ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Κυρ 14 Απρ 2019, 10:01

Καταλαβαίνω απολυτα την ανυπομονησια….Ξερω,επισης πως είναι παρα πολύ δυσκολο να σταματήσεις έναν διψασμενο όταν βλεπει την πηγή με το νερο…


αλλα,προσωπικα σιχαινομαι τα προεορτια!

Άλλος ενας τελικος!Ο 28ος μιας ονειρεμένης χρονιας!

Θελω να δω τους παικταράδες μας με ματια που γυαλιζουν και με το μαχαιρι στα δοντια!Πρεπει να κερδισουν για να ζησουν κατά την επιστροφή τους στιγμες που λιγοι ποδοσφαιριστες εχουν ζησει στον κοσμο!!

ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Κυρ 14 Απρ 2019, 10:23

Ξύπνησα και δεν ξέρω πως να διαχείριστω τα πολλά συναισθήματα μου. Δεν θέλω να δω στην σέντρα μπλαζέ ύφος και νωχελικώτητα, να γυαλίζει το μάτι όλων.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1424
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό Gate4athens » Κυρ 14 Απρ 2019, 10:35

Asimos έγραψε:Πως τα φέρνει η ζωή έτσι.

Η Λάρισα είναι η πόλη που μεγάλωσα κι εκεί που θα σηκώσουμε το πρώτο πρωτάθλημα που θα θυμάμαι καθώς το προηγούμενο ίσα που υπάρχει θολά στις αναμνήσεις μου. Θα λείπω. Την άλλη Κυριακή με το Λεβαδειακό θα είμαι πάνω, βρέξει χιονίσει, ο κόσμος να χαλάσει. Όχι για τη φιέστα και τα πανηγύρια. Αυτά με αφήνουν αδιάφορο. Γίνεται πραγματικότητα αυτό που φάνταζε αδύνατο, τους το πήρε; Τους το πήραμε; Το χάσανε; Αδιάφορο.

Ο Τίτλος σε λίγες ώρες ανεβαίνει Θεσσαλονίκη καθώς αύριο ότι και να γίνει, και 11 φανέλες να πετάξει ο Λουτσέσκου μέσα στο γήπεδο το αποτέλεσμα είναι προδιαγεγραμμένο. Αύριο κλειδώνει και τελειώνει η υπόθεση αυτή. Όλες αυτές τις ημέρες, από το Αγρίνιο και μετά για την ακρίβεια έκανα μια αναδρομή ζωής κυρίως με την παράλληλη πορεία μου με τον ΠΑΟΚ.

Τι να πρωτοθυμηθώ.. Χαρές, λύπες; Απώλειες; Νίκες; Ήττες; Ότι και να συνέβαινε την ηρεμία και τη γαλήνη μου την έβρισκα γύρω από τον ΠΑΟΚ. "Ο δικός μας ΠΑΟΚ, δεν χάνει ποτέ". Τι μεγάλη αλήθεια; "Μπιζίμ ΠΑΟΚ". Τι τεράστια κουβέντα; Πάντα τον θυμάμαι στα όρια της κατάρρευσης, πάντα να γίνεται κάτι και να σώζεται την τελευταία στιγμή. Πρόεδροι μαριονέτες, πρόεδροι αχυράνρωποι, ιδιοκτήτες λαμόγια και να αλλάζει το μαγαζί χέρια με ένα ευρώ. Για ένα ευρώ λες και είναι σοκοφρέτα.

Κολλημένοι σε ραδιόφωνα, εδώ στο paokmania πολύ αργότερα, κολλημένοι σε γλώσσες που πετούσανε τις παπάτζες τη μια πίσω από την άλλη με ύφος και στόμφο, αλλά παρά τις πίκρες κολλημένοι για έναν ανεξήγητο λόγο σε κάτι που έννοια της χαράς ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη με την διαδρομή που του έπλεξε η μοίρα.

Δεν πρόκειται να διαβάσω τίποτα από όσα θα γραφτούν από αύριο, ο δικός μου ΠΑΟΚ και ότι περιέχει μέσα του τελειώνει ένα δευτερόλεπτο πριν τελειώσει το παιχνίδι και ξεχυθούν όλοι μέσα στο χορτάρι, για να μείνουν ζωντανές όπως γουστάρω εγώ οι αναμνήσεις και οι πλεγμένες κοινές ιστορίες μας.

Γνώρισα κι έζησα όμορφα πράγματα αυτά τα 22-23 χρόνια, πολλά χρόνια για να έρθει τώρα το πλήρωμα του χρόνου. Ήρθε όμως, και οι συνεχιστές του φροντίστε να τον τιμήσετε όπως φροντίσαμε και το κάνουμε κι εμείς σε εποχές όχι απλά δύσκολες, αλλά σε εποχές που έπρεπε να αγγίξουμε την τρέλα για να σταθούμε σε αυτό το γιδότοπο περήφανοι.

Γιατί ο ΠΑΟΚ, το να δηλώνει κάποιος ΠΑΟΚσής, είναι κάτι παραπάνω από το στενό οπαδικό πλαίσιο. Είναι στάση ζωής που μας τη μάθανε από μωρά παιδιά. Πως το είπε ο Τριανταφυλλίδης; ''Ο ΠΑΟΚ είναι μια ουτοπία, μια διαρκής ανταρσία που δεν ολοκληρώνεται ποτέ”. Από αύριο θα είναι κάτι άλλο, καλύτερο ή χειρότερο δεν ξέρω.

ΠΑΟΚ ΝΥΝ ΚΑΙ ΑΕΙ, ΜΟΥΝΙΑ!



Αδερφε αν σημερα πανε όλα καλά και το παρουμε.. το βραδυ θα στηθει πανηγυρι στην ομονοια; έχεις κάποια ενημέρωση; :opaokara:
Gate4athens
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ 14 Απρ 2019, 10:27

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:03

Επιτελους ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ξανα 16 ημουν το 85 ..... εβραζε το αιμα ... και σημερα το ιδιο ειναι μονο που ο θυμος και η τσατιλα ειναι πολλαπλασια απο τοτε.
Για ολα αυτα που μας κλεψανε για ολα αυτα που προσπαθουν να μας κλεψουνε καθε μερα καθε στιγμη με οποιοδηποτε πιθανο και απιθανο τροπο.
Γιαυτο το μονο που θελω ειναι το αητητο ΠΡΩΤΤΑΘΛΗΜΑ ( το οποιο κανεις δεν το φανταζοτανε τοσο παληκαρισιο και αητητο) και να κλεισει η χρονια με Νταμπλ. Δεν πρεπει κανεις απο την ομαδα να επαναπαυθει. Στοχος ειναι το νταμπλ και τιποτα λιγοτερο.
Κατι εκφρασεις αδειασαμε καναμε ραναμε, μακρυα απο εμας.
ΝΤΑΜΠΛ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό tzelas » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:08

danirifle έγραψε:η μέρα που ξημέρωσε είναι αφιερωμένη
σε όλους αυτούς που κλάψανε γι αυτή την ομάδα
σε αυτούς που έφυγαν από τη ζωή, χωρίς να πάρουν αυτή τη χαρά που παίρνουμε εμείς
σε όσους φάγανε τους δρόμους με τις εκδρομές σε κάθε κατσικοχώρι
σε όσους βραχνιάσανε στα τσιμέντα
σε όσους μαλώσανε με γυναίκες, φίλους, αδερφούς και εχθρούς στο όνομα του ΠΑΟΚ

και σε σένα ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ


+1926
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:18

Το 85 ήμουν φοιτητής και μετά τη ισοπαλία που πήρε ο Πιερικός μέσα στον ΠΑΟ (2-2) κατακτήσαμε και μαθηματικά το πρωτάθλημα. Ετοιμάστηκε υποδοχή για την αποστολή του ΠΑΟΚ από το αεροδρόμιο (δεν θυμάμαι πού έπαιζε). Το καρντάς πήρε την μηχανή που είχε (Suzuki DR 250 S, με την τότε πρωτοποριακή ανάρτηση full floater) και βγήκαμε στους δρόμους με μια ασπρόμαυρη σημαία που είχαμε.
Σήμερα η υποδοχή ξεκινάει από τα Τέμπη. Γνωρίζω 6 άτομα θα φύγουν με βανάκι από Άγιο Δημήτριο με προορισμό τα Τέμπη για να συμμετάσχουν στην υποδοχή και να αποτίσουν φόρο τιμής στα παιδιά μας που χάθηκαν εκεί, όταν ο βοηθός του οδηγού του πούλμαν (που οδηγούσε ως μη όφειλε) κοιμήθηκε πάνω στο τιμόνι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:20

Ρε μαλακες το έχει συνειδητοποιήσει κανείς?
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10188
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:20

Δεν έχω τίποτα με την αελ. Μου είναι αδιάφορη. απλά κερδίστε να τελειωνουμε
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:21

Βουλιάζει η Πιερία λόγω ΠΑΟΚ!

ινπαοκ - 14. Απριλίου 2019 11:50 Μάνος Τσαλγατίδης

Ιστορική είναι η Κυριακή 14/4 για τον ΠΑΟΚ, αφού σε περίπτωση νίκης του κόντρα στην ΑΕΛ κατακτά και μαθηματικά το πρωτάθλημα Ελλάδος μετά από 34 χρόνια!

Ήδη το ραντεβού των φίλων του Δικεφάλου με την ομάδα (αν όλα πάνε κατ ευχήν) έχει δοθεί για τα Τέμπη (στις 22:00) και πιο συγκεκριμένα για το μνημείο τον αδικοχαμένων «αετόπουλων».

Φίλοι του Δικεφάλου ήδη έχουν ξεκινήσει με προορισμό την Πιερία (Κατερίνη, Λιτόχωρο, Λεπτοκαρυά, Πλαταμώνα, Νέους Πόρους) έτσι ώστε να παρακολουθήσουν τον αγώνα και στη συνέχεια να ξεκινήσουν για τα Τέμπη.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:22

sn0ufel4 έγραψε:Ρε μαλακες το έχει συνειδητοποιήσει κανείς?
Σε μισή ώρα έχω προγραμματισμένη στο σπίτι ξύρισμα. Πινέλο σαπούνι floid aftersave συνοδεία άσματος σε ριπιτ παοκτσηδικη φανέλα. Τότε θα αρχίσω να το συνηδητοποιω. Ιεροτελεστία.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:27

13.04.2019: Φιλαθλοι του ΠΑΟΚ στην εθνική οδό



ΥΓ: Sorry painkiller τώρα πρόσεξα ότι το βίντεο το έχει ήδη δημοσιεύσει.
Τελευταία επεξεργασία από ΑποστόληςΑ και Κυρ 14 Απρ 2019, 11:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό crazy nagbe4 » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:40

Πολυ γελιο σήμερα τριγυρνούν στην πολη με μπλουζάκια της Λάρισας κ ψάχνουν δικούς μας.Χαχαχαχαχα
crazy nagbe4
 
Δημοσιεύσεις: 775
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 21:37

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό pirate_salonica » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:44

Το κόμπλεξ τους είναι απύθμενο... και έχουν και για πρόεδρο τον 1,79... τι ψάχνεις τώρα?
Άβαταρ μέλους
pirate_salonica
 
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 19:46

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:52

Νομίζω ότι αδικείς την πόλη της Λάρισας. Μπερδεύεις 2000 γαβροαελ με μια πολη 200000 κατοικων
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3853
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό crazy nagbe4 » Κυρ 14 Απρ 2019, 11:58

Taseos έγραψε:Νομίζω ότι αδικείς την πόλη της Λάρισας. Μπερδεύεις 2000 γαβροαελ με μια πολη 200000 κατοικων

Έχουν μεγαλο κομπλεξ μονο μ εμας.θες να δεις ενα παιχνίδι κ κοιρα πισω σου μηπως ερθουν για ξυλο.ξερω τι σου λεω.
crazy nagbe4
 
Δημοσιεύσεις: 775
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 21:37

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης