ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλακης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ματος
2
2%
Βαρελα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κρεσπο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βιερινια
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σακχοβ
12
9%
Μαουρισιο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζαμπα
10
8%
Μπισεσβαρ
2
2%
Ελ Καντουρι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ακπομ
103
79%
Κανιας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πελκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σφιντερσκι
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 130

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trouman » Κυρ 27 Ιαν 2019, 22:58

:opaokara: :opaokara: :opaokara:

Δεν μπορώ να προσδιορίσω τι ακριβώς φταίει, αλλά βλέπουμε κάτι άλλο, έναν άλλο ΠΑΟΚ.

Προηγούμασταν και αναρωτιόμασταν γιατί μερικές φορές η ομάδα κάθονταν κάπως. Εδώ βάζουν γκολ και παίρνουν φωτιά. Θα είχε ενδιαφέρον πώς καταγράφεται στατιστικά αυτή η διαφορά σε χιλιόμετρα και ταχύτητα, αν υπάρχουν όλα αυτά.

Οι νεαροί στέλνουν ένα μήνυμα σε όλους μας, γιατί απλά δεν είναι νέοι σε αυτή την ηλικία στον υπόλοιπο κόσμο.

Ο Λουτσέσκου που πολλοί λένε θέλει πολύ χρόνο να ενσωματώνει και να δίνει ευκαιρίες σε νέους, μας έβαλε στη θέση μας, ακόμα και τον ίδιο τον εαυτό του σαν να διαψεύδει. Περιμένω και Γιαννούλη σύντομα.

Αυτή η διάθεση που δείχνουν όλοι, είναι σχεδόν μεταφυσική, ανεξήγητη. Ξέρουμε τι λέγεται για τις ομάδες του Λουτσέσκου, είπε κάτι σχετικό σήμερα και ο Μάτος αν δεν κάνω λάθος, οπότε ίσως είναι όντως βάσει σχεδίου. Η επιδίωξη του φορμαρίσματος τώρα εννοώ. Είναι και πνευματική διαδικασία αυτή υποθέτω. Ανέφεραν τις διακοπές οι παίκτες σήμερα που τους βοήθησαν να αδειάσουν και να ξεκουραστούν.

Θέλω θέλω θέλω να το δω αυτό με τους χεσμεντέν ...

Χαρά σε αυτούς που το ζουν από το γήπεδο.

Ο Πολωνός και γω πιστεύω ότι θα γράψει ιστορία..πολύ πολύ καλή μεταγραφή (οι κοιμισμένοι στην ΠΑΕ μάλλον κατά λάθος θα το έκαναν)

Τετάρτη θέλει sold out τίποτα λιγότερο, να στείλουμε κι εμείς επιτέλους ένα σήμα..

Rexaris χαίρομαι που διαβάζω τέτοια ΠΑΟΚ σχόλια από τον μακρινό Καναδά,πραγματικά. Να σαι καλά!
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Maniaq@Deepwood » Κυρ 27 Ιαν 2019, 23:06

πούστης αντίπαλος ,μόνο με κλωτσιά σταματούσαν τους παικταράδες μας ,4 και λίγα ήταν το φερ πλεη μετά τα 6 από εδώ και πέρα
Maniaq@Deepwood
 
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: Δευτ 28 Απρ 2014, 20:41

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 27 Ιαν 2019, 23:20

wickerman έγραψε:Φίλε ΑΒΟΛΕΥΤΟΙ να σε ρωτήσω μήπως ξέρεις. Τα παιδιά στο γνωστό account στο vk σε εμένα δείχνει πως έχουν ανεβάσει όλα τα παιχνίδια μέχρι τα τέλη Δεκέμβρη και δεν έχουν ανεβάσει κανένα από τα ματς Ιανουαρίου. Από εκεί που τα βλέπεις εσύ έχουν ανέβει και της φετινής χρονιάς τα παιχνίδια; Αν ναι, στείλε μου το link για λίγο και θα σου πω να το κάνεις edit.


και εγώ εκεί τα βλέπω και όντως έχουν πάνω από μήνα να ανεβάσουν. Παλιότερα χρησιμοποιούσα και το kapaki, δεν ξέρω αν δουλεύει όμως. Έχω καιρό να χάσω παιχνίδι και έχασα την επαφή με το άθλημα :lol: :lol: :lol:
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 27 Ιαν 2019, 23:24

Μια χαρα ζει το kapaki,ουτε εκει όμως έχουν ανέβει τα παιχνίδια,τελευταία ματς που ανέβηκαν είναι αυτά των "μεγάλων" στο κύπελλο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 27 Ιαν 2019, 23:28

Δεν τίθεται θέμα κανενός πανηγυρισμού.
Πήραμε τρείς πολύτιμους βαθμούς.
Το μυαλό πλέον στο επόμενο.
Λύσσα και πάθος για τους επόμενους τρείς βαθμούς.
Χαμηλα την μπαλα...Εχει πολυ δρομο ακομα το πρωταθλημα
Αυτή την ομάδα θέλουμε.. Μπράβο ΠΑΟΚΑΡΑ!!!
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6625
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 28 Ιαν 2019, 00:00

παντως για να ειμαι δικαιος επειδη στην ροη του αγωνα ημουν στην..τσιτα
το οφσαιντ πρεπει να ηταν, παρα πολυ οριακο αλλα πρεπει να ηταν,σωστα το σφυριξε ηταν και δυσκολη φαση
ειχαν δικιο τα παιδια(βεβαια παραμενει το γεγονος πως οριακα οφσαιντ δεν σφυριχτηκαν(απο αλλους εποπτες) με ολυμπιακο και κερδισε βαθμους πολυτιμους,που τωρα θα τελειωναν το πρωταθλημα)

οποτε για μενα αυτο που μενει σημερα απο αποψη διαιτητικη ειναι το πεναλντι στον σακχοφ που δινεται ανετα και η καρτα στον mellado οταν πηγε με τις ταπες και δοθηκε απλο φαουλ!

αυτα ε και κανα δυο φαουλ για τον οφη,που ενταξει δεν ηταν τπτ το φοβερο(ο ματος βεβαια ισως αυστηρα μιλωντας φλερταρε με μια κιτρινη σε ενα απο αυτα)


παμε τωρα με ΠΑΣ,γενικα παμε να γινουμε οι πρωτοι πρωταθλητες ισως στην ιστορια που εχουν τοσο λιγα σφυριγματα ευνοικα για αυτους και περισσοτερα(καποια καραμπινατα) εις βαρος.υποθετω αν ψαξουμε προς τα πισω,παλι σε ΠΑΟΚ θα πεσουμε :D
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 28 Ιαν 2019, 08:33

Δεν είναι απλά ότι δεν δόθηκε το πέναλτυ στον Σάχωφ, είναι ότι ο διαιτητής εκνεύρισε τους παίκτες μας για να μην μπορούν να παίξουν καλά και να παίρνουν εύκολα κίτρινες κάρτες όπως του Vieirinha (4η).
Αλλά έχουμε φτιάξει τέτοια ομαδάρα φέτο, που κάνουμε πράξη αυτό που ήθελε ο Αναστασιάδης: "Δεν κερδίζουμε μόνο τον αντίπαλο, αλλά και τους διαιτητές".
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89848
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dini26 » Δευτ 28 Ιαν 2019, 10:56

οποιος μπορει να κανει μιξ αυτα τα δυο, να τρελλαθουμε τελειως,
δεν περνανε οι ωρες,μερες μεχρι το επομενο,

πηρε μπρος η ομαδα, για τα καλα, μπραβο σε ολο τον
ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ Π.Α.Ο.Κ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ Κ ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:




ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ Ο ΣΦΥΓΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.....
Άβαταρ μέλους
dini26
 
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευτ 07 Μαρ 2011, 07:12
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΓΗ

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 28 Ιαν 2019, 11:15

Λοιπόν, μετά από καιρό πήγα στο γήπεδο και η ομάδα με ευχαρίστησε παίζοντας ποδόσφαιρο κυριαρχίας για 90'. Πραγματικά τους πατήσαμε από το πρώτο λεπτό.

Δε νομίζω κάποιος από την ομάδα να υστέρησε, με εξαίρεση τον Μάτος που για ένα ακόμα παιχνίδι δε μαρεσε (συγκριτικά με αυτό που μπορεί να παίξει). Παρολαυτά πέτυχε το πρώτο γκολ, δείχνοντας πως είναι απαραίτητος, ακόμα και ντεφορμέ.

Σε μία φάση στο δεύτερο ημίχρονο συγκινήθηκα, όταν η κερκίδα έδινε πόνο και η ομάδα στο γήπεδο δε σταματούσε να σκυλιάζει. Πραγματική ανατριχίλα ομάδα και κόσμος να είναι συγχρονισμένοι σε τέτοιο βαθμό, στην πιο κρίσιμη περίοδο.

Ένα ευχαριστώ στον Ιβάν που με το πείσμα του έφτιαξε την καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα.
Ένα μπράβο στον Λουτσέσκου που έχει νιώσει τις απαιτήσεις του κόσμου και γράφει ιστορία κάθε αγωνιστική.
Και ένα μπράβο στους παίκτες που λυσσάνε για να φέρουν το νταμπλ.

ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ ΧΩΡΊΣ ΣΤΑΜΑΤΗΜΌ. ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ 13/13.

ΜΟΝΟ :pano:
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7697
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 28 Ιαν 2019, 11:52

13x3=39, και για να μην είμαι υπερβολικός, συμβιβάζομαι και με το 12x3=36 συν 1x1=1, σύνολο 37 βαθμούς μέχρι τέλους της σεζόν!
Βιερίνια 4 κίτρινες, άρα έξω σε έναν αγώνα μεταξύ ΠΑΣΓιάννινα, αεχ, γαύρου και Απόλλωνα, προβλέπω ότι ο Λούτσε θα τον δηλώσει για τον τελευταίο.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4923
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Δευτ 28 Ιαν 2019, 12:00

Ο ΠΑΟΚ ήταν και είναι η ποιοτικότερη ομάδα στην Ελλάδα τα τελευταία 2 χρόνια έπαιξε και παίζει το καλύτερο ποδόσφαιρο και στο διάστημα που δεν το έκανε τις έλειπαν τα τρεξίματα και η ομάδα έμοιαζε κουρασμένη, μετά την διακοπή επανήρθαν τα τρεξίματα και ΠΛΕΟΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ και όλο αυτό μεταφράζετε σε ΜΠΑΛΑΡΑ !!!!
Άκπομ και Ζαμπά ήταν γνωστοί και αναμέναμε άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο αυτην την εικόνα τους.
Ο Σβιντέρσκι άφησε μια πολύ ωραία γεύση για το «πακέτο» του νομίζω πως ο μικρός θα είναι η μεγαλύτερη μεταγραφή που θα κάνει ο ΠΑΟΚ(πώληση) στα 10 λεπτά φάνηκαν...
1. Διασκελισμός και Ταχύτητα μαζί (συνήθως αυτά στο ποδόσφαιρο δεν πάνε μαζί)
2. Κοντρολαρισμένος
3. Του αρέσει το ένας με έναν και δείχνει να το έχει
4. Δεν φοβάται να σουτάρει και δείχνει να το έχει και αυτό.
5. Μαχητικός/Ορεξάτος
6. ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ και ΜΠΑΛΑΔΟΦΑΤΣΑ
7. ΚΑΙ ΝΕΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΤΟΝ ΛΟΥΤΣΕΣΚΟΥ
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Δευτ 28 Ιαν 2019, 12:26

Aρχισαν οι ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ πλεον,το ΤΡΕΝΟ μπηκε για τα καλα στις ραγες,περασε τον μισο προορισμο του και φτανει στο τελος του.
Αλλα η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΗΔΟΝΗ,θα ειναι σε 2 βδομαδες,κατω απο 3-0,θα ειναι ηττα.

Πρεπει εως το 95 λεπτο,να σκυλιασουν για να πετυχουμε την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ νικη που εχουμε κανει με δαυτους.

Να τελειωνει μια και καλη το ανεκδοτο με αυτους.

Για χθες ζωντανα ηταν ΑΠΟΛΑΥΣΗ η ΟΜΑΔΑ.

Ξεκουραση την Τεταρτη Βιερινια-Ζαμπα-Μπισεσβαρ-Καντουρι και αλλαγη στο 65΄Μαουρισιο Ακπομ
για να ειναι ετοιμοι στο ΟΑΚΑ.

:pano: :opaokara: :nairepaok:
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5499
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 28 Ιαν 2019, 12:58

Εχει ανεβει ολο το ματς καπου?
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 28 Ιαν 2019, 16:39

Άλλος ενας τελικος περασε με τους τρεις βαθμούς να καταληγουν στο σακουλι!

Χαιρομαι παρα πολύ με αυτό που βλεπω αλλα η αποψη μου δεν αλλαζει...ΘΕΛΩ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΑΝ ΘΑ ΠΑΙΖΩ ΚΑΛΑ!!

ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!

Και για να συνεχισω να είμαι καβαλα στο αλογο πρεπει να κερδισω το επομενο ματς που είναι το σημαντικοτερο των τελευταίων τριαντα χρονων!!!

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ!!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: ΠΑΟΚ - ΟΦΗ 4-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nickgg » Δευτ 28 Ιαν 2019, 17:18

ρε θέλω να έρθει μια φορά ένας μπροστά μου να μου πει τη φράση " τα μωρά του Δώνη"
έτσι στα μουτρα μου
καημό το έχω, μόνο απο τη τηλεόραση το ακούω.
nickgg
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Πέμ 01 Οκτ 2015, 17:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες