ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (NS2)

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Παρ 20 Ιούλ 2018, 09:29

Τελικά θα έρθουν οι Ελβετοί ή όχι; Γιατί θα είναι κρίμα να μείνει κλειστή η 8 και να είναι άδεια.
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό prax » Παρ 20 Ιούλ 2018, 09:58

Καλημερα αδερφια,
θα κανω κατι που εκανα και πριν τον τελικο με την κουλα:
θετικη ενεργεια πανω απ ολα κ αυρα.
πριν τον τελικο λοιπον ελεγα σε ολους οτι το κυπελλο δεν το χανουμε, το πιστευα πιο πολυ, και καθε μερα που περνουσε ακομα πιο πολυ!
το μονο που φοβομουν ηταν το κορακι, αν ηταν ο σιδηροπουλος θα ηταν θετικο(οχι οτι κ αυτος δεν μας εχει χαντακωσει, θυμαμαι ενα 0-0 με κουλα στο κυπελο οπου τελειωσαμε με 9, ειχε αποβληθει ο ιβιτσ γιατι!!!! ειχε βρισει στα σερβικα.. μπασταρδος..), οποιοςδηποτε αλλος θα ηταν προκληση.
σε ολους το ελεγα, στο φβ πιο πολυ, παλιους συνδεσμητες-οπαδους,

πολλοι λακισαν ειδικα παλιοι συνδεσμητες κ προεδροι σφ κτλ.
μ ελεγαν οτι ο τιρλης θα μας φαει λαχανο, στην εδρα του παιζουμε κτλ..
τους ελεγα οτι ο θεος (του ποδοσφιαρου) μας χρωσταει κατι. (για πλακα το ελεγα φυσικα)
και εκει που κυλλουσαν οι μερες φααααπ, παρε τον ξενο διαιτητη.. τοτε λοιπον ημουν σιγουρος οτι δεν το χανουμε.

λοιπον αδερφια μου, θετικη ενεργεια, θετικη αυρα και ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΗΔΗΞΟΥΜΕ ΡΕΕΕΕ
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 20 Ιούλ 2018, 10:02

Εξακολουθεί να είναι θέμα συζήτησης στην Ελβετία η απόφαση των μελών του κλαμπ οπαδών της Βασιλείας "Muttenzerkurve", να μην ταξιδέψουν στη Θεσσαλονίκη για τον αγώνα της Τρίτης λόγω του ότι για την είσοδό τους στην Τούμπα απαιτούνται τα στοιχεία τους.

Σε ένα από τα πολλά σχετικά δημοσιεύματα πάντως, ο συντάκτης του κειμένου τονίζει μεταξύ άλλων πως η ατμόσφαιρα στην Τούμπα είναι "καυτή", με το γήπεδο του Π.Α.Ο.Κ. να θεωρείται ένα... καζάνι 29 χιλιάδων θέσεων, ειδικά όταν είναι γεμάτο, ενώ σημειώνεται πως η ατμόσφαιρα θα είναι ιδιαίτερα... θορυβώδης την ερχόμενη Τρίτη.


Από paok24.com

Αναρωτιέμαι πόσα να είναι άραγε τα μέλη αυτού του δυσανάγνωστου κλαμπ, όπως και τι ακριβώς πρεσβεύουν...
Στο δικό τους γήπεδο, π.χ., μήπως μπαίνουν δίχως να χουν δώσει τα στοιχεία τους για να βγάλουν εισιτήριο?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Παρ 20 Ιούλ 2018, 10:03

Να πούμε ακόμη ότι ο τερματοφυλακας τους είναι νέος και άπειρος
Τον έχω παρακολουθήσει πολλές φορές, αφού μέχρι προ ολίγου έπαιζε στη Λουκέρνη
Με λίγη πίεση, θα πέσουν ΦΑΠΕΣ
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό Banksy » Παρ 20 Ιούλ 2018, 10:11

john4serres έγραψε:Από paok24.com: Τη στιγμή που ο Ράζβαν Λουτσέσκου αναζητάει από χθες τον αντικαταστάτη του Ντιέγκο Μπίσεσβαρ στην αριστερή πτέρυγα της επίθεσης του ΠΑΟΚ, ο προπονητής της Βασιλείας, Ραφαέλ Βικί, καταστρώνει τα πλάνα του χωρίς τέσσερις σημαντικότατους ποδοσφαιριστές του.

Συγκεκριμένα, στο ιατρικό δελτίο της Βασιλείας βρίσκονται τη δεδομένη χρονική στιγμή ο 20χρονος στόπερ Εράι Κουμάρτ λόγω προβλήματος στον ώμο (12 συμμετοχές πέρσι), ο 25χρονος Κολομβιανός στόπερ Έντερ Μπαλάντα (24 συμμετοχές πέρσι) που προέρχεται από θλάση, ο επίσης τραυματίας 23χρονος επιτελικός μέσος Σάμουελ Κάμπο (35 συμμετοχές, 6 γκολ και 15 ασίστ την περσινή σεζόν) αλλά και ο 27χρονος κεντρικός χαφ Τόλαντ Τσάκα (34 συμμετοχές, 3 γκολ και 2 ασίστ πέρσι), που "κουβαλάει" έναν σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο από την περασμένη σεζόν.

http://www.paok24.com/podosfairo/119136 ... tin-toumpa



Για άλλη μια φορά μπήκαν και πήραν θέμα απ το PAOKmania. Και αυτοί και οι άλλοι στο inpaok. Βάλτε κάποιος ρε μάγκες και τη λίστα που δήλωσε η Βασιλεία στην ουεφα για να μην κουράζονται τα παιδιά να ψάχνουν.
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Παρ 20 Ιούλ 2018, 10:14

goran 64 έγραψε:
Εξακολουθεί να είναι θέμα συζήτησης στην Ελβετία η απόφαση των μελών του κλαμπ οπαδών της Βασιλείας "Muttenzerkurve", να μην ταξιδέψουν στη Θεσσαλονίκη για τον αγώνα της Τρίτης λόγω του ότι για την είσοδό τους στην Τούμπα απαιτούνται τα στοιχεία τους.

Σε ένα από τα πολλά σχετικά δημοσιεύματα πάντως, ο συντάκτης του κειμένου τονίζει μεταξύ άλλων πως η ατμόσφαιρα στην Τούμπα είναι "καυτή", με το γήπεδο του Π.Α.Ο.Κ. να θεωρείται ένα... καζάνι 29 χιλιάδων θέσεων, ειδικά όταν είναι γεμάτο, ενώ σημειώνεται πως η ατμόσφαιρα θα είναι ιδιαίτερα... θορυβώδης την ερχόμενη Τρίτη.


Από paok24.com

Αναρωτιέμαι πόσα να είναι άραγε τα μέλη αυτού του δυσανάγνωστου κλαμπ, όπως και τι ακριβώς πρεσβεύουν...
Στο δικό τους γήπεδο, π.χ., μήπως μπαίνουν δίχως να χουν δώσει τα στοιχεία τους για να βγάλουν εισιτήριο?


Η Βασιλεία, η πόλη που έχω σπουδασει, είναι η πιο αριστερή πόλη της Ελβετίας
Έχουν θέματα με αστυνομικούς κι ελεγκτικες αρχές γενικότερα.
Απ όσο ξέρω πάντως, είναι υποχρεωμένοι να έχουν κάρτα μέλους του συλλόγου, για να παρουν εισιτήρια.

Το δυσανάγνωστα όνομα Muttenzerkurve πάει να πει σε ελεύθερη μετάφραση εκείνη η στροφή της κερκίδα που βλέπει προς το Muttenz, ένα χωριό έξω από τη Βασιλεία. Σ εκείνο το κομμάτι της κερκίδα, στο οποιο ως φοιτητής έχω πάει μερικές φορές, βρίσκεις παραδοσιακα τους Ultras της Βασιλείας.
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 20 Ιούλ 2018, 10:15

goran 64 έγραψε:
Εξακολουθεί να είναι θέμα συζήτησης στην Ελβετία η απόφαση των μελών του κλαμπ οπαδών της Βασιλείας "Muttenzerkurve", να μην ταξιδέψουν στη Θεσσαλονίκη για τον αγώνα της Τρίτης λόγω του ότι για την είσοδό τους στην Τούμπα απαιτούνται τα στοιχεία τους.

Σε ένα από τα πολλά σχετικά δημοσιεύματα πάντως, ο συντάκτης του κειμένου τονίζει μεταξύ άλλων πως η ατμόσφαιρα στην Τούμπα είναι "καυτή", με το γήπεδο του Π.Α.Ο.Κ. να θεωρείται ένα... καζάνι 29 χιλιάδων θέσεων, ειδικά όταν είναι γεμάτο, ενώ σημειώνεται πως η ατμόσφαιρα θα είναι ιδιαίτερα... θορυβώδης την ερχόμενη Τρίτη.


Από paok24.com

Αναρωτιέμαι πόσα να είναι άραγε τα μέλη αυτού του δυσανάγνωστου κλαμπ, όπως και τι ακριβώς πρεσβεύουν...
Στο δικό τους γήπεδο, π.χ., μήπως μπαίνουν δίχως να χουν δώσει τα στοιχεία τους για να βγάλουν εισιτήριο?


Γρηγόρη δεν το εχω ψαξει.
Κατι που ακουσα κλεφτά στο ραδιο (ισως και να μην ισχυει) οτι τα μέλη αυτου του club θεωρουνται τα "καλά παιδιά" της Βασιλείας. Μπαχαλάκηδες δηλαδή.

edit: να τος ο ελβετός γιατρός. σιγουρα θα ξερει 1-2 πραγματα καλυτερα απο εμας.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29882
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 20 Ιούλ 2018, 10:33

Θενκς john4serres και ελβετέ γιατρέ για τις πληροφορίες... 8-)

Αλλά ρε συ γιατρέ, το πώς την βρήκες την "άκρη", να "μπλέξεις" κι εδώ την αριστερά, είναι παροιμιώδες... :lol: :lol: :P
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 20 Ιούλ 2018, 10:40

Λόγω της αριστερής Ελληνικής κυβέρνησης.
(πιο αριστερή πεθαίνει)
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89905
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 20 Ιούλ 2018, 11:16

goran 64 έγραψε:απόφαση των μελών του κλαμπ οπαδών της Βασιλείας "Muttenzerkurve", να μην ταξιδέψουν στη Θεσσαλονίκη



Βρήκαμε γιατί δεν θα έρθουν.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46903
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Παρ 20 Ιούλ 2018, 11:50

goran 64 έγραψε:Θενκς john4serres και ελβετέ γιατρέ για τις πληροφορίες... 8-)

Αλλά ρε συ γιατρέ, το πώς την βρήκες την "άκρη", να "μπλέξεις" κι εδώ την αριστερά, είναι παροιμιώδες... :lol: :lol: :P


Όταν ήμουν φοιτητής 4 στους 6 βουλευτές του κανονιού ήταν σοσιαλιστες
Την ίδια στιγμή το σοσιαλιστικό κόμμα έβγαζε τότε 22% πανελβετικα
Από κει και πέρα πιο συχνά θα βρεις ανθρώπους της εξωκοινοβουλευτικης αριστεράς να αντιδρούν στην αρχειοθέτηση των στοιχείων τους παρά δεξιούς
Παραθέτω στοιχεία Γρηγόρη, δεν τα βγάζω από το μυαλό μου
Και ξέρω πως λειτουργεί η πόλη, εκεί σπούδασα
Τώρα βέβαια έχει γυρίσει λίγο προς τα δεξιά
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 20 Ιούλ 2018, 12:07

Συνεχίζεις βλέπω γιατρέ μου... 8-)
Παραθέτοντας μεν στοιχεία, για προ 20αετίας(?) και βάλε δε και για κάτι που δεν αφορούσε την ερώτηση μου... :roll:

Υ.Γ. Τελικά αυτοί οι "ερίφηδες" του "δυσανάγνωστου" κλαμπ, είναι δεξιοί, σοσιαλιστές, αριστεροί, κεντρώοι, της εξωκοινοβουλευτικής, όποιας "θέσης" μήπως ή τι στον δήμαρχο του Βόλου? Ξέρεις να μας ενημερώσεις ή δεν ξέρεις?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Παρ 20 Ιούλ 2018, 12:21

goran 64 έγραψε:Συνεχίζεις βλέπω γιατρέ μου... 8-)
Παραθέτοντας μεν στοιχεία, για προ 20αετίας(?) και βάλε δε και για κάτι που δεν αφορούσε την ερώτηση μου... :roll:

Υ.Γ. Τελικά αυτοί οι "ερίφηδες" του "δυσανάγνωστου" κλαμπ, είναι δεξιοί, σοσιαλιστές, αριστεροί, κεντρώοι, της εξωκοινοβουλευτικής, όποιας "θέσης" μήπως ή τι στον δήμαρχο του Βόλου? Ξέρεις να μας ενημερώσεις ή δεν ξέρεις?


Βρε Γρηγόρη, είπα κάτι κακο;
Μία πολιτική προσέγγιση έκανα, απαντώντας στο ερώτημα σου γιατί δε θέλουν να δώσουν τα στοιχεία τους για να παρουν εισιτήρια.
Οι άνθρωποι αυτοί βασικά δε γουστάρουν να ξεβρακωνονται - τρόπος του λέγειν - για να παρακολουθήσουν ένα ματς
Και καλά κάνουν ρε αδερφέ
Από μένα τέλος
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 20 Ιούλ 2018, 12:29

Εξ αρχής, αυτή η απάντηση, αν και αποτελεί προσωπική σου εικασία, θα ήταν μάλλον αρκετή και ενδιαφέρουσα...
Οι άνθρωποι αυτοί βασικά δε γουστάρουν να ξεβρακωνονται - τρόπος του λέγειν - για να παρακολουθήσουν ένα ματς
Και καλά κάνουν ρε αδερφέ

Από κει και πέρα όμως...
Βρε Γρηγόρη, είπα κάτι κακο;

...κακό δεν είπες τίποτα...Απλά, πέραν των παραπάνω, θεωρώ πως είπες πολλά άσχετα με την απορία μου και παράλληλα αχρείαστα, αφού αφορούσαν την αδιάφορη πολιτική ιστορία της Ελβετίας και της πόλης της Βασιλείας...

Τέλος κι από μένα και να σαι καλά, αν και τελικά η απορία μου...
Τελικά αυτοί οι "ερίφηδες" του "δυσανάγνωστου" κλαμπ, είναι δεξιοί, σοσιαλιστές, αριστεροί, κεντρώοι, της εξωκοινοβουλευτικής, όποιας "θέσης" μήπως ή τι στον δήμαρχο του Βόλου? Ξέρεις να μας ενημερώσεις ή δεν ξέρεις?

...φυσικά δεν λύθηκε... 8-)

Υ.Γ. Επίσης, αν ξαναδιαβάσεις προσεκτικότερα την αρχική απορία μου, θα διαπιστώσεις ότι αφορά το "πόσοι είναι και τι ακριβώς πρεσβεύουν" και όχι το γιατί δεν δέχονται να δώσουν τα στοιχεία τους, όπως φαίνεται ότι νόμιζες...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Basel 24/7 20:30 (Paokmania Web Radio) & NS2

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 20 Ιούλ 2018, 13:07

Παρακαλώ μην το παρατραβήξετε...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89905
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες