Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 18 Οκτ 2018, 08:52

Στο παρακάτω βίντεο, και συγκεκριμένα περίπου στο 02:00 του βίντεο, φαίνεται το πέναλτυ που δόθηκε υπέρ της Fiorentina και εναντίον της Αταλάντα. Μιλάμε για τον ορισμό της απάτης.



Ο διαιτητής του αγώνα Άρη - ΠΑΟΚ Daniele Doveri ήταν ο υπεύθυνος του VAR στον αγώνα Fiorentina - Atalanta και όφειλε να ενημερώσει τον διαιτητή να κάνει χρήση του VAR, κάτι που δεν έγινε. Επειδή το πέναλτυ είναι εξώφθαλμα απάτη και ο διαιτητής πολύ κοντά, είναι ηλίου φαεινότερο ότι υπήρχε προσυνεννόηση μεταξύ διαιτητή και υπεύθυνου VAR να μην γίνει χρήση του.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89941
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 18 Οκτ 2018, 09:22

Και την ώρα που εκτελεί το πέναλτι, παντού διαφημίσεις Eurobet κι ερωτώ

ΤΥΧΑΙΟ ΚΙ ΑΥΤΟ;

Ε ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ! ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΗ Η ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΙΓΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ!

ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 18 Οκτ 2018, 09:32

Ανατριχιαστικό.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9430
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 18 Οκτ 2018, 11:01

:lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 18 Οκτ 2018, 11:30

Ειλικρινά απλά μπείτε και πατήστε τους νεοφώτιστους, μας τα έχουν κάνει τσουρέκια και όχι τίποτα άλλο,αλλά έχουν περάσει και πέντε σχεδόν χρόνια από την τελευταία φορά και ξεσυνηθίσαμε.

Διαλύστε τους,κλείστε τους το στόμα.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 11:50

Dimg4 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Προσωπικά, στον τομέα των σουτ ο Βιεϊρίνια δε μου θυμίζει κάτι από το ένδοξο παρελθόν. Οκ, δεν επιχειρεί και συχνά σουτ από μια σχετικά μέση απόσταση. Όποτε όμως το έχει κάνει, η κατάληξη μου προξένησε μια ψιλοαπογοήτευση. Λες και έχει μπει σε mode Santos era, στον πρώτο ενάμιση+ χρόνο της παρουσιας του στην ομάδα.


Ναι και τα σουτ του πελκα κατα 9/10 πανε στα περιστερια. Ο Βιερινια ειναι σκουριασμενος λογω θεσης, ας του δωσει λιγα παιχνιδια και θα δουμε και θα κρινουμε.


Βρε ας του δώσει, θα μπω εγώ εμπόδιο; :mrgreen:
Απλά επισημαίνω αυτό που βλέπω ως τώρα. Ακόμα κι η σέντρα στο Καραισκάκη, από όπου προήλθε το γκολ, δεν ήταν επιπέδου Βιεϊρίνια. Δεν αμφισβητώ την κλάση του παίχτη, το αποδίδω στην κόπωση. Μέχρι πρότινος δεν ήταν καλά ο αρχηγός, ούτε στο πνεύμα. Ας ελπίσουμε να τον δούμε ανανεωμένο από το σκουληκίδης ήδη.

Στα του αγώνα τώρα, επιμένω ότι είναι από τις πολύ λίγες πιθανότητες να αναγκάσουν τον ΠΑΟΚ να χάσει κανένα βαθμό. Η διαφορά ποιότητας αδιαμφισβήτητα υπαρκτή αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να συναντήσει η ομάδα. Θα δείξει. Ελπίζω να επιτραπεί να παιχτεί ποδόσφαιρο. Έστω και σαν τον Γκεστράνιους ή τον Πακιστανό να σφυρίξει αυτός ο πουτανέσκας καλά θα είναι. Αγωνιστικά δεν έχω κανένα λόγο να πιστεύω ότι η ομάδα δε θα μπει να παίξει με την παγιωμένη πλέον νοοτροπία ότι κάνουμε το παιχνίδι μας, έχοντας στο μεγαλύτερο μέρος τον έλεγχο της μπάλας.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 18 Οκτ 2018, 13:06

Λενε πολλα,οποιος το κανει στο τελος φευγει μπουκωμενος,αντι να το πανε στο μουλωχτο χωρις πολλα πολλα,εβγαλαν και γλωσσα,μεχρι και ο Κωσταντινιδης οτι αρλουμπα του ηρθε ειπε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 14:14

Το μόνο που "φοβάμαι" (αδόκιμος ο όρος αλλά ισχύει) είναι ότι θα χουμε ντράβαλα με το ιταλιάνικο πιόνι της MAFIA (γνωστής ως UEFA), που "χρίστηκε" διεθνής, μόλις το καλοκαίρι, μετά από τις πουστιές που έχει κάνει στην Ιταλία...
Ίσως να έχει μπόλικα "γραμμάτια να ξεχρεώσει" αυτός ο λεχρίτης και μακάρι να μην ξεκινήσει την Κυριακή, με μας!!

Στα ίσια οι σκώληκες δεν έχουν καμία ελπίδα να γλιτώσουν την ήττα, παρά τις όποιες ελλείψεις που έχουμε εμείς...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 18 Οκτ 2018, 14:47

Ξεχνάς Ναζλίδη μακκον
..

Ελπίζω ν μην τον βάλει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 15:41

Τα σκουλήκια είναι ότι πιο σιχαμερό υπάρχει στο ποδόσφαιρο , ο καλύτερος μου φίλος τυχαίνει και είναι αεκτζης , έχω φίλους γαύρους - βαζελους (παλιά δειγμάτιζα σε όλη την Ελλάδα και προέκυψε) παντού υπάρχει ένα κομπλεξ και από εμάς και απο αυτούς στα όρια του επιτρεπτού (κατά μέσο όρο πάντα , εξαιρέσεις υπάρχουν) με τους μόνο φίλους που έχω μαλώσει και ξεπερνάνε τα όρια είναι τα σκουλήκια, ακομα και ο φιλος ο αεκτζης που ειναι φανατικός ηταν μαζι μας και βλέπαμε το μπεμφικα - παοκ στο καφέ και ουτε προκαλούσε ούτε τίποτα και γενικά έρχεται και βλέπουμε πολλά ματς του ΠΑΟΚ . θα μου πεις όλοι πάνω κάτω ίδιοι είμαστε το ίδιο dna exoyme αλλα ρε παιδιά ακόμα και σαν φοιτητής ολοι τους ηταν διαφορετικοί απο τους σκώληκες , στην καζούρα υπήρχε ενα όριο. Ε με τα σκουληκια εχω πλακωθεί με τους περισσότερους στο ξύλο κυριολεκτικά, τι να πρωτοθυμηθώ το ματς με σπαθα που το βλέπαμε σε καφέ σερρες και τον άρπαξα από τον λαιμό και έγινε τεξας σε όλο το μαγαζί με σπασμένα μπιλιάρδα και τραπέζια, σε μαγαζί στην μποτσαρι γνωστού ραδιοφωνικού παραγώγου του αρη όπου ετοιμαζόμουν να παω σε μπουζούκια με φιλο αριανο και καταλήξαμε στο τμήμα, παλιότερα στο σχολείο που ήρθε επίσκεψη ο σκετζος (Χαρίλαου πήγα γυμνάσιο ευτυχώς λύκειο ανηφόρισα τούμπα ) πραγματικά τα σκηνικά είναι πάρα πολλά , τωρα δεν εχω ούτε έναν φίλο αριανο για εμένα είναι εχθροί , εχω διαβάσει απίστευτα πράγματα απο αυτους απο το να βρίζουν νεκρούς μέχρι να εύχονται δημόσια και νεο μνημείο στα τεμπη , για αυτό και μόνο τον λόγο μπείτε μέσα παστελοστε τους και μετά σαν να μην τρέχει τίποτα ήταν ένα ακόμα ματς, αυτο θα τους τρελάνει!
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 18 Οκτ 2018, 16:15

Τα σκου προτιμουν να πεφτουν στην Β' παρά να βλέπουν τον ΠΑΟΚ 1ο και πρωταθλητή.

End of story.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Πέμ 18 Οκτ 2018, 16:39

matrixxakos4 έγραψε:Τα σκουλήκια είναι ότι πιο σιχαμερό υπάρχει στο ποδόσφαιρο , ο καλύτερος μου φίλος τυχαίνει και είναι αεκτζης , έχω φίλους γαύρους - βαζελους (παλιά δειγμάτιζα σε όλη την Ελλάδα και προέκυψε) παντού υπάρχει ένα κομπλεξ και από εμάς και απο αυτούς στα όρια του επιτρεπτού (κατά μέσο όρο πάντα , εξαιρέσεις υπάρχουν) με τους μόνο φίλους που έχω μαλώσει και ξεπερνάνε τα όρια είναι τα σκουλήκια, ακομα και ο φιλος ο αεκτζης που ειναι φανατικός ηταν μαζι μας και βλέπαμε το μπεμφικα - παοκ στο καφέ και ουτε προκαλούσε ούτε τίποτα και γενικά έρχεται και βλέπουμε πολλά ματς του ΠΑΟΚ . θα μου πεις όλοι πάνω κάτω ίδιοι είμαστε το ίδιο dna exoyme αλλα ρε παιδιά ακόμα και σαν φοιτητής ολοι τους ηταν διαφορετικοί απο τους σκώληκες , στην καζούρα υπήρχε ενα όριο. Ε με τα σκουληκια εχω πλακωθεί με τους περισσότερους στο ξύλο κυριολεκτικά, τι να πρωτοθυμηθώ το ματς με σπαθα που το βλέπαμε σε καφέ σερρες και τον άρπαξα από τον λαιμό και έγινε τεξας σε όλο το μαγαζί με σπασμένα μπιλιάρδα και τραπέζια, σε μαγαζί στην μποτσαρι γνωστού ραδιοφωνικού παραγώγου του αρη όπου ετοιμαζόμουν να παω σε μπουζούκια με φιλο αριανο και καταλήξαμε στο τμήμα, παλιότερα στο σχολείο που ήρθε επίσκεψη ο σκετζος (Χαρίλαου πήγα γυμνάσιο ευτυχώς λύκειο ανηφόρισα τούμπα ) πραγματικά τα σκηνικά είναι πάρα πολλά , τωρα δεν εχω ούτε έναν φίλο αριανο για εμένα είναι εχθροί , εχω διαβάσει απίστευτα πράγματα απο αυτους απο το να βρίζουν νεκρούς μέχρι να εύχονται δημόσια και νεο μνημείο στα τεμπη , για αυτό και μόνο τον λόγο μπείτε μέσα παστελοστε τους και μετά σαν να μην τρέχει τίποτα ήταν ένα ακόμα ματς, αυτο θα τους τρελάνει!


Οταν μιλαμε για σκουληκι δεν υπαρχει απλη καζουρα. Οι ανθρωποι τρεφουν πραγματικο μισος μεσα τους οχι απλο κομπλεξ. Ο νορμαλ αρειανος πεθανε πριν δεκατιες οταν σχεδον ολοι τους εγιναν σουπεραδες. Την δεκατια του 80 ειχαμε απλα τα γκαλακια που σου τα σπαζανε αλλα ηταν ας πουμε νορμαλ. Τη δεκατια του 90 ομως ειδα συμμαθητες μου να μπαίνουν στον σουπερ-3 και να αλλαζουν σαν ανθρωποι, να φανατιζοντε σε υπερβολικο βαθμο και με φοβερο μισος, ακριβως σαν να μπηκαν σε ναζιστικο κομμα, οχι συμπτοματικο αφου ετσι ακριβως λειτουργουσε αυτος ο συνδεσμος-religious cult.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Πέμ 18 Οκτ 2018, 19:39

john4serres έγραψε:Τα σκου προτιμουν να πεφτουν στην Β' παρά να βλέπουν τον ΠΑΟΚ 1ο και πρωταθλητή.

End of story.
Αυτό

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Rorschach » Πέμ 18 Οκτ 2018, 21:56

Η ιδανική μου 11άδα για το διπλό:

Ουάρντα και άλλοι 10.
Rorschach
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ 2008, 02:05

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Παρ 19 Οκτ 2018, 00:54

Με Μπίσε στη θέση Πέλκα, δεν φοβάμαι τίποτα. Με δύο πίσω του και δύο σφαίρες στα άκρα θα τους κάνουμε να υποφέρουν.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες