ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:08

ΦΑΣΕΙΣ του αγώνα!!!

Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό biriba427 » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:17

Ακόμη και να αποκλειομασταν ο ΠΑΟΚ σήμερα έπαιξε καλά απέναντι σε μια ομάδα που έστησε λεωφορείο και ήταν τυχερή στο 1ο γκολ (από κόντρα). Τα νούμερα τα λένε όλα και στις τελικές και στα κόρνερ και παντού! Το 2ο γκολ του Πανιωνίου ήρθε σε κόντρα επίθεση όταν ακόμη και ο Κρεσπο έπαιζε στην Μεγάλη περιοχή του αντιπάλου! Το Νιονιο ανέκαθεν τον συμπαθούσα αλλά με συμπεριφοράς κλάψας τύπου Μανιατη, με 6326271 κράμπες του Ντουρμισαι και με την στάση του στο τέλος του ματς... Απαξιώνονται μόνοι τους!! Ελάχιστοι το πίστεψαν μετα το γκολ του Καμάρα, νομίζω ότι το δοκάρι του Ματος έδωσε την Καβλα για αυτό που είδαμε στο τέλος... Πάλι καλά που ξύπνησε και ο κόσμος που ήταν νωθρος μέχρι την Παράταση... Για εμένα κορυφαίος ήταν ο Κρεσπο, ήταν ο μόνος που είχε καθαρό μυαλό σε Όλο το παιχνίδι, με 2ο τον αρχηγό με βαριά κακαλα και 3ο τον Σβαροφσκι που είναι κρύο αίμα...

Μερικές σημειώσεις...

Μανιατη, αντε γαμησου παρλαπιπα
Ντουρμισαι, πιο πολύ στο χόρτο ήσουν πάρα ετρεξες
Ενρίκε δεν έχεις σεντρα, όλες στα πουλια
Κουρασατε με την ίδια κομπίνα στο κορνερ
Η επόπτης καλό καβλακι...
Περαστικά σε Πέλκα και Τσιλουλη (πρώτα είμαστε άνθρωποι)
biriba427
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Πέμ 20 Αύγ 2009, 21:01

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:20

seaman έγραψε:Εδώ το γαυροδέκα μας λέι ότι και το γκολ του Ακπόμ ήταν επιθετικό φάουλ.



δεν διαμαρτυρηθε ουτε ενας παιχτης του πανιωνιου,ουτε το τερμα οταν το φαγαν!η θεαματικη κλτουμπα στην επαφη;(ασε που το ειχε φαει ηδη και παλευει μπας και το βγαλει εκει,γι αυτο βγαινει τετοια)
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:21

Ο chuck Norris δυσκολευεται να μετρησει τις καθυστερησεις του νιονιου.

Αν βγει το.ματς ολοκληρο θα κατσω να μετρησω καθυστερησεις.

Ειναι σιγουρα πανω απο 20 λεπτα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό skalon » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:21

Για εμένα πολύ καλός ήταν και ο Ενρίκε.
Δημιουργούσε πολλές φάσεις μόνος του από το πουθενά.
Συνεχής κίδυνος για την άμυνα των αντιπάλων, ξεφύτρωνε από εκεί που δεν τον περίμεναν.

Αν δεν έβγαζε τόσο άγχος για να σκοράρει και ήταν πιο ομαδικός, θα ήταν άψογος.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:27

sourmenetes έγραψε:
panpangr77 έγραψε:Το γκολ που ακυρώνεται του Ακπομ ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί είναι φαουλ.Μεγαλο παιχνίδι ο Κρέσπο.

Νομιζω ειναι φαουλ.στη μικρη περιοχη τον βρισκει.


Κι εγώ νόμιζα πως κάθε επαφή με τον τερματοφύλακα στην μικρή περιοχή είναι φάουλ, αλλά έκανα λάθος. Διαιτητής είπε πως ο τερματοφύλακας μπορεί να μαρκαριστεί κανονικά και στην μικρή περιοχή και δεν έχει κανένα πλεονέκτημα έναντι άλλου παίκτη, εκτός του ότι μπορεί να πιάνει την μπάλα με τα χέρια.
Το γκολ ήταν καθαρό. Ο Κρέσπο πηδάει κάθετα να πάρει την κεφαλιά και ο τερματοφύλακας πέφτει στον Ισπανό.
Πάντως οι διαιτητές συνηθίζουν να δίνουν εύκολα τέτοια επιθετικά φάουλ. Ελπίζω με το VAR να έχουμε βελτίωση...
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:32

hasio_john έγραψε:Είδα ξανά το τελευταίο πέναλτι, βρίσκει πρώτα στα πλευρά και μετά στα χέρια του, παίζει να την βρήκε και με τα 2. Η μπάλα πήγαινε προς το τέρμα και ανακόπηκε με τ' απλωμένα χέρια του αντιπάλου. Νομίζω 99% παράβαση και απλά αφήνω ένα 1% επειδή πήγε στα πλευρά πρώτα και δεν ξέρω αν ο κανονισμός λέει κάτι.
ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ 2 ΠΕΝΑΛΝΤΙ, ΕΧΕΙ ΧΑΡΙΣΕΙ ΚΑΡΤΕΣ, ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ και λοιπές παπαριές, ΤΟΤΕ στα φρύδια μας και αν η τελευταία φάση ήταν αμφισβητούμενη.
Το ζητούμενο είναι πως το παράρτημα πήρε τ' @@ μας και μεις μια ΜΥΘΙΚΗ πρόκριση σε ένα ματς με ανατροπές εγκεφαλικού και ένα κοράκι που δε νομίζω πως είχε δόλο, απλά είναι άλλος ένας άσχετος και μ@λ@κ@ς διαιτητής!


Η οδηγία που δίνετε είναι πως αν η μπάλα βρίσκει στο χέρι μετά από καραμπόλα και το χέρι είναι ακούσιο να μην δίνετε πέναλτυ.
Στην συγκεκριμένη φάση, προσωπική μου εκτίμηση είναι πως υπάρχει εκκούσιο χέρι. Ο ποδοσφαιριστής του Πανιωνίου απλώνει και τα δύο χέρια του μπροστά από το σώμα του με σκοπό να καλύψει περισσότερο χώρο. Δεν έχει τα χέρια σε φυσική θέση. Η μπάλα βρίσκει στα πλευρά και στο χέρι (δεν μπορώ να καταλάβω αν βρίσκει πρώτα πλευρά ή πρώτα χέρι). Ακόμη και να βρίσκει πλευρά και μετά χέρι, ο ποδοσφαιριστής έβαλε το χέρι επίτηδες σε έκταση για να ανακόψει την πορεία της μπάλας.
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ettien » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:33

Στην παράταση περιμενα να ξεκινησουμε πιο κλειστά, δεν θα υπήρχε περιπτωση να βρει χώρο και να σκοραρει ο πανιωνιος το 2ο γκολ.
Και κατι ακομη ρε παιδιά, μόνο σε μένα φαίνεται το κενό του Κανιας εμφανές ?
Άβαταρ μέλους
Ettien
 
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2016, 11:28

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:33

Ενώ κάποιες αμφισβητούμενες φάσεις σε άλλους χώρους του γηπέδου το ριπλει έδειχνε ότι σωστά σφυρίζονταν, τα τραβήγματα και τα κατεβάσματα στους δικούς μας μέσα στο κουτί στις στημένες φάσεις ήταν ξεδιάντροπα καραμπινάτα και δεν σφυρίχτηκε κανένα. Κρέσπο μβπ, από αύριο μιλάμε και λίγο για το τρόπο που κάναμε επιθέση (όσο άφηναν να παιχτεί).
Αυτεπάγγελτα δεν μπορεί να κατηγορηθεί η ξεφτίλα τους στη σέντρα στο τέλος;
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:34

Ποσο πονο δινει αυτος ο ΠΑΟΚ,ρε σεις?....

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΡΕ ΝΑ ΒΙΑΖΕΤΕ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!!!ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!Ένα ολοκληρο γηπεδο εβραζε και αυτοι αισθάνονται αδικημένοι?....Ποιος?....Ο Μανιατης?....Γ@ΜΩ ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΣΑΣ!!!Που ηρθατε μονο για να προκαλεσετε!!!Γ@ΜΙΟΛΕΣ!!!

ΜΟΝΟ Ο ΠΑΟΚ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ!!

Κρεσπο-Βιερινια...σας ευχαριστω ρε μαγκες!!!

ΥΓ.Πάνθηρες...εάν αυτό το πραγμα που παρουσιαστηκε σημερα στην Τουμπα σας αντιπροσωπευει…..sorry,μαγκιτες αλλα εχετε γινει ένα με τους gayρους και εσεις οι οπαδοι αυτης της ιστορικης ομαδας που εδώ και μερικα χρονια λειτουργει ως παραρτημα του Πασαλιμανιου….
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:35

Αμάν το ζήσαμε κι αυτό απόψε! Παρακολουθούσα στο live του sdna για να μη σαλταρω, αλλά τελικά η ομάδα έγραψε σήμερα ιστορία και έστειλε μηνύματα ερωτικά στο λεκανοπέδιο...

ΈΠΟΣ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ!

Δε μπορώ να φανταστώ τι διαιτησίες θα δούμε μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος και στα ημιτελικά του κυπέλλου.

Ξένους διαιτητές και στα ημιτελικά.

Το φετινό νταμπλ θα μνημονεύεται για αιώνες!!!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:36

Δεν μπορω να ακουω μαλακιες για τα αυτονόητα...και ζητω συγγμωμη που το γραφω ετσι!!

Ο Κρεσπο πηδαει καθετα,κερδιζει την κεφαλια και μετα ο Ακπομ σκοραρει.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΟΥΛ!!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:37

Anthimox έγραψε:
hasio_john έγραψε:Είδα ξανά το τελευταίο πέναλτι, βρίσκει πρώτα στα πλευρά και μετά στα χέρια του, παίζει να την βρήκε και με τα 2. Η μπάλα πήγαινε προς το τέρμα και ανακόπηκε με τ' απλωμένα χέρια του αντιπάλου. Νομίζω 99% παράβαση και απλά αφήνω ένα 1% επειδή πήγε στα πλευρά πρώτα και δεν ξέρω αν ο κανονισμός λέει κάτι.
ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ 2 ΠΕΝΑΛΝΤΙ, ΕΧΕΙ ΧΑΡΙΣΕΙ ΚΑΡΤΕΣ, ΕΧΕΙ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ και λοιπές παπαριές, ΤΟΤΕ στα φρύδια μας και αν η τελευταία φάση ήταν αμφισβητούμενη.
Το ζητούμενο είναι πως το παράρτημα πήρε τ' @@ μας και μεις μια ΜΥΘΙΚΗ πρόκριση σε ένα ματς με ανατροπές εγκεφαλικού και ένα κοράκι που δε νομίζω πως είχε δόλο, απλά είναι άλλος ένας άσχετος και μ@λ@κ@ς διαιτητής!


Η οδηγία που δίνετε είναι πως αν η μπάλα βρίσκει στο χέρι μετά από καραμπόλα και το χέρι είναι ακούσιο να μην δίνετε πέναλτυ.
Στην συγκεκριμένη φάση, προσωπική μου εκτίμηση είναι πως υπάρχει εκκούσιο χέρι. Ο ποδοσφαιριστής του Πανιωνίου απλώνει και τα δύο χέρια του μπροστά από το σώμα του με σκοπό να καλύψει περισσότερο χώρο. Δεν έχει τα χέρια σε φυσική θέση. Η μπάλα βρίσκει στα πλευρά και στο χέρι (δεν μπορώ να καταλάβω αν βρίσκει πρώτα πλευρά ή πρώτα χέρι). Ακόμη και να βρίσκει πλευρά και μετά χέρι, ο ποδοσφαιριστής έβαλε το χέρι επίτηδες σε έκταση για να ανακόψει την πορεία της μπάλας.

Τι συζητάμε, αγκαλιάζει τη μπάλα, τελος
Δε πάει η μπάλα στα χέρια, πάνε τα χέρια στη μπαλα
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:41

mpafos4 έγραψε:Δεν μπορω να ακουω μαλακιες για τα αυτονόητα...και ζητω συγγμωμη που το γραφω ετσι!!

Ο Κρεσπο πηδαει καθετα,κερδιζει την κεφαλια και μετα ο Ακπομ σκοραρει.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΟΥΛ!!!!

Θελω να το ξαναδω.δεν εχω καθαρη αποψη
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 4-2 MVP Σχόλια & παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Πέμ 28 Φεβ 2019, 00:41

sourmenetes έγραψε:
panpangr77 έγραψε:Το γκολ που ακυρώνεται του Ακπομ ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί είναι φαουλ.Μεγαλο παιχνίδι ο Κρέσπο.

Νομιζω ειναι φαουλ.στη μικρη περιοχη τον βρισκει.



τετοιο γκολ μας βαλαν οι παναθηναικοι στον ημιτελικο της χρονιας που ακουγαμε τα παραμυθια περι κυζα
μιλαμε για το ματς που δεν μας δοθηκε καν χερουκλα πεναλντι

αλλα κανενα προβλημα κατω εκεινες τις ημερες,θυμασαι;δεν ακουστηκαν φωνες, ακομα και εμεις(εχοντας συνδρομο στοκχολμης;! το περασαμε σχεδον στο ντουκου
μαθαμε και μαθανε τοσα χρονια σε τετοιες διαιτησιες
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες