Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Benfica

Paschalakis
6
5%
Matos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Crespo
12
10%
Vieirinha
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Canas
1
1%
Mauricio
14
12%
Pelkas
6
5%
Limnios
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
7
6%
Prijovic
62
53%
Warda
9
8%
Shakhov
1
1%
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 118

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 30 Αύγ 2018, 16:52

goran 64 έγραψε:Υ.Γ. Το topic του αγώνα της Κυριακής αργεί να ανοίξει?



Απόψε ή αύριο, από Snoufel.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Maxmad » Πέμ 30 Αύγ 2018, 17:51

Mīngus έγραψε:Με Πανιώνιο ορίστηκε ο Παπαπέτρου. Με Αθηναϊκή ομάδα, ορίζουν Αθηναίο διαιτητή.
Έχει παίξει ποτέ ο ΠΑΟΚ με ομάδα των Αθηνών στην Τούμπα με Θεσσαλονικιό διαιτητή;



ναι με τον Βασαρα.
Άβαταρ μέλους
Maxmad
 
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Τρί 27 Μάιος 2008, 15:42

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Πέμ 30 Αύγ 2018, 18:12

Αν μιλάμε για παραδοξότητα...
Σήμερα είμαι πολύ πιο ΠΑΟΚ απο χτες.
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 30 Αύγ 2018, 19:24

Παντως ο μιρτσεα ηταν χθες γηπεδο..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27831
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 30 Αύγ 2018, 19:36

Μην αρχισουμε για διαιτητες ΠΡΙΝ τα ματς ρε σεις. Ελεος με χωριο παιζουμε, με την φετινη ομαδα οπου εμφανιστουμε σοβαροι θα μαζευουν τριμπαλα. Καμια δικαιολογια
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Πέμ 30 Αύγ 2018, 19:36

Εντάξει χθες βράδυ δεν κοιμήθηκε κανείς μας αλλά νιώθω πως έχουμε ήδη ανακτήσει την αυτοκυριαρχία μας. Μίλησα σήμερα με κόσμο και είδα να το αντιμετωπίζουν όλοι πολύ ώριμα. :pano:
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5762
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 30 Αύγ 2018, 20:10

Επειδή υπάρχει εμπιστοσύνη σε αυτό που έχει οικοδομηθεί. Για αυτό. Έχουμε αυτογνωσία οι συντριπτικά περισσότεροι, εκτιμώ, και μπορούμε να ξεχωρίσουμε αν αυτή η ομάδα είναι διάττοντας αστέρας ή όχι. Το πιο δύσκολα διαχειρίσιμο δεν είναι ο αποκλεισμός. Είναι το πώς ήρθε. Μη παραβλέποντας ότι η Μπενφίκα είναι ανώτερη σαν ομάδα, χτες της δωρίστηκε σε μεγάλο βαθμό η πρόκριση. Και τι να έκανε, να μην την έπαιρνε; Σαφώς και εκμεταλλεύτηκε τα τραγικά μας λάθη. Το γαμώτο ήταν ότι και πρακτικά μπορούσαμε. Τη χαοτική δήθεν διαφορά στο επίπεδο των δυο ομάδων ουδέποτε την είδα. Υπάρχει διαφορά, σαφώς και αναντιρρήτως. Σε καμία περίπτωση δεν υπήρξε χτες ο αποφασιστικός παράγοντας για την πρόκριση του ... πλυντηρίου.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό shogoon » Πέμ 30 Αύγ 2018, 20:10

Dimg4 έγραψε:Μην αρχισουμε για διαιτητες ΠΡΙΝ τα ματς ρε σεις. Ελεος με χωριο παιζουμε, με την φετινη ομαδα οπου εμφανιστουμε σοβαροι θα μαζευουν τριμπαλα. Καμια δικαιολογια

E ναι ρε φίλε να αγιάσει το στόμα σου (που λέμε). Να γυαλίζει το μάτι σε κάθε ματς τι τριπολη και χαριλαου και να χαμε να λεγαμε
Άβαταρ μέλους
shogoon
 
Δημοσιεύσεις: 1345
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 08:47

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Πέμ 30 Αύγ 2018, 20:15

GI4NNEN4 έγραψε:Εντάξει χθες βράδυ δεν κοιμήθηκε κανείς μας αλλά νιώθω πως έχουμε ήδη ανακτήσει την αυτοκυριαρχία μας. Μίλησα σήμερα με κόσμο και είδα να το αντιμετωπίζουν όλοι πολύ ώριμα. :pano:



και ετσι πρεπει παντα αδερφε
Ποδόσφαιρο ειναι.

Να δω τι θα λενε ολοι μετα τα μπαμ ομως 8-)
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό wickerman » Πέμ 30 Αύγ 2018, 20:22

ΜΟΝΟ ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΓΙ' ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ
Μπράβο σε όλη την ομάδα που στο πιο δύσκολο μονοπατι για είσοδο σε Ch. L. που έχει συμμετάσχει ποτέ Ελληνική ομάδα κατέβηκε να παίξει στα ίσια με ομάδες με πολλαπλάσια αξία και budget και σε μεγάλο βαθμό τις κοίταξε στα μάτια. Προσωπικά δεν θα σταθώ σε κάνενα ατομικό λάθος. Θα σταθώ στην προσπάθεια που έκανε η ομάδα να παίξει μπάλα και να δημιουργήσει. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο που θέλω να βλέπω. Όταν προσπαθείς να παίξεις ποδόσφαιρο κι όχι απλά να καταστρέψεις το παιχνίδι του αντιπάλου, θα έρθει πολλές φορές και κάποιος καλύτερος αντίπαλος και θα εκμεταλλευτεί τα λάθη που πάντα γίνονται και θα φας και 4 γκολ κάποιες φορές. Και τι να έχει να λέει; Δηλαδή αν έληγε 1-2 ή 2-2 θα προκρινόμασταν; Θα παίρναμε κάποιο χρηματικό ποσό παραπάνω; Στα παπάκια μου για τις εντυπώσεις και τα σχόλια των αλλόθρησκων. Εδώ και καιρό αυτοί δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικά για εμένα και δεν μπαίνω σε ποδοσφαιρική συζήτηση μαζί τους. Έτσι κερδίζεις το σεβασμό των αντιπάλων παιδιά(των Ευρωπαϊκών αντιπάλων εννοώ προφανώς όχι της λίγδας). Κατεβαίνοντας να παίξεις ποδόσφαιρο. Όταν κι αν φτάσουμε σε στάδιο να αγοράζουμε παίχτες 10 και εκατομμυρίων όπως κάνουν οι ομάδες που παίξαμε, τότε μπορεί να κρίνω πιο αυστηρά τους παίχτες μας(παίχτες που έχουν όλο το καπέτο δηλαδή, ταχυδύναμη, καλή τεχνική, διορατικότητα, ποδοσφαιρική παιδεία κι εξυπνάδα όπως ο Pizzi). Αλλά δεν είμαστε ακόμη σε αυτό το επίπεδο. Μακάρι να φτάσουμε σε καμία πενταετία.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3466
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Πέμ 30 Αύγ 2018, 20:33

Δεν εχω διαβασει τι εχει γραφτει μετα τον αποκλεισμο και ουτε προκειται.
Δεν προκειται να κραξω κανεναν παιχτη ή προπονητη επειδη δεν καταφεραν 3 υπερβασεις στη σειρα,αλλά 2,5.
Μπραβο στην ΟΜΑΔΑΡΑ για την υπερπροσπαθεια κοντρα σε πολύ καλες ομαδες.Η Μπενφικα ειναι καλυτερη ομαδα, μπορουσαμε να την περασουμε,αλλά πανω που ημασταν με το 1 ποδι τους ομιλους,νικηθηκαμε απ τον κακο εαυτο μας.
Δεν τα καταφεραμε φετος,ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΩΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ.
Τωρα συνεχιζουμε στο ...'ουεφακι' οπου εχουμε δυνατοτητες να παμε πολύ ψηλά.

:pano: :pano: :pano: :pano:
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 30 Αύγ 2018, 21:21

GI4NNEN4 έγραψε:Εντάξει χθες βράδυ δεν κοιμήθηκε κανείς μας αλλά νιώθω πως έχουμε ήδη ανακτήσει την αυτοκυριαρχία μας. Μίλησα σήμερα με κόσμο και είδα να το αντιμετωπίζουν όλοι πολύ ώριμα. :pano:



Να με πειτε τι παιρνετε γιατι εγω δε μπορω.Κουραστηκα σιχαθηκα με τους"περηφανους"αποκλεισμους.
ΔΕ γινονται αυτα τα πραγματα,ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.Στατιστικως τουλαχιστων ειναι αδυνατον να χανεις ΣΥΝΕΧΩΣ εδω και ποσα χρονια ΜΟΝΟ απο δικα σου τραγικα, παιδικα λαθη πρωταθληματα και ομιλους ΤσουΛου.ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26729
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Πέμ 30 Αύγ 2018, 21:31

Όλα γίνονται...

Του χρόνου θα πάρουμε πρωτάθλημα και θα κληρωθούμε με την σαλτσμπουργκ που έχει 11 στα 11 αποκλεισμούς απο Τσ.Λου. Εκεί θα περάσουμε σίγουρα... :mrgreen:
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ 30 Αύγ 2018, 21:49

kataramenos5 έγραψε:
GI4NNEN4 έγραψε:Εντάξει χθες βράδυ δεν κοιμήθηκε κανείς μας αλλά νιώθω πως έχουμε ήδη ανακτήσει την αυτοκυριαρχία μας. Μίλησα σήμερα με κόσμο και είδα να το αντιμετωπίζουν όλοι πολύ ώριμα. :pano:



Να με πειτε τι παιρνετε γιατι εγω δε μπορω.Κουραστηκα σιχαθηκα με τους"περηφανους"αποκλεισμους.
ΔΕ γινονται αυτα τα πραγματα,ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.Στατιστικως τουλαχιστων ειναι αδυνατον να χανεις ΣΥΝΕΧΩΣ εδω και ποσα χρονια ΜΟΝΟ απο δικα σου τραγικα, παιδικα λαθη πρωταθληματα και ομιλους ΤσουΛου.ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ.


Και γω θέλω να μάθω ρε συ Κατ το μυστικό της αυτοκυριαρχίας γιατί από χθες είμαι σαν το βαμπίρ.
Σήμερα είχα ένα κάρο σημαντικές δουλειές και μόλις πριν λίγο είδα στο κινητό μου 20 αναπάντητες.
Δεν είχα - έχω όρεξη να μιλήσω σε κανέναν! Κοινώς η ζωή μου γαμήθηκε ... :|
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9522
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Benfica 1-4 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:27

Ρακές είναι το μυστικό hasio... :ugeek:
Το μόνο κακό, είναι ότι έχεις μακριά σου τον Βόσπορο, γιατί τόσες χρειάζονται για πλήρη αυτοκυριαρχία... :|
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες