Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό revolution1976 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 16:07

Gawain1978 έγραψε:Μακάρι να έχετε δίκιο και η αισιοδοξία σας περί άνετης πρόκρισης να βγει αληθινή στο γήπεδο από την ομάδα.
Εγώ προσωπικά πάντως την φοβάμαι την Μπενφίκα.
Θα τονίσω μία ακόμη φορά το γρήγορο τρανζισιον της.
Φοβάμαι ότι αν τυχόν μας παρασύρει και το παιχνίδι αποκτήσει τον ρυθμό που πήρε στην μεγαλύτερη διάρκεια του το πρώτο ματς με την Φενέρ θα έχουμε σοβαρό πρόβλημα.
Επίσης μην βγάζετε συμπεράσματα από το παιχνίδι πρωταθλήματος της.Εκει παίζουν πιο χαλαρά.

Τέλος στα δικά μου μάτια η Μπενφίκα σε σχέση με την Σπαρτάκ είναι και καλύτερη ομάδα έστω και οριακά αλλά κυρίως πιο γρήγορη.
Και αυτό το 2ο λίγο με τρομάζει.
Τέλος πιστεύω ότι Μπισεσβαρ, Σακχοφ και ίσως και Ουαρντα δεν θα μπορούσαν να ανταπεξέλθουν σε ολόκληρο ενενηνταλεπτο λόγω αργού τρανζισιον.
Θα προτιμούσα στην θέση του Ραζβαν να ξεκινήσω με τις σφεντόνες Λέο Ζαμπα και Λημνιό στα άκρα και να χρησιμοποιήσω για αντεπιθέσεις εάν η εξέλιξη του ματς το επιτρέπει τον Ακπομ.(και το ματς στην Μόσχα του ταίριαζε νομίζω)

ΥΓ: Όσο και υπερβολικό και να ακούγεται στο Ντα Λουζ είναι που πρέπει να κυνηγήσουμε με λύσσα τα γκολ και τη νίκη.
Αντίθετα εάν καταφέρουμε και δεν χάσουμε με υψηλό μάλιστα σκορ στην Τούμπα θα πρέπει να σφίξουμε και να κρατήσουμε το σκορ χαμηλά.
Χ2 και over στο Ντα Λουζ και
1Χ και under στην Τούμπα
:opaokara:



Σεβαστή η άποψη σου αλλά:
1.πιστεύω οτι η λέξη φόβος δεν πρέπει να μας εκφράζει.Σωστός όρος είναι ο σεβασμός,οπότε η απάντηση είναι ΝΑΙ πιστευω οτι κανείς μας δεν είναι τόσο αφελής που να μη σέβεται την μπενφίκα
2.Και στα 4 παιχνίδια της μέχρι τώρα (2 πρωτάθλημα-2 τσου λου) ΔΕΝ έχει και τόσο γρήγορο τρανζίσιον....η σπαρτάκ είχε πολύ πιο γρήγορο.Άλλο πράγμα αν εννοείς τους καλύτερους αυτοματισμούς,εκεί θα συμφωνήσω
3.Από που προκύπτει οτι (ιδιαίτερα) στην αρχή του πρωταθλήματος παίζουν χαλαρά? το πρωτάθλημα τους είναι κάτι σαν το ελληνικό με κάθε απώλεια βαθμών στα θεωρητικά ''εύκολα'' παιχνίδια να μετράνε.Το πρωταθλημα τους κρίνεται στα ντέρμπι και ας μη ξεχνάμε οτι ανάμεσα στα παιχνίδια μας μεσολαβεί η σπόρτινγκ (κάτι σαν ΠΑΟΚ-ρούλης).Διαφωνώ κάθετα με το χαλαρά
Στα τεχνικά ζητήματα κατάρτισης ενδεκάδας δεν έχω καμμία άποψη,εμπιστεύομαι ΑΠΟΛΥΤΑ τον προπονητή μας.
Μη μου λές ποιός να φύγει,να μου λές ποιός να έρθει στη θέση του
Άβαταρ μέλους
revolution1976
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:29
Τοποθεσία: Kαλαμαριά

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 19:40

Λοιπόν 2 μέρες πριν να πω και εγώ την ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ άποψή μου για το ματς.
Ο ΠΑΟΚ πρέπει πάση θυσία να παίξει το ποδόσφαιρο του να μην αλλάξει ούτε μια πάσα(που λέει ο λόγος) μόνο και μόνο επειδή ο αντίπαλος λέγετε Μπενφίκα.
Θα πάρουμε τα πράγματα με την σειρά φυσικά από την οπτική του αισιόδοξου ΠΑΟΚτσή
Ο ΠΑΟΚ έχει πολύ γρήγορα εξτρέμ και αυτό είναι ένα μέρος του σχεδίου σε όλους τους αγώνες όταν δεν έχουμε την μπάλα παίζουμε το 4-5-1 όταν έχουμε την μπάλα ένα ιδιότυπο 4-3-3 (το 4-2-3-1 είναι μόνο ο αρχικός σχηματισμός)
Έτσι λοιπόν για παράδειγμα ο Σέρβι (όπως και ο Πρόμες με την Σπάρτακ) θα είναι αντιμέτωπος με το τρίγωνο Μάτος-Λημνιός-Κάνιας και το τρανζίσιον τους όσο καλό και να είναι θα πρέπει απλά να είναι με συγκυρία που θα μας βρει εκτός σχηματισμού.
Το ίδιο ισχύει και από την άλλη πλευρά με τους Βιερίνια-Μαουρίσιο-Ουάρντα(Μπίσεσβαρ-Ζαμπά)
Το κέντρο τους δεν είναι καλύτερο από αυτό της Σπαρτάκ και ο Φέισα σε καμιά περίπτωση δεν είναι Φερνάντο.
Επιθετικά δεν είναι και η υπερομάδα και στα ματς που είδα σε οργανωμένη άμυνα δεν μπορούν να παράξουν εύκολες φάσεις ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΗ ΣΕ ΣΧΕΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΠΑΡΤΑΚ
Σκοράρουν κυρίως από την πίσω ζώνη(με τον Πίτσι) ο Φακούντο σκόραρε με δώρο από την Μποαβίστα.
Από την άλλη η αμυντική τους λειτουργία είναι από καλή αλλά οι δικοί μας σίγουρα μπορούν να της κάνουν φάσεις
Προβλέπω ένα ματς που στο πρώτα 20 λεπτά εμείς θα είμαστε πιο επικίνδυνη. Μέχρι να καταλάβουν ότι πρέπει να προσέξουν και τα νότα τους εύχομαι να τους έχουμε κάνει γκολ. Όταν το ματς πάρει την κλασσική του μορφή αυτοί δηλαδή να επιτίθονται με το μυαλό τους στην άμυνα και εμείς να παίζουμε το κλασικό μας παιχνίδι με τους ανοιχτούς χώρους που θα υπάρχουν εφόσον παίρνουμε την μπάλα θεωρώ πως θα είμαστε στο Χ όσα φάμε τόσα θα βάλουμε.
Κλειδί είναι ο ΠΕΛΚΑΣ να μπορέσει να απασχολήσει όσο περισσότερο μπορεί για άλλη μια φορά την αντίπαλη άμυνα και ο Μαουρίσιο με τον Κάνιας να κάνουν τα ίδια και περισσότερα χιλιόμετρα αλλά και να αποφύγουν τα πολλά αβίαστα λάθη(κυρίως ο Κάνιας)

Τέλος πάντων θεωρώ πως ο ΠΑΟΚ έχει πολλές πιθανότητες για θετικό αποτέλεσμα και πιστεύω σε αυτό !!!

ΠΑΟΚΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CL
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό tsou » Κυρ 19 Αύγ 2018, 20:53

48 ώρες και 6 λεπτά.
ΠΑΟΚ μπορείς.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2151
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 21:31

revolution1976 έγραψε:
Gawain1978 έγραψε:Μακάρι να έχετε δίκιο και η αισιοδοξία σας περί άνετης πρόκρισης να βγει αληθινή στο γήπεδο από την ομάδα.
Εγώ προσωπικά πάντως την φοβάμαι την Μπενφίκα.
Θα τονίσω μία ακόμη φορά το γρήγορο τρανζισιον της.
Φοβάμαι ότι αν τυχόν μας παρασύρει και το παιχνίδι αποκτήσει τον ρυθμό που πήρε στην μεγαλύτερη διάρκεια του το πρώτο ματς με την Φενέρ θα έχουμε σοβαρό πρόβλημα.
Επίσης μην βγάζετε συμπεράσματα από το παιχνίδι πρωταθλήματος της.Εκει παίζουν πιο χαλαρά.

Τέλος στα δικά μου μάτια η Μπενφίκα σε σχέση με την Σπαρτάκ είναι και καλύτερη ομάδα έστω και οριακά αλλά κυρίως πιο γρήγορη.
Και αυτό το 2ο λίγο με τρομάζει.
Τέλος πιστεύω ότι Μπισεσβαρ, Σακχοφ και ίσως και Ουαρντα δεν θα μπορούσαν να ανταπεξέλθουν σε ολόκληρο ενενηνταλεπτο λόγω αργού τρανζισιον.
Θα προτιμούσα στην θέση του Ραζβαν να ξεκινήσω με τις σφεντόνες Λέο Ζαμπα και Λημνιό στα άκρα και να χρησιμοποιήσω για αντεπιθέσεις εάν η εξέλιξη του ματς το επιτρέπει τον Ακπομ.(και το ματς στην Μόσχα του ταίριαζε νομίζω)

ΥΓ: Όσο και υπερβολικό και να ακούγεται στο Ντα Λουζ είναι που πρέπει να κυνηγήσουμε με λύσσα τα γκολ και τη νίκη.
Αντίθετα εάν καταφέρουμε και δεν χάσουμε με υψηλό μάλιστα σκορ στην Τούμπα θα πρέπει να σφίξουμε και να κρατήσουμε το σκορ χαμηλά.
Χ2 και over στο Ντα Λουζ και
1Χ και under στην Τούμπα
:opaokara:



Σεβαστή η άποψη σου αλλά:
1.πιστεύω οτι η λέξη φόβος δεν πρέπει να μας εκφράζει.Σωστός όρος είναι ο σεβασμός,οπότε η απάντηση είναι ΝΑΙ πιστευω οτι κανείς μας δεν είναι τόσο αφελής που να μη σέβεται την μπενφίκα
2.Και στα 4 παιχνίδια της μέχρι τώρα (2 πρωτάθλημα-2 τσου λου) ΔΕΝ έχει και τόσο γρήγορο τρανζίσιον....η σπαρτάκ είχε πολύ πιο γρήγορο.Άλλο πράγμα αν εννοείς τους καλύτερους αυτοματισμούς,εκεί θα συμφωνήσω
3.Από που προκύπτει οτι (ιδιαίτερα) στην αρχή του πρωταθλήματος παίζουν χαλαρά? το πρωτάθλημα τους είναι κάτι σαν το ελληνικό με κάθε απώλεια βαθμών στα θεωρητικά ''εύκολα'' παιχνίδια να μετράνε.Το πρωταθλημα τους κρίνεται στα ντέρμπι και ας μη ξεχνάμε οτι ανάμεσα στα παιχνίδια μας μεσολαβεί η σπόρτινγκ (κάτι σαν ΠΑΟΚ-ρούλης).Διαφωνώ κάθετα με το χαλαρά
Στα τεχνικά ζητήματα κατάρτισης ενδεκάδας δεν έχω καμμία άποψη,εμπιστεύομαι ΑΠΟΛΥΤΑ τον προπονητή μας.

Αδερφέ καταρχήν συγχαρητήρια για την ανάλυση.

1.Είπα ότι εγώ προσωπικά φοβάμαι την Μπενφίκα και πάντα σε σχέση με την κάπως υπερβολική αισιοδοξία που διακατέχει την πλειοψηφία των συνοπαδων μας.Και πάλι με την λέξη φοβάμαι εννοούσα ότι την θεωρώ επικίνδυνη.
Εννοείται οι παίκτες και ο προπονητής μας δεν θα πρέπει να φοβούνται κανέναν αντίπαλο. Πάντως στα προγνωστικά των περισσότερων δεν διακρίνει κανείς σεβασμό.
2.Ειδα μόνο τα ματς με Φενέρ και Μποαβιστα (το 2ο όχι ολόκληρο).Στο ματς με την Φενέρ αναπτύχθηκε για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα τρελός ρυθμος.Ρυθμος εντυπωσιακά γρήγορος και εξανλητικος.
Εγώ λοιπόν είδα εκπληκτικό τρανζισιον από πλευράς Μπενφίκα και θεωρώ τυχερή την Φενέρ που έχασε μόνο 1-0.
Να θυμίσω ότι η ομάδα μας σε όλα τα παιχνίδια μέχρι τώρα εκτός από το εκτός με την Βασιλεία, που μας ευνόησε και το σκορ στην διαχείριση του παιχνιδιού, από το 70 και μετά παρουσιάζει σημαντική πτώση στην απόδοση λόγω κόπωσης.
3.Με το χαλαρά εννοούσα ότι δεν χρειάζεται να ανεβάσουν τρελούς ρυθμούς για να κερδίσουν ένα ματς με μικρομεσαία ομάδα και φυσικά γνωρίζουν ότι πρέπει να κάνουν διαχείριση μια και στα προκριματικά με μας όπως και να το κάνουμε κρίνονται 30 + μύρια.
Τέλος κι εγώ εμπιστεύομαι απόλυτα τον Ραζβαν απλά λέω τί θα έκανα εγώ στην θέση του.Δεν σημαίνει ότι ξέρω καλύτερα από αυτόν.Την άποψη μου παρέθεσα με γνώμονα την ταχύτητα των ακραίων (μπακ και εξτρέμ) της Μπενφίκα.
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό Alastor » Κυρ 19 Αύγ 2018, 21:41

Αυτος ο Σερβος διαιτητης ξερει κανεις αν ειναι Παρτιζανος ? :D

Σφυριξε περσι στον τελικο του τσουλου,επιτελους καταλαβαν οτι ο ΠΑΟΚ παιζει μπαλα τοπ επιπεδου
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 19 Αύγ 2018, 22:59

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ο μάτος να μη φάει κάρτα, γιατί θα χάσει τον επαναληπτικό
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 19 Αύγ 2018, 23:26

Στο 2 λεπτό τον βλέπω
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 23:48

Ξόμνα ματαξόμνα...Στα όρη, στα άγρια βουνά...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό Maniaq@Deepwood » Κυρ 19 Αύγ 2018, 23:48

Παίζουμε μπάλα κι όχι ταμπούρι να κλέψουμε αποτέλεσμα ,δεν μασάμε θα παίξουμε την μπάλα μας και με την βοήθεια της Παναγιάς θα τους ξεκ@λιάσουμε :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Maniaq@Deepwood
 
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: Δευτ 28 Απρ 2014, 20:41

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό Mattias_g4 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 23:55

Αν την παίξεις Counter Atack δηλαδή αντεπιθέσεις θα την πνίξεις την Μπενφίκα... Είδατε πως μας έπαιξε εδώ μέσα η Βασιλεία... Έτσι την έπαιξε πέρυσι στους ομίλους.... Και ο Λουτσεσκου είναι γάτα και έτσι θα την παίξει... Και θα προκριθούμε αν μας θέλει και η τύχη βέβαια... Κατα τα άλλα η Μπενίκα είναι ομαδάρα στο τικι τακα δεν παίζεται μου θυμίζει Μπαρτσελόνα Γκουαρντιόλα.... Θα είναι πολλές φορές έξω από την περιοχή μας αλλά ας ελπίσουμε να μην μπορέσει να κάνει τελικές... Πρέπει να βρούμε λύση να τους χαλάμε την τελική πάσα και όλα τα άλλα θα έρθουν!!!! Λουτσέσκου έχω και τα ξέρει αυτά.... Το λέω πάλι είναι ρουμάνικη Γάτα!!!! :opaokara: :opaokara:
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΑΞΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2018
Άβαταρ μέλους
Mattias_g4
 
Δημοσιεύσεις: 1006
Εγγραφή: Σάβ 07 Δεκ 2013, 23:07
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Δευτ 20 Αύγ 2018, 00:47

2-2 πρωτο ματς...στην Πορτογαλια
4-0 επαναληπτικος στην.Τουμπα....αιμα και αμμος.....κολαση και παραδεισος μαζι......θα τρεμουν τα τσιμεντα..

Θα γινει Ασπρομαυρη ολη η Ελλαδα....παντου μικρα ΠΑΟΚτσακια με φανελες του ΠΑΟΚ
Στιγμες αιωνιας τρελας...

...της φυλακες και τα τρελοκομεια.. :opaokara: :opaokara:



Υ.Γ...ααα να μην το ξεχασω...
θα αποκλειστουν και τα δυο σιχαματα εξ Αθηνων....
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό cellophan » Δευτ 20 Αύγ 2018, 01:43

Το πιο σημαντικό πράγμα που έχει κερδίσει αυτή η ομάδα τον τελευταίο έναν χρόνο, είναι η σχεδόν καθολική αποδοχή του γεγονότος πως μετά από πολύ καιρό, έχουμε προπονητή στον πάγκο που έχει κάκαλα, εγκεφαλική δραστηριότητα σοβαρή και πλάνο. Ελπίζω να μην χαλάσει αυτό για καιρό ακόμα και μετά τις όποιες ήττες θα κάνει η ομάδα.

Με άλλα λόγια, ας θυμηθούμε όλοι αυτά που λέμε αυτήν την εποχή και ας είναι ο οδηγός μας για τις μέρες που έρχονται.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Δευτ 20 Αύγ 2018, 07:14

Καλημερα παιδια...ξερει κανενας μαγαζι στην αλονησσο για να δω το ματς?
Ευχαριστω..
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3636
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 20 Αύγ 2018, 09:08

Σχεδόν γεμάτο θα είναι το Ντα Λουζ, λένε οι Πορτογάλοι.
Περιμένουν περισσότερο από 55.000 κόσμο.

Αυτό είναι ένα κίνητρο για τους παίκτες μας, να περάσουμε και να παίξουμε ομίλους σε γεμάτα γήπεδα της Ευρώπης
Θα τα δώσουν όλα !
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Benfica-ΠΑΟΚ 22:00 21/8 CosmoteSports

Δημοσίευσηαπό cannibalfrag » Δευτ 20 Αύγ 2018, 10:14

Καλημερα αδερφε dimitris L4
επειδη ειμαι αλοννησο και δουλευω εδω,cosmote νομιζω εχουν ολοι....λογο δουλειασ και σεζον ομως ισωσ δεν το δειξουν

θα κανω καποιες ερωτησεις...
Άβαταρ μέλους
cannibalfrag
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 17 Φεβ 2008, 15:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης