21. Diego Biseswar

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 09 Φεβ 2018, 11:18

Λέω τον Πέλκα 8ρι γιατί γυρνάει και μαρκάρει μέχρι έξω από την περιοχή μας και μπορεί να κουβαλάει και τη μπάλα. Για μένα η καλύτερη θέση είναι ο δεύτερος επιθετικός, δηλαδή όπως τον περιγράφει ο CCCP.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 09 Φεβ 2018, 11:40

Χθες με το που μπήκε ο Μπίσεσβαρ στην θέση του Πέλκα, η διάταξη μας επανήλθε στο κανονικό 4-2-3-1 κι όχι στο 4-4-1-1 που παίζουμε εδώ και καιρό, το οποίο ήταν απαραίτητο για να ελέγξουμε, "σφίγγοντας" το παραπάνω, το κέντρο, που είχε χαθεί στο δεύτερο ημίχρονο παράλληλα με την ψυχραιμία των μεσοαμυντικών μας, όταν μας πίεσαν ψηλά και το παιχνίδι έγινε ροντέο, με 2-3 εν δυνάμει φάσεις σε βάρος μας και το γκολ που δεχθήκαμε...

Ο Πέλκας, απ την μέρα που εμφανίστηκε ο πατήρ Λου στην σουίτα της Τούμπας θαρρώ, παίζει ουσιαστικά σαν δεύτερος φορ, αφού κινείται, ειδικά σε σετ παιχνίδι, πολύ πιο κοντά στην μεγάλη περιοχή, πίσω και στα πλάγια του εκάστοτε φορ μας, σε ένα άτυπο 4-4-2...Αυτό, μαζί με την αποφυγή πλέον της σύγκλισης και των δύο εξτρέμ μας ταυτόχρονα προς τον άξονα, δίνει την δυνατότητα στην ομάδα να εκμεταλλεύεται πλέον όλο το πλάτος του γηπέδου και να μην γίνονται οι περισσότερες προσπάθειες να σπάσουν οι αντίπαλες άμυνες με μαζικές ενέργειες απ τον άξονα, αλλά περισσότερο πλέον με πλαγιοκοπήσεις, κάτι που γινόταν και πέρσι...Αυτός πιστεύω είναι κι ο λόγος που δημιουργούμε περισσότερες κλασικές ευκαιρίες αλλά και δεχόμαστε κάποιες, ειδικά όταν η άμυνα μας είναι αργή με Μαλεζά, μένοντας αρκετά πίσω απ την σέντρα, οπότε και παρουσιάζεται μια σχετικά μεγάλη απόσταση με την γραμμή των χαφ, επειδή δεν παίζουμε με κλασικό 6άρι και ειδικά τώρα που έφυγε ο γρήγορος σε αντίδραση Τσίμι και δυσκολευόμαστε πλέον να ανακόψουμε την πρώτη πάσα του αντίπαλου επιθετικού transition!

Αυτά βλέπουν τα δικά μου άμπαλα μάτια, αλλά μπορεί και να είναι όλα @@παριές, γι αυτό μην βαράτε, έτσι? 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Παρ 09 Φεβ 2018, 11:46

Τα εξτρέμ μας καλώς ή κακώς κινούνται σε ρηχά νερά. Ειδικά σε παιχνίδια με μικρούς θα ήθελα πάρα πολύ να δω Μπις και Πέλκα μαζί.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 09 Φεβ 2018, 11:58

και με ΠΑΣ και χθες ανεβασε την ομαδα οταν την ειχε βαλει ο αντιπαλος στην μεγαλη περιοχη
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 09 Φεβ 2018, 12:19

Πάλι τέρατα γράφτηκαν.
Ψυχραιμία μάγκες , δεν γίνεται να ξέρουμε εμείς παραπάνω από τους υπεύθυνους που έχουν την ομάδα με 13 συνεχόμενες νίκες.
Μάλλον κάτι παραπάνω ξέρουν αυτοί από μας.
Ας αφήσουμε τις γνώμες μας στην άκρη, δεν είναι καιρός για τις απόψεις μας.
Τώρα έχουμε ένα ντάμπλ να πάρουμε.
Μετά απ' αυτό ας πει ο καθένας την άποψη του.

Προσωπικά έπεσα απ τα σύννεφα με αυτό που έγραψε ο κατ.
Να το βράσω το θέαμα,τίτλους θέλω και ταξίδια στα αστέρια του Τσάμπιονς λιγκ.
Όποιος θέλει θέαμα υπάρχει και το πλατινουμ
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό tzoker » Παρ 09 Φεβ 2018, 12:32

Το σωστο ειναι να αφησουμε τις γκρινες, τα παραπονα και τις υποδειξεις στην ακρη.
Τη γνωμη δεν μπορει και δεν πρεπει να την αφησει κανεις, ειτε προκειται για ΠΑΟΚ ειτε για οτιδηποτε.
Σαν γενικο νοημα εχεις δικιο.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό sabri » Παρ 09 Φεβ 2018, 13:00

O αφανας ειναι ενας τρομερος για το επιπεδο του πρωταθληματος,πλειμεικερ.Πολλες φορες θα κατεβει στην ιδια ευθεια με τα χαφ για να παρει μπαλα και να κανει παιχνιδι.Αυτο ειναι ιδιαιτερα χρησιμο οταν εχουμε κολλησει και ψαχνουμε το γκολ και οι γραμμες μας γενικα ειναι ψηλα.Τι εννοω,σε εναν αγωνα πχ στο 60 οπου ψαχνουμε το γκολ και μας παιζουν φουλ κλειστα,τα μπακ μας ειναι ψηλα,τα εξτρεμ μπαινουν περιοχη αναλογα την πλευρα που κανουμε επιθεση θελουμε την ικανοτητα αυτη του μπισε.Γιατι δε χανουμε σε επιθετικοτητα εχοντας το δεκαρι μας λιγο πιο πισω γιατι ολη η υπολοιπη ομαδα ειναι πιο ψηλα σε σχεση με το ξεκινημα του αγωνα.Ο πελκας χρησιμοποιειται γιατι στην αρχη θελουμε πιεση και γρηγορα κλεψιματα ψηλα.Και επισης διανυει φοβερη περιοδο αν και δε το πιστευα οτι θα το δω αυτο ειδικα φετος και χαιρομαι για την προσωπικη μου κωλοτουμπα.Με λιγα λογια ο κοουτς ειναι στην ευχαριστη θεση να μπορει στη ροη του αγωνα να αλλαξει πλανο με την ιδια ποιοτητα του αρχικου.Απλα θα μπορουσαμε να το δουμε σε ματς οπως αυτο τη δευτερα περισσοτερες φορες ως βασικο.Εχουμε ακομα δρομο και ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ θα χρειαστον να κανουν την υπερβαση τους,το κατι παραπανω! :pano:
sabri
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ 20 Ιαν 2008, 22:10

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Παρ 09 Φεβ 2018, 14:02

Ποση μπαλα ξες ρε, ποση μπαλα...
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1268
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Παρ 09 Φεβ 2018, 15:07

Dimg4 έγραψε:Σε χρονια που εισαι ολο και πιο κοντα στο νταμπλ, θεωρεις οτι θα ρισκαραν ολο αυτο... για να παρουν καποιον-καποιους παιχταραδες στο μελλον δηλαδη...

Οταν -κι αν -εγινε καποια συμφωνια με τον μανατζερ του παιχτη, ο Κ. προοριζοταν για βασικος και αναντικαταστατος ουτως ή αλλως, ηταν το πιο καυτο ονομα για τον ΠΑΟΚ. Το να "υποσχεθεις" στον μανατζερ του οτι θα παιζει σε ολα τα ματς, ηταν πραξη σχεδον αυτονοητη. Οι κακες εμφανισεις του ομως εχουν φερει τα πανω κατω, και η συμφωνια που θα ευνοουσε αμφοτερους, φανταζει πλεον πληγμα, καθως ο ΠΑΟΚ οφειλει να τηρησει τη συμφωνια του, αν θελει να διατηρησει καλες σχεσεις με τον μανατζερ. Λεω ΑΝ ισχυουν τα περι συμφωνιων!
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 12 Φεβ 2018, 20:14

Τόσες βδομάδες στα έγραφε, Λουτσε, ο ΑποστόληςΑ για τον Διέγο αλλά εσύ κώφευες! :mrgreen: :mrgreen:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Δευτ 12 Φεβ 2018, 20:19

Παικτη να μιλαει στη μπαλα οσο ο Μπισεσβαρ εγω δεν εχω ξαναδει ζωντανα.
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Salpigoal » Δευτ 12 Φεβ 2018, 20:22

Όχι έτσι ρε Ντιεγκο....τουλάχιστον μην τους εκθέτεις τόσο...και δεν μιλάω για τους αντιπάλους...
Salpigoal
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιούλ 2015, 20:03

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Δευτ 12 Φεβ 2018, 20:22

ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ ΑΝΕΝΕΩΣΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΧΘΕΣ!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 12 Φεβ 2018, 20:25

pxp920 έγραψε:Παικτη να μιλαει στη μπαλα οσο ο Μπισεσβαρ εγω δεν εχω ξαναδει ζωντανα.


για να μην εχεις προλαβει ουτε τον σωτηρακη τον μπαλαφα πρεπει να εισαι πολυ πιτσιρικας :lol:
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4926
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 12 Φεβ 2018, 20:29

kos έγραψε:
pxp920 έγραψε:Παικτη να μιλαει στη μπαλα οσο ο Μπισεσβαρ εγω δεν εχω ξαναδει ζωντανα.


για να μην εχεις προλαβει ουτε τον σωτηρακη τον μπαλαφα πρεπει να εισαι πολυ πιτσιρικας :lol:
Χαχαχα πεστο ψεματα
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης