21. Diego Biseswar

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 13 Ιούλ 2018, 10:12

Μπισεσβαρ για παίκτης βασικός σε σύγχρονη ευρωπαϊκή ομάδα με αξιώσεις, ΓΙΑ ΜΕΝΑ, δεν υπάρχει.


Πολύ καλές οι εμπνεύσεις του, οι κάθετες του, διάφορα τσαλιμακια του.

Αλλά

Ασταθεστατος, ραθυμος, με κάκιστα τελειώματα , μάλλον αργος και με απαράδεκτη φυσική κατάσταση.


Για πάγκο είναι σούπερ .
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 13 Ιούλ 2018, 10:19

desperando έγραψε:
goran 64 έγραψε:Εκτός απ τε εντελώς σαγηνευτικά, τι λέω?, μαγικά αγγίγματα της μπάλας, χθες ήταν και αρκετά πιο aggressive... :o
Εκτιμώ ότι ήδη "κλείδωσε" για πάρτη του την θέση του αριστερού φτερού, τουλάχιστον για το ματς με Βασιλεία... ;)
Bravo maestro... :opaokara:

Πιστεύω ότι αν είναι εδώ ( και σωματικά και πνευματικά) ο καντουρι,αυτός θα είναι που θα πάρει φανέλα βασικού με τον Μπι να έχει τον ρόλο που είχε και πέρσι

Αν και μέχρι χθες είχα την ίδια ακριβώς άποψη, με όσα είδα χθες απ τον Μπίσε και αν μέχρι την Κυριακή ο Καντουρί δεν "αναλάβει" απ τον τραυματισμό του, θεωρώ ότι "πέταξε το πουλάκι", τουλάχιστον για το πρώτο ματς... ;)

Φαίνεται πλέον να έχει πεισμώσει για να αποδείξει ότι δεν είναι απλά ένας game changer, σε στυλ Ενρίκε δηλαδή...

Υ.Γ. Rainmaker, στο σπριντ που κάνει, αφήνοντας πίσω τον προσωπικό του αντίπαλο ένα μέτρο στα 7-8 και σουτάροντας στην κλειστή γωνία (επειδή δεν είχαμε παίχτη στο κουτί), που αποκρούει ο τερματάς, δείχνει πεντακάθαρα αν είναι αργός ή όχι...Πάντως, ειδικά χθες, ράθυμο εγώ δεν τον είδα καθόλου, ειδικότερα δε στα μαρκαρίσματα, που αρκετές φορές βρέθηκε έξω απ την περιοχή μας κι έκανε, όταν τον πέρασε ο Λου αριστερά...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 13 Ιούλ 2018, 11:43

από που βγήκε το συμπέρασμα ότι είναι αργός ο μπίσεσβαρ?
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 13 Ιούλ 2018, 11:45

Ο Μπίσεσβαρ με την μπαλα στα ποδια ειναι ΙΣΩΣ Ο ΤΑΧΥΤΕΡΟΣ του ρόστερ.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 13 Ιούλ 2018, 13:03

Αργός δεν είναι, με τη μπάλα στα πόδια μάλιστα μπορεί να ξεπεράσει κάθε αντίπαλο, απλά το ράθυμο ύφος του δημιουργεί αρνητικές ψευδαισθήσεις.
Παρ' όλα αυτά έχει βελτιωθεί σε σχέση με τη χρονιά που τον πήραμε και σε αντοχές και σε μαχητικότητα. Από την άλλη είναι και πολυτέλεια να κρατάς στον πάγκο έναν παίκτη με ετήσιες απολαβές περίπου 650.000 (καθαρά).
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 13 Ιούλ 2018, 14:23

john4serres έγραψε:Ο Μπίσεσβαρ με την μπαλα στα ποδια ειναι ΙΣΩΣ Ο ΤΑΧΥΤΕΡΟΣ του ρόστερ.

Μετά τον Αντρέ
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 13 Ιούλ 2018, 14:35

Μια χαρα παικτης ο Μπισεσβαρ,με πολλα χαρισματα αλλα και πολλα κουσουρια,ομως για μενα τουλαχιστον ως εξτρεμ μονο κατα συνθηκη μπορει να χρησιμοποιηθει επουδενι δεν μπορει να παρει την θεση του βασικου ακραιου κατα τη διαρκεια της χρονιας.Πολυ απλα ΔΕΝ ειναι πλαγιος επιθετικος.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 13 Ιούλ 2018, 14:40

Ναι αλλά τα περισσότερα παιχνίδια στην καριέρα του στα άκρα τα έπαιξε.
Αυτό είναι το καλό να θεωρησε στην Ολλανδία 10αρι.
Δεν θυμάμαι Ολλανδό μεσοεπιθετικό να μην παίζει το ίδιο καλά στα άκρα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 13 Ιούλ 2018, 17:46

Παίδες νομίζω άλλο πράγμα η έκρηξη, άλλο η επιτάχυνση, και βεβαίως άλλο η συνολική ταχύτητα.


Στατιστικά στοιχεία δεν γνωρίζω, απ αυτό βλέπω κρίνω δύο χρόνια τον παίκτη.


Οκ να πούμε ότι δεν είναι αργός.


Αλλά παίκτη που να κατεβάζει τα χέρια και το κεφάλι , βαριομενος να κυνηγήσει όταν του παίρνουν τη μπάλα στο κέντρο, δεν έχω ξαναδεί.

Σαν ερασιτέχνης κάνει ΠΟΛΥ συχνα μάλιστα.


Για αυτό για βασικό δεν θέλω ούτε να ακούω.


Ως παίκτης για αλλαγή παιχνιδιού, ξεκλείδωμα αμυνων στο 70+ μάλιστα. Μια χαρά.

Υγ. Και κάτι επιπλέον. Ο μπισεσβαρ νομίζω είναι ο ΜΟΝΟΣ παίκτης που έχω δει στη ζωή μου να έχει τόσο καλό και γλυκό ποδι στις πάσες , αλλά 99/100 σουτ του να είναι τελείως για τα πανηγύρια.

Θέλει προσπάθεια να κάνεις τόσο αναποτελεσματικές τελικές.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό beeman » Παρ 13 Ιούλ 2018, 19:01

Ο Χριστός και η Παναγία. Μακράν από τους πιο ποιοτικούς παίκτες που έχουμε δει ποτέ στον ΠΑΟΚ.
Επίσης στο πραγματικό ποδόσφαιρο και όχι στο μανατζερικο, μεμονωμένες κριτικές του συμπαθέστατου Αγγέλου του τύπου 'αυτός περπατάει' δεν υπάρχουν. Είναι πολυτέλεια να υπάρχει και σαν βασικός και σαν αναπληρωματικος και γενικά να φοράει τη φανέλα αυτή.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Παρ 13 Ιούλ 2018, 20:01

rainmaker έγραψε:
Υγ. Και κάτι επιπλέον. Ο μπισεσβαρ νομίζω είναι ο ΜΟΝΟΣ παίκτης που έχω δει στη ζωή μου να έχει τόσο καλό και γλυκό ποδι στις πάσες , αλλά 99/100 σουτ του να είναι τελείως για τα πανηγύρια.

Θέλει προσπάθεια να κάνεις τόσο αναποτελεσματικές τελικές.


Πλάκα πλάκα σε αυτό δεν έχεις και άδικο. Για τόσο γλυκό πόδι έχει σκοτώσει πολλά πετούμενα με τις τελικές του
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 13 Ιούλ 2018, 20:43

Συμπαθάτε με, αλλά, μάλλον σας λείπουν κάποια κομμάτια απ το παζλ κι έτσι δεν πιάνετε το νόημα για τον Μπίσε...
Το θέμα με τον αφάνα, ακόμα και για τις αρκετές άστοχες τελικές του, προσωπικά εκτιμώ πως είναι ένα και μόνο...

Κουβαλώντας το μικρό όνομα του μεγάλου Μαραντόνα, λόγω τρέλας που είχε με τον Αργεντίνο ο πατέρας του,
(δείτε τον λίγο εδώ σας παρακαλώ για να καταλάβετε)...

Εικόνα
..."κληρονόμησε" μαζί το να είναι ο καλύτερος, ο πρώτος, ο ένας και μοναδικός, σε ό,τι ποδοσφαιρικό κάνει ποτέ...

Δεν μπορεί να φανταστεί ότι θα τριπλάρει κάποιος καλύτερα, απ ότι έκανε αυτός με τον τρόπο του, κάνοντας τον Κουτρουμπή να τον ψάχνει σαν τυφλός μέσα σε δύο (το πολύ) τετραγωνικά μέτρα, η σαν να ήταν αυτός αόρατος...

Δεν μπορεί να φανταστεί επίσης καν ότι δεν θα είναι ο ίδιος που θα χει βάλει το εντυπωσιακότερο γκολ μας ever...

Γιατί αν γίνει κάτι τέτοιο, ο μπαμπούλη(α)ς θα τον περιμένει τον "μικρό" Ντιεγκίτο, για να του ξηγήσει το όνειρο...
Εξ ου λοιπόν και ψάχνει συνεχώς, για να στείλει την μπάλα εκεί που κρύβονται για να γονιμοποιηθούν οι αράχνες...

Προτιμάει λοιπόν ο Ντιεγκίτο μας να σκοτώσει κάθε τι ιπτάμενο, παρά να βάλει ένα γκολ-ντροπή, σαν εκείνο του οικοδόμου στον Γλύκο, στον τελικό του Βόλου, που θα τον οδηγήσει στην σφιχτή αγκαλιά του μπαμπούλη(α) του...


Y.Γ. Η επιβεβαίωση των παραπάνω είναι ότι, τώρα που ήρθε ο Ζάμπα, έχει βαλθεί να τον περνάει σε ταχύτητα! :P
Υ.Γ. 2...Έχετε δει πιο ορεξάτο Μπίσε σε προετοιμασία? Εγώ όχι, αλλά δεν είχα δει και τον dady του εκεί ξανά! :lol: :lol:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Παρ 13 Ιούλ 2018, 21:04

τώρα λύθηκαν πολλές απορίες για τον μπίσε γκόραν.Άνετα μπορούσε να είναι πόρτα σε δευτεροτριτοκλασσάτο κωλόμπαρο ο πατέρας του.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 13 Ιούλ 2018, 21:27

Σε ενα στιγμιοτυπο η καμερα τον επιασε με ... πούρο 8-)
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Παρ 13 Ιούλ 2018, 22:02

Επειδη πηγε ο μπαμπακας του να τον δει, γι'αυτο ειναι τοσο ορεξατος στην προετοιμασια;

τι και αν κανει συζητησεις για ανανεωση συμβολαιου, ο μπαμπακας αν ειναι εκει πεταει το παιδι πεταει :mrgreen:
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης