ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό Λεμεσος4 » Σάβ 13 Απρ 2019, 18:45

Σε 25 ωρες θα ειμαστε Πρωταθλητες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1104 χιλιομετρα ειναι λιγα
Άβαταρ μέλους
Λεμεσος4
 
Δημοσιεύσεις: 1055
Εγγραφή: Τετ 05 Σεπ 2018, 23:13

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 13 Απρ 2019, 19:19



:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΠΆΜΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!!
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Σάβ 13 Απρ 2019, 19:42

Μέχρι τώρα ανησυχούσα αλλά τώρα έχω λυσσάξει. Νίκη με τη μεγαλύτερη δυνατή νίκη απέναντι στους κομπλεξικότερους λούζερ εκτός Θεσσαλονίκης, και 7 και 8 αν μπορούμε δεν θέλω να σταματήσουμε λεπτό, δεν θέλω μόνο το πρωτάθλημα αύριο, θέλω να τους ξεφτιλίσουμε.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3297
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό shearer4 » Σάβ 13 Απρ 2019, 20:00

ΣΗΚΩΣΤΕ ΤΟ, τιποτα αλλο.

Δεν εχουμε συνειδητοποιησει ακομα τι στιγμες ζουμε

ΠΑΟΚ ΡΕ
Άβαταρ μέλους
shearer4
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2016, 08:36

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 13 Απρ 2019, 20:04

shearer4 έγραψε:ΣΗΚΩΣΤΕ ΤΟ, τιποτα αλλο.

Δεν εχουμε συνειδητοποιησει ακομα τι στιγμες ζουμε

ΠΑΟΚ ΡΕ


ούτε οι παίκτες, ούτε κανείς.......


ΕΡΧΕΤΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό Mene' » Σάβ 13 Απρ 2019, 20:08

Οεο οεο οεο
Γαμω τη Λάρισα και κάθε Λαρισαίο
Οεο οεο οεο
Γαμω τη Λάρισα και κάθε Λαρισαίο
Γαμω το βυσσινί το άλογό σας
Γαμω τον Πηνειό τον ποταμό σας
Και πάρτε κι ένα φορτηγό με γίδια
Κι ελάτε να μας κλάσετε τ'αρχίδια
Opinions are like assholes . . . everybody has one !
Άβαταρ μέλους
Mene'
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 28 Νοέμ 2014, 22:14

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό Demir » Σάβ 13 Απρ 2019, 20:29

το μονο προβλημα αυριο θα ειναι το γηπεδο που ειναι σαν χωραφι για γιδια.. μιλαμε για πραγματικο βοσκοτοπο.. και με την βροχη ακομα χειροτερα.. μακαρι να μην εχουμε αλλον σοβαρο τραυματισμο γιατι σε συνδιασμο με τους τσαπαδες αντιπαλουν δημιουργειται πραγματικο προβλημα...
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7975
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό Asimos » Κυρ 14 Απρ 2019, 01:59

Πως τα φέρνει η ζωή έτσι.

Η Λάρισα είναι η πόλη που μεγάλωσα κι εκεί που θα σηκώσουμε το πρώτο πρωτάθλημα που θα θυμάμαι καθώς το προηγούμενο ίσα που υπάρχει θολά στις αναμνήσεις μου. Θα λείπω. Την άλλη Κυριακή με το Λεβαδειακό θα είμαι πάνω, βρέξει χιονίσει, ο κόσμος να χαλάσει. Όχι για τη φιέστα και τα πανηγύρια. Αυτά με αφήνουν αδιάφορο. Γίνεται πραγματικότητα αυτό που φάνταζε αδύνατο, τους το πήρε; Τους το πήραμε; Το χάσανε; Αδιάφορο.

Ο Τίτλος σε λίγες ώρες ανεβαίνει Θεσσαλονίκη καθώς αύριο ότι και να γίνει, και 11 φανέλες να πετάξει ο Λουτσέσκου μέσα στο γήπεδο το αποτέλεσμα είναι προδιαγεγραμμένο. Αύριο κλειδώνει και τελειώνει η υπόθεση αυτή. Όλες αυτές τις ημέρες, από το Αγρίνιο και μετά για την ακρίβεια έκανα μια αναδρομή ζωής κυρίως με την παράλληλη πορεία μου με τον ΠΑΟΚ.

Τι να πρωτοθυμηθώ.. Χαρές, λύπες; Απώλειες; Νίκες; Ήττες; Ότι και να συνέβαινε την ηρεμία και τη γαλήνη μου την έβρισκα γύρω από τον ΠΑΟΚ. "Ο δικός μας ΠΑΟΚ, δεν χάνει ποτέ". Τι μεγάλη αλήθεια; "Μπιζίμ ΠΑΟΚ". Τι τεράστια κουβέντα; Πάντα τον θυμάμαι στα όρια της κατάρρευσης, πάντα να γίνεται κάτι και να σώζεται την τελευταία στιγμή. Πρόεδροι μαριονέτες, πρόεδροι αχυράνρωποι, ιδιοκτήτες λαμόγια και να αλλάζει το μαγαζί χέρια με ένα ευρώ. Για ένα ευρώ λες και είναι σοκοφρέτα.

Κολλημένοι σε ραδιόφωνα, εδώ στο paokmania πολύ αργότερα, κολλημένοι σε γλώσσες που πετούσανε τις παπάτζες τη μια πίσω από την άλλη με ύφος και στόμφο, αλλά παρά τις πίκρες κολλημένοι για έναν ανεξήγητο λόγο σε κάτι που έννοια της χαράς ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη με την διαδρομή που του έπλεξε η μοίρα.

Δεν πρόκειται να διαβάσω τίποτα από όσα θα γραφτούν από αύριο, ο δικός μου ΠΑΟΚ και ότι περιέχει μέσα του τελειώνει ένα δευτερόλεπτο πριν τελειώσει το παιχνίδι και ξεχυθούν όλοι μέσα στο χορτάρι, για να μείνουν ζωντανές όπως γουστάρω εγώ οι αναμνήσεις και οι πλεγμένες κοινές ιστορίες μας.

Γνώρισα κι έζησα όμορφα πράγματα αυτά τα 22-23 χρόνια, πολλά χρόνια για να έρθει τώρα το πλήρωμα του χρόνου. Ήρθε όμως, και οι συνεχιστές του φροντίστε να τον τιμήσετε όπως φροντίσαμε και το κάνουμε κι εμείς σε εποχές όχι απλά δύσκολες, αλλά σε εποχές που έπρεπε να αγγίξουμε την τρέλα για να σταθούμε σε αυτό το γιδότοπο περήφανοι.

Γιατί ο ΠΑΟΚ, το να δηλώνει κάποιος ΠΑΟΚσής, είναι κάτι παραπάνω από το στενό οπαδικό πλαίσιο. Είναι στάση ζωής που μας τη μάθανε από μωρά παιδιά. Πως το είπε ο Τριανταφυλλίδης; ''Ο ΠΑΟΚ είναι μια ουτοπία, μια διαρκής ανταρσία που δεν ολοκληρώνεται ποτέ”. Από αύριο θα είναι κάτι άλλο, καλύτερο ή χειρότερο δεν ξέρω.

ΠΑΟΚ ΝΥΝ ΚΑΙ ΑΕΙ, ΜΟΥΝΙΑ!
Asimos
 

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό george188 » Κυρ 14 Απρ 2019, 05:42

Ματς ιστορικό, ματς τελικός..Ματς που θα πάρει η ομάδα και θα φέρει τον τίτλο στον Πύργο το λευκό.. Μόνο στην σκέψη ότι σήμερα με νίκη θα στεφθούμε πρωταθλητές ανατριχιάζω..Είναι η δικαίωση χρόνιων αγώνων απο τον πρώτο μέχρι το τελευταίο οπαδό, τη διοίκηση τους παίκτες. Δυστυχώς δεν μπορώ να το ζήσω απο κοντά αλλά θα το πανηγυρίσω με όλη μου τη ψυχή..
Αυτό ειναι ΣΩΣΤΟ φέρτε το πρωτάθλημα στον Πύργο το Λευκό. Καλή επιτυχία καψούρα μου :opaokara: :nairepaok:
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό AntoniosK » Κυρ 14 Απρ 2019, 05:54

Asimos έγραψε:Πως τα φέρνει η ζωή έτσι.

Η Λάρισα είναι η πόλη που μεγάλωσα κι εκεί που θα σηκώσουμε το πρώτο πρωτάθλημα που θα θυμάμαι καθώς το προηγούμενο ίσα που υπάρχει θολά στις αναμνήσεις μου. Θα λείπω. Την άλλη Κυριακή με το Λεβαδειακό θα είμαι πάνω, βρέξει χιονίσει, ο κόσμος να χαλάσει. Όχι για τη φιέστα και τα πανηγύρια. Αυτά με αφήνουν αδιάφορο. Γίνεται πραγματικότητα αυτό που φάνταζε αδύνατο, τους το πήρε; Τους το πήραμε; Το χάσανε; Αδιάφορο.

Ο Τίτλος σε λίγες ώρες ανεβαίνει Θεσσαλονίκη καθώς αύριο ότι και να γίνει, και 11 φανέλες να πετάξει ο Λουτσέσκου μέσα στο γήπεδο το αποτέλεσμα είναι προδιαγεγραμμένο. Αύριο κλειδώνει και τελειώνει η υπόθεση αυτή. Όλες αυτές τις ημέρες, από το Αγρίνιο και μετά για την ακρίβεια έκανα μια αναδρομή ζωής κυρίως με την παράλληλη πορεία μου με τον ΠΑΟΚ.

Τι να πρωτοθυμηθώ.. Χαρές, λύπες; Απώλειες; Νίκες; Ήττες; Ότι και να συνέβαινε την ηρεμία και τη γαλήνη μου την έβρισκα γύρω από τον ΠΑΟΚ. "Ο δικός μας ΠΑΟΚ, δεν χάνει ποτέ". Τι μεγάλη αλήθεια; "Μπιζίμ ΠΑΟΚ". Τι τεράστια κουβέντα; Πάντα τον θυμάμαι στα όρια της κατάρρευσης, πάντα να γίνεται κάτι και να σώζεται την τελευταία στιγμή. Πρόεδροι μαριονέτες, πρόεδροι αχυράνρωποι, ιδιοκτήτες λαμόγια και να αλλάζει το μαγαζί χέρια με ένα ευρώ. Για ένα ευρώ λες και είναι σοκοφρέτα.

Κολλημένοι σε ραδιόφωνα, εδώ στο paokmania πολύ αργότερα, κολλημένοι σε γλώσσες που πετούσανε τις παπάτζες τη μια πίσω από την άλλη με ύφος και στόμφο, αλλά παρά τις πίκρες κολλημένοι για έναν ανεξήγητο λόγο σε κάτι που έννοια της χαράς ήταν εκ διαμέτρου αντίθετη με την διαδρομή που του έπλεξε η μοίρα.

Δεν πρόκειται να διαβάσω τίποτα από όσα θα γραφτούν από αύριο, ο δικός μου ΠΑΟΚ και ότι περιέχει μέσα του τελειώνει ένα δευτερόλεπτο πριν τελειώσει το παιχνίδι και ξεχυθούν όλοι μέσα στο χορτάρι, για να μείνουν ζωντανές όπως γουστάρω εγώ οι αναμνήσεις και οι πλεγμένες κοινές ιστορίες μας.

Γνώρισα κι έζησα όμορφα πράγματα αυτά τα 22-23 χρόνια, πολλά χρόνια για να έρθει τώρα το πλήρωμα του χρόνου. Ήρθε όμως, και οι συνεχιστές του φροντίστε να τον τιμήσετε όπως φροντίσαμε και το κάνουμε κι εμείς σε εποχές όχι απλά δύσκολες, αλλά σε εποχές που έπρεπε να αγγίξουμε την τρέλα για να σταθούμε σε αυτό το γιδότοπο περήφανοι.

Γιατί ο ΠΑΟΚ, το να δηλώνει κάποιος ΠΑΟΚσής, είναι κάτι παραπάνω από το στενό οπαδικό πλαίσιο. Είναι στάση ζωής που μας τη μάθανε από μωρά παιδιά. Πως το είπε ο Τριανταφυλλίδης; ''Ο ΠΑΟΚ είναι μια ουτοπία, μια διαρκής ανταρσία που δεν ολοκληρώνεται ποτέ”. Από αύριο θα είναι κάτι άλλο, καλύτερο ή χειρότερο δεν ξέρω.

ΠΑΟΚ ΝΥΝ ΚΑΙ ΑΕΙ, ΜΟΥΝΙΑ!


ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΑ ΒΑΦΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ. ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ....
AntoniosK
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 22:13

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 14 Απρ 2019, 08:42

η μέρα που ξημέρωσε είναι αφιερωμένη
σε όλους αυτούς που κλάψανε γι αυτή την ομάδα
σε αυτούς που έφυγαν από τη ζωή, χωρίς να πάρουν αυτή τη χαρά που παίρνουμε εμείς
σε όσους φάγανε τους δρόμους με τις εκδρομές σε κάθε κατσικοχώρι
σε όσους βραχνιάσανε στα τσιμέντα
σε όσους μαλώσανε με γυναίκες, φίλους, αδερφούς και εχθρούς στο όνομα του ΠΑΟΚ

και σε σένα ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10194
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 14 Απρ 2019, 08:59

Ήρθε η μέρα αλάνια μου...
Ήρθε η μερα
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15514
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Κυρ 14 Απρ 2019, 09:15

Κυριακή και έχω ξυπνήσει από τις 6:30 από το αγωνία μου και περιμένω να πάει 19:00 και δεν πάει με τίποτα.
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2437
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Κυρ 14 Απρ 2019, 09:24

Λίγες ώρες έμειναν!! Λίγες ώρες υπομονή!! Περιμέναμε τόσα χρόνια, μπορούμε να περιμένουμε λίγες ώρες!! Η καρδιά μας έχει συνηθίσει να χτυπά σε ρυθμούς ακανόνιστους!! Τελικός!!! Πάμε ΠΑΟΚΑΡΑ!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2963
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, 14/4, 19:00, Novasports

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Κυρ 14 Απρ 2019, 09:30

εμπρος λοιπον, να καταστήσωμε πλήρη σπερμάτων τα εσωτερικά όργανα των βυσσίνων ίππων και του βραχύσωμου οπισθογεμούς μεζεοκρούστη
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2384
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες