Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Πέμ 02 Αύγ 2018, 14:40

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Πέμ Ιούλ 26, 2018 3:48 pm
πολυ καλη η ομαδα συνυπολογιζοντας την εποχη και τον αντιπαλο
με την ιδια σοβαροτητα η προκριση ειναι κοντα...


το αυτο και με τον Σπαρτακο
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2372
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Πέμ 02 Αύγ 2018, 14:51

Περισσότερο από την τσόντα και σοβαρότητα και ωριμότητα μέσα στην έδρα μιας ομάδας επιπέδου Βασιλείας, με κ@βλώνει οτι είναι μόνο η αρχή σε αυτά που βλέπουμε και έρχονται... :opaokara: :opaokara:
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4074
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 02 Αύγ 2018, 15:07

kataramenos5 έγραψε:Α και να μη το ξεχασω, οσοι κλεισαν τον ηχο απ τη κερκιδα μας χτες αμιουνται πατοκορφα .

+ 4....

*αμιούνται, *αμιούνται, *αμιούνται, *αμιούνται... :D :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Υ.Γ. Δάκρυσα με την παρακάμερα...Μεγάλο δέος απ τον τεράστιο λαό και τρομερή περηφάνεια για την ομάδα μας!!!!
Μόνο ο :pano: αυτά...

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Πέμ 02 Αύγ 2018, 15:26

Παντως για να ειμαστε δικαιοι..

....ενα μπραβο και στον Κρεσπουρα πρεπει να το πουμε....

....δεν ηταν κακος προσπαθησε παλεψε....εκανε οτι μπορουσε ωστε να μην φανει το κενο του Βιερινια...

Και ηταν πολυ βαρυ το φορτιο που επομιστηκε....

Εμενα μου αρκει το παθος και η αγωνιστικοτητα του....
.....μπραβο και παλι...
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 02 Αύγ 2018, 15:32

Όλα τα λεφτά της παρακαμερας, στο 7'35" ο μαύρος που κάνει χέρια μαζί με τον λαό και τον τραβάει βίντεο ή γυναίκα του

Έλιωσα!!!

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Πέμ 02 Αύγ 2018, 15:33

Eννοειται οτι ηταν μια χαρα ο Κρεσπο!
Δεν ειναι απλο, ξαφνικα και ενω εχεις μελετησει τον αντιπαλο που θα εχεις απεναντι σου ως κεντρικος αμυντικος να πηγαινεις στα ακρα με αντιθετο ποδι και αλλον αντιπαλο.
Μπορει να εχει ξαναπαιξει εκει ο Κρεσπο αλλα ευκολο σιγουρα δεν ειναι.
Ξεκινησε κι αυτος λιγο μουδιασμενα αλλα οσο περνουσε η ωρα φαινοταν πως βρισκει πατηματα.

Μπορει σε αρκετους να μην αρεσει ο Ισπανος, η κοψια του ομως και η ταχητυτα του για αμυντικο ειναι τετοια που βοηθανε πολυ τον προπονητη.
Τελευταία επεξεργασία από DimitrisS και Πέμ 02 Αύγ 2018, 15:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7410
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 02 Αύγ 2018, 15:35

pilotos έγραψε:Όλα τα λεφτά της παρακαμερας, στο 7'35" ο μαύρος που κάνει χέρια μαζί με τον λαό και τον τραβάει βίντεο ή γυναίκα του

Έλιωσα!!!

SM-G965F


Ο διπλανος νομιζω ειναι ο πατερας του Μπίσε
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29886
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 02 Αύγ 2018, 15:37

Εικόνα
Το PAOK πάντα με κεφαλαία ρε ελβετοβλαχάντερς... :D :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 02 Αύγ 2018, 15:48

pilotos έγραψε:Όλα τα λεφτά της παρακαμερας, στο 7'35" ο μαύρος που κάνει χέρια μαζί με τον λαό και τον τραβάει βίντεο ή γυναίκα του

Έλιωσα!!!

SM-G965F

Περα απο αυτο το πολυ ωραιο σκηνικο...

Το "μπραβο μωρη καριολα" μετα το γκολ του καντουρι μονο γω το ακουσα??

Επισης δειτε το λουτσεσκου στο σκηνικο με ζαμπα.Τσαντιζεται ο μικρος και ο Λουτσεσκου δεν τον αφηνει μεχρι τον παγκο, που προφανως τον ηρεμει και μετα πανηγυριζει και αυτος με τους υπολοιπους.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vs40 » Πέμ 02 Αύγ 2018, 15:50

Πολλά συγχαρητηρια στην ομαδάρα μας. Από την υπερβολική μου χαρά δεν έγραψα τίποτα χθες :D

MVP ο Βαρέλα, γιατί έβαλε το γκολ πρόκρισης από ανύποπτη φάση, νωρίς νωρίς. Όταν ένας αμυντικός είναι αλάνθαστος, η ομάδα κρατάει το μηδέν πίσω, και σου βάλει το 1ο γκολ που ουσιαστικά μετατρέπει τα ποσοστά πρόκρισης από 55-45 σε 85-15, αυτό μου αρκει γιανα τον ψηφίσω.

Μου άρεσε όλη η ομάδα που έπαιξε με αυτοθυσία και έξυπνα, με καλύτερο φυσικά τον προπονητή της, που βρήκε απάντηση στον τραυματισμό του πιο σημαντικού μας παίκτη στο build up, αλλά και αρχηγού. Ξεχώρησα πέρα από τον MVP Βαρέλα, τους:
1) Πασχαλάκη, για μια εξαιρετική εμφάνιση με πολύ γρήγορες αντιδράσεις και εξόδους. Έδωσε και ασίστ :lol:
2) Χατσερίντι, που έδεσε στην ομάδα και ήταν πίσω ανίκητος, κρατώντας το μηδέν.
3) Λημνιός, που έπαιξε με πολύ πάθος, πήρε το 1 εναντίον ενός και έβγαλε φάσεις για συμπαίκτες.
4) Πρίγιοβιτς, για μια γκολάρα που μόνο από Βούκιτς έχουμε ξαναδεί πρόσφατα. Πουλέν!

Ο Ελ Κατνουρί δε μου άρεσε τόσο στο 1ο ημίχρονο, όμως μου άρεσε στο 2ο και έβαλε γκολάρα. Ο Πέλκας κάνει πάρα πολλά μέσα στο γήπεδο και τρέχει παντού. Νομίζω ότι φέτος θα είναι ακόμη πιο χρήσιμος στην ομάδα και κάνει όλο και περισσότερα τακτικά. Απλά θέλει λίγο χρόνο για να καταφέρει να τα ισορροπήσει όλα και να έρθει στην κατάλληλη φόρμα. Μαουρίτσιο - Κάνιας ήταν θετικοί.

Με αυτό που είδα χόρτασα και το πριμ το αξίζανε με τέτοια εμφάνιση. Πολύ σημαντικό που ξέρουμε ότι είμαστε ήδη ομίλους Europa league, κυρίως για το μεταγραφικό σχεδιασμό. Πλέον ξέρουμε 100% πόσα ματς θα έχει να δώσει ο ΠΑΟΚ, και θα δούμε σύντομα να γίνονται οι κατάλληλες μεταγραφές για να αντέξει η ομάδα σε 55+ ματς.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 02 Αύγ 2018, 15:58

Υποτιμάμε πολύ την ποιότητα της βασιλείας.
Ναι αποχώρησε ο πιο ποιοτικός της μεσοεπιθετικός, αλλά πέρα απ' αυτή την απώλεια και του λαγκ που αντικαταστάθηκε με τουλάχιστον ισάξιο παίκτη είναι σχεδόν η ίδια ομάδα με πέρσι.
Οι ίδιοι παίκτες περσι ( μπαλάντα,Στόκερ,ζουχι,τζουφι,Ντιέ,πετρετα, ομπερλιν, φραι ) ήταν τα βασικά γρανάζια μιας μηχανής που έκανε καταπληκτικά πράγματα στο Τσάμπιονς λιγκ.
Μην πέφτετε στην παγίδα των κάτω που εντεχνως προσπαθούν να μειώσουν την μεγάλη αυτή πρόκριση.

Για κάθε έναν που θα λέει ότι η βασιλεία δεν είχε ελιονουσι υπάρχει η απάντηση ότι εγώ δεν είχα Μπισεσβαρ και για κάθε έναν που προσπαθεί να πείσει πόσο σημαντική ήταν η απώλεια λανγκ θυμιστε του ότι έπαιξα στον επαναληπτικό χωρίς τον Αντρέ.

Αυτή η πρόκριση δεν μειώνεται με τίποτα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 02 Αύγ 2018, 17:21

Ας μειώσουν την πρόκριση όσο θέλουν. Την πούτσα που θα φάνε πες μου πως θα μειώσουν.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Paoki94 » Πέμ 02 Αύγ 2018, 17:22

Και τώρα που ηρεμίσαμε και επέστρεψαν οι παλμοί στα φυσιολογικά.

Πασχαλάκη, είσαι φοβερός ρε άνθρωπε. Χθες δεν έτρωγες γκολ με τίποτα. Ότι και να γινόταν, το 0 το είχες μόνος σου. Βαρέλα, ότι και να πω για σένα είναι λίγο. Στην αριστερή πλευρά που συνήθως δεν σου πάει, αλλά αλάνθαστος και με γκολ-πρόκριση στο πιο σημαντικό 10λεπτο του αγώνα.

Ο Χατσερίδης έδειξε την ποιότητα του, αλλά δεν μου αρέσει η χημεία με την άμυνα. Κάτι επιπόλαια γυρίσματα στον Πασχαλάκη και οι μη παράλληλες πάσες σε Βαρέλα-Κρέσπο όταν παίρνανε μέτρα δεν μου άρεσε. Θέλει χρόνο ακόμα σίγουρα.

Ο Κρέσπο ως αριστερό μπακ δεν μου άρεσε, αλλά δεν μπορεί να κριθεί και ως τέτοιο. Έχασε μία κρίσιμη κεφαλιά, έκανε κάποιες λάθος πάσες αλλά σε γενικές γράμμες για τις συνθήκες του αγώνα που τον έφεραν εκεί ήταν αξιοπρεπέστατος.

Ο Μαουρίσιο κράτησε το κέντρο μόνος του, ενώ από την άλλη ο Κάνιας έκανε πολύ μέτριο έως κακό παιχνίδι με πάρα πολλές λάθος πάσες στο κέντρο. Δεν μου άρεσε αυτή τη φορά. Και αντίστοιχα, για τον ίδιο λόγο δεν μου άρεσε ο Ελ Καντουρί. Πρώτον λάθες πάσες, και ειδικά θυμάμαι μία προς τα πίσω που κινδυνέψαμε να δεχτούμε και γκολ. Δεύτερον πολύ αργός, συγκριτικά με την υπόλοιπη επιθετική γραμμή. Από την άλλη σκόραρε ένα πολύ όμορφο γκολ και πάγωνε τον ρυθμό όπου χρειαζόταν. Αλλά δεν είναι του γούστου μου αυτός ο παίκτης.

Μάτος, Πέλκας, Λημνιός και Πρίγιο. Τι να πει κανείς. Τα έδωσαν όλα. Γκολάρα Πρίγιο, δύο ασσίστ Πέλκας, το ματς της ζωής του ο Λημνιός, απροσπέλαστος αμυντικά ο Μάτος δίνοντας παράλληλα μαθήματα ποδοσφαίρου στον Λημνιό.

Όσο για τον Ζαμπά; Έχει δίκιο. Πρώτον γιατί να παίξει ο Καντούρης που παγώνει τον ρυθμό και όχι αυτός να τους ταράξει στις τρίπλες και τα χιλιόμετρα. Δεύτερον, γιατί όχι τσαλιμάκια όταν κερδίζουμε 0-3. Ο λόγος που έβλεπα το ματς και δεν είχα φύγει στη γειτονιά πανηγυρίζοντας από το 70 ήταν να δω καμία αλήτικη δική του τρίπλα. Έλεος.

Λουτσέσκου, Χατς οφφ. Δεύτερο εκπληκτικό κοουτσάρισμα. Άριστος χειρισμός της γκρίνιας του Ζαμπά. Σαν να κάνεις αγκαλιά την γκόμενα σου όταν σε πρήζει ενώ έχει περίοδο και να τα ξεχνάει όλα. Μαέστρος.

Βιειρίνια ΓΙΝΕ ΚΑΛΑ. Έχεις 6 μέρες.
Paoki94
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Πέμ 02 Αύγ 2018, 17:28

john4serres έγραψε:
pilotos έγραψε:Όλα τα λεφτά της παρακαμερας, στο 7'35" ο μαύρος που κάνει χέρια μαζί με τον λαό και τον τραβάει βίντεο ή γυναίκα του

Έλιωσα!!!

SM-G965F


Ο διπλανος νομιζω ειναι ο πατερας του Μπίσε



κι "αυτος" που κανει χερια πρεπει να ειναι καμια θεια του.. :mrgreen: γυναικα δεν ειναι ρε σεις;

ολα τα λεφτα παντως το τακουνακι του Ζαμπα... Τωρα το ειδα καλα. Τι εκανε ρε ο ατομος
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βasel-PAOK FC 0-3,mvp-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 02 Αύγ 2018, 17:44

sic-4 έγραψε:
john4serres έγραψε:
pilotos έγραψε:Όλα τα λεφτά της παρακαμερας, στο 7'35" ο μαύρος που κάνει χέρια μαζί με τον λαό και τον τραβάει βίντεο ή γυναίκα του

Έλιωσα!!!

SM-G965F


Ο διπλανος νομιζω ειναι ο πατερας του Μπίσε



κι "αυτος" που κανει χερια πρεπει να ειναι καμια θεια του.. :mrgreen: γυναικα δεν ειναι ρε σεις;

ολα τα λεφτα παντως το τακουνακι του Ζαμπα... Τωρα το ειδα καλα. Τι εκανε ρε ο ατομος
Από χτες βλέπω ένα αετό με οχτώ κεφάλια...
Όντως κυρία είναι

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες