ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλακης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ματος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βαρελα
6
7%
Κρεσπο
4
4%
Βιερινια
61
68%
Μαουριτσιο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σακχοβ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζαμπα
6
7%
Μπισεσβαρ
1
1%
Ελ Καντουρι
3
3%
Ακπομ
4
4%
Σβιντερφσκι
1
1%
Ολιβειρα
2
2%
Πέλκας
2
2%
 
Σύνολο ψήφων : 90

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 25 Φεβ 2019, 12:46

Dimg4 έγραψε:Παμε να δικαιολογησουμε με το ζορι ΚΑΙ τον σαχοβ. Τα πραγματα ειναι απλα. Πιεσαν ψηλα και ειχαν ενα παικτη πανω στον μπισεσβαρ βδελλα και αυτο ηταν.
Οταν πιεζουν τα σεντερ μπακ σου πρεπει να εχει παιχταρα στο κεντρο που να μπορει να παρει τη μπαλα και να την κουβαλησει. Τετοιος ειναι ο ολιβειρα αλλα κακως δεν ξεκινησε.
Βλεπαμε συνεχομενες πασες στην αμυνα και στατικους παικτες.
Χθες τον κατανικησε ο παντελιδης τον σκουφατο. Ας μελετησει και ας αντιδρασει πιο γρηγορα την επομενη φορα

Με την εισοδο του ολιβειρα αλλαξε κατι;;

Εγω προσωπικα δεν ειδα να αλλαζουν πολλα πραγματα.

Δε δικαιολογω το σακχοφ,απλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι οταν ολη η ομαδα ειναι σε κακη βραδια δεν αρκει ενας παικτης ή δε φταιει ενας παικτης.

Επισης αυτο που λεμε πιεση ισχυει σε εναν βαθμο,αλλα αυτο δεν ηταν πιεση.ο ρουλης επαιζε σε ολο το ματς με χερια και σαφως απο το πρωτο ημ.επρεπε ο τζανακακης να ειναι με κοκκινη.

Το οτι ο ΠΑΟΚ δεν ηταν αυτος που επρεπε δε σημαινει οτι δεν ειδαμε απιστευτα διαιτητικα λαθη.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 25 Φεβ 2019, 12:59

Κι όμως.
Η είσοδος του Ολιβεϊρα εξαφάνισε τον Άρη απ την περιοχή μας (όχι ότι πατούσε και ιδιαίτερα) απλά θέλω να πω πως ισορρόπησε τον άξονά μας πολύ καλύτερα.
Το γενικότερο πρόβλημα ήταν μπροστά και στη χρησιμοποίηση κι επιμονή να χρησιμοποιούνται παίχτες στα αριστερά που έχουν σαν φυσική ροή παιχνιδιού τους να μπαίνουν στον άξονα, όπως οι Καντούρι-Μπίσε που χρησιμοποιήθηκαν. Δεν υπήρχε το απαιτούμενο πλάτος, καθώς ουσιαστικά κάποιο εξτρέμ δεν μπήκε ποτέ, πχ Λημνιός και δεν δούλεψε η ομάδα πάνω στην κούραση του αριστερού τους μπάκ για να χτυπησει απ τα άκρα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:03

Για αυτο και εγω οσο σκληρο και αν ακουγεται δεν χαλιεμαι με πιθανη απουσια Ελ Καντουρι για κανα μηνα.Εχουμε πλεον 3-4 εξτρεμ δεν αντεχω αλλο Μαροκινο η Μπισεσβαρ στα αριστερα.

Υ.Γ Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι οι μερες αναμεσα στα παιχνιδια περνανε δυσκολα.Θα ηθελα να κοιμαμαι κυριακη βραδυ και να ξυπναω κυριακη απογευμα.Μου μιλανε γυναικα και παιδια και εγω ειμαι στον κοσμο μου.Τι καθαρες Δευτερες, τσικνοπεμπτες,εκδρομες και χαζομαρες...Ο πιο αργος μηνας της ζωης μας θα ειναι ο Μαρτιος...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Baldur » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:13

Για εμένα πάντως το χτεσινό είναι εν μέρει αναμενόμενο.

Αν το δούμε στεγνά "εργαστηριακά", για τους παίκτες ήταν ο 5ος κατά σειρά πιο σημαντικός αγώνας της σεζόν (ΟΣΦΠ, ΑΕΚ, Ατρόμητος, ΠΑΟ), ουσιαστικά ίδιας αναμενόμενης δυσκολίας όσο μια έξοδος στη Ν.Σμύρνη ή τη Λιβαδειά.

Μη ξεχνάτε πως ο κορμός της ομάδας αποτελείται από παίκτες που ήρθαν το καλοκαίρι του 2016 και έπειτα. Έχουν βιώσει στο πετσί τους σφαγές από γαύρο, ένα ολόκληρο χαμμένο πρωτάθλημα από τους χάρτινους και έναν παρολίγο αποκλεισμό-σφαγή με το 2-0 στον βάζελο για το κύπελλο το 2017. Ο Άρης δεν βρίσκεται πουθενά στην εξίσωση.

Όσο και να τους πιάσεις και να τους πεις "ναι ΟΚ είμαστε καλύτεροι, είναι ντέρμπυ τοπικής σημασίας, κέρδισέ το", ο μέσος παίκτης βλέπει ένα νεοφώτιστο αντίπαλο που τον κέρδισε ναι μεν στο τέλος, αλλά χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία στην έδρα του και έφερε ένα σβηστό Χ εντός με αναπληρωματικούς.

Δεν δικαιολογώ τη νοοτροπία, αλλά δεν πέφτω από τα σύννεφα ούτε θα κρεμάσω παίκτες και προπονητή. Ξεκολλάτε.

Ίσα-ίσα, ίσως είναι το καλύτερο ξυπνητήρι για να μπούμε καυλωμένοι με Πανιώνιο και να πάμε στο ΟΑΚΑ για να τους διαλύσουμε.
Κι ο ΠΑΟΚ να μην υπήρχε, πάλι ΠΑΟΚ θα ήμασταν.

ΠΑΟΚ - Πόντος - Προσφυγιά
Άβαταρ μέλους
Baldur
 
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Πέμ 15 Νοέμ 2018, 12:22

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:22

Μόνο με αυτές τις συγκυρίες κατάφεραν τα ληκια να πάρουν ισοπαλία :
Άσχημη - μπλαζέ εμφάνιση της ομάδας μας.
Πάθος και σκληρό παιχνίδι με πολλά φάουλ που δεν μας επέτρεψαν να βρούμε ρυθμό.
Ανίκανοι διαιτητές
Χαλαρώστε συνοπαδοι με τις επικρίσεις στην ομάδα και τον προπονητή, στήριξη και προχωράμε.
ΥΓ Αλλοθρησκοι που διαβάζετε από την κλειδαροτρυπα σας έχουμε γραμμένους στα φρύδια μας. Αν είστε ληκια φωταγωγιστε το γήπεδο της παπαναστασιου γιατί καταφέρατε να πάρετε ισοπαλία.

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:27

Sick Bastard έγραψε:Κι όμως.
Η είσοδος του Ολιβεϊρα εξαφάνισε τον Άρη απ την περιοχή μας (όχι ότι πατούσε και ιδιαίτερα) απλά θέλω να πω πως ισορρόπησε τον άξονά μας πολύ καλύτερα.
Το γενικότερο πρόβλημα ήταν μπροστά και στη χρησιμοποίηση κι επιμονή να χρησιμοποιούνται παίχτες στα αριστερά που έχουν σαν φυσική ροή παιχνιδιού τους να μπαίνουν στον άξονα, όπως οι Καντούρι-Μπίσε που χρησιμοποιήθηκαν. Δεν υπήρχε το απαιτούμενο πλάτος, καθώς ουσιαστικά κάποιο εξτρέμ δεν μπήκε ποτέ, πχ Λημνιός και δεν δούλεψε η ομάδα πάνω στην κούραση του αριστερού τους μπάκ για να χτυπησει απ τα άκρα.

αμα βλεπεις μπαλα..
τιποτα δεν καταλαβα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:27

Ακούσατε κανένα σκουλήκι να λέει ότι ισοφάρισε με γκολ οφσάιντ;
Σκεφτείτε να γινόταν ανάποδα...
Τίποτα άλλο.
Τα δικά μας τα ξέρουμε.

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dini26 » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:38

θα ανοιξει καποιος το ματς κυπελου??

πολυ ασχοληθηκαμε με δαυτους,
συγχαρητηρια στον γειτονα που πηρε το τσουλου :lol:
αρε καημενοι
ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ Ο ΣΦΥΓΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.....
Άβαταρ μέλους
dini26
 
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευτ 07 Μαρ 2011, 07:12
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΓΗ

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:48

Ο Λούτσος έθεσε βέτο να μη φύγει ο Καντουρί που ήταν με το ένα πόδι στην Ιταλία.
Μπήκε στη μέση ολόκληρος Σαββίδης να τον πείσει να μείνει ως το καλοκαίρι.
Ο Σαββίδης άφησε δουλειές , έφυγε από τη τούνδρα και τη περεστρόικα και ήρθε να πείσει το Καντουρί ( δηλαδή μια τρίχα από τα φρύδια του ) να μείνει , ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ επειδή το ζήτησε ο προπονητής.

Κατά τα άλλα δε μας χαλάει να μείνει κι ένα μήνα έξω.

Σε άλλα νέα δεν έχει ανανεώσει ο Κάνιας. Που έχει παίξει όλη τη χρονιά βασικός. Αλλά όπως φαίνεται θα ανανεώσει και θα μείνει ο Σάχοφ. Μόνος του κι αυτός , είδε φως και είπε να μείνει και να μας γαμάει τη ψυχολογία αναγκάζοντας το Λούτσο να κάνει τακτικά λάθη βάζοντας τον να παίξει.

Πραγματικά καμία ελπίδα.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9451
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:53

joshua έγραψε:..

Υ.Γ Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι οι μερες αναμεσα στα παιχνιδια περνανε δυσκολα.Θα ηθελα να κοιμαμαι κυριακη βραδυ και να ξυπναω κυριακη απογευμα.Μου μιλανε γυναικα και παιδια και εγω ειμαι στον κοσμο μου.Τι καθαρες Δευτερες, τσικνοπεμπτες,εκδρομες και χαζομαρες...Ο πιο αργος μηνας της ζωης μας θα ειναι ο Μαρτιος...


:) :)
Σε νιώθω.. έτσι ήτα κι οι προηγούμενοι μήνες ακριβώς. ;)
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6108
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:53

Οντως καμια...Ο ορισμος του ΟΤΙΝΑΝΑΙ...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό prax » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:55

tolis01 έγραψε:
joshua έγραψε:..

Υ.Γ Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι οι μερες αναμεσα στα παιχνιδια περνανε δυσκολα.Θα ηθελα να κοιμαμαι κυριακη βραδυ και να ξυπναω κυριακη απογευμα.Μου μιλανε γυναικα και παιδια και εγω ειμαι στον κοσμο μου.Τι καθαρες Δευτερες, τσικνοπεμπτες,εκδρομες και χαζομαρες...Ο πιο αργος μηνας της ζωης μας θα ειναι ο Μαρτιος...


:) :)
Σε νιώθω.. έτσι ήτα κι οι προηγούμενοι μήνες ακριβώς. ;)


τζος η εβδομαδα πριν το ματς με τον γκευ κ εγω δε ξερω πως περασε.. τωρα καθε βδομαδα ειναι σημαντικη, ξαναμανα λεω.. ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ 30Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.. ΤΕΛΟΣ..
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 25 Φεβ 2019, 13:55

Κάποτε θα ερχοταν και η χειροτερη εμφανιση στο πρωταθλημα.Παρ ολα αυτα χρειαστηκε να μετρησει ενα γκολ οφσάιντ,να παιξει ο αντιπαλος με 11 αντι για 10 κρατωντας τον Τζανακακη στο ματς και να μην δωθει καθαρο πεναλτι πανω στον Μπισεσβαρ,για να κλεψουν αλλους 2 βαθμους απ τον ΠΑΟΚ και να μειωθει η διαφορά απ τον γαυρο στους 7,5 βαθμους.

Δεν προκειται να κατηγορησω ομαδα και προπονητη που σε 22 παιχνιδια εχουν 19 νικες και 3 ισοπαλιες (σε πολλα ματς με κοντρα διαιτησια),γεγονός που συγκεντρωνει 0,05% πιθανοτητα να ξανασυμβει στα επομενα 50 χρόνια.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 25 Φεβ 2019, 14:00

και με αυτο το περιεκτικότατο και λιτό ποστ του Σέκερη ας το κλείσουμε το τοπικ να πάμε παραπέρα.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6108
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: ΠΑΟΚ - Ο. ΑΡΗΣ 1-1 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Δευτ 25 Φεβ 2019, 14:07

navigator11 έγραψε:Επειδή κράξατε κάποιοι τον σπίκερ. Λέει ο άνθρωπος ότι ο σκουληκάς είναι οφφσάιντ. Τι άλλο θέλατε δηλαδή; Περίεργοι είστε.

Ο βοηθός κάπου θα ... μπερδεύτηκε μάλλον. Ήταν δύσκολη φάση. Ελάχιστα πιο εύκολη από το "οφφσάιντ" του Ακπομ στη νέα Σμύρνη. :lol: :lol:


Πέρυσι στο ΠΑΟΚ - Ατρόμητος ο ΠΑΟΚ έβαλε γκολ οφσάιντ και ο σπίκερ το είπε αρκετές φορές στη διάρκεια του αγώνα. Από τα νεύρα μου είδα ξανά τον αγώνα και μέτρησα πόσες φορές είπε πως ο ΠΑΟΚ έβαλε γκολ οφσάιντ. 11 (έντεκα). Χθες είπε μία φορά πως ίσως να είναι από θέση οφσάιντ.
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron