Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

MVP Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη

Πασχαλάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Matos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Varela
13
11%
Crespo
3
2%
Γιαννούλης
1
1%
Canas
5
4%
Shakhov
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Biseswar
14
12%
Πέλκας
56
46%
Jaba
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Akpom
28
23%
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Oliveira
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ingasson
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 121

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Κυρ 12 Μάιος 2019, 13:24

Αυτό το νταμπλ-το γραφω και δεν το πιστευω!!!-πρεπει να αφιερωθεί σε ολους οσους δεν ζουν πλεον και το ειδαν από εκει ψηλα!!

Για ολους αυτους,εμεις οι σαρανταφευγα,δεν μπορούσαμε να σταματήσουμε τα δακρυα μας!!!

Για ολους αυτους που μας πρωτοπηγαν στο γηπεδο πιτσιρικια και δεν ηταν χθες μαζι μας να πανηγυρίσουμε αγκαλια!!

Και για ολους αυτους που εδώ και τριαντα χρονια κανανε ατελειωτα χιλιόμετρα για να κρατανε τη σημαια του ΠΑΟΚ ψηλα!!!Που τρεχανε παντου χωρις να περιμενουν τιποτα!!!ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ!!!

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΙΕΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ!!!

Ελπιζω πως αυτό το νταμπλ θα βοηθησει να αγαπήσουμε αυτή την ομαδα και πως θα σταματήσουμε να της βαζουμε τρικλοποδιες εμεις οι ιδιοι!!!

ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ...ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΕΦΕΡΕΣ ΤΗ ΧΑΡΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ!!!ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό panta » Κυρ 12 Μάιος 2019, 13:26

ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Gabri17 » Κυρ 12 Μάιος 2019, 13:33

αν μου ελεγε καποιος 5 χρονια πριν σαν σημερα, την ημερα που ετρωγα 4 απο τον βαζελο στον τελικο, πως σε5 χρονια θα ειναι νταμπλουχος και θα εχεις 1 πρωταθλημα αηττητο και 3 σερι κυπελλα θα τον ελεγα τουλαχιστον τρελο...
Gabri17
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί 29 Απρ 2014, 11:14

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό back in black » Κυρ 12 Μάιος 2019, 13:36

Έχω την ευλογία, λόγω ηλικίας, να έχω ζήσει όλους τους τίτλους της ομάδας, να έχω ζήσει και τα πέτρινα χρόνια της ανυποληψίας και της χλεύης, αυτό όμως που έζησα και ζω με την σημερινή ομάδα του ΠΑΟΚ, είναι μοναδικό και ανεπανάληπτο , ο τρόπος που ήρθε το νταμπλ, ο σφυγμός του κόσμου, η αίσθηση του θα το πάρω ότι και να γίνει, το μέταλλο του νικητή. Ευγνώμων τι άλλο να πω;
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 12 Μάιος 2019, 14:01

Πείτε με τρελό, δεν έχω υπερβολικές αντιδράσεις για το νταμπλ. Ναι συγκίνηση, ναι περηφάνεια, ναι χαρά αλλά όχι σε υπέρτατο βαθμό. Διότι, υπό φυσιολογικές συνθήκες, δε θα σταματήσει να παίρνει τίτλους ο ΠΑΟΚ. Έχει μπει το νερό στο αυλάκι και δε βλέπω, αν συνεχίσει να ενισχύει το Σαββιδέικο την ομάδα με την ίδια κι ακόμα μεγαλύτερη ζέση, πώς μπορεί να αναχαιτιστεί η ομάδα. Δεν ξέρω αν στον ΠΑΟΚ ο Ιβάν έχει βρει τον εαυτό του. Αυτό που ξέρω είναι ότι ήρθε για να μείνει στην ιστορία. Και να εντυπωθεί στις συνειδήσεις και τις μνήμες όλων μας ως ο κουμανταδόρος που έχει προξενήσει σε κάθε μη ΠΑΟΚτσή παρακρούσεις. Κόντρα στο ατιμώρητο παρακράτος και τις πρακτικέε του. Νιώθω τυχερός που ζω αυτές τις μέρες. Και που άντεξα τις πάμπολλες, εκατοντάδες, χιλιάδες μερες που προηγήθηκαν, να τρώγομαι με τα ρούχα μου για όσα υφιστάμεθα από τους εγκληματίες του κόκκινου, πράσινου και κιτρινόγαυρου παρακράτους. Μπράβο σε όλους στην ομάδα. Μας έκαναν περήφανους. Τώρα ξεκινούν όμως τα πραγματικά πολύ δύσκολα. Έχω εμπιστοσύνη ότι οι υπεύθυνοι στην ΠΑΕ έχουν όλη τη διάθεση και γνώση για να εξελίξουν πολύ περισσότερο την ήδη πολύ καλή ομάδα μας.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Kaminia 4 » Κυρ 12 Μάιος 2019, 14:27

panta έγραψε:

Αδερφε ΠΑΝΤΑ,με εκανες χαλια και σε ευχαριστω για αυτο.ΑΔΕΡΦΙΑ ΖΕΙΤΕ.
ΠΑΟΚΑΡΑ μεχρι να σβυσει ο γαλαξιας.
:opaokara: :nairepaok:
SINGING-DRINKING
Άβαταρ μέλους
Kaminia 4
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 15:04
Τοποθεσία: Peiraias

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Κυρ 12 Μάιος 2019, 15:10

:nairepaok:
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 12 Μάιος 2019, 15:29

Ενα τεραστιο ευχαριστω σε ολους οσοι μας χαρισαν αυτην την υπεροχη χρονια :pano:
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 12 Μάιος 2019, 17:39

Τώρα που αρχίσαμε να χαλαρώνουμε σιγά σιγά, όσο είναι δυνατον τέλος πάντων, μπορεί να μας γράψει κάποιος που ήταν μέσα, πως και γιατί γιναν επεισόδια χθες στο ματς;;;
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3497
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 12 Μάιος 2019, 17:59

tsou έγραψε:Αήτητο πρωτάθλημα+νταμπλ.
άθλος που δεν πέτυχε ποτέ καμία άλλη ομάδα στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου.
ΟΙ ΑΣΠΡΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΥΡΕΣ ΣΟΥ ΟΙ ΡΙΓΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΖΟΥΝ.


του ευρωπαϊκού;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 12 Μάιος 2019, 18:00

navigator11 έγραψε:Πείτε με τρελό, δεν έχω υπερβολικές αντιδράσεις για το νταμπλ. Ναι συγκίνηση, ναι περηφάνεια, ναι χαρά αλλά όχι σε υπέρτατο βαθμό.

δεν έχουμε καταλάβει ακόμα τι έκανε η ομάδα.

Διότι, υπό φυσιολογικές συνθήκες, δε θα σταματήσει να παίρνει τίτλους ο ΠΑΟΚ. Έχει μπει το νερό στο αυλάκι και δε βλέπω, αν συνεχίσει να ενισχύει το Σαββιδέικο την ομάδα με την ίδια κι ακόμα μεγαλύτερη ζέση, πώς μπορεί να αναχαιτιστεί η ομάδα. Δεν ξέρω αν στον ΠΑΟΚ ο Ιβάν έχει βρει τον εαυτό του. Αυτό που ξέρω είναι ότι ήρθε για να μείνει στην ιστορία. Και να εντυπωθεί στις συνειδήσεις και τις μνήμες όλων μας ως ο κουμανταδόρος που έχει προξενήσει σε κάθε μη ΠΑΟΚτσή παρακρούσεις. Κόντρα στο ατιμώρητο παρακράτος και τις πρακτικέε του. Νιώθω τυχερός που ζω αυτές τις μέρες. Και που άντεξα τις πάμπολλες, εκατοντάδες, χιλιάδες μερες που προηγήθηκαν, να τρώγομαι με τα ρούχα μου για όσα υφιστάμεθα από τους εγκληματίες του κόκκινου, πράσινου και κιτρινόγαυρου παρακράτους. Μπράβο σε όλους στην ομάδα. Μας έκαναν περήφανους. Τώρα ξεκινούν όμως τα πραγματικά πολύ δύσκολα. Έχω εμπιστοσύνη ότι οι υπεύθυνοι στην ΠΑΕ έχουν όλη τη διάθεση και γνώση για να εξελίξουν πολύ περισσότερο την ήδη πολύ καλή ομάδα μας.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Κυρ 12 Μάιος 2019, 18:29

elvetos giatros έγραψε:Τώρα που αρχίσαμε να χαλαρώνουμε σιγά σιγά, όσο είναι δυνατον τέλος πάντων, μπορεί να μας γράψει κάποιος που ήταν μέσα, πως και γιατί έγιναν επεισόδια χθες στο ματς;;;


Θα ήθελα κι εγώ ριπόρτ απο μέσα.

Περί αισθημάτων τα είπανε τα αδέρφια όλα. Να κάνω μια κουλ ανάγνωση αγωνιστική του τελικού.
Ο κόουτς το πήγε προφανώς το παιχνίδι στο σβηστό με οδηγίες σε Κάνιας, Σάχοβ να μη φεύγουν μπροστά και να μην αφήνουν χώρο μπροστά στην περιοχή για σουτ, κάτι που επιτεύχθηκε. ¨Παιχνίδι¨ έκαναν συχνά οι Κρέσπο Βαρέλα χθες.
Κάνιας, Σάχοβ όταν δέχονταν πίεση, αμέσως τη μπάλα στο αμέσως πίσω τους κεντρικό μπακ κι αυτός αμέσως σχετικά μεγάλη μπαλιά μπροστά. Δυστυχώς ο Ζαμπά ήταν παντελώς εκτός παιχνιδιού νοητικά. Οποιονδήποτε να είχε βάλει εκεί άλλο (Λημνιό, Ενρίκε ή υγιή Καντουρί) θα είχαμε γούστα.
Ο Γιαννούλης κατέβηκε ψαρωμένα και μάλλον είχε και οδηγίες να μην κάνει κ σέντρες. Πρόσεξα καμια δυο φάσεις που ενώ είχε τις προϋποθέσεις, άφησε τη μπάλα στον κοντινό του συμπαίκτη.
Ο Μάτος αν και δεν ήταν αρνητικός, έμεινε πίσω. Είχε και τον χειρότερο της ομάδας μπροστά του.
Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Ακπόμ μεγάλη απόδοση.

Φτάσαμε να κατεβαίνουμε τελικό και με μαζεμένη μη υπερβατική απόδοση να το σκουπίζουμε απλά και χαλαρά.
Αυτό είναι αλλαγή επιπέδου.

Περισσότερα σε άλλα threads
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6107
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό tsou » Κυρ 12 Μάιος 2019, 19:10


ξένοι παίχτες που δεν ξέρουν καν αν θα ανανεώσουν για του χρόνου σου δίνουν το νταμπλ, παίζουν μισοτραυμασμένοι με αυτοθυσία (βλέπε Βαρέλα) και αντί να δείξουν έπαρση, κλαίνε με λυγμούς αγκαλιασμένοι.
δεν ξέρω πως το καταφέραμε αυτό, ή ποιος το κατάφερε, ελπίζω μόνο να κρατήσει για όσο πιο πολύ γίνεται.
τέτοιο δέσιμο και αγάπη στην ασπρόμαυρη φανέλα δεν είδαμε ούτε από έλληνες δήθεν που ''νιώθουν'' το τι σημαίνει ΠΑΟΚ.
είμαστε ευλογημένοι.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2188
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 12 Μάιος 2019, 19:35

Προφανώς από τη διοίκηση ξεκινάει και "τσιμεντώνεται" μέσω του Λουτσέσκου όλο αυτό. Πράγμα εξαιρετικά δύσκολο. Ειδικά μετά από την περσινή απογοήτευση από τη ληστεία. Επαναλαμβάνω, ο Ρουμάνος δεν είναι σίγουρα ο καλύτερος προπονητής στον πλανήτη. Για τα τρέχοντα δεδομένα του ΠΑΟΚ όμως, είναι μια πολύ, πολύ αξιόπιστη λύση, με γνώση μέχρι τελευταίας σπιθαμής του πού βρίσκεται. Είναι εκπληκτικό το πώς μπόρεσε να ατσαλώσει αυτό το σύνολο και να το διατηρήσει παράλληλα συγκεντρωμένο απόλυτα στους στόχους της σεζόν. Με εκκίνηση από -2 και τα λοιπά παρατράγουδα των λευκών πολο, των καμπούρηδων, των σκανδιναβών ταλιμπάν, των ... άνετων επικρατήσεων του γκει στο β γύρο, των no passaran κλπ κλπ.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. - χάρτινη 1-0 (ΝΤΑΜΠΛ) MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 12 Μάιος 2019, 19:40

tsou έγραψε:
ξένοι παίχτες που δεν ξέρουν καν αν θα ανανεώσουν για του χρόνου σου δίνουν το νταμπλ, παίζουν μισοτραυμασμένοι με αυτοθυσία (βλέπε Βαρέλα) και αντί να δείξουν έπαρση, κλαίνε με λυγμούς αγκαλιασμένοι.
δεν ξέρω πως το καταφέραμε αυτό, ή ποιος το κατάφερε, ελπίζω μόνο να κρατήσει για όσο πιο πολύ γίνεται.
τέτοιο δέσιμο και αγάπη στην ασπρόμαυρη φανέλα δεν είδαμε ούτε από έλληνες δήθεν που ''νιώθουν'' το τι σημαίνει ΠΑΟΚ.
είμαστε ευλογημένοι.


Αυτο το συναισθημα εχω να το δω απο εκεινο το επικο φαουλ γκολ του Γκαρσια, οταν ολοι επεσαν πανω του και εκλαιγαν μαζι του....
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες