8. Χάρης Χαρίσης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 03 Ιούλ 2018, 12:32

Δηλαδη ειδαμε τον ιδιο πελκα αγωνιστικα μετα τη σετουμπαλ.
Ειδαμε τον ιδιο πελκα εξωαγωνιστικα.

Ο χαρισης ο ιδιος παραδεχθηκε τα λαθη του εξωαγωνιστικα.αν εμενε εδω θα ειχαμε τετοια εξελιξη;;;

Τελος παντων.εγω θεωρω πως ο παικτης εχει να δωσει πραγματα,αρκει βεβαια να δουλεψει.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 03 Ιούλ 2018, 12:34

Συμφωνώ για τον Χαρίση...Εκτός από δουλειά όμως, μπόλικη μάλιστα, χρειάζεται επειγόντως και δάσκαλο...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 03 Ιούλ 2018, 12:40

Όταν τον πήραμε από τον ΠΑΣ είπα ότι έχουμε πάρει το μεγαλύτερο ταλέντο της Ελλάδας στη θέση 6, με μεγάλη προοπτική βελτίωσης. Ένα ταλέντο που θα αφήσει εποχή και θα είναι μόνιμος στην Εθνική Ελλάδος. Δυστυχώς δεν με δικαίωσε. Η πρώτη του χρονιά στον ΠΑΟΚ ήταν καλή, αλλά η δεύτερη ήταν σκέτη απογοήτευση. Θέλω να πιστεύω ότι ο ένας χρόνος στο εξωτερικό του άλλαξε κάπως την νοοτροπία. Αυτό όμως είναι κάτι που θα φανεί. Μέχρι τώρα η απόδοσή του στα φιλικά δεν με ενθουσίασε, αλλά αυτό συμβαίνει με τους περισσότερους παίκτες μας, γιατί βρίσκονται ακόμη σε αρχικό στάδιο προετοιμασίας.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 03 Ιούλ 2018, 12:45

sourmenetes έγραψε:Δηλαδη ειδαμε τον ιδιο πελκα αγωνιστικα μετα τη σετουμπαλ.
Ειδαμε τον ιδιο πελκα εξωαγωνιστικα.

Ο χαρισης ο ιδιος παραδεχθηκε τα λαθη του εξωαγωνιστικα.αν εμενε εδω θα ειχαμε τετοια εξελιξη;;;

Τελος παντων.εγω θεωρω πως ο παικτης εχει να δωσει πραγματα,αρκει βεβαια να δουλεψει.

Φυσικά και έχει να δώσει πραγματα απλά τονίζουμε τα λάθη του.
Το πρόβλημα με τους πιτσιρικάδες είναι ότι παίζουν ποδόσφαιρο παράτολμα, ρισκάρουν, δεν προστατεύουν τον εαυτό τους...ένα πράγμα όπως στην οδήγηση πχ.
Αυτό σε ομάδες όπως ο ΠΑΟΚ δεν είναι επιτρεπτό.

Υγ οσο για τον Πέλκα,μπες και διάβασε τι γραφόταν για αυτόν την σεζόν επί Τούντορ και Ίβιτς.
Η αλήθεια είναι ότι το ξεπεταγμα του το έκανε περσι
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 03 Ιούλ 2018, 13:30

Εγω το σχολιο μου για τον πελκα το χω κανει απο την πρωτη σελ.στο τοπικ του.
Τεσπα..παμε παρακατω..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 03 Ιούλ 2018, 19:06

desperando έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Δηλαδη ειδαμε τον ιδιο πελκα αγωνιστικα μετα τη σετουμπαλ.
Ειδαμε τον ιδιο πελκα εξωαγωνιστικα.

Ο χαρισης ο ιδιος παραδεχθηκε τα λαθη του εξωαγωνιστικα.αν εμενε εδω θα ειχαμε τετοια εξελιξη;;;

Τελος παντων.εγω θεωρω πως ο παικτης εχει να δωσει πραγματα,αρκει βεβαια να δουλεψει.

Φυσικά και έχει να δώσει πραγματα απλά τονίζουμε τα λάθη του.
Το πρόβλημα με τους πιτσιρικάδες είναι ότι παίζουν ποδόσφαιρο παράτολμα, ρισκάρουν, δεν προστατεύουν τον εαυτό τους...ένα πράγμα όπως στην οδήγηση πχ.
Αυτό σε ομάδες όπως ο ΠΑΟΚ δεν είναι επιτρεπτό.

Υγ οσο για τον Πέλκα,μπες και διάβασε τι γραφόταν για αυτόν την σεζόν επί Τούντορ και Ίβιτς.
Η αλήθεια είναι ότι το ξεπεταγμα του το έκανε περσι


Τον Πελκα δεν τον πιστευα κι εγω καθολου, τον θεωρουσα εναν ακομη ποζογλου. Τωρα ο χαρισης εχει ταλεντο αλλα με μια χρονια εξω δε νομιζω οτι αλλαζεις νοοτροπια. Και υστερει πολυ σε νοοτροπια αθλητη
Dimg4
 

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 00:46

sourmenetes έγραψε:
tigon4 έγραψε:0 βελτιωση, τα ιδια λαθη κανει...σαν να μην πηγε ποτε στο βελγιο.
Ο αμπαλος χοντρος αρδ μονο κακο του κανει

Οτι να ναι


πραγματικα αλλα δεν νομιζω να εισαι
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 01:45

Αυτο, που βγαλατε απο τα πρωτα τρια φιλικα/προπονησεις σαφη αποψη για το αν ο Χαρισης βελτιωθηκε σαν νοοτροπια και σαν παιχτης απο τον δανεισμο του, και αν και κατα ποσο χωραει στο ροστερ της ομαδας, ειλικρινα με ξεπερναει!
Χαραμιζεστε εδω μεσα... να πατε να δουλεψετε σε καμια μεγαλη ΠΑΕ σαν συμβουλοι να γλιτωνουν οι προπονητες το σταδιο αξιολογησης των παιχτων...
Η ζεστη και η απουσια μεταγραφων επηρεαζει αρνητικα την κριση μας νομιζω...

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 09:42

προμηθευσου κρυα νερακια τοτε να μην σε επηρεαζει

Gospi » Παρ Ιουν 29, 2018 6:45 pm

Αυτος που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι ο Ενρικε...
Δεν τον θεωρω καλο στο ενας με εναν αν δεν ερχεται με φορα και δεν εχει χωρο μπροστα του...
Δυστυχως δεν μοιαζει να εχει την ποιοτητα για να σταθει σ αυτον τον ΠΑΟΚ ως βασικος...

Gospi » Παρ Ιουν 29, 2018 8:25 pm

Κατ αρχας Sourmenetes μην τρελαινεσαι. Ο καθενας καταθετει την γνωμη του. Αλιμονο αν τρελαινομαστε καθε φορα που διαφωνουμε.
Δευτερευοντως, στα δικα μου ματια ο Ενρικε ειναι ο ιδιος ακριβως Ενρικε που ειδαμε για μισο πρωταθλημα προπερσι. Δεν ειπα οτι ειναι χειροτερος. Απλα βλεποντας αυτες τις 2-3 προσπαθειες π πηρε σημερα επανηλθαν οι μνημες εκεινου του εξαμηνου.
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 12:57

Ελα ρε tigon 4 παιχταρα... με αποστομωσες ρε φιλε!
Οχι βεβαια οτι ο Χαρισης στον δανεισμο του εβγαλε ματια και ο Ενρικε δεν εκανε τπτ...
Εχεις απολυτο δικιο!


Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό wickerman » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 15:27

Αυτά τα ο Ενρίκε δεν έκανε τίποτα ενώ ο Χαρίσης έβγαλε μάτια ποιος σας τα λέει ρε παιδιά; Είδατε έστω ένα ματς των ομάδων τους; Δηλαδή σε κάποια φάση με κάνετε και αναρωτιέμαι. Ο Henrique έπαιξε και τέσσερα ματς στο champions league έβαλε και το πρώτο γκολ της Qarabag στην ιστορία της στο ch l. Ο Χαρίσης δηλαδή τι παραπάνω έκανε; Έθελξε με τα νούμερά του; Ή μήπως είδες όλα τα ματς της Sint-Truiden και σου φάνηκε πως έβγαλε μάτια; Ανάλυσε μου λίγο τι εννοείς με το έβγαλε μάτια γιατί πραγματικά ενδιαφέρομαι να μάθω. Εγώ προσωπικά είδα 5 παιχνίδια της Sint-Truiden με τον Χαρίση μέσα και μου φάνηκε απλά σταθερός. Το έβγαλε μάτια τι ακριβώς σημαίνει; Ήταν ο ακρογωνιαίος λίθος του κέντρου της ομάδας κι όποτε δεν έπαιζε δεν μπορούσαν να αλλάξουν δύο πάσες; Έκοβε όλες τις επιθέσεις των αντιπάλων; Μάτια έβγαλαν οι Warda και Γιαννούλης πέρσι για παράδειγμα.
Τελευταία επεξεργασία από wickerman και Παρ 14 Σεπ 2018, 15:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 16:00

Όταν βγάζεις μάτια έρχονται προτάσεις αγοράς. Αν υπήρχαν, οι Βέλγοι θα ενεργοποιούσαν, ή τουλάχιστον θα παζάρευαν, τη ρήτρα και αν δεν τους ήταν απαραίτητος θα τον πουλούσαν για να βγάλουν το κατιτίς τους. Για να μην ενεργοποιηθεί η ρήτρα μάλλον σημαίνει πως δεν έβγαλε μάτια...
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 19:15

Εχετε δικιο ατυχης εκφραση το "εβγαλε ματια".
Το σωστο ειναι, απεδειξε οτι ειναι ακομη αθλητης και ποδοσφαιριστης και πως εχει περιθωρια και διαθεση για βελτιωση.
Ο Ενρικε ειναι 28 και ο Χαρισης 22.
Στον 22χρονο που βελτιωσε την εικονα του στον δανεισμο του σε σχεση με την προηγουμενη χρονια, μπορεις και πρεπει να επενδυσεις και να πιστεψεις.
Στον 28χρονο που δε καταφερε να κανει την διαφορα στο αζερμπαιτζαν, παρα την απλα συμπαθητικη του παρουσια, δεν αξιζει να επιμεινεις και να επενδυσεις.
Ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητος και σαφης.

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 13 Ιούλ 2018, 08:43

Καλά ρε συ Χαρούλη...χαφ με 30% ευστοχία στις πάσες?
Δούλεψε
Παίξε απλά
Και κατάλαβε ότι το σπουδαιότερο εργαλείο είναι το μυαλό, όχι τα πόδια
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 13 Ιούλ 2018, 09:08

Οι πολλές λάθος πάσες, χθες, τον εξέθεσαν αρκετές φορές και αμυντικά...Κάποιες στιγμές με θύμισε έντονα τον Κάτσε, τρέχοντας πίσω από αντίπαλο, όταν μας κλέβανε την μπάλα, μην μπορώντας (φυσιολογικά) να τον φτάσει...

Παρ όλα αυτά, εκτιμώ ότι, με μπόλικη δουλειά (άραγε εκείνο "το κουτί του Κλοπ" το έχουμε?) πρέπει να μείνει...
Είναι σημαντικό ότι προσπαθεί συνεχώς να παίξει την μπάλα μπροστά και όχι στα πλάγια και πίσω, εξ ου τα λάθη...


Υ.Γ. Τα γέρικα αυτιά μου έγιναν χωνιά, έως να καταλάβω ότι ο Λου φώναζε αυτόν και όχι υπέρ του ρούλεως... :P
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες