Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΜΑΤΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΒΑΡΕΛΑ
18
25%
ΚΡΕΣΠΟ
13
18%
ΒΙΕΙΡΙΝΙΑ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΝΙΑΣ
21
29%
ΒΕΡΝΜΠΛΟΥΜ
8
11%
ΚΑΝΤΟΥΡΙ
4
6%
ΜΠΙΣΕΣΒΑΡ
1
1%
ΖΑΜΠΑ
3
4%
ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΠΕΛΚΑΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΛΗΜΝΙΟΣ
3
4%
ΟΥΑΡΝΤΑ
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 72

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 03 Νοέμ 2018, 22:32

Αυτο το Μπισεσβαρ 1 γκολ,Ελ Καντουρι 1 γκολ,Πελκας 0 γκολ,Ζαμπα 1 γκολ,Ουαρντα 0 γκολ,στο πρωταθλημα στο λαιμο μου καθεται παντως...Χωρις προς Θεου να θελω να κανω ατομικη συγκριση, αυτος ο Ουγκραι πηγε 13 Σεπτεμβρη στον ατρομητο και εχει ηδη 3,οσα ολοι μεσοεπιθετικοι μας μαζι και κοστιζει οσο το 1 ποδι του πιο φτηνου μας.Δεν παμε πουθενα με αυτη τη συγκομιδη απο τους μεσοεπιθετικους.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Σάβ 03 Νοέμ 2018, 22:37

Κριμα γιατι χασαμε ένα ευκολο διπλο.Σαν να δεν θελαμε να κερδίσουμε...

Θα ηθελα να με συγχωρεσουν ολοι αυτοι που κραζουν την ομαδα που εχει 8 νικες και μια ισοπαλια σε εννεα παιγνιδια αλλα εγω βλεπω πως η ομαδα αρχιζει να θυμιζει την περσινη!

Ναι,για 20' ειμασταν κακοι,ισως γιατι προσπαθησαν να κανουν διαχειριση δυναμεων λογω του αγωνα της Πεμπτης αλλα η ομαδα στο πρωτο ημιχρονο,επαιξε κυριαρχικο ποδοσφαιρο,δεν κινδυνευσε καθολου και μετα την ισοφαριση εχασε 3-4 αχαστα…

Και ένα σχολιο για τους αστείους τυπους που κανουν τους διαιτητες…Εάν περιμενετε να παιξει η ομαδα μπαλαρα με ελληνες διαιτητες,απλα ζειτε σε ένα δικο σας κοσμο!Αφηστε τα πεναλτι και τα offside....ολη η ουσια είναι στα συνεχομενα σφυρίγματα....δεν αφηνουν την ομαδα που θελει να παιξει ποδοσφαιρο,να το κανει και εκνευριζουν απίστευτα τους παικτες!


ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!


ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΣΤΗ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ!ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΠΛΟ!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Σάβ 03 Νοέμ 2018, 22:47

το πεναλντι να το φαω,αντε παει και ρχεται,το οφσαιντ ομως ειναι μαλλον ευκολο!

επισης σωστα ειπωθηκε και οι καθυστερησεις,δεν τολμησε να δωσει αυτες που επρεπε,εδωσε παρα πολυ λιγες για τα λεπτα που γιναν.

αυτα για την διαιτησια,εχουμε συναντησει και χειροτερες

και παλι ομως με εγκαιρες αλλαγες παιδια 0-2 θα εγραφε
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Σάβ 03 Νοέμ 2018, 22:53

2 χαμενοι βαθμοι που θα μπορουσαν να μη χαθουν αν υπηρχε λιγο περισσοτερη προσοχη στο β μερος η αν υπηρχε ξενος διαιτητης. Υπαρχουν ομως και δυο, ας τα πουμε θετικα γεγονοτα, α) το ηθικο κερδος με την ισοπαλια (το λεω σε σχεση με τις σαχλαμαρες περι υποκαταστηματος κλπ) και β) αλλο ενα πατημα να υπαρχουν, τουλαχιστον στους δικους μας αγωνες, μονο ξενοι διαιτητες
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2370
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό skalon » Σάβ 03 Νοέμ 2018, 23:06

Αυτό που με χαλάει είναι ο τρόπος που ήρθε η ισοπαλία.

Και σε αυτόν τον αγώνα, όπως και με τη Βίντι, κατεβήκαμε υπεροπτικά.
Χαλαρότητα σε όλες σχεδόν τις κινήσεις μας, και σε άμυνα και σε επίθεση.
Δεν πειράζει που δεν κάναμε αυτή τη φάση γκολ... θα κάνουμε την επόμενη!
Δεν χρειάζεται να "καθαρίσουμε" γρήγορα και δυνατά αυτή τη φάση... δεν είναι ικανοί να μας απελήσουν!


Στη φάση του γκολ, βλέπω τον Ζαμπά να σταματάει και να αφήνει τον Βιειρίνια με τον Κρέσπο να παίξουν μόνοι τους 3 επιθετικούς και πετάγομαι πάνω φωνάζοντας (μέσα στο σαλόνι μου)... 2-3 δευτερόλεπτα μετά μπήκε το γκολ!

Δεν είναι δυνατόν να το βλέπω εγώ από τον καναπέ μου και να μην το βλέπουν οι ίδιοι οι παίκτες και ο προπονητής στο γήπεδο.

Η ομάδα έδειχνε ότι χρειάζοταν φρεσκάρισμα, αλλά οι αλλαγές ξεκίνησαν από το 70', λίγο πριν το γκολ.

ΥΓ: Μπορεί πέρσι να μας βγήκε λαγός από το καπέλο η χρησιμοποίηση του Βιερίνια ως αριστερό μπακ, αλλά φέτος είναι η μαύρη τρύπα της ομάδας. Χωρίς βοήθεια από το αντίστοιχο εξτρέμ (Μπίσεσβαρ, Καντουρί, Ουάρντα, ή Ζαμπά) δεν μπορεί να καλύψει τη θέση. Δεν ξέρω,... ή θα πρέπει να χρησιμοποιείται πλέον εκεί ένα κανονικό αρ. μπακ (δηλαδή ο Τοσκα), είτε θα πρέπει να πάρει μεγαλύτερο μέρος συμμετοχής ο Λημνιός.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Σάβ 03 Νοέμ 2018, 23:08

Δεν εχω διαβασει σχολια που εγιναν για το ματς με τον Ατρομητο,αλλα καποιοι ειπαν για βατο προγραμμα,απο εδω και περα.
Μονο βατο δεν ειναι το προγραμμα,απο τουδε και στο εξης με ελληνες ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ.
Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα για μενα,με τους ελληνες διαιτητες.

Κυριε Τζ@λο αποστολη εξετελεσθη και για εσας.

5 στις 5 μεχρι τωρα οι καλες διαιτησιες με τους Ελληνες διαιτητες.
Ευγε και εις ανωτερα.

Εμενα η ομαδα μου αρεσε σχετικα σημερα.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5503
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Σάβ 03 Νοέμ 2018, 23:24

mirlas έγραψε:
matrixxakos4 έγραψε:Νταξ αυτο οτι παίζει ο ουαρντα 10 λεπτά, και ο ελ καντουρι 80 με ξεπερνάει , δεν βλέπω τίποτα καλό στον μαροκινο και αυτό που με τρελαίνει είναι πως για να βγει αλλαγή πρέπει να σιγουρευτεί και ο τελευταίος μέσα στο γήπεδο ότι δεν τραβάει , στο δεύτερο ημίχρονο ήταν στα χαμένα , τραγικό λάθος να βγει στο 80 εκτός αν έπρεπε να φάμε πρώτα το γκολ για να ακουστεί το κουδουνάκι!

αλλο ματς βλεπεις ....το πεναλτι ο ελ καντουρι το τσιμπισε , την πασα παρε βαλε στον ζαμπα ο ελ καντουρι την εκανε ,ολο το ξυλο ο ελ καντουρι το εφαγε , απλα μβπ ..


Ποιος ελ καντουρι μωρέ να πούμε που μου κάνει δηλώσεις ο λουτσεσκου για ισορροπία και δεν γυρνάει να μαρκάρει ποτέ, με το που βγήκε κάναμε φάσεις στην εξίσωση βάζω και τον πολύ κακό σήμερα μπισεσβαρ που ενώ είναι παιχταράς νομίζω πως την καλύτερη μπάλα την παίζει οταν έρχεται απο τον παγκο !
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό skalon » Σάβ 03 Νοέμ 2018, 23:37

Ο Μπίσεσβαρ, 3 χρόνια τώρα, έδειξε ότι δεν μπορείς να στηριχτείς πάνω του όλη τη χρονιά.
Τις 2 προηγούμενες χρονιές απέδωσε μπάλα για ένα δίμηνο, κάπου Φεβρουάριο με Μάρτιο.
Φέτος έπαιξε πάλι μπάλα μερικά παιχνίδια τώρα τον Οκτώβριο, και όσο πάει η απόδοσή του πέφτει.

Πιθανότατα φτάει το ότι έχει χτυπητές αδυναμίες, και από ένα σημείο και μετά οι αντίπαλοι μπορούν να τον διαβάσουν και να τον βγάλουν από την εξίσωση.
Το σίγουρο είναι ότι δεν μπορεί να καβατζώσει τη θέση του βασικού στην ομάδα.

Τώρα, ο Καντουρί είναι μεγάλη παιχτούρα.
Υστερεί λίγο στο "φίσικαλ γκέιμ", αλλά ξέρει ΠΟΛΥ μπάλα. Κάνει τους συμπαίκτες του να φαίνονται καλύτεροι. Δεν κουβαλάει τη μπάλα και δεν κάνει φαντεζί τρίπλες (όπως ο Ουάρντα που μου την έσπασε ΚΑΙ σήμερα) και μερικοί δεν καταλαβαίνουν τη δουλειά που κάνει στον αγωνιστικό χώρο. Και ο προπονητής όμως, και οι συμπαίκτες του, ΤΗ ΒΛΕΠΟΥΝ!
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzoker » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 00:02

Μικρό το κακό, συνεχίζουμε χωρίς άλλη απώλεια στο πρώτο γύρο.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 00:20

skalon έγραψε:Ο Μπίσεσβαρ, 3 χρόνια τώρα, έδειξε ότι δεν μπορείς να στηριχτείς πάνω του όλη τη χρονιά.
Τις 2 προηγούμενες χρονιές απέδωσε μπάλα για ένα δίμηνο, κάπου Φεβρουάριο με Μάρτιο.
Φέτος έπαιξε πάλι μπάλα μερικά παιχνίδια τώρα τον Οκτώβριο, και όσο πάει η απόδοσή του πέφτει.

Πιθανότατα φτάει το ότι έχει χτυπητές αδυναμίες, και από ένα σημείο και μετά οι αντίπαλοι μπορούν να τον διαβάσουν και να τον βγάλουν από την εξίσωση.
Το σίγουρο είναι ότι δεν μπορεί να καβατζώσει τη θέση του βασικού στην ομάδα.

Τώρα, ο Καντουρί είναι μεγάλη παιχτούρα.
Υστερεί λίγο στο "φίσικαλ γκέιμ", αλλά ξέρει ΠΟΛΥ μπάλα. Κάνει τους συμπαίκτες του να φαίνονται καλύτεροι. Δεν κουβαλάει τη μπάλα και δεν κάνει φαντεζί τρίπλες (όπως ο Ουάρντα που μου την έσπασε ΚΑΙ σήμερα) και μερικοί δεν καταλαβαίνουν τη δουλειά που κάνει στον αγωνιστικό χώρο. Και ο προπονητής όμως, και οι συμπαίκτες του, ΤΗ ΒΛΕΠΟΥΝ!


Ποια δουλειά κάνει ρε φίλε ο καντουρι τώρα να τον βάλεις με μικρές ομάδες που εχεις την κατοχή στο 60-40 η 70-30 και θέλεις το περίεργο να συμφωνήσω , στο 2018 που προπονητές-σχολιαστές και όσοι ασχολούνται με το ποδόσφαιρο έχουν συμφωνήσει πως την συγκεκριμένη περίοδο το παν είναι η μετάβαση απο την άμυνα στην επίθεση και το αντίστροφο και σε ενα παιχνίδι που αν το βάλεις να το ξαναδείς θα δεις από το 45 και μετά του έχουν δώσει 5-6 μπαλιές που και στις 6 βγαίνει ο αμυντικός του ατρόμητου πάνω στην μπάλα πρώτος ενώ έχει το πλεονέκτημα ο μαροκινός? δέχεσαι πίεση τόσα λεπτά και ο συγκεκριμένος είναι μονίμως εκτός αμυντικού σχεδιασμού!

Να πω οτι παίζαμε με παίχτες που έχουν συγκεκριμένους ρόλους και οτι αυτοι οι 3 ειναι πχ υπεύθυνοι για την επίθεση οι άλλοι 4 υπεύθυνοι για την άμυνα σαν την δεκαετία του 00 να πω εντάξει να τον κρίνω για την δημιουργία του. βασικά όταν παίζει η ομάδα είναι μια ταχύτητα κάτω, Νταξ εχει χαρακτηριστικά πολύ καλά θα σου κάνει μια πάσα θα σε βγάλει μόνο αλλα δεν μπορείς να έχεις μέσα σε μια ομάδα τόσους παίχτες γιατι ξέρεις οτι μπορεί να κάνουν κατι ξεχοριστο μια φορά!
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ettien » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 00:48

Η ομάδα ήταν σχετικά καλή. Καλύτερη απο τα παιχνίδια με τον γαύρο, απόλλωνα, αστερα και πανιωνιο.
Εχουμε ευκολο προγραμμα αλλά πρέπει να παίζουμε με σοβαρότητα και να μην κάνουμε ντερμπι τα παιχνίδια. Ορισμενοι παίκτες είναι ντεφορμέ, κουρασμένοι κ.λ.π. Λογικό μετά απο τόσα παιχνίδια.
Δεν είναι οι παίκτες ούτε ρομποτ, ούτε κουμπιουτεράκια. Θα έχουν και τις καλές και τις άσχημες μέρες. Οσο πιο γρηγορα το κατανοήσουμε τόσο καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
Ettien
 
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2016, 11:28

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Cocobill » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 00:53

ΟΚ 9η αγωνιστική, 8 νίκες 1 ισοπαλία και έχουμε τελειώσει με τα ντέρμπι του α΄ γύρου, δεν το λες και άσχημα. Η ομάδα έχει μάθει πλέον να κερδίζει και τους διαιτητές, έπαιξε κυριαρχικό ποδόσφαιρο αλλά φάγαμε γκολ στη μία φάση που έκανε ο αντίπαλος (για μένα ευθύνη φέρει ο Πασχαλάκης γιατί αν είχε σωστή τοποθέτηση με την εκτίναξή του το είχε βγάλει) ενώ δεν είχαμε καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.
Για αυτούς που γκρινιάζουν για Λουτσέσκου και παίκτες παρά την ως τώρα πορεία θα ήθελα να σημειώσω ότι εμένα μου φτάνει που έχω καλύτερο προπονητή και παίκτες από τους ανταγωνιστές μου, με το γεγονός ότι υστερώ έναντι Λίβερπουλ, Παρί και Μπαρτσελόνα έχω συμβιβαστεί.
Cocobill
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 12:23

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό wickerman » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 00:59

Τώρα που ηρέμησα λίγο, ας γράψω κι εγώ το κομμάτι μου. Ήταν αδιαμφισβήτητο ότι κάπου κάποτε θα χάναμε και τους πρώτους μας βαθμούς στο πρωτάθλημα. Δυστυχώς, ήρθε σήμερα η ώρα σε ένα ματς που ο αντίπαλος έκανε ακριβώς 3 φάσεις(ένα σουτ πίσω από το κέντρο που πήγε δοκάρι, ένα πλασέ του Κωτσόπουλου και το γκολ). Δεν πειράζει. Συνεχίζουμε. Νομίζω πως την πλειοψηφία δεν μας πείραξε η γκέλα η ίδια, αλλά η εικόνα από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου μέχρι τη στιγμή που φάγαμε το γκολ και κυρίως η διστακτικότητα του Λούτσου να πετάξει έξω Biseswar, Kaddouri που νομίζω πως ήταν ξεκάθαρο ότι δεν είχαν τις ανάσες για να βγάλουν ένα ακόμη ποιοτικό ημίχρονο(ο Biseswar δεν ήταν ιδιαίτερα καλός ούτε στο πρώτο ημίχρονο, ο Kaddouri φάνηκε ότι κουράστηκε μετά το 50-55). Εκεί έπρεπε να είχε πετάξει Warda ή Πέλκα(είδατε σήμερα που ήρθε από τον πάγκο δεν τράβηξε ούτε μία ενέργεια από τα μαλλιά, αλλά ήταν ομαδικότατος κι επίσης δεν κουτούλησε πάνω σε κάποιον αντίπαλο) και Λημνιό(ο οποίος εμένα μου φάνηκε πολύ καλός σήμερα από την ώρα που μπήκε, στις 3 σέντρες που επιχείρησε οι δύο ήταν πολύ καλές, μάλλον πρέπει να κινείται συχνότερα στο χώρο και να σεντράρει κι όχι να προσπαθεί συνεχώς να δίνει τη μπάλα στον Matos όπως έκανε σε προηγούμενα παιχνίδια). Καθυστέρησε να φρεσκάρει την μεσοεπιθετική του γραμμή(που ήταν ξεκάθαρα αυτή που είχε το μεγαλύτερο πρόβλημα με τους αρκετά νωχελικούς Biseswar, Kaddouri μέσα) κι ως αποτέλεσμα φάγαμε ένα φθηνό γκολ το οποίο κάλλιστα μπορούσαμε να αποφύγουμε με ένα φάουλ πάνω στον Ugrai κι ας κόστιζε και κίτρινη κάρτα.
Παρ' όλα αυτά αν ήταν λίγο πιο συγκεντρωμένοι οι Jaba(στο πλασέ), Wernbloom(στο γυριστό που δεν το έπιασε γεμάτα) και τέλος Prijovic(σε δύο φάσεις, μία που του σπάει τη μπάλα ο Jaba αν θυμάμαι καλά και του φεύγει το control κι η άλλη με το τελείωμα από το ένα μέτρο που το στέλνει άουτ) θα παίρναμε άλλο ένα τρίποντο. Αυτό είναι το γαμώτο για σήμερα, ότι μόλις αποφάσισε εκ νέου η ομάδα να μπει στο παιχνίδι, έβγαζε για πλάκα φάσεις(ίσως έπαιξαν ρόλο κι οι αλλαγές που όπως είπαμε λίγο πολύ οι περισσότεροι έπρεπε μάλλον να γίνουν νωρίτερα). Δυστυχώς έτσι είναι το ποδόσφαιρο, όταν μπορείς να τελειώσεις το παιχνίδι κι εσύ προσπαθείς, είτε έγινε ασυναίσθητα είτε ηθελημένα, να κάνεις συντήρηση έρχεται μία φάση και τρως το γκολ και μετά τρέχεις και δεν φτάνεις.
Υ.Γ. Συγγνώμη αν κούρασα, συνεχίζουμε δυνατα πρέπει οπωσδήποτε διπλό στην Ουγγαρία.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3464
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 03:55

Ο Λουτσέσκου έχει καλά κοουτσαρίσματα και αρκετές φορές πολύ μέτρια κοουτσαρίσματα και επιλογές. Εχτές άργησε να ρίξει λίγο ταχύτητα στο κέντρο. Το γκόλ ήρθε στο 70κάτι. Η ομάδα στο β πήγε να κλείσει τους χώρους και να χτυπήσει στην κόντρα, αλλά η φάση ήρθε όπως στο Χαριλάου ο αμυντικός (εδώ Κρέσπο) οπισθοχωρεί και δίνει την ευκαιρία στον αντίπαλο να κάνει 2,3 μέτρα και να σημαδέψει γωνία. Μιλάμε για φάση όπου ο Κρέσπο πρέπει να πάει πάνω στον παίκτη, μιά απλή επιλογή.

Δεν χρειάζεται ιδιαίτερη ανάλυση το μάτς, είμαστε στο +6 από τους άλλους, τίποτα δεν άλλαξε. Απλά κοιτάμε να καθαρίσουμε όλα τα βατά μάτς μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4466
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 1-1, MVP- Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 10:06

Ας ξεκαθαρισουμε κατι.Γραψαμε οι περισσοτεροι πως αυτο που μας πειραξε ηταν η κακη διαχειριση του αγωνα στο δευτερο ημιχρονο και ο τροπος που δωρισαμε την ισοπαλια ενω η νικη ηταν στα χερια μας, αλλα επειδη διαβαζω μεταξυ αλλων οτι ο ατρομητος ισοφαρισε με μολις 3 τελικες να πω οτι και εμεις προηγηθηκαμε με μολις 1 ευκαιρια στο πρωτο ημιχρονο και αυτη απο συνεργασια των στοπερ.Δεν ημασταν καλοι χτες συνολικα,μπηκαμε για αλλο ενα παιχνιδι χαλαρα, σχεδον υπεροπτικα και το μονο διαστημα που ημασταν ξεκαθαρα καλυτεροι απεναντι στον ελλειπη ατρομητο ηταν το τελευταιο 15λεπτο οταν αλλαξε η μεσοεπιθετικη μας γραμμη.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron