Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΡΕΥ
1
2%
ΜΑΤΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΧΑΤΣΕΡΙΝΤΙ
1
2%
ΜΑΛΕΖΑΣ
2
3%
ΚΙΤΣΙΟΥ
1
2%
ΜΑΟΥΡΙΤΣΙΟ
1
2%
ΒΕΝΡΜΠΛΟΥΜ
27
44%
ΚΑΝΤΟΥΡΙ
4
7%
ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ
21
34%
ΖΑΜΠΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΑΚΠΟΜ
1
2%
ΚΑΝΙΑΣ
1
2%
ΣΑΚΧΟΦ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΡΕΣΠΟ
1
2%
 
Σύνολο ψήφων : 61

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:01

δεν μπορουμε να μιλαμε για επαγγελματικες νικες, οταν βλεπουμε αντιεπαγγελαμτικες συμπεριφορες εντος γηπεδου...γενικα νομιζω οτι δεν υπαρχει θεωρω χειροτερο πραγμα για εμας τους οπαδους, απο το να βλεπουμε μια ομαδα που να κανει αγγαρεια και να μην ειναι 100% συγκεντρωμενη στο στοχο της...

κραταμε το αποτελεσμα και συνεχιζουμε για να το σηκωσουμε :nairepaok:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:09

3ο στόπερ δεν έβαλε. Κρεσπο δεξί μπακ ματος μπροστά του για να περιορίσει τα ανεβάσματα του μαύρου αρ. Μπακ που έκανε πάρτυ στην πλάτη τ ματος γιατί ο ζαμπα απλά βαριόταν. Κράξιμο στον ματος φετος για την αμυνα χωρίς να υπολογίζουμε την βρώμικη δουλεια που έκανε τακτικά και τον βοηθούσε ο κάμπος. Κράξιμο στον χατσεριντι 2 μέτρα Σέντερ μπακ που εκτίθεται όταν η τελευταία ζώνη άμυνας είναι στο κέντρο. Και εγώ που είμαι 1.70 με ένα γηπεδο μπροστά μου λογικό είναι να τον περασω. Στο ματς με την Σπαρτάκ όμως που μας πίεζαν ήταν mvp για πλάκα αλλά λίγοι το ανέφεραν. Κάτι παρόμοιο θα συνέβαινε άμα έπαιζε και μέσα στον γαύρο. Κράξιμο στον βερνμπλουμ τόσο καιρό τώρα σιγά σιγά αρχίζουν οι κωλοτούμπες. Ότι κοβει ότι κινείται δεν μας νοιαζει ότι παίζει γρήγορα και με την μια ούτε αυτό τώρα καυλωνουμε γιατί έκανε την γκριμάτσα στον Διουδη Κ γιατί φωναζε στον ακπομ. 6 ματς φωτιά καλοκαίρι αποκλειστήκαμε στο τελευταίο ματς από την μπενφικα για μια μλκ του πασχαλακη που Γαμησε όλη την ψυχολογία της ομάδας.προγραμμα γολγοθάς μοναδική γκέλα το δεύτερο ματς με βιντι ( όλες οι άλλες απώλειες ήταν λόγω ροτεισον και λόγω ότι δεν τα χτύπησε η ομαδα ή πραγματικά δν μπορούσε τσελσι πχ ) έχΟΥΜΕ ξεχάσει να χανουμε αλλά ΤΟ κράξιμο-κράξιμο γιατί αυτό έχουμε συνηθίσει απλά να κραζουμε. Δεν αγαπάμε την ομαδα μας κάνουμε σαν κλασσικοι νεόπλουτοι τώρα που κερδίζουμε πρέπει κάτι να μας φταει. μας φταίει ο ουαρντα που δεν παίζει επειδή νομίζει ότι είναι ο Μεσι και με μια συμπεριφορά που δεν αρμόζει σε ομαδα γράφει στα Αα τον ΠΑΟΚ αλλά περνούμε το μέρος του όχι το μέρος του προπονητη που πηρε 2 κύπελλα και 1 Νταμπλ. Κράξιμο γιατί δν παίζουν Ελληνακια κράξιμο γιατί παίζει ο ελ καντουρι και ο μπισε που ξερουν όσο μπάλα ξέρουν ολοι οι χάφ στην Ελλάδα μαζί. Κράξιμο πέρυσι στον μαουρισιο τώρα λείπει και κλαίμε. Πήγα στο γηπεδο με την ΑΕΚ τελικός πρωταθλήματος στην 5 και σιχάθηκα την ζωή μου.οσο το ματς ήταν 0-0 και με ένα τελικο μπροστά μας βρισιμο σε μάνες παιχτών μας και σπάσιμο aa βεβαια όταν μπήκε μέσα ο ιβαν όλος ο κοσμος πανηγύριζε γιατί ΠΑΟΚ σημαίνει μαγκια. Ορκίστηκα στην ζωή μ να μην ξαναπαω γηπεδο αλλά τελικά δεν τα κατάφερα πήρα διάρκειας στην 4 που εκει τουλάχιστον βρίζουμε μόνο τις μάνες των αντιπάλων. Τελευταίο μου ποσό εδώ με μεγάλη πικρία. Απορώ πως οι γυναίκες σας σας αντέχουν
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:12

DamoN έγραψε:3ο στόπερ δεν έβαλε. Κρεσπο δεξί μπακ ματος μπροστά του για να περιορίσει τα ανεβάσματα του μαύρου αρ. Μπακ που έκανε πάρτυ στην πλάτη τ ματος γιατί ο ζαμπα απλά βαριόταν. Κράξιμο στον ματος φετος για την αμυνα χωρίς να υπολογίζουμε την βρώμικη δουλεια που έκανε τακτικά και τον βοηθούσε ο κάμπος. Κράξιμο στον χατσεριντι 2 μέτρα Σέντερ μπακ που εκτίθεται όταν η τελευταία ζώνη άμυνας είναι στο κέντρο. Και εγώ που είμαι 1.70 με ένα γηπεδο μπροστά μου λογικό είναι να τον περασω. Στο ματς με την Σπαρτάκ όμως που μας πίεζαν ήταν mvp για πλάκα αλλά λίγοι το ανέφεραν. Κάτι παρόμοιο θα συνέβαινε άμα έπαιζε και μέσα στον γαύρο. Κράξιμο στον βερνμπλουμ τόσο καιρό τώρα σιγά σιγά αρχίζουν οι κωλοτούμπες. Ότι κοβει ότι κινείται δεν μας νοιαζει ότι παίζει γρήγορα και με την μια ούτε αυτό τώρα καυλωνουμε γιατί έκανε την γκριμάτσα στον Διουδη Κ γιατί φωναζε στον ακπομ. 6 ματς φωτιά καλοκαίρι αποκλειστήκαμε στο τελευταίο ματς από την μπενφικα για μια μλκ του πασχαλακη που Γαμησε όλη την ψυχολογία της ομάδας.προγραμμα γολγοθάς μοναδική γκέλα το δεύτερο ματς με βιντι ( όλες οι άλλες απώλειες ήταν λόγω ροτεισον και λόγω ότι δεν τα χτύπησε η ομαδα ή πραγματικά δν μπορούσε τσελσι πχ ) έχΟΥΜΕ ξεχάσει να χανουμε αλλά ΤΟ κράξιμο-κράξιμο γιατί αυτό έχουμε συνηθίσει απλά να κραζουμε. Δεν αγαπάμε την ομαδα μας κάνουμε σαν κλασσικοι νεόπλουτοι τώρα που κερδίζουμε πρέπει κάτι να μας φταει. μας φταίει ο ουαρντα που δεν παίζει επειδή νομίζει ότι είναι ο Μεσι και με μια συμπεριφορά που δεν αρμόζει σε ομαδα γράφει στα Αα τον ΠΑΟΚ αλλά περνούμε το μέρος του όχι το μέρος του προπονητη που πηρε 2 κύπελλα και 1 Νταμπλ. Κράξιμο γιατί δν παίζουν Ελληνακια κράξιμο γιατί παίζει ο ελ καντουρι και ο μπισε που ξερουν όσο μπάλα ξέρουν ολοι οι χάφ στην Ελλάδα μαζί. Κράξιμο πέρυσι στον μαουρισιο τώρα λείπει και κλαίμε. Πήγα στο γηπεδο με την ΑΕΚ τελικός πρωταθλήματος στην 5 και σιχάθηκα την ζωή μου.οσο το ματς ήταν 0-0 και με ένα τελικο μπροστά μας βρισιμο σε μάνες παιχτών μας και σπάσιμο aa βεβαια όταν μπήκε μέσα ο ιβαν όλος ο κοσμος πανηγύριζε γιατί ΠΑΟΚ σημαίνει μαγκια. Ορκίστηκα στην ζωή μ να μην ξαναπαω γηπεδο αλλά τελικά δεν τα κατάφερα πήρα διάρκειας στην 4 που εκει τουλάχιστον βρίζουμε μόνο τις μάνες των αντιπάλων. Τελευταίο μου ποσό εδώ με μεγάλη πικρία. Απορώ πως οι γυναίκες σας σας αντέχουν
Άψογος
4 κι ας μην δω μπάλα ποτέ

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:18

Nano second πριν έχει φύγει η μπάλα...καλύπτεται...πάμε παρακάτω

Εικόνα
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:21

Η μπάλα αν δεις στο συγκεκριμένο "κλικ" είναι στο αέρα, έχει ήδη φύγει η πάσα.
Τα αρδάκια ξέρουν τι κάνουν! Αν δεις την φάση σε κίνηση είναι οριακή προς ΔΕΝ ήταν οφσάιντ!
Μην το ψειρίζουμε πολύ μάγκες. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΓΚΟΛΑΡΑ ΗΤΑΝ!
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9506
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:28

Δεν νομίζω πάντως ότι ο Εργοτέλης έχει τη δυνατότητα να κοντράρει τον Άρη. Στην καλύτερη περίπτωση να του πάρει ισοπαλία. Αν οι δικοί μας δεν βαρεθούν (πάλι) και βάλουν πολλά γκολ στον Αήττητο θα περάσουμε πρώτοι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89848
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:31

Ψυλιασμενος θα κατέβει ο σκωληξ με τον Εργοτέλη. Nτερμπι για
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:34

Η εμφάνιση της ομάδας στο 2ο ημίχρονο, αναλογικά με τη διαφορά δυναμικότητας των ομάδων, ήταν στα όρια της σοκαριστικής.
Ευτυχώς 3-4 παίκτες κρατήθηκαν σε ικανοποιητικό ή και αρκετά καλό επίπεδο και φύγαμε από την Κρήτη με το φυσιολογικό αποτέλεσμα.
Για μένα το πιο θετικό, η εμφάνιση του βίκινγκ, που κάνει το πρώτο του ΤΟΣΟ γεμάτο παιχνίδι σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό vasilis125 » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:40

Δεν βλέπω να χάνουμε από κανέναν φέτος και για κανέναν λόγο !!! Φέτος έχει ΝΤΑΜΠΛ !!!

Άβαταρ μέλους
vasilis125
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί 23 Οκτ 2018, 11:49

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:40

DamoN
+1926
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5526
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 14 Νοέμ 2018, 19:55

Rorschach έγραψε:
hasio_john έγραψε:Γράφουν τα αρδάκια ότι ευνοηθήκαμε στο γκολ του Πόντους, μιας και ήταν οφσάιντ... :lol:
ΔΕΝ ΓΑΜ>@### ρε σεις!!!!


δεν ήταν οφσάιντ ε;

Οχι
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 14 Νοέμ 2018, 20:02

Rorschach έγραψε:
hasio_john έγραψε:Γράφουν τα αρδάκια ότι ευνοηθήκαμε στο γκολ του Πόντους, μιας και ήταν οφσάιντ... :lol:
ΔΕΝ ΓΑΜ>@### ρε σεις!!!!


δεν ήταν οφσάιντ ε;
Δεν ήταν....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 14 Νοέμ 2018, 20:22

sourmenetes έγραψε:
Rorschach έγραψε:
hasio_john έγραψε:Γράφουν τα αρδάκια ότι ευνοηθήκαμε στο γκολ του Πόντους, μιας και ήταν οφσάιντ... :lol:
ΔΕΝ ΓΑΜ>@### ρε σεις!!!!


δεν ήταν οφσάιντ ε;

Οχι


Μη μου τον στενοχωρείτε :mrgreen:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 14 Νοέμ 2018, 20:51

Φτανει βρε με τις ειρωνειες εκατερωθεν.
Την αποψη του λεει ο καθενας.Σεβαστειτε την και ας μην σας αρεσει.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 1-2,MVP- Σχόλια & Παραλειπλομενα

Δημοσίευσηαπό Mene' » Τετ 14 Νοέμ 2018, 21:57

DamoN έγραψε:3ο στόπερ δεν έβαλε. Κρεσπο δεξί μπακ ματος μπροστά του για να περιορίσει τα ανεβάσματα του μαύρου αρ. Μπακ που έκανε πάρτυ στην πλάτη τ ματος γιατί ο ζαμπα απλά βαριόταν. Κράξιμο στον ματος φετος για την αμυνα χωρίς να υπολογίζουμε την βρώμικη δουλεια που έκανε τακτικά και τον βοηθούσε ο κάμπος. Κράξιμο στον χατσεριντι 2 μέτρα Σέντερ μπακ που εκτίθεται όταν η τελευταία ζώνη άμυνας είναι στο κέντρο. Και εγώ που είμαι 1.70 με ένα γηπεδο μπροστά μου λογικό είναι να τον περασω. Στο ματς με την Σπαρτάκ όμως που μας πίεζαν ήταν mvp για πλάκα αλλά λίγοι το ανέφεραν. Κάτι παρόμοιο θα συνέβαινε άμα έπαιζε και μέσα στον γαύρο. Κράξιμο στον βερνμπλουμ τόσο καιρό τώρα σιγά σιγά αρχίζουν οι κωλοτούμπες. Ότι κοβει ότι κινείται δεν μας νοιαζει ότι παίζει γρήγορα και με την μια ούτε αυτό τώρα καυλωνουμε γιατί έκανε την γκριμάτσα στον Διουδη Κ γιατί φωναζε στον ακπομ. 6 ματς φωτιά καλοκαίρι αποκλειστήκαμε στο τελευταίο ματς από την μπενφικα για μια μλκ του πασχαλακη που Γαμησε όλη την ψυχολογία της ομάδας.προγραμμα γολγοθάς μοναδική γκέλα το δεύτερο ματς με βιντι ( όλες οι άλλες απώλειες ήταν λόγω ροτεισον και λόγω ότι δεν τα χτύπησε η ομαδα ή πραγματικά δν μπορούσε τσελσι πχ ) έχΟΥΜΕ ξεχάσει να χανουμε αλλά ΤΟ κράξιμο-κράξιμο γιατί αυτό έχουμε συνηθίσει απλά να κραζουμε. Δεν αγαπάμε την ομαδα μας κάνουμε σαν κλασσικοι νεόπλουτοι τώρα που κερδίζουμε πρέπει κάτι να μας φταει. μας φταίει ο ουαρντα που δεν παίζει επειδή νομίζει ότι είναι ο Μεσι και με μια συμπεριφορά που δεν αρμόζει σε ομαδα γράφει στα Αα τον ΠΑΟΚ αλλά περνούμε το μέρος του όχι το μέρος του προπονητη που πηρε 2 κύπελλα και 1 Νταμπλ. Κράξιμο γιατί δν παίζουν Ελληνακια κράξιμο γιατί παίζει ο ελ καντουρι και ο μπισε που ξερουν όσο μπάλα ξέρουν ολοι οι χάφ στην Ελλάδα μαζί. Κράξιμο πέρυσι στον μαουρισιο τώρα λείπει και κλαίμε. Πήγα στο γηπεδο με την ΑΕΚ τελικός πρωταθλήματος στην 5 και σιχάθηκα την ζωή μου.οσο το ματς ήταν 0-0 και με ένα τελικο μπροστά μας βρισιμο σε μάνες παιχτών μας και σπάσιμο aa βεβαια όταν μπήκε μέσα ο ιβαν όλος ο κοσμος πανηγύριζε γιατί ΠΑΟΚ σημαίνει μαγκια. Ορκίστηκα στην ζωή μ να μην ξαναπαω γηπεδο αλλά τελικά δεν τα κατάφερα πήρα διάρκειας στην 4 που εκει τουλάχιστον βρίζουμε μόνο τις μάνες των αντιπάλων. Τελευταίο μου ποσό εδώ με μεγάλη πικρία. Απορώ πως οι γυναίκες σας σας αντέχουν


Φίλε δεν θα μπορούσα να συμφωνώ μαζί σου περισσότερο!
Στην 5 που είχα διαρκείας και που πηγαίνω συνήθως,
πολλές φορές έχω βριστεί με "συνοπαδούς"
και μια φορά έχω χώσει μπουνιά στη μάπα κάποιου . . .
Δε θα σας πω σε ποιο ματς!
Ορισμένοι πραγματικά δε παλεύονται.
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης