ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Basel

Πασχαλάκης
1
1%
Matos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Varela
1
1%
Crespo
1
1%
Vieirinha
12
14%
Canas
49
57%
Mauricio
6
7%
Πέλκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jaba
6
7%
Λημνιός
8
9%
Prijovic
1
1%
El Kaddouri
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Warda
1
1%
Shakhov
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 86

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 13:08

desperando έγραψε:Τι βλέπετε όλοι εσείς με τα μπιρμπιλοτα σας μάτια?πείτε και σε μας τους γκαβους να δούμε


Οτι ο Καντουρί έχει να κάνει σπριντ από το 2016.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11056
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 13:17

Odi έγραψε:
desperando έγραψε:Τι βλέπετε όλοι εσείς με τα μπιρμπιλοτα σας μάτια?πείτε και σε μας τους γκαβους να δούμε


Οτι ο Καντουρί έχει να κάνει σπριντ από το 2016.

Πολλά μπορώ να γράψω αλλά μάλλον δε θα το κάνω γιατί δεν θέλω να ξαναδώσω την αφορμή και την ευκαιρία σε κάποιους να συνεχίσουν να λένε πόσο προκλητικος είμαι.
Το ποδόσφαιρο το μεγαλύτερο κακό του είναι ότι νομίζουν όλοι ότι το καταλαβαίνουν.

Από κει και πέρα αν εσείς σαν μπλε εκτιμάτε ότι είναι σώφρων να δημιουργείτε θέματα που με τον νου σας νομίζετε ότι ισχύουν...με γεια σας με χαρά σας.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 13:54

Μάλιστα.. Αφού διαβάσαμε και οτι δεν καταλαβαίνουμε από ποδόσφαιρο και καταλαβαίνετε εσείς οι γκουρού,το αφήνω κ εγώ εδώ.Κανείς δεν δημιουργεί θέμα. Άποψη εκφράζουμε.

Τώρα εσύ αν μπορείς να μου βρεις έναν τακτικό λόγο που ένας φρέσκος επιθετικός στον αγώνα παίκτης δεν βγαίνει στην κόντρα δύο εναντίον πέντε με τους συμπαίκτες του και κάνει χαλαρό τζόκινγκ,οκ.

Κ όλα αυτά για τον Ελ Καντουρί που έκανε δύο εβδομάδες να προπονηθεί λόγω...καθαρής μαγνητικής.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11056
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 14:03

Ο Ελ Καντουρί όντως είχε κάποιες εξαιρετικές επαφές, αλλά πραγματικά δεν κάνει σπριντ για κανένα λόγο.
Μόλις έχει μπει και είναι μια φάση που πάει η Βασιλεία να βγάλει αντεπίθεση από την πλευρά του και γυρνάει με ένα τρέξιμο άστα να πάνε.
Αν μπει στη θέση 8 που λέγαμε κάποτε, θα μιλάμε για καταστροφή. Νομίζω ότι είναι περισσότερο 10άρι old fashioned.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 14:06

Ο καθενας το βλεπει οπως θελει το ποδοσφαιρο και καλως ή κακως μπορει κανεις να μην το βλεπει λαθος.

Για τον Καντουρι ειναι το πως θα το δεις και πως θα το μεταφρασεις.

Καλοπροαιρετα εγω θα πω οτι ο καθενας εχει τα χαρακτηριστικα και τον ρολο του μεσα στην ομαδα. Ο Λημνιος ειναι ακριβως αυτο. Εκρηξη, ταχυτητα, να φυγει στην κοντρα. Δεν ειναι ο ρολος αυτος του Ελ Καντουρι και σιγουρα δεν του ταιριαζει κιολας. Αυτος θελει την μπαλα στα ποδια του να μοιρασει να σπασει.

Αν το δουμε απο την αλλη πλευρα του νομισματος, σιγουρα δεν ειναι και οτι καλυτερο να βλεπεις εναν ποδοσφαιριστη να εχει αφησει 70+ λεπτα τα πνευμονια του μεσα στο γηπεδο και να κανει τετοιο σπρτιντ και εναν αλλον να ψιλοτρεχει και να μην δινει καν στην τελικη, επιλογη μεσα στην περιοχη, γιατι ουτε καν εφτασε εκει οταν σκοραρε ο Πριγιο.
Και βεβαια μεσα σε ολα αυτα ο Ελ Καντουρι ηταν και ξεκουραστος.

Σιγουρα ισχυει το κλασικο, οτι ο προπονητης ξερει καλυτερα τι θελει και τι ζηταει απο τον καθενα στο γηπεδο, αλλα δεν γινεται να παραβλεψεις πως μια τετοια εικονα για τον Ελ Καντουρι δειχνει καποιον που δεν δειχνει το παθος και την θεληση που δειχνει ολη η ομαδα στο γηπεδο. Οκ ειναι τετοιο το στυλ του ομως το παραδειγμα του Μπισεσβαρ ας πουμε δειχνει οτι αμα θελεις μια χαρα αλλαζεις για το καλο της ομαδας.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 14:17

Odi έγραψε:Μάλιστα.. Αφού διαβάσαμε και οτι δεν καταλαβαίνουμε από ποδόσφαιρο και καταλαβαίνετε εσείς οι γκουρού,το αφήνω κ εγώ εδώ.Κανείς δεν δημιουργεί θέμα. Άποψη εκφράζουμε.

Τώρα εσύ αν μπορείς να μου βρεις έναν τακτικό λόγο που ένας φρέσκος επιθετικός στον αγώνα παίκτης δεν βγαίνει στην κόντρα δύο εναντίον πέντε με τους συμπαίκτες του και κάνει χαλαρό τζόκινγκ,οκ.

Κ όλα αυτά για τον Ελ Καντουρί που έκανε δύο εβδομάδες να προπονηθεί λόγω...καθαρής μαγνητικής.

Αν όπως λες καταλάβαινες από ποδόσφαιρο δεν θα ρωτούσες.
Τίποτα δεν γίνεται τυχαία... ειδικά σε αυτόν τον ΠΑΟΚ.
Μόνο αν δεις που είναι ο καντουρι την ώρα που σουτάρει ο πριγιοβιτς θα καταλάβαινες.
Η απόσταση μεταξύ τους είναι ακριβώς αυτή που πρέπει στην κάθετη στιχηση των επιθετικών.
Το να σπρινταρει και να καρφωθεί πάνω στον πριγιοβιτς θα το κανε κάποιος παίκτης της Σαλαμίνας.
Ακόμα πιο έξυπνο και δείχνει αυτό που εννοεί ο λουτσεσκου την ομοιογένεια και το να γνωρίζει ο ένας τον άλλο,ήταν το ότι ο Λημνιος έφυγε πλάγια και ο καντουρι έμεινε στον άξονα.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί ?

Όσο για το αν είχε όντως πρόβλημα αυτό σίγουρα δεν το ξέρεις εσύ, αλλά πάλι σ αρέσει να δημιουργείς θέμα.
Ο καντουρι έκανε μια βδομάδα ατομική προπόνηση.
Αυτό λέγεται πρόληψη. Είναι προτιμότερο ένας παίκτης που νιώθει κάποιες ενοχλήσεις ή πόνους να πάει κάποιες μέρες συντηρητικά παρά να βγάλει από την καταπονηση καμία βαριά θλάση.
Αλλά αφού ξέρεις από ποδόσφαιρο θα πρεπε να το ξέρεις αυτό.

Όσο για τα σπριντ του καντουρι,όλοι ξέρουν ότι δεν είναι σπρίντερ. Άμα ένας παίκτης 190 με αυτή την τεχνική ήταν και σπρίντερ θα σκοτώνονταν η Ρεάλ και η Μπαρτσελόνα για να τόν πάρουν.

Εικόνα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 14:37

desperando έγραψε:
Odi έγραψε:Μάλιστα.. Αφού διαβάσαμε και οτι δεν καταλαβαίνουμε από ποδόσφαιρο και καταλαβαίνετε εσείς οι γκουρού,το αφήνω κ εγώ εδώ.Κανείς δεν δημιουργεί θέμα. Άποψη εκφράζουμε.

Τώρα εσύ αν μπορείς να μου βρεις έναν τακτικό λόγο που ένας φρέσκος επιθετικός στον αγώνα παίκτης δεν βγαίνει στην κόντρα δύο εναντίον πέντε με τους συμπαίκτες του και κάνει χαλαρό τζόκινγκ,οκ.

Κ όλα αυτά για τον Ελ Καντουρί που έκανε δύο εβδομάδες να προπονηθεί λόγω...καθαρής μαγνητικής.

Αν όπως λες καταλάβαινες από ποδόσφαιρο δεν θα ρωτούσες.
Τίποτα δεν γίνεται τυχαία... ειδικά σε αυτόν τον ΠΑΟΚ.
Μόνο αν δεις που είναι ο καντουρι την ώρα που σουτάρει ο πριγιοβιτς θα καταλάβαινες.
Η απόσταση μεταξύ τους είναι ακριβώς αυτή που πρέπει στην κάθετη στιχηση των επιθετικών.
Το να σπρινταρει και να καρφωθεί πάνω στον πριγιοβιτς θα το κανε κάποιος παίκτης της Σαλαμίνας.
Ακόμα πιο έξυπνο και δείχνει αυτό που εννοεί ο λουτσεσκου την ομοιογένεια και το να γνωρίζει ο ένας τον άλλο,ήταν το ότι ο Λημνιος έφυγε πλάγια και ο καντουρι έμεινε στον άξονα.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί ?

Όσο για το αν είχε όντως πρόβλημα αυτό σίγουρα δεν το ξέρεις εσύ, αλλά πάλι σ αρέσει να δημιουργείς θέμα.
Ο καντουρι έκανε μια βδομάδα ατομική προπόνηση.
Αυτό λέγεται πρόληψη. Είναι προτιμότερο ένας παίκτης που νιώθει κάποιες ενοχλήσεις ή πόνους να πάει κάποιες μέρες συντηρητικά παρά να βγάλει από την καταπονηση καμία βαριά θλάση.
Αλλά αφού ξέρεις από ποδόσφαιρο θα πρεπε να το ξέρεις αυτό.

Όσο για τα σπριντ του καντουρι,όλοι ξέρουν ότι δεν είναι σπρίντερ. Άμα ένας παίκτης 190 με αυτή την τεχνική ήταν και σπρίντερ θα σκοτώνονταν η Ρεάλ και η Μπαρτσελόνα για να τόν πάρουν.

Εικόνα




Απλά, κατανοητά και με επιχειρήματα....
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 14:38

Εγω τους καταλαβαίνω τους προβληματισμούς για καντουρί.Αλλα εκ των πραγμάτων ρε παιδιά έχουμε δει πως όταν ενας παίκτης είναι αδιάφορος ή δεν μας κολλάει ο λουτσέσκου των εκθιάζει έμμεσα ή άμμεσα με δηλώσεις του ή δεν τον βλέπουμε καν στην αποστολή.Εχουμε δει δηλαδή μυστακίδη,ενρικε,μουλέν κτλπ κτλπ να μας λέει ο προπονητής με τον τρόπο του οτι ρε μάγκες αυτος δεν....Και πέρσυ με πρίγιογκολ και μπίσεσβαρ αν πρέπει κάποιος να χαλιναγωγηθεί όντως συμβαίνει.Απ'την άλλη ο Καντουρις βλέπουμε οτι υπολογίζεται κανονικά και παραπάνω απο πολλούς παίκτες παρόλες τις όποιες αδυναμίες του.Καλός η κακώς δεν ξερω.Αλλα αμα δεν έκανε στον λουτσέσκου που έχει φτιάξει αυτο το ανταγωνιστικό σύνολο κάπως θα μας το έδειχνε οτι και ο καντουρίς,μαγκες δεν...
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 14:41

1,85 είναι. Δε λέμε να είναι σπρίντερ. Αλλά όταν υποθετικά μπαίνεις φρέσκος και τρέχεις έτσι...
Ο Σάκχοφ είναι 1,90, ούτε κι αυτός είναι σπρίντερ, αλλά δεν είδαμε ποτέ κάτι παρόμοιο.
Δεν έχει να κάνει απλά με εκατοστά. Ίσα ίσα νομίζω ότι έχει ιδανικό ύψος για το σύγχρονο ποδόσφαιρο.
Προφανέστατα είναι υπερβολικά βαρύ κορμί, κάτι που για μένα σημαίνει ότι στα άκρα και στο 8, δεν μπορεί να παίξει με ευκολία.

*Κι εγώ μιλάω κυρίως για τις επιστροφές του και όχι τόσο για τη φάση του γκολ.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 14:45

Ντεσπε το θεμα δεν ειναι που ειναι οταν σουταρει ο Πριγιοβιτς αλλα οταν σηκωνει ο Λημνιος το κεφαλι για να βγαλει την σεντρα. Εκει δεν υπαρχει επιλογη δευτερου παικτη. Ειναι ο Πριγιο αναμεσα σε 4 της Βασιλειας, ο Ελ ειναι αρκετα πισω.

Δεν αντιλεγω σε οσα αναφερεις και οπως εγραψα κιολας πριν αυτο ειναι το στυλ του στην τελικη.
Απλα αυτο το τζοκινκ σε κοντρα επιθεση για εναν ξεκουραστο ποδοσφαιριστη δεν ειναι και οτι καλυτερο.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 14:58

Τέλος πάντων.
Το θέμα δεν είναι να κάνουμε τεχνική ανάλυση ή βιντεοθεραπεια
Σκοπός είναι να μην δημιουργούμαι κλίμα για παίκτες της ομάδας μας, ειδικά μιας ομάδας που μαμαει και δέρνει.
Όλοι μας έχουμε τις συμπάθειες μας και τις αντιπάθειες.
Φαντάζεστε να κάνει ο καθένας κάτι παρόμοιο για όποιον δεν πολυγουσταρει, να κάνω πχ εγώ ένα βιντεάκι με τα τρακαρίσματα και τις λάθος επιλογές του λημνιου,να κάνει κάποιος άλλος με τα τσάγια του κρεσπο...και πάει λέγοντας.

Ειδικά αν είσαι μπλε ή κόκκινος πρέπει να είσαι δέκα φορές πιο προσεκτικος
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rizla » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 15:29

Η ομάδα για την εποχή έπαιξε πολύ καλά.
Η πρόκριση είναι 50-50 με το γκολ που φάγαμε,όμως αν κάνουμε παρόμοια εμφάνιση
δεν βλέπω πως θα αποκλειστούμε.
Η επίμονη κριτική στην απόδοση των παιχτών δεν θεωρώ οτι βοηθάει κάπου.
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 15:38

Απολύθηκε ο Βίκι
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 15:40

Τέλεια!

Έτσι όπως έπαιξε στην Τούμπα, ο οποιοσδήποτε θα τον απέλυε.


Το βράδυ λουκέτο στο topic..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Basel 2-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 15:42

Kostas_Peraia4 έγραψε:Απολύθηκε ο Βίκι

Άσχημο για εμάς, αφού αλλάζει η ψυχολογία της Βασιλείας και των οπαδών της, που "πέρασε το δικό τους"... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες