Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:26

Κακώς επικεντρωνομαστε σε πρόσωπα. Η ομάδα γενικά δεν ήξερε τι να κάνει μέσα στο γήπεδο. Έπαιρνε την μπάλα ο Ματος μήπως και βγάλει καμία ατομική ενέργεια και σωθούμε.
Μου θύμισε τον περσινό ΠΑΟΚ στα ξεκινήματα.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6282
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό karabill » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:27

Sick Bastard έγραψε:ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ.
ΚΟΨΤΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΞΤΕ ΜΠΑΛΑ ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ.
ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.


λιτος και περιεκτικος :D
Άβαταρ μέλους
karabill
 
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 11:01
Τοποθεσία: Salonica / China

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:27

xrisitsapa έγραψε:
pilotos έγραψε:
xrisitsapa έγραψε:Καλά, ας πάρουν το πρωτάθλημα τώρα και κανένας δεν θα θυμάται το σημερινό
Κι αν δε το πάρουν το καλοκαίρι θα λένε ότι πάμε για τους ομίλους του CHL

SM-G965F


Μεταξύ των δύο τί προτιμάς?
Προσωπικά θεωρώ ότι οι όμιλοι του CHL είναι αυτό που θα σε εκτοξεύσει κι όχι ένα πρωτάθλημα.
Το πρωτάθλημα έρχεται μετά μόνο του κάθε χρόνο στην πόρτα σου

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mbison » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:28

No Mircea, no party.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5180
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:29

Όπως είχα γράψει πριν τον αγώνα, ήταν κρας τεστ για το πραγματικό επίπεδο της ομάδας, πού πραγματικά είμαστε. Ε λοιπόν, οι εμφανίσεις τον τελευταίο καιρό μου επιβεβαιώνουν την υποψία ότι η ομάδα αυτή είναι ίσως η χειρότερη των τελευταίων 6 χρόνων. Συγκριτικά με το μπάτζετ κάθε χρονιάς, σίγουρα. Απλά οι άλλοι στο πρωτάθλημα είναι πολύ χειρότεροι απ το παρελθόν.
-Ομάδα χωρίς τρεξίματα και τσαμπουκά
-Ομάδα χωρίς δημιουργία απ τον άξονα και κάθετο ποδόσφαιρο
-Ομάδα με παίχτες που θέλουν τη διάκριση λιγότερο απ τους άλλους
Περιμένω να δω την αντίδραση της διοίκησης στη δεύτερη συνεχόμενη αποτυχία στην Ευρώπη, που έρχεται σε αντίθεση με τις κατά καιρούς μεγαλόστομες εξαγγελίες και τη λαχτάρα για τους ομίλους. Έτσι θα πάμε ομίλους?
Τι θα θελα να δω προσωπικά:
- Ν ακούσω από κάποιον τη λέξη "αποτυχία" νέτα σκέτα. Να ξέρω ότι το βλέπουν έτσι.
- Να μην ξαναασχοληθούν με το αγωνιστικό άσχετα με το ποδόσφαιρο άτομα. Αρκετά με τα πουλέν και τους 30φεύγα. Μακάρι να γινόταν έτσι αλλά δε γίνεται.
- Να πάρουμε τεχνικό διευθυντή. Αφεντικό, όχι αχυράνθρωπο.
- Ξεκαθάρισμα υλικού. Γενναίο, υπάρχουν αρκετοί που δεν μπορούν κάτι καλύτερο απ αυτό που έχουμε δει.
- Πιο δίκαιη διαχείριση από τον κόουτς, οι μέτριοι ας καθίσουν και λίγο πάγκο ή κερκίδα.
- Στήριξη από τον κόσμο στο πρωτάθλημα.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:30

Εγώ θα πω μερικά πράγματα:
1.Αν δεν πάρει πρωτάθλημα η ομάδα,Ευρώπη ξεχαστε την.
2.Η ομάδα πρέπει να πάρει ισάξιους παίκτες για δεξί μπακ και αριστερό μπακ και παίκτη ισάξιο του Μαουρίτσιο τώρα τον Ιανουάριο ώστε να μπορεί να είναι στους ομίλους του χρόνου αλλά και για καμιά στραβή στα οποία ντέρμπι υπάρχουν στο δεύτερο και λείπουν Μάτος,Βιερινια,Μαουρίτσιο.
3.Ομαδα χωρίς Μαουρίτσιο δεν μπορεί να παίξει σε υψηλό επίπεδο.
4.Εγω αυτό που κατάλαβα είναι ότι η ομάδα απλά κατέβηκε σήμερα με ότι είχε και αν κέρδιζε καλώς αν έχανε υπάρχει και μια πιθανότητα να περάσουμε εάν κάτσουν τα αποτελέσματα.
5. Έχουν γίνει λάθος κινήσεις το καλοκαίρι ελπίζω να διορθωθούν τον χειμώνα με προοπτική το επόμενο καλοκαίρι.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6902
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostas_g4 » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:30

Παιδιά ξεκολλάτε καλόπιστη κριτική κάνουμε. Δηλαδή τι θέλετε να πουμε μπράβο που ξεφτιλιστήκατε αλλά πάμε για πρωτάθλημα; Γιατί με αυτή τη λογική έρχεται η καταστροφή στην πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα. Όταν τόσο προκλητικά εγκαταλείπεις τον έναν στόχο τότε δε δικαιούσαι την παραμικρή γκέλα στα υπόλοιπα...
Τελευταία επεξεργασία από Kostas_g4 και Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ο ΠΑΟΚ δεν είναι δύο ώρες μια Κυριακή πηγαίνουμε και τελειώνει, ο ΠΑΟΚ έχει επίπτωση ΣΕ ΟΛΗ ΜΑΣ ΤΗ ΖΩΗ.
Kostas_g4
 
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Κυρ 03 Φεβ 2008, 19:26
Τοποθεσία: Εύοσμος

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gpap » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:30

χλευάζαμε την κούλα που πέρασε την βίντι, ενώ εμείς έπρεπε να περάσουμε κοτζάμ μπενφίκα.
Και σκέφτομαι τι χλεύη θα λούζαμε την κούλα, αν δεν περνούσε την βίντι με εκείνο το σουτ στο τέλος του δεύτερου αγώνα.

Και σκέφτομαι σήμερα, τι ξεφτίλα θα ένιωθα να μην περνούσα εγώ στους ομίλους, με δύο ήττες από βίντι.

Θα μου πει κάποιους, άλλη φάση τα πλέι--οφ, άλλο οι αγώνες στους ομίλους.
Ίσως να είχε και δίκαιο.

Η ιστορία όμως έγραψε - 2 ήττες από μια κάποια βίντι....

Συνεχίζουμε όμως.
ΠΑΟΚ πάνω από όλα.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:31

Εντωμεταξύ ακούω και τις κραυγές των γάβρων της γειτονιάς και είμαι στα πρόθυρα να βγω με την καραμπίνα στον δρόμο. Ούτε καν θέλω να ξέρω πόσο πάνε οι σάπιοι, αλλά από τα πολλά βογγητά , πρέπει να κάνουν πάρτι με την αντίστοιχη Βίντι που παίζουν και αυτοί. Γαμώ την τρέλα μου, άντε να κοιμηθούμε πάλι σήμερα ...
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9540
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:31

Πλήρης ισοπέδωση η χειρότερη λέει ομάδα των τελευταίων 6 χρόνων..... Απλά είναι χειρότεροι οι άλλοι.... Ποιο αστεία προσέγγιση δεν υπάρχει.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:31

gpap έγραψε:χλευάζαμε την κούλα που πέρασε την βίντι, ενώ εμείς έπρεπε να περάσουμε κοτζάμ μπενφίκα.
Και σκέφτομαι τι χλεύη θα λούζαμε την κούλα, αν δεν περνούσε την βίντι με εκείνο το σουτ στο τέλος του δεύτερου αγώνα.

Και σκέφτομαι σήμερα, τι ξεφτίλα θα ένιωθα να μην περνούσα εγώ στους ομίλους, με δύο ήττες από βίντι.

Θα μου πει κάποιους, άλλη φάση τα πλέι--οφ, άλλο οι αγώνες στους ομίλους.
Ίσως να είχε και δίκαιο.

Η ιστορία όμως έγραψε - 2 ήττες από μια κάποια βίντι....

Συνεχίζουμε όμως.
ΠΑΟΚ πάνω από όλα.
Στα κουλα με την βίντεο η βίντεο έπαιζε σαν ΠΑΟΚω με κατοχή κλπ κλπ κι η κουλά κλεφτοπόλεμο και με 10 η βίντεο.
Σε καλυψα;


SM-G965F
Τελευταία επεξεργασία από pilotos και Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:32

hasio_john έγραψε:Εντωμεταξύ ακούω και τις κραυγές των γάβρων της γειτονιάς και είμαι στα πρόθυρα να βγω με την καραμπίνα στον δρόμο. Ούτε καν θέλω να ξέρω πόσο πάνε οι σάπιοι, αλλά από τα πολλά βογγητά , πρέπει να κάνουν πάρτι με την αντίστοιχη Βίντι που παίζουν και αυτοί. Γαμώ την τρέλα μου, άντε να κοιμηθούμε πάλι σήμερα ...
Με ερασιτεχνικη ομάδα παίζουν στην κυριολεξία

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:32

Ξεκοληστε
Κρίμα που αξιόλογα παιδιά εδώ μέσα δεν έχουν καθόλου ψυχραιμία.
Πραγματικά κακό αποτέλεσμα κ εμφάνιση αλλά τα σχόλια είναι άθλια.
Συνεχίστε
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:32

hasio_john έγραψε:Αν ήμουν πρόεδρος της ομάδας θα μοίραζα πρόστιμα σε όλο το team, ακόμα και στο νερουλά!
Απαράδεκτη εικόνα της ομάδας μας ΚΑΙ στα 2 ματς. Τραγική απάθεια των παιχτών μας και 2η λάθος αντιμετώπιση του αγώνα από τον προπονητή μας έφεραν μια μαύρη σελίδα στην ιστορία του Ευρωπαικού ΠΑΟΚ. Με την ΒΙΝΤΙ έπαιζες, με τον Κισσαμικό κάτι. Ντροπή σε όλους! Μερικοί μπορεί να χάσουμε την δουλειά μας σήμερα που την κοπανήσαμε για να σας δούμε, εσείς όμως θα πληρωθείτε κανονικότατα αύριο και μάλιστα αδρά. Λίγη τσίπα να είχατε, σήμερα θα βγάζατε φωτιές ...

Ενα 10 τοις εκατό πρόστιμο σε κάθε παίκτη απο το συμβόλαιο του και ίσως γλυτώσουμε κάτι απο την οικονομική χασούρα για φέτος.Απο εκεί και πέρα η ευρωπαϊκή ξεφτίλα σε όμιλο της πλάκας με ουγγρολευκορωσους και ο εγχώριος χλευασμός "ξεπλένεται" με νταμπλ η έστω πρωτάθλημα μόνο.Η πιο ήρεμη σκέψη που μπορώ να κάνω είναι....Η αρχική μου ήταν να γυρίσουν με κτελ(αλα Γιαννακόπουλος)Έχω και ένοπλη υπηρεσία.....την τρέλα μου μέσα!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Vidi-ΠΑΟΚ 1-0,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Azrael » Πέμ 08 Νοέμ 2018, 22:33

καθεστε και ακουτε οπαδους αλλων ομαδων;ο ενας πιο σαπιος απο τον αλλο.αυτα περιμενουν.γραψτε τους εκει πιυ ξερετε
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4689
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες