99. Μάριος Σιαμπάνης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 05 Ιουν 2019, 09:51

Παλικάρι μου, ο Θεός να σε έχει γερό και να κάνεις μια καλή καριέρα. Αλλά...
εκεί που πας να μην περιμένεις μεγάλα πράγματα. Έχουν ήδη ανανεώσει με τον Σα, από πίσω είναι για δεύτερος ο Λοντίγκιν, ενώ από τις ακαδημίες τους έχουν ήδη προωθήσει τον Χουτεσιώτη. Περιμένεις να έχεις εγγυημένο χρόνο συμμετοχής σε μια ομάδα που θάβει όποιο ταλέντο υπογράψει; Δανεικό σε βλέπω σε κανένα νιόνιο ή άλλο παράρτημά τους μέσα στο καλοκαίρι. Εύχομαι να μην το μετανοιώσεις πικρά.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4856
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Τετ 05 Ιουν 2019, 09:55

μακρια απο μας
στα χναρια του φανη κι εσυ, δανεικος κι αγυριστος απο το καλοκαιρι
καλο χαντακωμα της καριερας σου, ντεμεκ ταλεντο
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 05 Ιουν 2019, 10:01

Γελάω ειλικρινά με κάτι τέτοια παιδάκια, που επιχειρούν να εκβιάσουν μεγέθη σαν τον τωρινό ΠΑΟΚ. :lol: :lol: :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 05 Ιουν 2019, 10:10

υπαρχει μονο ενα πραγμα που αν το κανεις σταματαει η ζωη σου στο τοπο σου να ειναι οπως ηταν πριν.Και πανε κ το κανουν.Ενω οι επιλογες ειναι χιλιαδες.και πολυ πιο αναιμακτες.
εγω απλα να πω πως κανενας απο οσους εκαναν το απονενοημενο,δεν καταφεραν κατι στην καριερα τους μεχρι σημερα.
Δεν ειναι χαζοι στην παε.Χατιρια κανουν αναλογα με το μεγεθος σου κ αντε κ λιγο παραπανω επειδη υπαρχει κ συναισθημα στην παε.Απο εκει κ περα εισαι μονος σου.
Τελος να πω ενα μπραβο στους απογονους που σκανε στρακαστρουκες.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 05 Ιουν 2019, 10:54

teod1980 έγραψε:
gika έγραψε:
Taseos έγραψε:Σοβαρα τωρα βλεπετε λαθη στηβ παε επειδη ενσς πιτσιρικας την ειδες σμαιχελ; Ενας πιτσιρικας που δεν ηθελε να παει ουτε δανεικος να παρει παιχνιδια,; Τι θα επρεπε να κανει η παε; Τον εγραψε εκει που δεν πιανει μελανι.το λογικο.ερχονται απο πισω καλοι τερματαδες απτις ακαδημιες.οποιος δε θελει στο καλο


Επειδή αναφέρθηκα σε λάθη της ΠΑΕ, να πω πως ορθά φέρθηκε τον τελευταίο ένα χρόνο. Αλλά πρέπει οι παίκτες της ακαδημίας να ξυπνούν και να κοιμούνται με το όνειρο να παίξουν στην ανδρική ομάδα του ΠΑΟΚ. Ούτε εξωτερικά να ονειρεύονται, ούτε γαύρους. Οι ακαδημίες είναι για να δίνουν και παιδεία, και εκεί απέτυχαν με τον Σιαμπάνη.


Μάλιστα

Σιαμπάνης έγραψε: "Όνειρο ζωής ο ΠΑΟΚ"
"Το θετικό είναι ότι περάσαμε στους 8 του Κυπέλλου. Για μένα είναι όνειρο ζωής να παίζω στον ΠΑΟΚ. Μου δόθηκε η ευκαιρία να αγωνιστώ, αν και δεν έχω πολλές εμπειρίες ως τώρα με την πρώτη ομάδα του ΠΑΟΚ και είμαι χαρούμενος. Βέβαια, δεν πετάω στα σύννεφα, γιατί δέχθηκα γκολ και κανείς τερματοφύλακας δεν θέλει να δέχεται γκολ. Κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά…


"Θέλει συγκέντρωση η θέση μου, ειδικά όταν παίζεις στον ΠΑΟΚ, που δέχεσαι μόλις δύο ευκαιρίες. Ίσως να μην καθοδήγησα σωστά τον Δεληγιαννίδη στη φάση του γκολ. Θέλω να αποδείξω σε όλους πως μπορώ να ανταπεξέλθω στον ΠΑΟΚ. Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός στη θέση μου, αλλά όλοι μας είμαστε πολύ δεμένοι μεταξύ μας. Μακάρι να είμαι εδώ και να είμαι σταθερός".



Εδώ το λίνκ

Gika επειδή τα πας καλά με τα πισιά, δε τα ξέρεις κι όλα ρε συ. :lol:
Πρώτα σκέψου και μετά γράψε.


Καλή η ειρωνία. Μου δείχνεις τι; Δηλώσεις του; Όνειρο ζωής ο ΠΑΟΚ, my ass. Και έκλεισε στον γαύρο. Υπάρχουν άραγε περιπτώσεις παικτών να βγαίνουν από τις ακαδημίες της Μπόκα και ενώ η Μπόκα τους κάνει πρόταση να μείνουν, αυτοί να πηγαίνουν να παίξουν στην Ρίβερ? Υπάρχουν αντίστοιχα παραδείγματα σε Μπαρτσελόνα και Ρεάλ;

Είναι λάθος όλου του οργανισμού το πως χάσαμε έναν καλό παίκτη από τις ακαδημίες χωρίς κανένα όφελος που εν τέλη κατέληξε στον βασικό εχθρό μας.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό berry » Τετ 05 Ιουν 2019, 11:08

Ο σιαμπανης προωθηθηκε στην πρωτη ομαδα πριν κλεισει καλα καλα τα 16. Αρα η λογικη ελεγε πως ο τουντορ ο ιβιτς και ο λουτσεσκου κατι ειδαν κ τον διατηρησαν εκει. Σε τετοια ηλικια να παρεις πολλους αγωνες πρεπει να σαι ο κασιγιας. Τωρα ο συγκεκριμενος απ οτι γραφεται εχει γαβρομανατζερς. Το τι εφτιαξε δε θα το μαθουμε ποτέ. Ειτε του προταθηκε να παει δανεικος κ αρνηθηκε, ειτε τα χε κανονισει να παει σε γαβρο. Παντως ταλεντο εχει οπως αποδειχτηκε στην εθνικη ελπιδων. Τωρα απο το ταλεντο μεχρι το μεγαλο τερματα υπαρχει τεραστια διαφορα. Θελει μυαλο και δουλεια.
Οσο για τις ευθυνες της ΠΑΕ αν υπαρχουν δε γνωριζω. Θα συμφωνησω με τις προτασεις του τζελας που ειχε σε προηγουμενα ποστς.
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 05 Ιουν 2019, 11:19

Καμία απολύτως δικαιολογία για οποιοδήποτε Έλληνα υπογράφει στο συγκεκριμένο σωματείο. Καμία.
Στο κακό και να μη μας γράφει.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Τετ 05 Ιουν 2019, 11:27

Η πολύ παιδεία και ο πολύς πολιτισμός μας έφαγαν.
Θέλει και κάποιον αούγκανο κάποιο πετσί στις ακαδημίες έναν ΜΑΟ ΜΑΟ !
Δεν θυμάμαι τώρα το όνομα του παπού < εγώ τον γνώρισα όταν ήταν παπούς >
που έμενε κάτω απο την 4.
Αυτός δεν τα λεγε με τα απομνημονεύματα του Πλάτωνα και του Αριστοτέλη κάτω
από το μαξιλάρι αλλά από την ψυχή του και τα κάκ@λα του .
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3259
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 05 Ιουν 2019, 12:08

teod1980 έγραψε:Φαινόσουν στόκος.
Τελικά είσαι.
Τον πούλο.
Κατάφερες βλακάκο να μην πάρεις μέρος στην καλύτερη φιέστα όλων των εποχών με τη συμπεριφορά σου.

Το μόνο που ίσως θυμάμαι είναι ένα αστειο γκολ που δεχτηκες μεσα απο τα χέρια σου σε επίσημο αγώνα.


Εγώ τον θυμάμαι σε ένα φιλικό με ολλανδική ομάδα που ήταν τραγικός,τίποτα άλλο δεν θυμάμαι από τον συγκεκριμένο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 05 Ιουν 2019, 12:22

Σε ένα επίσημο το έβαλε μόνος του μέσα συρτό από τη γραμμή του κόρνερ και του έφυγε από τα χέρια προς το τέρμα στην κλειστή γωνία.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 05 Ιουν 2019, 13:14

Όταν σε ηλικία 16 ετών δηλώνεται ως αναπληρωματικος τερματοφύλακας της ανδρικής ομάδας, υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να καούν τα εγκεφαλικά κύτταρα. Αυτό ισχύει για οποιονδήποτε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τετ 05 Ιουν 2019, 13:18

Στην καλύτερη περίπτωση, σε βάθος 3ετίας αναπληρωματικός στον ρούλη.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Τετ 05 Ιουν 2019, 13:25

Το παιδακι ηθελε να βρει μια αφορμη για να φυγει.Ποιες εγγυημενες συμμετοχες..
Οποιος δε γουσταρει στον ΠΑΟΚ,ΜΠΟΥΛΟ.
Ειτε γινει μπουφον ειτε σαμοτουλσκι στα @@ μας.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Τετ 05 Ιουν 2019, 14:05

Την υγεια σου να'χεις αλλα απο καρριερα ουτε ματς να μην παρεις κ στα 30 να ψαχνεις δουλεια σε συνεργειο της Τρουμπας.
Μαθημα για ολους. Πιθανον να μην νπορουσαν να γινουν κ πολλα ...φανηκε οτι ο Τζορτζεβιτς τον ειχε απο περσυ ταξει στον πουστογαυρο...αλλα ας εχουν το νου τους αλλη φορα αν μανατζαρακια τυπου τζορτζεβιτς πλεθρισουν παιχτη του ΠΑΟΚ να ξετουν ολεε οι πλευρες οτι αυτο σημαινει ΤΕΛΟΣ. Οχι ενα χρονο που εκατσε η Μαρία...αλλα πολυ περισσοτερο.
Πολυ ααχοληθηκαμε με ενα παιδακι που δεν ηθεκε να παει δανεικος απο ΠΑΟΚ αλλα σε δυο μηνες θα παιζει (πιθανον και αλλαγη) σε καποιο Πανιωνιο η Ρουλη.
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: 99. Μάριος Σιαμπάνης

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 05 Ιουν 2019, 14:25

Στον αρη θα κάνει μεγάλη καριέρα.
Να μου το θυμηθείτε Μάριος θα λέμε και θα κλαίμε.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες