινε ενεργό το φόρουμ να ξαναφτασουμε σε παλιότερες καταστάσεις.

Και εγώ πολλές φορές θυμώνω - διαφωνώ με αρκετούς από εσάς αυτό δεν σημαίνει ότι θα μπω να τα κάνω γιαμπαλο.

Σέβομαι και εκτιμώ τής απόψεις όλον σας.

Χάσαμε πολύ καλά μέλει και είναι λάθος να χαθούν και άλλοι χάριν του ποιος τελικά είχε δίκιο.

Αντιλαμβάνομαι και σέβομαι απόλυτα την δουλειά - θέση τον Μοντ αλά αν κάποιοι πρέπει να είναι πιο εγκρατείς και ψύχραιμοι αυτοί είστε εσείς καλοί μου φίλοι και αυτό χωρίς καμία διάθεση να σας την πω-προσβάλω.

Λοιπόν αλάνια την Τετάρτη η Π. Α. Ο. Κ αααααααααααα μας παίζει με το ελβετικό τυρί της Νovartis και μην ασχολείστε με κάποιο μπλοκ-σαιτ που ούτε ξέρουμε από που κρατά η σκουφιά του.

Και μια παράκληση μην δίνετε σημασία σε κάποιον που έγραψε κάπου κάτι για δικούς του λόγους και ανάθεμα και αν τον ενδιαφέρει πραγματικά ο Π. Α. Ο. Κ.

Οποίος δεν έχει τα κακαλα να γράψει - υπογράψει τον δημόσιο λόγο του απλά να πάει να γαμηθεί και ας πέσει μέσα στα όσα γράψει, στα ασπρόμαυρα παπάρια μας.

Είμαστε μια παρέα με της αντιθέσεις μας, της τσατίλες μας, τα πανηγύρια μας, τα μπινελίκια μας, στο τέλος της μέρας εδώ θα είμαστε πάλι να τα λέμε, έστω και εν μέσο αντιπαραθέσεων.

Γιαυτό στήσαμε κάποτε το Paokmania. Gr

Κάνεις δεν είναι πάνω από κανέναν.

P.s όλοι σε τούτο τον ντουνιά φιλοξενούμενοι είμαστε.


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
PAOK SE AGAPO KAI OTAN THA PETHANO THELO TON DIKEFALO STON TAFO MOU APANO
Άβαταρ μέλους
Alekakius
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:21

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 07:46

Kostas_Peraia4 έγραψε:Ε όχι κι αυτό ρε γαμώτο!!! Στα @@ μου το mercato και κάθε είδους site επαγγελματικό ή μη.
Αλλά όχι να αποκαλείς ρε Σούρμε φιλοξενούμενο το κάθε μέλος. Τι σημαίνει φιλοξενούμενος στο paokmania; Oύτε εγώ δεν έχω θεωρήσει φιλοξενούμενο τον εαυτό μου που έφυγα από εδώ και πήγα εκεί που πήγα. Δεν ξέρω βέβαια αν με θεωρούσατε εσείς... Το paokmania είναι το σπίτι όλων μας. Ο «ηλεκτρονικός» σύνδεσμός μας. Δεν έχει κανείς (μα κανείς όμως) να αποκαλεί τον οποιοδήποτε εδώ μέσα φιλοξενούμενο. Αν δεν ήταν τα μέλη δεν θα υπήρχε ούτε το φόρουμ, ούτε κατ' επέκταση το site.Kαι αυτό το λέω με όλη την ευθύνη των λόγων μου και σας παλιός mod.
Σούρμε μέγα φάουλ!


Συμφωνώ με Κώστα, με τη διαφορά ότι θεωρώ πως ο sourmenetes ήθελε να πεί κάτι άλλο και όχι αυτό που έγραψε.με τη λέξη "φιλοξενούμενος". Ίσως ήθελε να αποδώσει το "συγκάτοικος" για να εννοήσει την συνευθύνη που έχουν τα γραπτά μας, έναντι του ευατού μας και έναντι των συνφορουμιτών. Ευθύνη erga omnes. Θεωρώ πάντως πως θα το διευκρινήσει άμεσα και ως συνφορουμίτης και ως moderator.
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1647
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 07:46

Δυστυχως το μυαλο σας πηγε στο κακο.
Μονιμως ετσι γινεται.

Και γω φιλοξενουμενος ειμαι εδω.υπο την στεγη του παοκμανια γραφουμε ολοι.τιποτα παραπανω δε θα πω.

Το οτι ειμαι 8 χρονια εδω και βγηκαν καποιοι και ειπαν αυτα τα πραγματα καταλαβαινεις οτι ποτε δεν καταλαβαν πως λειτουργω.

Τεσπα.
Οταν θα κανω δικο μου μπλογκ θα σπαμαρω ανετα κσι θα προωθω τα αρθρα μου να βγαζω και καμια μιζα.αλλα μεχρι τοτε εχουμε καιρο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 07:58

Λοιπόν, νομίζω πως προχωράμε στα επόμενα και ο sourmenetes "εξηγήθηκε" κι έχει την στήριξη όλων μας, κατά πως το νομίζω εγώ. Θα ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ να ΑΛΛΑΞΩ το κλίμα δίνοντας μια είδηση (εντός ή εκτός εισαγωγικών). Δυστυχώς, για λόγους που αντιλαμβάνεστε όλοι, δεν μπορώ να την υπογράψω επώνυμα, ώστε να αξιολογηθεί ο βαθμός της εγκυρότητάς της, όμως θα την καταθέσω, θεωρώντας ότι λία συντόμως θα επιβεβαιωθεί.
Εντός των επόμενων ημερών, θα αγοραστεί ΑΦΜ ομάδας που αγωνίζεται στη Β' Εθνική απο ομάδα νεοεισερχόμενων "παραγόντων" στον χώρο του επαγγελματικού ποδοσφαίρου και με τον τρόπο αυτό θα παραμείνει στη Β' Εθνική η ομάδα της "Βέροιας", κάνοντας χρήση ΑΦΜ και αλλάζοντας ελαφρώς την επωνυμία της. Κατά τα γνωστά καθώς υπάρχουν δεκάδες τέτοια παραδείγματα.
Η είδηση που μας ενδιαφέρει ως PAOKMANIA δεν είναι το τι θα κάνει η ομάδα της Βέροιας αλλά το πως θα λειτουργήσει. Και οι πληροφορίες αναφέρουν ότι θα λειτουργήσει φίλα προσκείμενη στον ΠΑΟΚ, λόγω "σχέσεων" των ανθρώπων που θα την αναλάβουν και με τον Ιβάν Σαββίδη και στο πλαίσιο αυτό σχεδιάζει να ζητήσει δανεικούς ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ. Εδώ είναι η ενότητα που επικαιροποιεί την "είδηση" που σας αναφέρω, στο συγκεκριμένο θέμα του φόρουμ και αναμένεται σύντομα η Βέροια να εξελιχθεί σε πολύ καλύτερο αγωγό εκτόνωσης του ποδοσφαιρικού δυναμικού της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, ακόμη και σε σχέση με τον Ατρόμητο.
Σύντομα μάλιστα κάπως έτσι θα αντιγραφούν όσα γράφω και απο ΑΡΔ της πόλης.
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1647
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 09:12

Πολύ καλό αν γίνει

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 09:16

sourmenetes έγραψε:Δυστυχως το μυαλο σας πηγε στο κακο.
Μονιμως ετσι γινεται.

Και γω φιλοξενουμενος ειμαι εδω.υπο την στεγη του παοκμανια γραφουμε ολοι.τιποτα παραπανω δε θα πω.

Το οτι ειμαι 8 χρονια εδω και βγηκαν καποιοι και ειπαν αυτα τα πραγματα καταλαβαινεις οτι ποτε δεν καταλαβαν πως λειτουργω.

Τεσπα.
Οταν θα κανω δικο μου μπλογκ θα σπαμαρω ανετα κσι θα προωθω τα αρθρα μου να βγαζω και καμια μιζα.αλλα μεχρι τοτε εχουμε καιρο.
Δεν νομίζω να παρεξηγεί το 99% του φόρουμ τις προθέσεις σου....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό alp920 » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 09:23

Κουλαρετε ρε παιδιά..
Ούτε στα κόμματα τέτοια φαγωμαρα!
Την αγάπη μου σε όλους.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 09:30

ηρεμηστε με το σουρμε. πολυ καλα καταλαβε οποιος εχει καλη διαθεση απεναντι του πως το εννοουσε. πρεπει να σεβομαστε το χωρο που μας δινει τη δυνατοτητα να μιλαμε για την ΠΑΟΚαρα μας. δεν εχει σημασια ποιος το διαχειριζεται κτλ. χρονο και προσπαθεια βαζουν τα παιδια. που δεν τη βαζουμε εμεις. αιντε. μονο :pano:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 09:33

Καλημέρα σε όλους και ειρήνη υμίν...
Όταν (επιτέλους) ξεκλειδώσει το "Προβλήματα και λύσεις", έχω μια τοποθέτηση επί του εν λόγω "προβλήματος"...
Εδώ θα πω μόνο αυτό: Ο axristeas, για καμιά 20αριά από εμάς, δεν είναι "ανώνυμος"...Πολλοί άλλοι είναι όμως...
Το PAOKmania forum είναι ηλεκτρονικός τόπος συζήτησης ειδήσεων, που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ., για όλους μας...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 10:10

Ο αχριστεας ανώνυμος δεν ειναι παντως
Σιγουρα ο σουρμε δεν το εννοούσε αν κ λαθος έκφραση
Ολοι κρίνονται στο χρονο
Ειρήνη ημιν

Υγ να ευχηθώ βίον ανθοσπαρτον στο μελος Μπιγκ
Μπειμπι για τη γέννηση του υιου κ της κόρης του .. να δεις όπως τα θες τα διδυμάκια
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Κυρ 29 Ιούλ 2018, 13:40

Σορρυ αλλα εγω δεν θεωρω τον εαυτο μου ως φιλοξενουμενο...η σχεση ειναι αμφιδρομη....αν δεν υπηρχαμε εμεις το forum δεν θα λειτουργουσε και αν δεν λειτουργουσε το forum δεν θα γραφαμε εμεις.
Σουρμε οπως και να το ειπες το φιλοξενουμενος εμενα με ενοχλησε και ας μην ηταν προς εμενα.
Εγω δεν θεωρω τον εαυτο μου φιλοξενουμενο οποτε μαλλον δεν εχω καταλαβει κατι σωστα.
Μετα τα τελευταια δεν εχω θεση σε ενα forum που με θεωρει φιλοξενουμενο....
Καλη συνεχεια μαγκες ...
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες