Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Spartak

Paschalakis
26
20%
Matos
62
47%
Varela
1
1%
Khacheridis
3
2%
Crespo
3
2%
Canas
3
2%
Mauricio
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Pelkas
21
16%
El Kaddouri
3
2%
Limnios
1
1%
Prijovic
3
2%
Warda
5
4%
Jaba
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Shakhov
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 132

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 09 Αύγ 2018, 09:46

obanebane έγραψε:Το ζητούμενο είναι αν αυτοί εχουν καλύτερη ομάδα από εμάς,προσωπικά δεν είδα κατι τέτοιο.
Τα υπόλοιπα στη Μόσχα σε έξι βράδια.


Το ... πρόβλημα είναι ότι και οι δυο ομάδες, τη δεδομένη χρονική στιγμή, πάνω κάτω είναι στα ίδια. Οπότε αναμένεται να ... ψυχορραγήσουμε την Τρίτη όλοι μας εδώ μέσα. Θα γίνει συγκλονιστική ρεβάνς. Όποιος αντέξει.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 09 Αύγ 2018, 09:51

Ειναι τρομεροι μπροστα απο κεντρο κ μπροστα
Στα μπακ ομωσ κ κυριωσ ο δε π λιγοσ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 09 Αύγ 2018, 09:56

Εμείς έχουμε το πλεονέκτημα της ψυχολογίας. Γκολ δεν πιστεύω πως δε θα δεχτούμε. Θα είναι τεράστια έκπληξη. Αλλά φαντάζει εξίσου απίθανο να μη βάλουμε κι εμείς. Όποιος είναι πιο παραγωγικός, έτσι μου φαίνεται η φάση.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 09 Αύγ 2018, 10:02

με ρωσικη περιγραφη στα γκολ μας εναλασσετε το οιοιοι....με το αιαιαι..... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
https://www.youtube.com/watch?v=dkmjfHIxzgI
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Πέμ 09 Αύγ 2018, 10:07

Επειδή πολύ κουβέντα γίνεται για τους Μαουρίσιο και Κάνιας που και κατά την γνώμη μου είχαν στ'αλήθεια μέτρια εώς κακή μέρα θα πρέπει να τους δώσουμε μερικά ελαφρυντικά όχι γιατί δεν θέλουμε να τους ασκήσουμε αυστηρή κριτική αλλά για να τους ασκήσουμε μια πιο ΔΙΚΑΙΗ κριτική.
1 Η Σπαρτακ ξεκινάει με 2 αλλαγές μεσοεπιθετικά Ποποφ και Λομοβίτσκι που έφερε μια αρχική αναστάτωση.
2 Το 4-2-3-1 ο Ραζβάν δεν το εννοούσε τόσο επιθετικό αλλά και εάν το εννοούσε τότε καλώς στο 20 το έκανε να μοιάζει περισσότερο με 4-5-1 κατεβάζοντας τον Καντουρί κυρίως αλλά και τον Πέλκα πιο κοντά στους 2 κεντρικούς χαφ μας.
3 Το πολύ γρήγορο γκολ στην πρώτη κιόλας φάση κάνει και αυτό με την σειρά του τα πράγματα πιο δύσκολα

ΠΑΟΚΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CL
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 09 Αύγ 2018, 10:22

από goran 64 » Τετ Αύγ 08, 2018 11:19 am

Ο υδράργυρος χτυπάει κόκκινα στην πόλη μας και οι Ρώσοι θα πέφτουν σαν τα ζαλισμένα κοτόπουλα μετά το 65'...

Μέχρι κι ο Θεός μαζί μας είναι αδέρφια, αλλά το σίγουρο είναι ότι το σημερινό ιστορικό ματς θα το πάρουμε εμείς...
Με υπομονή και στήριξη, με συνεχή φωνή από φτυσμένα λαρύγγια, για μια Τούμπα-αληθινό ηχητικό κολαστήριο...

Με την γύμνια μας πάνω από την μέση, να μαρτυράει τους αληθινούς Μάο Μάο, τους ασπρόμαυρους, τους μάγκες!!!!
Αυτούς που πάντα κάνουν τους άλλους ΕΝΔΕΚΑ ΜΑΓΚΕΣ, με τα ριγέ ασπρόμαυρα, στο χορτάρι, να φαίνονται ΔΩΔΕΚΑ!


Πωπώ λαοοοός και τιι ομαάδαααα................... :opaokara:
πωπωπώ πωπωπώ μια Π.Α.Ο.Κ.αααάρρρραααα...
:opaokara:

:nairepaok:

Ναι, μόλις τώρα, μ αυτό που παραθέτω, ξέρω ότι γίνομαι "σασταλεγάκιας", αλλά...έτσι γουστάρω... :opaokara: :opaokara:


Αν και ποδοσφαιρικά είδα αρκετά και σημαντικά, δεν θέλω να κάνω κριτική, για χθες, σε κανέναν και για τίποτα...
Το μόνο που έχω να πω και σήμερα, είναι ένα ΜΕΓΑΛΟ R E S P E C T :pano: σ αυτήν την ομάδα...
ΟΜΑΔΑ (= παίχτες + προπονητής) + Λ Α Ο Σ = ΝΙΚΗΤΕΣ._

Δοξάζω τον Θεό που έζησα ζωντανά την χθεσινή, Μαγική, Ιστορική, Επική, πιο Π.Α.Ο.Κ. δεν γίνεται βραδιά εκεί!!!!
:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Πέμ 09 Αύγ 2018, 10:29

Ένα ματς δεν είδα και ήταν το ματς της δεκαετίας για τον ΠΑΟΚ. Τι να πω. Έτσι κι αλλιώς κριτική σε παίχτες δεν μπορώ να κάνω από την στιγμή που δεν το είδα αλλα και τι κριτική να κανεις όταν απέναντι στην δεύτερη πιο ακριβή ομάδα της Ρωσίας το γυρίζεις από 0-2 σε 3-2 πριν καν τελειώσει το ημίχρονο. Μπράβο σε όλους, στους παίχτες στον προπονητή στο προπονητικό team. Σε όλους. Ένα τεράστιο respect.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2429
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Πέμ 09 Αύγ 2018, 10:55

ΠΑΟΚ-ΠΑΟΚ Τρέμουν το όνομά σου
Και στο πέρασμά σου τρέμει όλη η γη

ΠΑΟΚ-ΠΑΟΚ άλλη τέτοια ομάδα
σ όλη την ελλάδα δεν θα ξαναβγει

:pano: :pano: :pano: :pano:
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Πέμ 09 Αύγ 2018, 10:56

Η ματσαρα χθες μου θύμισε πολύ το 3-2 με την πρώην κούλα το 2004 με ισοφάριση πριν το ημίχρονο και Σάλπι στο 3-2 από φάουλ στο δεύτερο. Τότε πρέπει να είχε 32000 κόσμο ΑΝΕΤΑ...

Οι παλαιότεροι το έχουν ζήσει...Εγώ όχι!
Δεν έχω ξαναδεί ποτέ ομάδα επιπέδου τσουλου μετά το 25' και μέχρι το τελος του ημιχρόνου να ΤΡΕΜΟΥΝ τα πόδια των παικτών τους σαν τα ψάρια... Η ηχητική βία σε συνδυασμό με το ανέβασμα της ομάδα τους έκανε να τρέμουν σαν τα ψάρια...Τι Πρόμες και τι 25 εκ ευρώ αξια και κουραφέξαλα!
Και δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γινόταν αν έβαζε ο Δημητράκης το γκολ και γινόταν το 4-2...
Το 5ο θα το έβαζε η κερκίδα...
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2338
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 09 Αύγ 2018, 11:45

Phoenixgrg έγραψε:Άντε πολύ σωστά εγραψε εδώ μέσα ένας συμφορουμιτης αν εμείς κράζουμε χατσεριδη μαουρισιο και κανιας αυτοί με μπάτζετ 150μυρια και βάλε τι πρέπει να κάνουν να ζητήσουν 20 μεταγραφές και το κεφάλι του προπονητή μαζί με όλο το team μήπως είμαστε και λίγο υπερβολικοί κερδίσαμε την ομάδα κράτους την Ρωσίας ένα ολυμπιακό της Ρωσίας εγώ σήμερα το καταλαβαίνω μετά από τόσες ώρες και με 60-40 διαιτησία κατά μας και μπορούσαμε και 4-2 να το κάνουμε και δεν είχαμε και αντικειμενικά τον καλύτερο μας παίχτη τον βιερινια. Ομάδαρα έχουμε αλλά η μιζέρια της πόλης δεν μας αφήνει να την απολαύσουμε τελικά και δεν βγάζω τον εαυτό μου από έξω

Δεν το καταλαβαινω αυτο με τα μπατζετ.εμεις δεν ειμαστε που λεμε οτι στη ρωσια παιρνουν υπερογκα ποσα κτλ κτλ;;;

Αν ειναι να ασχολουμαστε μ τα μπατζετ να μη βαζουμε τις ομαδες να παιζουν.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό riegel » Πέμ 09 Αύγ 2018, 12:13

Με τις κάρτες ξέρει κανείς τι παίζει; Νομίζω Βαρέλα, Χατσερίδης, Ελ Καντουρί έχουν ήδη 2...Αλλη μία και χάνουν παιχνιδί;
Άβαταρ μέλους
riegel
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 23:19
Τοποθεσία: Athens

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 09 Αύγ 2018, 12:36

To χτεσινό είχε τα καλά του και τα άσχημα του. Ελπίζω τα καλά να μπορέσουμε να τα επαναλάβουμε και άλλες φορές μέσα στη σαιζον και τα άσχημα να χτύπησαν τα καμπανάκια εκεί που χρειάζεται. Χρειάζονται καμπανάκια και επείγουν άμεσες ενέργειες διόρθωσης σε κάποια θέματα.

Το σκορ με φέρνει στον αρχικό στόχο που είχα πριν το ματς. Να είμαι στο παιχνίδι της πρόκρισης και μέσα εκεί με ψιλο ίσες πιθανότητες πάνω κάτω. Νομίζω ότι πλέον οι πιθανότητες είναι οριακές αν παίξει ο Βιερίνια , ενώ 60-40 αν δε παίξει.

Μπράβο στην ομάδα , χτίζουμε ψυχολογία και ας προετοιμαστούμε για να πάμε εκεί να παλέψουμε με όλες τις δυνάμεις. Συνεχίζω αυτή τη σειρά να τη βλέπω πιο απαισιόδοξα από ότι τη Βασιλεία , αλλά τέτοια εμφάνιση χτες σε κάνει να ελπίζεις.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9437
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Πέμ 09 Αύγ 2018, 13:22

ioanmits έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Και τα 2 χαφ ηταν χαμενα στα πρωτα λεπτα.


Ναι, αλλά αν πρόσεξες όλο το αμυντικό πλάνο των Ρώσων ήταν η ασφυχτική πίεση και εξουδετέρωση των 2 μας χαφ, ειδικά του Μαουρίσιο. Αν ξαναδεις το ματς προσεχτικά όταν πήγαινε η μπάλα πάνω του έπεφταν 2-3 παίκτες δυνατά. Από αριστερά με Κρέσπο φυσιολογικά δεν μπορούσαμε να αναπτυχθούμε και αυτός ήταν ο λόγος που ο Μάτος βρήκε χώρους και κάναμε παιχνίδι από δεξιά και έτσι προήλθαν τα δύο μας γκολ.

Αν παίξει ο Βιερίνια στη ρεβάνς πιστεύω ότι οι Ρώσοι δε θα μπορέσουν να ασκήσουν τόση πίεση στα χαφ μας.
.
Όπως είπαμε κι παραπάνω όταν μετά το 25 χοντρικά ο λουτσεσκου γύρισε καντουρι ή τον πελκα και οι δύο χαφ γίναν τρεις εκ περιτροπής , αφού και ο Πέλκας γύρισε πιο πίσω το αριθμητικό πλεονέκτημα των Ρώσων πήγε περίπατο. Δεν ήταν κακοι οι Μαουρίτσιο και κανιας χθες, ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ ητανε
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Πέμ 09 Αύγ 2018, 13:40

Χαίρομαι που έχουμε φτάσει σε σημείο οι αντίπαλοι οπαδοί να μηδενίζουν τις ομάδες που παίζουμε και να τις βγάζουν χωριά γιατι δεν μπορουν να παραδεχτούν την αγωνιστική μας βελτίωση.
Επίσης χαίρομαι που τα βάζουν με τους σαββιδέους επειδή δεν μπορούν να παραδεχτούν οτι εχουν επενδήσει πραγματικά στον ΠΑΟΚ.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Spartak Moscow 3-2 MVP, σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Πέμ 09 Αύγ 2018, 13:59

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΓΚΑΒΛΑ

ΤΟ ΛΙΛΙ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΡΟΥΞΕΝ.

Θα τους πατήσουμε και εκεί μέσα.

Με κανα 4-5 χιλιαρικα κομμαντο θα πάρουμε τη Μόσχα και θα ετοιμαστούμε για την Δεύτερη Άλωση της Πόλης.
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες