PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport 2)

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τετ 19 Σεπ 2018, 23:36

Καθόλου περίεργο μάγκες, ο Καρέλης παρ' όλο που ήταν θετικότατος στην Κρήτη, είναι ακόμα ανέτοιμος και δε νοείτε να μπει σε τέτοιο σούπερ ματς και ο Ακπομ έχει ένα μικροπρόβλημα τραυματισμού...
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9522
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 19 Σεπ 2018, 23:42

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω το thread πριν ρε παιδιά, αλλά ξέρει κάποιος τι παίζει με την αποστολή; Ο Σέρβος τραυματίστηκε πριν μια βδομάδα πάνω κάτω, θλάση έπαθε και άντε να πω ότι είναι σούπερ κορμί και αποθεραπεύτηκε στις 5 άντι στις 10 μέρες και έκανε και μια προπόνηση σχεδόν στο full. Και άντε να τον πάρεις και αποστολή μην τον χρειαστείς για κάνα μισάωρο στο τέλος.

Με ποια λογική εκτός και ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ παίκτες που παίζουν τη θέση. Ποια η λογική να πιέσεις και να ρισκάρεις υποτροπή του τραυματισμού του βασικού σου επιθετικού 3 μέρες πριν το πρώτο μεγάλο ματς της σαιζόν; Αλλά ακόμα και αν το ξεπεράσω αυτό, ποια η λογική να μην έχεις στην αποστολή παίκτη πίσω του, όταν μάλιστα και οι δύο που έμειναν έξω χρειάζονται επιτακτικά αγωνιστικά λεπτά για να αρχίσουν να ρολάρουν;΄Πως δικαιολογήθηκε αυτό στους ίδιους τους παίκτες; Πως νιώθει ο Ακπόμ για παράδειγμα και αν δεν παίξει τώρα, πότε ακριβώς θα παίξει;

Πραγματικά δε βρίσκω λογική. Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ:
1. Υπάρχει κάποια ποδοσφαιρική λογική που έχει να κάνει με τον τρόπο άμυνας της Τσέλσι, η οποία θα κάνει τον Λουτσέσκου να ξεκινήσει χωρίς κλασικό σέντερ φορ, με τον Πέλκα σε ρόλο Γκριζμαν ας πούμε ή η γαμάτη έκπληξη, να ξεκινήσει με σέντερ φορ τον Πόντιους (για να μην βαριόμαστε ποτέ).
2. Τρέχει κάτι εξωαγωνιστικό (το απεύχομαι).

Δε ξέρω, μπερδεύτηκα.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό tzoker » Πέμ 20 Σεπ 2018, 00:05

Ψευτο εννιαρι Πελκα σε ρόλο Φορτουνη πέρσι στο Τσλ θα έλεγα καλύτερα και Ομάρ ελ Καντουρι στην αγαπημένη του θέση στο 10.
Αγώνας για να περάσουμε ευχάριστα αύριο και να χαρούμε τ ποδόσφαιρο , χωρίς άγχος ελπίζω.
Τα σημαντικά από Κυριακή.

Για να δούμε και το Τόσκα που λένε ότι θα παίξει, αν και σε ιεραρχία ήταν ο Κιτσιου λόγω θέσης και προετοιμασίας.
Τελευταία επεξεργασία από tzoker και Πέμ 20 Σεπ 2018, 00:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Πέμ 20 Σεπ 2018, 00:17

αμα ηθελε πιεση μπροστα και ταχυτητα δεν θα εβγαινε καλυτερα με καρελη φορ,πισω πελκα,εξτρεμ λημνιο και ισως ζαμπα απο την αλλη;

βεβαια ο καρελης εχει λιγες προπονησεις και δευτερο σερι ματς δυσκολα να παιρνε

παντως εμενα μου αρεσουν οι πειραματισμοι αι εχω μεγαλο ενδιαφερον να δω πως θα λειτουργησει αυριο ολοα υτο που σκεφτεται
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό Wonderland » Πέμ 20 Σεπ 2018, 01:42

Καλησπέρα σε ολα τα μελη. Παιχνιδια οπως αυτο με τη Chelsea είναι που μεγαλώνουν τον συλλογο. Ελπίζω οι παιχτες να μπουν με το μαχαίρι στα δόντια και να γραψουν αλλη μια μαγική νυχτα στην ιστορία της ομάδας. Τα εγχώρια λιμα μπορουν να περιμένουν λιγες μερες ακομα.
ΥΓ. Δεν καταλαβαίνω γιατι ρωτανε τους ξενους προπονητες αν φοβούνται τη Τούμπα λες και ειμαστε στο 80.
Wonderland
 
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ 2018, 01:29

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 03:14

Δυστυχώς έχουμε μάτς κλειδί σε 3 μέρες που πρέπει πάση θυσία να το κερδίσουμε. Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μήν έχει στο μυαλό του και την διαχείρηση δυνάμεων ο Λούτσος. Φυσικά και θα το χτυπήσουμε το παιχνίδι με την Τσέλσι αλλά δεν γίνεται να τρέχουμε σαν παλαβοί όπως με την Μπενφίκα και να ανεβάζουμε τα σέντερ μπάκ ψηλά. Θα το πάμε στο λάου λάου, στο προσεκτικό, όλοι πίσω από την μπάλα. Ισως χωρίς Πρίγιο.

Μέ την άεχ του τρίμπαλου χτές, θέλω σίγουρα να δώ 4 ξεκούραστους παίκτες. (1) Μάτος, (2) Μπίσε, (3) Ζαμπά ή Καρέλης, (4) Πρίγιο, ακόμα και στα αμυντικά χάφ, ένας εκ των Σακχοφ, Κάνιας, Βέρνμπλουμ, λογικά θα είναι ξεκούραστος. Μιλάμε για 3 μέρες μόνο, μετά από μάτς με τοπ ομάδα πρέμιερ λιγκ.

Ιδανικό σενάριο: Χ με Τσέλσι, τριμπαλο sε άεχ.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4469
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 06:38

Δεν μπορώ να κατανοήσω πλήρως τις επιλογές του Λουτσέσκου αλλά μπορώ να πω ότι εμπιστευομαι την ποδοσφαιρικη του ευφυΐα και απλά θα προσαθησώ να ερμηνεύσω την αποστολή.
1. Ο Πρίγιο εφόσον είναι υγιείς ΔΕΝ μπορούσε να μην είναι αποστολή.-
2. Ο ΠΑΟΚ θα παίξει με ένα καθαρό 4-4-2 χωρίς καθαρό φορ αλλά 2 ψευτοενιάρια για να έχει πολλή κίνηση και πολλή πίεση στο αντίπαλο μισό. π.χ. Ο Πέλκας με τον Ζαμπά και αμύντικά θα μπορούσαν να βοηθήσουν και στην επίθεση να πιέσουν αλλά και μπάλα να παίξουν και φάσεις να βγάλουν.
αρά το βλέπω ως εξής
-------------------------Πασχαλάκης
--Βιερίνια------ Βαρέλα -------Κρέσπο----------Τόσκα
Λημνίος ----Βερνμπλουμ ---Μαουρίσιο---- Ελ Καντουρί
--------------Ζαμπά -----------Πελκας
Μια ομάδα που θα ήθελα να δω και εάν φθάσουμε αισίος στο 60-70(και δεν έχεις αναγκη να ενισχύσεις το κέντρο σου αλλά να κάνεις γκολ) κάνεις τις αλλαγές Ελ Καντουρί(Μπισεσβαρ) Λημνιός(Ουάρντα) Πέλκας(Πρίγιοβιτς)
και με τα χωριά στο τριήμερο
Πασχαλάκης
Ματος Χατσερίδης Κρέσπο Βιερίνια
Κάνιας Σάκχοφ(Ελ Καντουρί) Μαουρίσιο
Ουάρντα(Ζαμπά) Πριγιοβιτς Μπισεσβαρ(Πέλκας)
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 07:29

Παμε να βγαλουμε γουστα!!!Παμε να τρελανουμε για άλλη μια φορα ολοκληρη την Ευρωπη!

Άλλη μια μεγαλη γιορτη αποψε στην Τουμπα!

Θελω να δω μια μεγαλη εμφανιση,αποψε,απο την ομαδαρα μας!

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό Asimos » Πέμ 20 Σεπ 2018, 08:20

Φέτος είναι η μόνη χρονιά που δεν με απασχολεί τι θα κατεβάσει ο Κοουτς, ποιος εχει τραυματισμό, ποιος ειναι ο αντίπαλος, τι σύστημα θα επιλέξουμε και γενικά εχω μια ηρεμία που δεν χάθηκε ουτε στο 1-4 της Μπενφίκα.

Θα κανουμε το παιχνίδι μας, δεν θα κρυφτουμε πισω απο τη σεντρα, δεν βλεπουμε αντιποδοσφαιρο και γενικά δεν εχω την υπεροψία άλλων εποχών.

Εχω έρθει, υπάρχω, ξέρω τι μου γίνεται και απολαμβάνω εναν χρόνο ΠΑΟΚ που στο ρελαντι ειναι τερμα αποδοτικός.
Asimos
 

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 08:29

Ποια Τσέλσι μωρέ τώρα,
εμείς την έχουμε για παιχνιδάκι....

Ιδού και η απόδειξη

Εικόνα
Παιχνιδάκι η Τσέλσι
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Πέμ 20 Σεπ 2018, 09:23

Asimos έγραψε:Φέτος είναι η μόνη χρονιά που δεν με απασχολεί τι θα κατεβάσει ο Κοουτς, ποιος εχει τραυματισμό, ποιος ειναι ο αντίπαλος, τι σύστημα θα επιλέξουμε και γενικά εχω μια ηρεμία που δεν χάθηκε ουτε στο 1-4 της Μπενφίκα.

Θα κανουμε το παιχνίδι μας, δεν θα κρυφτουμε πισω απο τη σεντρα, δεν βλεπουμε αντιποδοσφαιρο και γενικά δεν εχω την υπεροψία άλλων εποχών.

Εχω έρθει, υπάρχω, ξέρω τι μου γίνεται και απολαμβάνω εναν χρόνο ΠΑΟΚ που στο ρελαντι ειναι τερμα αποδοτικός.


+
Ετσι ακριβως
Δεν θα μπορουσα να τα γραψω καλυτερα.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5508
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 09:24

Θεωρώ ότι το ματς με αεχ είναι πολύ πιο σημαντικό απ’ το σημερινό.Η πρόκριση δεν θα κριθεί σήμερα. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα κατεβούμε να χάσουμε σε αγώνα με τέτοια ποδοσφαιρική βαρύτητα που ανεβάζει όλο το σύλλογο.Όλοι οι ποδοσφαιριστές θέλουν να παίξουν σαν τρελοί απέναντι σε κορυφαίες ομάδες.Ο Ιβαν σίγουρα θέλει πολύ την νίκη κόντρα στον Αμπράμοβιτς. Ο κόσμος θέλει να παέι απολαύσει ποδόσφαιρο πριν ξανά βουτηχτεί στα σκατά απ’ αύριο ενόψει αεχ,αρη και γαυρου. Επίσης, μια καλή πορεία στην Ευρώπη θα μας κάνει πιο συμπαθείς στην κοινή γνώμη που δυστυχώς στην Ελλάδα μετράει πολύ.Επίσης σημαντικό είναι και το άλλο ματς του ομίλου.Δεν πρέπει να κερδίσει η Μπατε σήμερα την Βιντι. ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1966
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 20 Σεπ 2018, 09:26

Νομίζω φοβήθηκε το ματς σκορ με μπενφικα ο κουτσος

Κ θα πάμε αφοροι
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό val4 » Πέμ 20 Σεπ 2018, 09:29

boogeyman77 έγραψε:Εκτός πάλι ο Akpom;Κρίμα...ελπίζω μη συμβαίνει κάτι γιατί έδειξε ενθαρρυντικά στοιχεία στα λίγα λεπτά που τον έχουμε δει και σε συνδυασμό με την ηλικία του και την προσιτή ρήτρα,μοιάζει λαχείο.Επίσης η μη χρησιμοποίηση και πάλι του Κιτσιου,εμένα προσωπικά μου δείχνει,πως δεν υπολογίζεται

Τον Ακπομ τον εχουμε αγορασει ηδη αδερφε... γυρω στο μυριο... και ποσοστο μεταπωλησης στην Αρσεναλ περιπου 30%
Δικέφαλε μεγάλωσα και άλλαξαν πολλά...
Άβαταρ μέλους
val4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2014, 21:04
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: PAOK FC-Chelsea 20/9-19:55 (Paokmania Radio-Cosmotesport

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 20 Σεπ 2018, 09:35

Το ειπε κιόλας,εμείς μπορεί να θέλουμε αλλά να μη μπορούμε να κάνουμε το παιχνίδι μας λόγω της δυναμικής του αντιπάλου,οπότε θα πάμε ουσιαστικά σε προσαρμογή στα της Τσελσκι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες