Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gabriello » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:44

Το χειρότερο δεν είναι ο διαφαινόμενος αποκλεισμός αλλά το ότι δεν έχουμε πάγκο. Ο Αζεβεδο μοιάζει Ρομπέρτο Κάρλος μπροστά στον Τόσκα.Ελ καντουρι Σαχοφ καλοί μεχρι Αστέρα Τρίπολης και Πανιωνιο. Θέλει μεταγραφές πρωτοκλασσατων η ομάδα, δε γίνεται να διεκδικήσει ομίλους του χρονου με αυτό τον τρόπο.
ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ
Άβαταρ μέλους
gabriello
 
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Παρ 06 Δεκ 2013, 22:20

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό shogoon » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:44

Σήμερα και ο μεσι να έπαιζε η ομάδα έδειχνε ότι δεν το είχε από την αρχή. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι μια μέτρια ομάδα παίζοντας δυνατά σε μια κακή μας μέρα μπορεί να κάνει άνετα ζημιά. Άρα στο πρωτάθλημα πρέπει να ελαχιστοποιησουμε τις κακές μέρες. Πρώταθλημα και κύπελλο.
Άβαταρ μέλους
shogoon
 
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 08:47

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mbison » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:44

Eλπιζω αυτοι που ταξιδεψαν, να γ@μησαν χθες.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5180
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:44

hasio_john έγραψε:Ο λόγος που έχουμε εξοργιστεί όλοι (έστω οι περισσότεροι), είναι ότι ενώ έχεις πάρει το μάθημά σου από τον πρώτο αγώνα, έχεις δει τα λάθη σου, έχεις δει τα κενά σου και γενικά ξέρεις τι έχεις απέναντί σου.... , εσύ πας και παίζεις χειρότερο ποδόσφαιρο και μάλιστα ενώ ο προπονητής σου έχει καταλάβει τα λάθη του και το έχει δηλώσει ανοιχτά, εμφανίζετε χειρότερος και αυτός. Εεεεεεεε, συγνώμη δηλαδή, να μην προβληματιστούμε??? :evil:
Δεν έπαιξε χειρότερα, απλά είχε την μπάλα και δεν ήξεραν για άλλη μια φορά τί να την κάνουν...
Οι άλλοι έπαιρναν και ανάσες κάθε φορά που έπεφταν κάτω κι όλα μηδέν μέχρι το τέλος

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzoker » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:45

paokpantou έγραψε:Οκ έχουμε διαβάσει διαφορά κατά καιρούς εδώ μεσα
Αλλα σήμερα είσαστε τραγικοί.
ΠΑΟΚ ΡΕ. Εγώ την Κυριακή θα είμαι εκεί να χειροκροτησω εσείς ελάτε να κράξετε ορισμένοι


Θα ερθουν τα παιδια απο την Ουγγαρια, που τραγουδουσαν ασταματητα 90 λεπτα και τους εδειξε ο φακος να κλαινε.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:45

gpap έγραψε:χλευάζαμε την κούλα που πέρασε την βίντι, ενώ εμείς έπρεπε να περάσουμε κοτζάμ μπενφίκα.
Και σκέφτομαι τι χλεύη θα λούζαμε την κούλα, αν δεν περνούσε την βίντι με εκείνο το σουτ στο τέλος του δεύτερου αγώνα.

Και σκέφτομαι σήμερα, τι ξεφτίλα θα ένιωθα να μην περνούσα εγώ στους ομίλους, με δύο ήττες από βίντι.

Θα μου πει κάποιους, άλλη φάση τα πλέι--οφ, άλλο οι αγώνες στους ομίλους.
Ίσως να είχε και δίκαιο.

Η ιστορία όμως έγραψε - 2 ήττες από μια κάποια βίντι....

Συνεχίζουμε όμως.
ΠΑΟΚ πάνω από όλα.


Αφού η Χάρτινη πέρασε την Βίντι και εγώ έχασα 2 φορές κιόλας και αφού εγώ έφαγα 4 από την Μπενφίκα ενώ η Χάρτινη ήταν κοντά να την νικήσει κιόλας............ sorry ρε ΑΔΕΡΦΕ αλλά κάτι τέτοια λέγαμε όταν ήμασταν στο δημοτικό...

Υ.Γ. Εφόσον όμως ο προπονητής τους και κάποιοι παίκτες τους είπαν ότι είμαστε καλύτερη ομάδα από την Χάρτινη άρα είμαστε οκ... ;) Εντάξει έφτασα και 32 χρονών...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:46

ΠΑΟΚΑΡΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ

Αν και δε βλέπω προσωπικά καμιά δύσκολη στιγμή, αλλά τέλος πάντων. Πήγα να διαβάσω το τόπικ και με διαπέρασε κάτι που δε με άρεσε. Οπότε δε θα διαβάσω..

Είναι και η πρώτη μέρα με το νέο μέλος της οικογένειας στο σπίτι, κοριτσάκι τριών ημερών και δεν υπάρχει πολύς χώρος για αρνητική ενέργεια (έτσι κι αλλιώς)

Δε θέλω να διαφωνήσω με κανένα, ο καθένας τη γνώμη του (κατά το γνωστόν) αλλά πιστευω ότι στο τέλος θα περάσουμε!!
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:47

Η μόνη ηλιαχτίδα σήμερα τ' αλάνια μας στην εξέδρα!
RESPECT ... :pano:

Τρουμαν , να σου ζήσει αδερφέ!!!
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokpantou » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:48

tzoker έγραψε:
paokpantou έγραψε:Οκ έχουμε διαβάσει διαφορά κατά καιρούς εδώ μεσα
Αλλα σήμερα είσαστε τραγικοί.
ΠΑΟΚ ΡΕ. Εγώ την Κυριακή θα είμαι εκεί να χειροκροτησω εσείς ελάτε να κράξετε ορισμένοι


Θα ερθουν τα παιδια απο την Ουγγαρια, που τραγουδουσαν ασταματητα 90 λεπτα και τους εδειξε ο φακος να κλαινε.

Και εγώ εκεί μαζί τους φίλε
paokpantou
 
Δημοσιεύσεις: 1996
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:29

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokpantou » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:49

Sekeris έγραψε:
paokpantou έγραψε:Οκ έχουμε διαβάσει διαφορά κατά καιρούς εδώ μεσα
Αλλα σήμερα είσαστε τραγικοί.
ΠΑΟΚ ΡΕ. Εγώ την Κυριακή θα είμαι εκεί να χειροκροτησω εσείς ελάτε να κράξετε ορισμένοι


Θα ερθουν με μαντηλια να χορεψουν καλαματιανο

Καλαματιανό θα πιούμε εσύ Κάντο χορευτικα
paokpantou
 
Δημοσιεύσεις: 1996
Εγγραφή: Κυρ 13 Απρ 2008, 22:29

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:50

δευτερη σερι κακη διαχειριση απο τον προπονητη μας
ενω οι κακες εμφανισεις συνεχιζουν αυτην την φορα με πιθανες απωλειες στοχων

χωρις πελκα,η ταχυδυναμη μας ηταν μια σκαλα κατω και με σακχοφ ελ καντουρι,πριγιοβιτς κ.λπ ειμασταν στατικοι,ευκολα μας κλειναν,εβλεπες ακομα και δυο παιχτες πανω μας,η μπαλα δεν γυριζε,κινητικοτητα δεν υπηρχε

επρεπε να βαλει πελκα,ουαρντα(διοτι τα εξτρεμ μας αδυνατουν να πατησουν περιοχη και στα δυσκολα ματς αυτο φαινεται)και μπισε ηδη απο το αρχικο σχημα και εξω σακχοφ,ελ καντουρι και εναν εκτ ων ζαμπα λημνιο.

εχουμε δει τοσες φορες το ιδιο εργο με τετοια σχηματα και σε τετοια ματς,που απορω γιατι σκοτωσε 70 λεπτα ετσι σε σημαντικο ματς

τελος παντων προχωρουμε.εχουμε παναιτωλικομπροτα χωρις ματος και βιερινια...θα ελεγα ας βαλει λημνιο εκει πισω!αλλα δεν τον κοβω και τοσο ριζοσπαστικο
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Athens » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:51

μια πιο ψυχραιμη ματιά χωρίς καταρες και αφορισμους...
η ομαδα παρ ολο που ειναι πιο ποιοτικη απο την βιντι εχασε και τα 2 παιχνιδια και μαλλον θα αποκλειστει...
ο προπονητης της ειδε οτι ο ΠΑΟΚ εχει δυναμη στα ακρα και φροντισε απο κει να τα κλεισει με βοηθειες...
στο κεντρο ειμαστε ανυπαρκτοι γιατι ολοι ξερουν παιχνιδι απο κει δεν κανει η ομαδα....
οσον αφορα τον Λουτσε αστοχες επιλογες στοιχισαν τον αποκλεισμο...Τοσκα και Ακπομπ δεν ειναι για την ομαδα που τους εχει ξεπερασει....
εν τελει χασαμε ε και? θα σηκωναμε το γιουροπα? οχι...
ποιος ειναι ο στοχος μας? το πρωταθλημα....
αν γινει καμια στραβη τοτε δεν θα τα βλεπω ψυχραιμα τα πραγματα..
προσοχη λοιπον και ηρεμια για 2 νικες με παναιτωλικο και ξανθη
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4541
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:51

-Όταν χάνουμε δύο φορές μέσα σε 15 μέρες από μια ουγγρική ταβέρνα
-Όταν μας βάζει γκολ ένας παίκτης που σέρνεται από τις κράμπες και γίνεται αλλαγή μετά 6΄
-Όταν μας παίρνει σε άμυνα και επίθεση κάποιος Βινίσιους
-Όταν κάνουμε την πρώτη αξιόλογη τελική στο 91΄με τον αμυντικό μας μέσο
-Όταν 10άρι γίνεται ο δεξιός μας μπακ και φορ κεντρικός αμυντικός-
-Όταν παίζουν στο κέντρο ειδικά παίκτες με παχυλά συμβόλαια πιο αργοί και από το replay που σε άλλες εποχές δεν θα περνούσαν ούτε έξω από το γήπεδό μας
-Όταν το rotation στους ευρωπαϊκούς αγώνες δεν το καταλαβαίνει ούτε αυτός που το σχεδίασε και στο τέλος μπερδεύεται και ο ίδιος
-όταν, όταν, όταν...
Ε τότε δεν αξίζουμε να παίζουμε στην Ευρώπη και η απομάκρυνση από ευρωπαϊκούς στόχους, δυστυχώς "κονταίνει" την ομάδα. :cry:
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:52

trouman έγραψε:ΠΑΟΚΑΡΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ

Αν και δε βλέπω προσωπικά καμιά δύσκολη στιγμή, αλλά τέλος πάντων. Πήγα να διαβάσω το τόπικ και με διαπέρασε κάτι που δε με άρεσε. Οπότε δε θα διαβάσω..

Είναι και η πρώτη μέρα με το νέο μέλος της οικογένειας στο σπίτι, κοριτσάκι τριών ημερών και δεν υπάρχει πολύς χώρος για αρνητική ενέργεια (έτσι κι αλλιώς)

Δε θέλω να διαφωνήσω με κανένα, ο καθένας τη γνώμη του (κατά το γνωστόν) αλλά πιστευω ότι στο τέλος θα περάσουμε!!

Δες την κορακλα αδελφε και τον ΠΑΟΚ την κυριακη!!!!

Να σου ζησει...

Να και κατι ομορφο στην ολη μιζερια της βραδιας... :D :D :D :D
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:53

hasio_john έγραψε:Η μόνη ηλιαχτίδα σήμερα τ' αλάνια μας στην εξέδρα!
RESPECT ... :pano:

Τρουμαν , να σου ζήσει αδερφέ!!!


Γεια σου ΚΡΗΤΗ!! Στείλτε ρε λίγο από αυτή την "Κρητική" τρέλα προς τα πάνω, αν και γω ζω πια στο ενδιάμεσο, ΚΡΗΤΗ και ΠΑΟΚ είναι το καλύτερο κοκτέιλ!! Νασαι καλά!
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron