28.Evgen Shakhov

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Σάβ 12 Μάιος 2018, 14:36

ελπιζω να μην ξεκινησει,θα εχουμε πολυ πολυ βαρυ κεντρο αν τον ξεκινησει

αν ειναι να μπει να μπει οταν κουραστουν απαντες μετα το 70(οπως σωστα επισημαινεται απο πολλους)και να σπρωξει ενα γκολακι
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Σάβ 12 Μάιος 2018, 15:14

Θα σκοράρει το νικητήριο γκολ!
Προαίσθημα... :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2318
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Σάβ 12 Μάιος 2018, 17:21

Τον βλέπω να αλλαγή... και να μπει στη θεση του στο 2ο ο Canhas.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 12 Μάιος 2018, 19:19

Θα μπεις αλλαγή και θα βάλεις το 4ο
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 13 Μάιος 2018, 01:05

Ντροπη σου .Ουτε ενα γκολ σημερα :mrgreen:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 13 Μάιος 2018, 10:40

Πραγματικά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89364
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 14 Μάιος 2018, 18:42

ο πιο ελληνας ουκρανος της ιστοριας...δεν υπαρχεις ρε ευγενιε πραγματικα :lol: :lol:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό shearer4 » Δευτ 14 Μάιος 2018, 19:13

Sera4 έγραψε:ο πιο ελληνας ουκρανος της ιστοριας...δεν υπαρχεις ρε ευγενιε πραγματικα :lol: :lol:


Ρε φιλε αυτο ακριβως μπηκα να γραψω, ρε παλικαρε να πουμε εσυ εισαι σιγουρα Ουκρανος? Θα μας τρελανεις?!?

:opaokara:
Άβαταρ μέλους
shearer4
 
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2016, 08:36

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 14 Μάιος 2018, 19:56

Με αυτόν πήγαινα άνετα για μπύρες. Η πιο καλή παρέα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό teo4giannitsa » Δευτ 14 Μάιος 2018, 20:03

Φοβερος :lol: :lol: :lol:
Τζαλμόσκυλο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
teo4giannitsa
 
Δημοσιεύσεις: 1708
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 19:18

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 15 Μάιος 2018, 07:51

Δες πρωί πρωί Σάκχοφ-Βαρέλα να τραγουδάνε "ξημερώμετα" και η μέρα σου θα είναι καταπληκτική.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Τρί 15 Μάιος 2018, 17:47

Στον χορο δεν τον φτανει κανενας,οπως και στο τραγουδι τον Ουαρντα.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5470
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Τρί 17 Ιούλ 2018, 14:20

Πολύ ενδιαφέρουσα η συνέντευξη που έδωσε στο ΠΑΟΚ24.Ενας παίκτης που συνεχώς τα ακούει όμως σε κάθε ματς τιμάει την φανέλα.Μακάρι ολοι οι παίχτες μας να αγαπούσαν το ποδόσφαιρο όσο εσύ.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 17 Ιούλ 2018, 14:49

«Θα σταματήσω το ποδόσφαιρο όταν πάψω να βελτιώνομαι…»

Ο Εβγέν Σάκχοφ μιλάει στο PAOK24 για τη ζωή και τον ρόλο του στον ΠΑΟΚ

Ο Σάκχοφ έχοντας βελτιώσει πολύ τα αγγλικά του, σε μία από τις σπάνιες συνεντεύξεις μιλάει για τον ΠΑΟΚ, τη Βασιλεία, το περσινό πρωτάθλημα και φυσικά για τον Χατσερίδη

Έκλεισε δύο χρόνια στον ΠΑΟΚ. Ένας πολύ χρήσιμος παίκτης για την ομάδα, ένας ξεχωριστός ποδοσφαιριστής που έχει συγκεκριμένο ρόλο και προσφέρει πάντα όσα μπορεί.

Ο Σάκχοφ που έχει προσαρμοστεί στην ομάδα και στην πόλη μιλάει για την ποδοσφαιρική φιλοσοφία του ΠΑΟΚ, για τα πρώτα ματς της χρονιάς και όλα όσα περιμένει φέτος. Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχουν όσα αναφέρει για τον εαυτό του και το πώς αντιμετωπίζει το ποδόσφαιρο.

ΤΑ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ

- Πρώτα απ' όλα Εβγέν νιώθεις ότι είναι όλα καλά με την ομάδα λίγες μόνο ημέρες πριν το πρώτο και μεγάλο παιχνίδι της χρονιάς;


«Ναι είναι όλα φυσιολογικά. Μία κανονική κατάσταση όπου προετοιμαζόμαστε για τα επίσημα παιχνίδια».

- Επειδή αυτά τα παιχνίδια θα είναι πολύ κρίσιμα, πώς βλέπεις το γεγονός ότι η Βασιλεία πούλησε τέσσερις παίκτες, ότι προσπαθεί να χτίσει μία νέα ομάδα και προχθές στο φιλικό δέχθηκε πέντε γκολ από την Φέγιενορντ, ενώ εσείς έχετε ίδια ομάδα;

«Δεν πιστεύω ότι πρέπει να δώσουμε μεγάλη σημασία σε αποτελέσματα φιλικών αγώνων. Αυτά δεν είναι σημαντικά. Ναι αυτοί έδωσαν παίκτες, αλλά αυτή είναι και η πολιτική τους. Πάντα δίνουν ποδοσφαιριστές αλλά και σχεδόν κάθε χρόνο παίζουν στο Τσάμπιονς Ληγκ. Έχουν πολύ καλή ομάδα και πρέπει να προσέξουμε».

- Αφού ο ΠΑΟΚ έχει σχεδόν την ίδια ομάδα με πέρυσι μπορείτε να παίξετε το ίδιο καλά ή καλύτερα, ενώ πέρυσι πραγματοποιήσατε και ένα τέτοιο σερί με 25 νίκες σε 26 αγώνες;

«ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΑΤΣ ΕΠΑΙΞΕΣ ΚΑΛΑ»

«Πιστεύω ότι κάθε παίκτης και όλοι μαζί με τον προπονητή οφείλουμε να βελτιωνόμαστε κάθε χρόνο όλο και περισσότερο. Όλοι μας θέλουμε να πετύχουμε στόχους στο ποδόσφαιρο και γι' αυτό πρέπει να δουλεύουμε σκληρά . Κάθε μέρα. Και τι έγινε που είχαμε πέρυσι μία καλή σεζόν. Γρήγορα μπορεί να ξεχαστεί. Στο ποδόσφαιρο υπάρχει ένας κανόνας. Είσαι καλός αν στο τελευταίο ματς έπαιξες καλά. Δεν υπάρχει εγγύηση ότι επειδή έπαιξες καλά την περασμένη σεζόν, κάτι ανάλογο θα γίνει και την επόμενη».

- Αυτό το λες παρά το ότι φέτος στον ΠΑΟΚ είστε ίδια ομάδα, με τον ίδιο προπονητή;

«Δεν πιστεύω ότι είμαστε και τόσο πολύ καιρό μαζί. Ο ένας χρόνος δεν είναι πολύς. Απλά τώρα επικοινωνούμε καλύτερα».

- Εβγέν πώς θα περιέγραφες με λίγες λέξεις τη φιλοσοφία της ομάδας και το ποδόσφαιρο που παίζετε; Ποια τα βασικά χαρακτηριστικά;

«Πρώτα απ' όλα έχουμε καλούς και ποιοτικούς παίκτες και πάντα προσπαθούμε να παίζουμε ψηλά πιέζοντας τον αντίπαλο. Από εκεί και πέρα αξιοποιούμε τα προτερήματα του κάθε παίκτη μας. Προσπαθούμε να αμυνόμαστε και να κάνουμε επίθεση όλοι μαζί σαν ένας μηχανισμός. Από εκεί και πέρα όλα αυτά προσπαθούμε να τα βελτιώνουμε κάθε φορά και παραπάνω».

- Όλα όσα έγιναν πέρυσι στο Ελληνικό πρωτάθλημα, λογικά σου φάνηκαν παράξενα. Έτσι δεν είναι;

«Πράγματι. Μερικές φορές δεν ξέρεις τι να περιμένεις στην Ελλάδα. Δουλεύεις πολύ και στο τέλος μπορεί να χάσεις στόχους από πράγματα που δεν έχουν σχέση με το ποδόσφαιρο. Αυτό σε απογοητεύει. Τέλος πάντων καταλαβαίνω την κατάσταση και τώρα πρέπει να δουλέψουμε για να πάρουμε πίσω αυτό που μας πήραν».

- Έχεις έναν ξεκάθαρο ρόλο στην ομάδα. Είσαι ικανοποιημένος με αυτόν;

«Φυσικά και θέλω να παίζω περισσότερο. Μερικές φορές παίζω, άλλες όχι, άλλες έρχομαι από τον πάγκο. Όλοι θέλουν να παίζουν σε κάθε ματς. Φυσιολογικό δεν είναι. Προσπαθώ όμως να σκέφτομαι θετικά και να βοηθώ την ομάδα ακόμη και αν έρχομαι από τον πάγκο ή και αν δεν παίζω. Είναι πολύ σημαντικό να υποστηρίζουμε την ομάδα και να δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας».

- Φέτος μαζί σου στην ομάδα είναι και ο Χατσερίδης που τον ξέρεις από την χώρα σας. Τι να περιμένουμε από τον Χατσερίδη στον ΠΑΟΚ;

«Για να σας πω την αλήθεια δεν τον ξέρω τόσο καλά, γιατί ήμασταν αντίπαλοι και στην Εθνική δεν ήμασταν τόσο κοντά. Ως ποδοσφαιριστής έχει μεγάλη εμπειρία. Έπαιξε τόσα χρόνια σε μία μεγάλη ομάδα, στην μεγαλύτερη της Ουκρανίας. Έπαιξε τόσα πολλά παιχνίδια στο Τσάμπιονς Ληγκ. Αυτό σημαίνει ότι είναι σε καλό επίπεδο. Σίγουρα όμως θέλει χρόνο να προσαρμοστεί και να καταλάβει τη φιλοσοφία μας ως ομάδα. Και από τη δική μου εμπειρία αυτό δεν είναι τόσο εύκολο. Από τη δική μου πλευρά προσπαθώ να τον βοηθήσω να προσαρμοστεί όσο το δυνατό πιο γρήγορα».

- Κάτι άλλο προσωπικό... Απ' όλα όσα ζεις στον ΠΑΟΚ εδώ και δύο χρόνια, εντός και εκτός γηπέδων, απ' όλα όσα βλέπεις στην Ελλάδα και στο ποδόσφαιρό μας, μπορείς να πεις ότι είσαι ένας ευτυχισμένος επαγγελματίας ποδοσφαιριστής;

«Έχω μία δική μου φιλοσοφία. Ποτέ δεν είμαι ικανοποιημένος από τον εαυτό μου και από τις εμφανίσεις μου. Κάθε φορά λέω στον εαυτό μου ότι... πρέπει να γίνεις και καλύτερος. Αυτός είναι ο χαρακτήρας μου. Πάντα προσπαθώ για το παραπάνω. Αν πω ότι είμαι χαρούμενος από το επίπεδό μου και αν σταματήσω να βελτιώνομαι, τότε θα σταματήσω».

- Γενικά; Από την ομάδα, τη ζωή στη Θεσσαλονίκη;

«Είναι όλα πολύ καλά. Και εντός ομάδας έχουμε καλές σχέσεις και φυσικά στην πόλη. Μόνο καλά πράγματα έχω να πω».

- Και κάτι για το τέλος. Φέτος τραγουδούσες τα... ξημερώματα στα Ελληνικά. Του χρόνου τι θα πεις;

«Πρέπει να μάθω κάτι καινούριο ε; Θα γίνει και αυτό...».
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 28.Evgen Shakhov

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 17 Ιούλ 2018, 15:03

Απο τις πιο πετυχημένες μεταγραφές της ομάδας τα τελευταία χρόνια.Σταθερός σε απόδοση,καλός χαρακτήρας,δουλευταρας,αντίληψη χώρου,ένστικτο killer.Ουκρανός με dna απο Βαλκάνια.Τα μόνα αρνητικά του οτι δεν είναι τόσο γρήγορος και ότι δεν διαθέτει διαβατήριο
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες