15. José Ángel Crespo

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 13 Μάιος 2019, 10:14

Εγώ θύμαμε ότι ποιο πολλές κακές εμφανίσεις έκανε ο κοντρερας, από τον εκπληκτικό και σε σταθερότητα κρεσπο.... Φέτος ένα κακό ματς θυμάμαι του κρεσπο το πρώτο ημίχρονο στο πρωτάθλημα με αστέρα στην Τρίπολη.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 23 Μάιος 2019, 12:49

Κάθε φορά που διαβάζω τις δηλώσεις του καταλαβαίνω γιατί είναι captain.

Από την αρχή μου άρεσε, τον θεωρούσα ιδανικό για τρίτο πίσω από Βαρέλα - Τζαβέλα και μπροστά από Μαλεζά.
Αλλά δε λειτουργούσε η παραπάνω δυάδα. Δοκιμάστηκε αυτός με Τζαβέλα, ο Βαρέλα με Μαλεζά και τέλος ο Βαρέλα με τον Κρέσπο. Εκεί Νοέμβρη-Δεκέμβρη του 2016. Με την ομάδα να μην τα πηγαίνει άσχημα, αλλά ούτε και καλά. Με τον Βαρέλα να τρώει άγριο κράξιμο για τις γκέλες του. Εκεί ο Ίβιτς πήρε μία από τις πιο σημαντικές αποφάσεις στην εποχή Σαββίδη και εξέθεσε ανεπανόρθωτα παίκτες που βάζουν το εγώ πάνω από την ομάδα.

Αν το ψάχνετε, εκεί ήρθε το turning point για την άμυνά μας. Στο δίδυμο Κρέσπο - Βαρέλα άλλαξε όλος ο χαρακτήρας. Όχι στον χρόνο προσαρμογής του Βαρέλα, αλλά στην είσοδο του Κρέσπο δίπλα του. Βέβαια αυτό απογειώθηκε με μία ακόμα γενναία απόφαση του Λουτσέσκου, να βάλει στη θέση του -άψυχου- Λέοβατς τον Βιειρίνια, και τον Πασχαλάκη στο τέρμα. Δεύτερο turning point. 5 ηγέτες, 5 φωνές που ακούγονται από όλους στα αποδυτήρια, 5 προσωπικότητες.

Για τον Πασχαλάκη ο ΠΑΟΚ είναι η ομάδα που του άλλαξε τη ζωή. Από 4ος στον Λεβαδειακό, μέσα σε λίγα χρόνια να κυνηγάς την είσοδο στο τσου λου και να αποθεώνεσαι σε φιέστα από χιλιάδες κόσμο. Αδιανόητο.
Για τον Μάτος ο ΠΑΟΚ είναι κομμάτι της πατρίδας του που βρήκε στην Ευρώπη. Όπως αρκετοί συμπατριώτες του εδώ βλέπει τη Βραζιλία. Στον καιρό, στο ταπεραμέντο των ανθρώπων, στο φανατισμό των οπαδών. Θέλει να παίζει στον ΠΑΟΚ ως τα 40.
Για τον Βιειρίνια ο ΠΑΟΚ είναι τόσο σημαντικός όσο για τον ΠΑΟΚ ο Βιειρίνια. Τον σημάδεψε και σημαδεύτηκε από αυτόν.
Για τον Βαρέλα, τον συναισθηματικό επαγγελματία, ο ΠΑΟΚ είναι η ομάδα που τον αγκάλιασε όσο καμία άλλη. Θέλω να πιστεύω πως, ό,τι για κάποιους είναι εύκολη απόφαση, για τον Βαρέλα ήταν μία τεράστια εσωτερική μάχη. Δέθηκε με τους συμπαίκτες, την ομάδα, τους οπαδούς. Αλλά ο επαγγελματισμός κέρδισε το συναίσθημα.

Και τέλος έχεις τον Κρέσπο. Με μια μορφή κάπως ασθενική, με μπριγιαντίνη στο μαλλί και ένα ευγενικό πρόσωπο που δεν βγάζει αυτήν την αμυντική hardcorίλα που αναζητά ο ΠΑΟΚτζής. Τα φάουλ του, λίγα. Οι κάρτες ακόμα λιγότερες. Αυτό το προφίλ δεν πουλάει. Τα highlights του, αγωνιστικά και μη, κρύβονται στις λεπτομέρειες. Όταν ο Βαρέλα βάζει γκολ, αγκαλιάζει δακρυσμένος τον γιο του. Μαζί δακρύζουμε όλοι. Ο Κρέσπο φέρνει την 2μηνών κόρη του στο καμίνι της Τούμπας με καπνογόνα και κραυγές. Τόσο άνετος, σα να μη συμβαίνει τίποτα. Νιώθει ασφαλής γιατί εδώ είναι το σπίτι του. Στις διαπραγματεύσεις για το νέο συμβόλαιο αποδέχεται με συνοπτικές διαδικασίες την αύξηση 10%. Ούτε διπλασιασμοί, ούτε κλειστά τριετή συμβόλαια, ούτε μαλακίες. "Εγώ γουστάρω να μείνω, φέρτε μου να υπογράψω γιατί έχουμε το double". Στη μητέρα των μαχών με τον Ολυμπιακό κάνει μία ακόμα αριστοκρατική εμφάνιση. Βαρέλα, Μάτος και Βιειρίνια πανηγυρίζουν στα τάκλιν. Γκαβλώνεις. Ο Κρέσπο δεν χρειάζεται να πέσει για τάκλιν. Έχει καθαρίσει τις φάσεις πριν εξελιχθούν. Αλλά όχι... με ένα τάκλιν από αυτά που κάνουν ο Ινσαουράλδε, ο Γκαρσία, ο Γκατούζο κλπ σηκώνει στον αέρα τον Ποντένσε παίρνοντας παραμάζωμα τον Γιαννούλη. Γιατί δεν τήρησαν το fair-play. Γιατί δε σεβάστηκαν τους συμπαίκτες του, τον κόσμο στις κερκίδες, το χορτάρι της Τούμπας. Στους πανηγυρισμούς ήσυχος. 3 χρόνια, 4 τίτλοι, λιγοστά highlights. Ούτε χέρια στο τραπέζι, ούτε φωνές. Αλλά για έναν περίεργο λόγο από την 2η χρονιά έχει το περιβραχίονιο. Πάνω από Μάτος, πάνω από Βαρέλα.

Ο ΠΑΟΚ είναι πατρίδα για τους κατατρεγμένους. Για ποδοσφαιρικούς νομάδες που τελικά βρίσκουν το σπίτι τους. Ένας Μούσλι, ένας Γκαρσία, ένας Κρέσπο που αλλάζουν ομάδες σαν τα πουκάμισα, δένονται με τον δικέφαλο. Ένα περίεργο πράγμα που όμως βγάζει τόσο νόημα. Η "εγγύηση", λέει η ΠΑΕ. Εγγύηση για την άμυνα, για τον προπονητή, για το μέλλον. Με έναν Πασχαλάκη που ενδέχεται να φύγει, με Μάτος και Βιείρινια να μεγαλώνουν και να αφήνουν σιγά-σιγά τη θέση στην 11άδα, με τον Βαρέλα να κάνει ηλιοθεραπεία στη Σαουδική Αραβία, ο Κρέσπο μένει, και παρά την ηλικία του, είναι έτοιμος να φτιάξει τη νέα αμυντική 5άδα. Με αυτόν σταθερό και αναντικατάστατο.

Αυτή η ομάδα θα μείνει στην ιστορία. Ειδικά η άμυνα. Σε πολλά χρόνια θα λέμε για την τρέλα του Πασχαλάκη, τα γκολ του Μάτος, τη σημαία Βιειρίνια και τον βράχο Βαρέλα. Και πολλοί θα ξεχνάνε τον Κρέσπο. "Καλός και σταθερός, έπαιζε δίπλα στον καλύτερο αμυντικό της ιστορίας μας", θα λένε όσοι τον θυμούνται. Αλλά ο Κρέσπο δεν ήταν αυτό. Δεν είναι αυτό. Είναι ο ηγέτης που δε φαίνεται, ο παίκτης που βάζει την ομάδα πάνω απ'όλα, ο αμυντικός που δε χρειάζεται το τάκλιν. Ο Κρέσπο είναι ο λόγος που είμαι ακόμα αισιόδοξος παρά τους τραυματισμούς και τις αποχωρήσεις.

Για τον Κρέσπο, ο ΠΑΟΚ είναι το σπίτι του. Και στο σπίτι σου δε θέλεις να σε αποθεώνουν, δεν κάνεις μεγάλες δηλώσεις αγάπης, δε βάζεις πρώτα το εγώ. Στο σπίτι σου νιώθεις ηρεμία, λες το σ'αγαπώ με πράξεις και βάζεις κάτω τους εγωισμούς για να κάνεις τους γύρω σου χαρούμενους. Έτσι οι οικογένειες μένουν ενωμένες. Και όσο υπάρχει ο Κρέσπο, η συνοχή της οικογένειας είναι εγγυημένη.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Πέμ 23 Μάιος 2019, 13:16

Respect!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 23 Μάιος 2019, 19:26

άντε ρε με τον αλήτη που κρύβει τα παπούτσια των ανθρώπων.

Α! και μετά τα πανηγύρια στο Λευκό βγαίνει βόλτα στην παραλία.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό prax » Πέμ 23 Μάιος 2019, 19:41

Ωραιοσ ρε ναπολιτανε.. έτσι
:nairepaok:
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 15 Ιούλ 2019, 11:49

“Να δώσουμε όλοι το κάτι παραπάνω”

Σημαντικός για τα όσα πέτυχε η ομάδα μέχρι σήμερα, αλλά εξίσου σημαντικός για την ισορροπία, που πρέπει να επέλθει σε αυτή μετά την ξαφνική αποχώρηση του Ράζβαν Λουτσέσκου.

Ο 31χρονός Ισπανός κεντρικός αμυντικός, άνοιξε την καρδιά του στη FORZA για όλα όσα συμβαίνουν σήμερα, για πολλά που έγιναν στο παρελθόν αλλά και το τι θα συμβεί από εδώ και στο εξής.

-Δύσκολη περίοδος για τον ΠΑΟΚ μετά την ξαφνική αποχώρηση Λουτσέσκου, μία περίοδος που άπαντες περιμένουν από τους έμπειρους παίκτες της ομάδας να πάρουν πρωτοβουλίες και να βοηθήσουν τον νέο προπονητή. Είστε έτοιμοι να το κάνετε;

«Είναι μία στιγμή που πρέπει να δώσουμε όλοι το κάτι παραπάνω για να βοηθηθεί η ομάδα, έχουμε έναν νέο προπονητή με ένα νέο επιτελείο, που βγαίνουν για πρώτη φορά από τη χώρα τους και σίγουρα χρειάζονται χρόνο για να προσαρμοστούν αλλά και εμείς να εφαρμόσουμε τις ιδέες που έχουν για το ποδόσφαιρο. Είμαστε επαγγελματίες όλοι, έχουμε χρόνο να δουλέψουμε και να βελτιωθούμε»

– Από τα πρόσωπά σας, μας δόθηκε η αίσθηση πως στεναχωρηθήκατε που αποχώρησε ο Λουτσέσκου…

«Δεν είναι καλό να φεύγει ένας προπονητής, που πέτυχε τόσα σε μία ομάδα. Αποδεχόμαστε τους λόγους, που θέλησε να αποχωρήσει και κοιτάμε παρακάτω. Προσωπικά δεν ανησυχώ για την αλλαγή τόσο πολύ, γιατί έχω συνηθίσει στη καριέρα μου να αλλάζω προπονητές, δεν είναι κάτι ξένο για μένα. Το πιο σημαντικό για μένα είναι να έρθουν καλοί παίκτες γιατί χάσαμε αρκετούς σημαντικούς από πέρυσι, είτε λόγω τραυματισμών, είτε λόγω συμβολαίων που έληγαν. Χάσαμε πέντε παίκτες που ήταν ενδεκάδας, άρα πρέπει να αντικατασταθούν με παίκτες, που θα μας βοηθήσουν να βελτιωθούμε»

– Σίγουρα χρειάζονται παίκτες, όμως είναι εύκολο για την ομάδα να αντικαταστήσει έναν Βιεϊρίνια ή έναν Μαουρίσιο;

«Παίζουμε τα πιο σημαντικά παιχνίδια σε λιγότερο από έναν μήνα και περιμένουμε να κλείσει το ρόστερ με τις επόμενες προσθήκες. Και δεν είναι μόνο οι δύο που λείπουν, με τραυματισμούς, είναι και ο Κάνιας, ο Σάκχοφ, ο Ολιβέιρα, που πέρυσι ήταν στην ομάδα. Ναι, ήρθαν κάποιοι νέοι παίκτες, που έχουν προοπτική, όπως ο Στοχ που είναι τοπ παίκτης. Περιμένουμε να καλυφθούν τα κενά στη μεσαία γραμμή, εκεί που χάσαμε τους πιο πολλούς παίκτες, και να προχωρήσουμε. Δυστυχώς, είναι λίγο πιεστικός κι ο χρόνος…»

– Η ομάδα έχει πια ξεκάθαρα τη νοοτροπία του νικητή. Πως διατηρείται αυτή;

«Αυτό ή το έχεις ή δεν το έχεις. Αυτή η ομάδα απέδειξε πως αρνείται την ήττα και θέλουμε να συνεχίσουμε έτσι. Πετύχαμε κάτι ιστορικό για τον ΠΑΟΚ, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως σταματάμε. Έχουμε μπροστά μας άλλον στόχο που δεν κατάφερε ποτέ ο σύλλογος, να μπούμε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Είμαστε συγκεντρωμένοι στον στόχο και έχουμε μεγάλο ενθουσιασμό για να το πετύχουμε»

– Πέρυσι η ομάδα έφτασε πολύ κοντά, όμως δεν τα κατάφερε. Και αμέσως μετά απέτυχε και στο Γιουρόπα Λιγκ. Γιατί συνέβη αυτό;

«Είναι αλήθεια πως στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ πήγαμε πολύ καλά, μέχρι που η Μπενφίκα έκανε ένα εκπληκτικό σε ποιότητα παιχνίδι στη Τούμπα και αποκλειστήκαμε. Κάναμε και λάθη που σε αυτό το επίπεδο τα πληρώνεις. Μετά πέσαμε σε ένα μυστήριο γκρουπ, θεωρήσαμε πως είμαστε ξεκάθαρα καλύτερη δεύτερη ομάδα, όμως πέσαμε σε ομάδες τακτικά σωστές, που μας εγκλώβισαν. Είναι γεγονός πως είχαμε και το μυαλό μας στο ελληνικό πρωτάθλημα»

– Γίνεται λόγος για το στυλ παιχνιδιού του νέου προπονητή. Είναι τόσο μεγάλες οι αλλαγές σε σχέση με πέρυσι; Θα προλάβει η ομάδα να είναι έτοιμη;

«Έχει κάποιες διαφορετικές ιδέες στο παιχνίδι του κι αυτό σημαίνει πως με τη σειρά μας πρέπει να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι στις προπονήσεις για να προσαρμοστούμε άμεσα σε αυτά που ζητάει. Ο προπονητής δουλεύει πολύ καλά, δουλεύει σωστά και δεν αποτελεί δικαιολογία για εμάς αυτή η αλλαγή. Εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να μπούμε στη ψυχολογία του και σε αυτό που πρέπει να κάνουμε, μέρα με τη μέρα και να είμαστε έτοιμοι. Ο χρόνος δεν είναι πολύς, άρα πρέπει και εμείς να είμαστε σοβαροί καθημερινά»

– Μπορεί η ομάδα να ανταπεξέλθει και στις τρεις διοργανώσεις; Είδαμε πέρυσι πως η ΑΕΚ δεν τα κατάφερε και μάλιστα εκτέθηκε.

«Έτσι όπως είμαστε σήμερα, θέλει πολύ μεγάλη προσπάθεια. Ίσως να χρειαζόμασταν λίγο μεγαλύτερο βάθος στο ρόστερ, αυτό βέβαια είναι θέμα της διοίκησης. Το πρώτο, που είναι μπροστά μας, είναι να μπούμε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Αν τα καταφέρουμε, τότε θα πρέπει να δούμε τις δυνάμεις μας και το βάθος μας για να δούμε πως θα τα καταφέρουμε. Είδαμε πέρυσι η ΑΕΚ τα κατάφερε να μπει ομίλους, αλλά σε αυτούς απέτυχε, ενώ στην Ελλάδα δεν κατάφερε το παραμικρό. Για να πετύχουμε τους τρεις στόχους πρέπει να έχουμε 22 – 23 παίκτες του ίδιου επιπέδου σχεδόν».

– Πέρυσι έχοντας τον στόχο της κατάκτησης του πρωταθλήματος, δείξατε πως πολλές φορές αναγκαστήκατε να παίξετε με μεγάλο κυνισμό. Φέτος αυτό το βάρος που έφυγε από πάνω σας, θα σας δώσει την ευκαιρία να παίξετε πιο ελεύθερα;

«Σε κάποια παιχνίδια δεν το ευχαριστηθήκαμε, όντως, γιατί ήμασταν συγκεντρωμένοι στον στόχο και μόνο στους τρεις βαθμούς. Γενικά όμως σε όλη τη σεζόν είχαμε μία δημιουργική πίεση που μας έδωσε τον τίτλο. Εμένα μου αρέσει να παίζω με αυτή τη πίεση, ξέρω πως για κάποιους παίκτες είναι μία δύσκολη διαδικασία, όμως στο τέλος όταν βλέπεις το τελικό αποτέλεσμα είναι όλα τέλεια»

– Στο πρωτάθλημα που έρχεται, θα υπάρχει VAR. Πως αξιολογείς αυτή την αλλαγή;

«Είδαμε πως υπήρχαν κάποια προβλήματα, αλλά εδώ με αυτά που έχω δει στα τρία χρόνια που παίζω, σίγουρα θα βοηθήσει για να μειωθούν τα λάθη. Γενικά για την Ελλάδα θεωρώ πως θα είναι κάτι καλό»

– Ως αμυντικός αλλάζει ο τρόπος που παίζεις; Ένα κράτημα θα φανεί, το χέρι θα πρέπει να είναι πάντα στη θέση που πρέπει…

«Κυρίως σε ότι αφορά το παιχνίδι με τα χέρια, νομίζω πως είναι σωστή η προσέγγιση. Το χέρι είναι χέρι και τέλος. Δεν θα έχει κουβέντα γύρω από αυτό γιατί μέχρι στιγμής όλοι μάλωναν για το χέρι, που έχει πρόθεση ή δεν έχει. Γενικά οι παίκτες που έχουν πρόβλημα είναι αυτοί που παίζουν βρώμικα. Εγώ δεν έχω αυτή τη προσέγγιση παιχνιδιού και δε νομίζω να με επηρεάσει.»

-----

Για άλλη μια φορά δείχνει γιατί είναι αρχηγός (έστω 3ος). Λέει αυτά που πρέπει να ειπωθούν, με τον τρόπο που πρέπει. Ρεαλιστής με νο1 στόχο το καλό της ομάδας.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 02:34

Μπράβο για το τρέξιμο μέσα στο κουτί και την ασίστ!
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 11:15

Κλισε, αλλα ισχυει. Σαν το παλιο καλο κρασι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό Χρήστος ο τρίποντος » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 20:58

Τον θεωρώ καλύτερο αμυντικό μας αυτή τη στιγμή. Καλύτερο και του Βαρέλα. Ειναι σταθερός μέχρι αηδίας στην απόδοσή του και αργά αλλα σταθερά την ανεβάζει κιόλας χρόνο με τον χρόνο...
Χρήστος ο τρίποντος
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Τετ 27 Ιούλ 2016, 18:33

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό tad » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 21:52

άλλος παιχταράς που κραζόταν όταν ήρθε ... όταν εμφανώς είχε στοιχεία που δεν είχαμε ποτέ ...

εχθές όταν έκανε την έφοδο στο γκολ έφτασε από θέση άμυνας στην αντίπαλη περιοχή σε ελάχιστα δεύτερα ... με απόλυτα ελεγχόμενο τρόπο και για αυτό βέβαια έβγαλε και ασίστ ...

παιχτάρα μεγάλη ... και μεγάλη επιτυχία η παραμονή του ...

πλέον με Βαρέλα κινούνται σαν ένα πράγμα ... απόλυτη ισορροπία μεταξύ τους ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 29 Ιούλ 2019, 20:13

Πιστεύω ότι θα μπορούσε να παίζει και σαν αμυντικό χαφ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 29 Αύγ 2019, 21:26

Οι άμπαλοι συνοπαδοί μου πιθανώς δεν θα στο πουν, γιατί σε θεωρούν τοτέμ της άμυνας, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι φταις ξεκαθαρα στο δευτερο γκολ, γιατι ενώ ολη η ομαδα τραβηχτηκε, εσύ εξυνες τα παπ@ρια σου στο δευτερο δοκάρι και αφησες εντός φάσης (δηλαδή εκτός οφσαιντ) 3 παίχτες της Σλόβαν στην μικρή περιοχή...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Πέμ 29 Αύγ 2019, 21:39

Συμφωνώ με τον γέροντα αλλά δεν θα σε κρίνω από ένα λάθος. Δεν αξίζεις κανένα κράξιμο από κανέναν τούτη την στιγμή.
Ένα λάθος δεν είναι κακό...

Τα πολλά είναι...

Μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξεις για λίγο παρτενέρ;
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 09 Σεπ 2019, 21:33

Ανχελ είσαι μία από τις μεγαλύτερες μου καψούρες στον ΠΑΟΚ, αλλά πιστεύω ότι αυτό που έκανες για να δικαιολογήσεις την οποία φετινή αμυντική αδυναμία ή αμυντική ατυχία ήταν τουλάχιστον φάουλ.
Δεν ξέρω αν η δήλωσή σου μεταφέρθηκε σωστά, αλλά αν όντως αυτό που είπες το είπες έτσι ήτανε λάθος.
Γιατί στην ουσία κάποιος που διαβάζει αυτά που είπες καταλαβαίνει ότι πέρσι ο ΠΑΟΚ ήταν τυχερός που οι άλλοι χανανε τα άχαστα και χάναν ακόμα και πέναλτι...και στην ουσία για αυτό το λόγο πήρα το αήττητο πρωτάθλημα, κάτι που επουδενί δεν είναι έτσι.
Συγκεντρωθείτε να χτίσετε όλοι μαζί μία ομάδα όπως η περσινή
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 15. José Ángel Crespo

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 14 Σεπ 2019, 20:46

Σε έσωσε το γκολ στο τέλος.
Μία από τις χειρότερες εμφανίσεις σου με την ομάδα, θύμισε εποχές επί Ίβιτς όταν ήσουν αλλαγή του Τζαβέλλα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης